Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

BAJAJ 2015 ZAM !!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    newmotonun küçülen motor piyasasında motor fiyatlarını arttırmak yerine daha çok kişiyi motor sahibi yapmak doğru olan sözünden sonra aklıma şu geldi.

Motosiklet ithalatçılarının çok motor satılması işine gelmiyor. Az satış yüksek kar marjı onların daha iyi at oynatması için temel düstür sanırım.

çünkü piyasada fazla motor ve bolca ikinci el olursa bir mala yapacağınız zam tepki görürse o yıl sıfır satışları düşer ve insanlar ihtiyaçlarını 2.el ile görür.

Yani piyasada az motor olması 2. el motor fiyatlarını yükselttiği gibi sıfır fiyatlarındaki artışlara da ortam sağlıyor. Mal kıymete biniyor kısaca.

Müşteri üzerine oynanan çok sinsi bir oyun üzerinden yürüyor tezgah.
    newmoto76 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    _kaan_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu kadar kısa süre içersinde bu zamlar gerçekten insanı üzüyor ama pulsar hala parasının hakkını veren bir motor. Bugün motosiklet alacak olsam büyük ihtimalle yine pulsarı tercih ederdim.
    tekoklava bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bajajla cibir kiyaslanmaz. Cibir baslangic motorudur her ne kadar ben, baslanvic olarak grenajli motor onermesemde, 125 cc hacmi ve makul gucuyle sevilen bir motordur.

Pulsarin sinifi bir tik usttedir. Yeni baslayan birisi kontrolde zorlanabilir. 24 ps hafif motosiklette az bir guc degildir.

Kalite olarakta ikisini ayni kefede goruyorum. Cibir orjinal japon uretimi degil, bence bajajdan daha kaliteli degil, ayni kalitedeler.

Fiyat konusunda bajajin fiyati fazla, cibir in cok fazla yorumunu yapmak isterim. Zaten hondanin anlamsiz fiyat politikasini bir turlu anlamis olmamakla beraber. Ozellikle cibir 500 gibi bir hilkat garibesini, hic bir yonden yanina bile yaklasamayagi orjinal japon yamaha xj6 diversion f fiyatina satmaya calismasini hayretler icinde izliyorum
    computeus bunu beğendi.

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    ''Motosiklet ithalatçılarının çok motor satılması işine gelmiyor. Az satış yüksek kar marjı onların daha iyi at oynatması için temel düstür sanırım.çünkü piyasada fazla motor ve bolca ikinci el olursa bir mala yapacağınız zam tepki görürse o yıl sıfır satışları düşer ve insanlar ihtiyaçlarını 2.el ile görür.Yani piyasada az motor olması 2. el motor fiyatlarını yükselttiği gibi sıfır fiyatlarındaki artışlara da ortam sağlıyor. Mal kıymete biniyor kısaca.''Zekice bir tespit!
    ''her ne kadar ben, baslanvic olarak grenajli motor onermesemde'' çok mantıklı üstad!

forumun güzelliği bu işte !
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

sezer0696 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache rtr 150
    benm ilk motorum bajajdı aldım 850 km gittim belki rodaj doneminde oldugu icin böyle bi sorun yaşadım bilmiyom ama 6 7 defa beni yolda bıraktı servisdeki usta o kadar baktı bişeler yaptı düzelmedi zaten sevmedimde ustayı işler yolunda gitmedi duz yolda giderken bile motorun parçaları dokuluyodu elimle deysem kırılacak gibi hissediyodum o derece o motorda ben motor ustası oldum sanki nerdeyse herşeyini sokuyodum takıyodum sıkılıyodum kendi kendine servise goturmedim en son yolda kaldıgımda aradım ulsn motoru geldiler aldırdılar guzel bi şekilde yaptırdım motoru geri vermek istedim egzozu kırıldı geri almadılar neyseki ben birine kakaladım bi şekilde kurtuldum bu motorun turkiyede cok satılması kalmaması felan hikaye bence hiç gormedimde öyle oldugunuda sanmıyom bu motoru aldıgım yerden aldım tekrar şimdiki motorumuda 2 şubeleri varmış aldıgım adam iyiydi ama servisi kotuydu kendiside bana acık acık dedi ilk başta tvs alsaydın dedi bu o motordan daha saglam daha güzel duruşu felan dedi o adamda pek anlamıyor ama bende hiç görmedim tvs bilmiyodum pulsar bakmıştım arastırmıstım gosterdı bana motoru ısındım tamam olur dedim sonradan pulsar 3 bujili olmasıda beni dusundurdu iyiki satmışım dedim

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Alıntı sezer0696 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benm ilk motorum bajajdı aldım 850 km gittim belki rodaj doneminde oldugu icin böyle bi sorun yaşadım bilmiyom ama 6 7 defa beni yolda bıraktı servisdeki usta o kadar baktı bişeler yaptı düzelmedi zaten sevmedimde ustayı işler yolunda gitmedi duz yolda giderken bile motorun parçaları dokuluyodu elimle deysem kırılacak gibi hissediyodum o derece o motorda ben motor ustası oldum sanki nerdeyse herşeyini sokuyodum takıyodum sıkılıyodum kendi kendine servise goturmedim en son yolda kaldıgımda aradım ulsn motoru geldiler aldırdılar guzel bi şekilde yaptırdım motoru geri vermek istedim egzozu kırıldı geri almadılar neyseki ben birine kakaladım bi şekilde kurtuldum bu motorun turkiyede cok satılması kalmaması felan hikaye bence hiç gormedimde öyle oldugunuda sanmıyom bu motoru aldıgım yerden aldım tekrar şimdiki motorumuda 2 şubeleri varmış aldıgım adam iyiydi ama servisi kotuydu kendiside bana acık acık dedi ilk başta tvs alsaydın dedi bu o motordan daha saglam daha güzel duruşu felan dedi o adamda pek anlamıyor ama bende hiç görmedim tvs bilmiyodum pulsar bakmıştım arastırmıstım gosterdı bana motoru ısındım tamam olur dedim sonradan pulsar 3 bujili olmasıda beni dusundurdu iyiki satmışım dedim
    "duz yolda giderken bile motorun parçaları dokuluyodu elimle deysem kırılacak gibi hissediyodum o derece o motorda ben motor ustası oldum sanki nerdeyse herşeyini sokuyodum takıyodum" 850 kmde usta olduğunu iddia ediyorsun. yalan söyleme yalan. bizde de var bu motor. allahtan korkun be!! hayatınız yalan olmuş
    tekoklava ve emc2 bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Apache'li Apaçi

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:47 ----------

Oda birşeymi ben Pulsarı vitrinde görmeye gittim, dükkana gierken kapıyı biraz fazla hızlı açmışım, oluşan hava akımından aynası düştü, neyse motoru inceliyorum sağına soluna bakıyorum, şöyle bir oturayım üstüne dedim, tam otururken oradan dükkan sahibinin Hayıııırrrr diye bağırmasını ve bana doğru koşmasını gördüm, zaman okadar yavaş akıyordu ki sanki bir film şeridi gibi sahne geçiyordu gözümün önünden, benim totomla pulsarın selesinin arası sadecce 1 cm mesafedeydi, artık ozamandan sonra totomu durdurmam imkansızdı, yerçekiminin etkisi ile seleye doğru giderek yakaşırken dükkan sahibinin canla başla koştuğunu görüyordum, son bir çığlık, son bir adım, bir haykırış bana doğru bkatı, ancak iş işten geçmişti bir anda totomda o selenin soğuklugunu hissettim, dükkan sahibi ile göz göze geldik, adamın dünyası resmen yıkılmış gözlerindeki korku ve endişeyi görebiliyordunuz, ne yaptın der gibisinden baktı gözleri ve kafasını çevirdi, işte bu birkaç saniyelik olay bana sanki bir yavaş çekim film şeridi gibi çok uzun ve manalı gelmişti.

Totomun seleyle temasından sonra birden bir boşluk hissiyatı geldi, oda ne bir çatırtı bir gürültü, sanarsınız deprem oluyor. bir anda kendimi yerde buldum, gözlerim kapanmıştı, kendime geldiğimde başımda 2 kişi birisi dükkan sahibi olmak üzere beni güvenli biryere yatırmışlar telkin etmeye çalışıyorlardı, ne yaptın kendini yaralayabilir yada öldürebilirdin! dediler. işte O zaman anladım pulsarın ne kadar adi bir motosiklet olduğunu, kafamı çevirip baktığımda zandığım koltuğun yanından duran şasesi kırık pulsarı gördüm, o korku ve üzüntü sanki motosikletin gözlerine yansımıştı, yeter artık trafiğe çıkmadan beni emekli edin diye bakıyordu.

kısadan hisse pulsar okadar adi bir motosiklet ki, değil üstüne oturmak kem gözlerle bile baksanız kırılacak bir motosiklet.
    siz en iyisi Apache alın kafanız rahat olsun.

saygılar.
    *can* bunu beğendi.

tekoklava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200ns
    Alıntı Kara35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Apache'li Apaçi

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:47 ----------

Oda birşeymi ben Pulsarı vitrinde görmeye gittim, dükkana gierken kapıyı biraz fazla hızlı açmışım, oluşan hava akımından aynası düştü, neyse motoru inceliyorum sağına soluna bakıyorum, şöyle bir oturayım üstüne dedim, tam otururken oradan dükkan sahibinin Hayıııırrrr diye bağırmasını ve bana doğru koşmasını gördüm, zaman okadar yavaş akıyordu ki sanki bir film şeridi gibi sahne geçiyordu gözümün önünden, benim totomla pulsarın selesinin arası sadecce 1 cm mesafedeydi, artık ozamandan sonra totomu durdurmam imkansızdı, yerçekiminin etkisi ile seleye doğru giderek yakaşırken dükkan sahibinin canla başla koştuğunu görüyordum, son bir çığlık, son bir adım, bir haykırış bana doğru bkatı, ancak iş işten geçmişti bir anda totomda o selenin soğuklugunu hissettim, dükkan sahibi ile göz göze geldik, adamın dünyası resmen yıkılmış gözlerindeki korku ve endişeyi görebiliyordunuz, ne yaptın der gibisinden baktı gözleri ve kafasını çevirdi, işte bu birkaç saniyelik olay bana sanki bir yavaş çekim film şeridi gibi çok uzun ve manalı gelmişti.

Totomun seleyle temasından sonra birden bir boşluk hissiyatı geldi, oda ne bir çatırtı bir gürültü, sanarsınız deprem oluyor. bir anda kendimi yerde buldum, gözlerim kapanmıştı, kendime geldiğimde başımda 2 kişi birisi dükkan sahibi olmak üzere beni güvenli biryere yatırmışlar telkin etmeye çalışıyorlardı, ne yaptın kendini yaralayabilir yada öldürebilirdin! dediler. işte O zaman anladım pulsarın ne kadar adi bir motosiklet olduğunu, kafamı çevirip baktığımda zandığım koltuğun yanından duran şasesi kırık pulsarı gördüm, o korku ve üzüntü sanki motosikletin gözlerine yansımıştı, yeter artık trafiğe çıkmadan beni emekli edin diye bakıyordu.

kısadan hisse pulsar okadar adi bir motosiklet ki, değil üstüne oturmak kem gözlerle bile baksanız kırılacak bir motosiklet.
    siz en iyisi Apache alın kafanız rahat olsun.

saygılar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:07 ----------

Bajajla cibir kiyaslanmaz. Cibir baslangic motorudur her ne kadar ben, baslanvic olarak grenajli motor onermesemde, 125 cc hacmi ve makul gucuyle sevilen bir motordur.

Pulsarin sinifi bir tik usttedir. Yeni baslayan birisi kontrolde zorlanabilir. 24 ps hafif motosiklette az bir guc degildir.

Kalite olarakta ikisini ayni kefede goruyorum. Cibir orjinal japon uretimi degil, bence bajajdan daha kaliteli degil, ayni kalitedeler.

Fiyat konusunda bajajin fiyati fazla, cibir in cok fazla yorumunu yapmak isterim. Zaten hondanin anlamsiz fiyat politikasini bir turlu anlamis olmamakla beraber. Ozellikle cibir 500 gibi bir hilkat garibesini, hic bir yonden yanina bile yaklasamayagi orjinal japon yamaha xj6 diversion f fiyatina satmaya calismasini hayretler icinde izliyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Burada edebi bir dil ile yazılmış yapılan ironiyi anlamayan adamlar var aramızda.
    Tech_N9ne bunu beğendi.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    şenlensin buralar.
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    tekoklava ve aSuBaYaH bunu beğendiler.

tekoklava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200ns
    Burada edebi bir dil ile yazılmış yapılan ironiyi anlamayan adamlar var aramızda.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    tekoklava ve enescanatar bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-07
    Arkadaşlar pulsar alın siz adamlar hakikaten iyi fiyat veriyor.mondial rx3 ün fiyatını duymadınızmı 10.500 Yuh yani neden böyle oldu diyosun döviz kurlarından diyorlar. Zaten pulsarında bir 2. el piyasası oluştu mondial rx3 almayın almayınki burunları sürtsün biraz.8.500 civarı olacak fiyat kur nedeniyle nasıl 10.500 e fırladıysa onuda bilmiyorum

aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    Arkadaşlar merhaba
    2015 model PULSAR 200NS'ler tüm renkleri vitrinde satışa hazır
    Oktay Motor -
    Evren mah. Gülbahar cad. no:33/A Bağcılar / İst.
    istanbul içi araçla teslimatımız vardır.
    Detaylar için; 0212 655 70 70 bilgi alabilirsiniz.

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    pulsar iyi motor ama gereksiz pahalı Dışarıdaki fiyata ve milli gelirlere bakarak bir fiyat belirlense iyi olurdu.

AydınOğlu09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran, Tvs Apache, Mondial MCX 150 Road Racer
    hayallerimdeki motosikletten (Pulsar 200ns) bir tık daha uzaklaştım demek

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Pulsar'a bok atma şenlikleri yeni komedi gösterileri ile devam ediyor. Çinli bık bık bık mevzusunu bile aşan kardeşlerimizi tebrik ediyorum. Unutmadan, geçen gün teker yapıyorum aaaaa bir de ne göreyim, ön teker fırlamış. Allahtan tek teker üstündeydim servise kadar öyle gittim. Neyse serviste yeni teker taktılar devam ettim. Hatta usta uyardı "aman abi sakın teker yapma bunun ön tekeri fırlıyor, gerçi biz somunlu pullu cıvata ile sıkıştırdık ama yine de dikkatli ol" diye.

Üstünde yellensen koltuğu deliniyor kardeşim Pulsar'ın. Geçen gün sahilde motorun üstünde keyif yaparken kızılay maden sodasını yanlışlıkla ağzımdan pıskırttım, Allah sizi inandırsın depo delindi.

O kadar adi şerefsiz bir makina bu Pulsar. Çinli bir Pulsar iki, evlerden ırak.

Bir tek Hayabusa güsel. Ahhhhh ah!
    Kara35 bunu beğendi.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Ohaaaa,konu zamlardan nerelere gelmiş.Ya arkadaşlar,abiler,kardeşler...Bajaj dahil herkes zam yaptı çok şükür.Gerçi Bajaj son ana kadar yapmamıştı,hatta bütün yeni motosiklet alacaklar tam da ona yönelmişti ama sonuç hüsran oldu bizler için malesef.Şu an buranın dışında da motosiklet çevremle bunları tartışıyoruz.Gözlemlediğim çoğunluk artık japonlara yöneliyor.Biliyosunuz ki Pulsar en baştan hata yaptı zam konusunda,lansman fiyatı az çok takip eden kişiler çok iyi biliyor ki 1 adet bile satılmadan değişmişti.Son zammı da yapmasaydı eğer bence büyük bir kitlenin mart-nisan gibi pulsar sahibi olması kaçınılmazdı.Ama fiyatlar her markada o kadar saçma bir hâl aldı ki,şu an herkesin kafası müthiş karışık.Artık çoğu kimse tarz değil de,keseye göre hareket ediyor.Yani enduroymuş,racingmiş,nakedmiş ikinci planda kaldı.Sonuçta tartıştığımız motosikletler 200-250 CC.Şimdi çoğu arkadaş fiyat performans bakımından Pulsar diyor ve malesef haklılar.Ama hiç biri o parayı haketmiyor.Yaa çevrenizde 10-15 TL verip 200-250CC motor aldım deyince,o paraya araba olur lafı artık mantıklı hale gelmedi mi?
    Pulsar fiyat performans açısından bu kategoride iyi ya da bundan önceki fiyatla iyiydi.Çünkü son zamlar bana göre çok aceleye getirildi.Farzedinki dolar 2 liraya düştü yarın,o zaman ne olacak? Hangi firma fiyatları geri çekicek? Hiç biri tabiki.Ama bu tarz hareketler çok müşteri kaybettiriyor.Bu sene kullanıcılar hiç ummadığım kadar tepki gösterdi,marka fanatikleri bile.Sonuçta her sene gelenek haline geldi mecbur kalmasak zam yapmazdık muhabbetleri ama bu yıl çok kötü ve abartılı oldu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:50 ----------

İlla Çin'emi gidek
    http://www.alibaba.com/product-detai...139061327.html
    Ekrem Baba,Bajajın biz Türklere ne garezi var da zırt pırt zam yapıyor

Kopya pulsar mı anlamadım

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:06 ----------

Gittikçe fiyatı düşüyo lan,noluyo
    http://www.alibaba.com/product-detai...482631929.html
    Bune bunu beğendi.

Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    Veren el alan elden buyuktur. Para musteride. Tasvip etmeyen koyar tepkisini almaz. Eden de verir parayi biner. Her ne kadar bu hesapsiz kitapsiz zam mevzuna kizip baska tarafa yonelsem de alan ve alacak olan arkadaslara da saygi duyup daha fazlasini konusmayi kendi adima dogru bulmuyorum. X firma getirmis satmis Alan almis. 2015 sonunda 2014 e gore satis rakamlarini analiz ettiklerinde yolun dogru mu yanlis mi oldugunu muhakkak ki satici gorecektir. Herkez icin hayirlisi.

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Fabrika çıkışı 2000 TL olan motoru bize kaçtan itekliyorlar. Herkes bizi salak yerine koyuyor. Yazıklar olsun bu zihniyete.
    ninja h2 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)