Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cross seçimi (Yenisini almaya çok az kaldı)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Burakesk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125,ktm250,cbr250,fazer6
    sa eskisini satıp deli dolu bi cross almama ramak kaldı ve günlerdir modellere bakmamın ardından 4 model arasında kaldım 2.ci el alıcam ve bütçem 4binlira Modeller
    1-Yuki 250 izci modeli
    2-asya rx 250 modeli
    3-kuba str 250
    4-kuba black cat

Mondial xtreme hoşuma gitmedi ve mondialdan çok çektiğim için bidaha o markaya bulaşmak istemiyorum bu 4 modelden birini alıcam hangisini tercih edersiniz black cat en küçükleri 150cc str 250de üretimi yok ama sıfır gibi daha var piyasada asya rx inde 4bin liraya çok temizini bulma şans meselesi ki zaten piyasadada yok fazla yuki izci ise sıfırıda var 2.ci elide rahat bulurum parama göre sizce hangisi ? black cat güç olarak olmasada tip olarak hoşuma gittiği için koydum listeye kullanıcıları varsa bunların onlardan yorumlar süper olur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Str 250 öneririm. Üstten eksantrikli ve balansorlu motoru var. 2.seri olanından bulursanız alın. Kuba str getirmeyi bıraktı fakat Salcano aynı modeli getirmeye başlamış.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    salcano cross 250'de var. balansörlü 223cc

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    yuki

atreyu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 Ktm EXC 250
    şahsen bu işe str 250 ile başladım ve motorun bana göre en kötü yanı aşırı kalitesiz plastik aksamlarıydı, en çok onlardan çektim. Fakat şahsi fikrimi belirtirsem; Str 250'nin ikinci el piyasası Yuki'ye göre ortalama 1000 tl daha aşağıda. Bu fiyat farkını ekipmanlar ve motor korumalıkları(Gidon Korumalığı şart) üzerinde değerlendirebilirsin. Tecrübelerime dayanarak, yerinde olsaydım Str alır, güzel bir gidon ve elcik korumalığı alırdım. Yuki ile Str arasında kayda değer bir fark olduğunu düşünmüyorum. Her ikisi de arazide seni bir noktaya kadar taşıyacaktır. Asya, bir çıta yükseği ama fiyatıda bu doğrultuda. Umarım yardımcı olabilmişimdir.
    tinerci ve Ahmanamra bunu beğendiler.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Garanti devam eden str yada sifir cat olabilir

Motosikleti
    Atreyu haklısın aslında 1000lira ortalama fark var okadar farka deycek bişey yokki ortada yukiyle strnin hakkında doğru arada kalan paraylada korumalıkları halledebilirim garantisi devam eden bakımlı temiz bi str bulmaya çalışcam darkcity2000 catte iyide işte 150cc ya str ön plana çıkkıyor 150cc mcx var zaten arada bi güç artışı olmalı farketmeliyim diye düşünüyorum temiz bi str bulmaya çalışcam eskişehirde oturuyorum bana yakın illerde tanıdıklarınızda varsa konuşabiliriz bakarım

Motosikleti
    Asya cros rx 250
    Aliyorken daha guclu birsey bak. Cin can con motorlari gercek guclerini motor cc lerine gore hic verwmiyor. Ben cok yetersiz buluyorum. Asya rx patosun elegi gibi salliyor beni, ceplerim titremekten bosaldi. Balansor konusunda en iyisini arastir derim.

Alıntı dadaş orhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aliyorken daha guclu birsey bak. Cin can con motorlari gercek guclerini motor cc lerine gore hic verwmiyor. Ben cok yetersiz buluyorum. Asya rx patosun elegi gibi salliyor beni, ceplerim titremekten bosaldi. Balansor konusunda en iyisini arastir derim.
    Apachi XZ250RM diye bir yaratık var, 23nm tork , 27+hp beygir , ne kadar yazsak boş ancak Çinkolar içinde 250cc sınıfında no:1
    O'kadarki güç kuwet konusunda ne Kawasaki Klx 250 , ne Honda Crf 250L yanına yaklaşamazlar/yaklaşamıyorlar zaten defalarca test edildi.

Kalite sorunsuzluk, parça çeşit bolluğu der iseniz, elbette Japon.

Neyse , arkadaş belirlemiş hem bütçe hem modelleri, bunların içinden sahibi ile konuştuğum sorduğum , Yuki 250c cross öne çıkıyor gibi yinede iyi araştırıp kullanıcılarından yüzyüze görüşülmeli derim.
    dockerengin bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Apachi XZ250RM diye bir yaratık var, 23nm tork , 27+hp beygir , ne kadar yazsak boş ancak Çinkolar içinde 250cc sınıfında no:1
    O'kadarki güç kuwet konusunda ne Kawasaki Klx 250 , ne Honda Crf 250L yanına yaklaşamazlar/yaklaşamıyorlar zaten defalarca test edildi.

Neyse , arkadaş belirlemiş hem bütçe hem modelleri, bunların içinden sahibi ile konuştuğum sorduğum , Yuki 250c cross öne çıkıyor gibi yinede iyi araştırıp kullanıcılarından yüzyüze görüşülmeli derim.
    apachi çok iyi alabilirimde biraz bütçeyi çıkartabilirim ama plaka ruhsat çıkmıyor onada ben normal motoruma biner gibi binicem bu aldığımada araziyede çıkıcam ek olarak sadece keşke plaka çıksa apachiye bi çaresi varmı ki plaka çıkartmanın :/

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    Ben mondial x treme kullanıyorum gayet memnunum ama sen 250lik düşünüyorsan kuba black cat iyi ama sanırım o da 150 yani ben ikisinede baktım x treme daha hoş daha sağlam. Ama motoranın bir modeli var o daha iyi.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Valla mondiali katmamışsın ama mondialin cros modelinden memnunlar hep.

TEMBEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 mg
    mondialin cross modelinin 6 ay önce 3600 olduğunu hatırlıyorum. şimdi 4 küsür aynı motor. eminim ikinci ellere de bu fark yansımıştır. ben 150 cc nin seni kesmeyeceğini düşünüyorum. ayrıca mondiale geri dönmemek konusunda sana kesinlikle katılıyorum. lifan ın 200 lük cross modellerinin iyi olduğunu kullanıcılarından duydum ama kendi deneyimim yok.

Motosikleti
    Asya cros rx 250
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://www.bisikletcim.com/apachi-xz250r-offroad-cross eger dedigin biysa 17 bg dir. Sayet senin dedigin gucteki bor motor hondayi kawazakiyi rahat yemesi lazim, tabi yemesi ayri, saglamligi ayri baska bir konuda tartisilirdi. Plakali bir sey almaya bak sonra koyden sehire inemezssin. Ben gercek bir gucu veremeyen motorlara bulasmanin posmanligini yasiyorum. Yazikki cc buyuk ama ici bos. En yakin zamanda baska motorlara terfi edecem. Burdan sagolsunlar bilgilendirdiler.

Ahmanamra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Yuki izci motorunu bizim arkadaşlardan birinin arkadaşı almış ve bir çok kes saçma şeylerden ötürü yolda kaldığını duymuştum . Detay bilmiyorum ama ilk aldığı gün şöyle bir bakma fırsatı bulduğumda hiçte 250 cc bir crossun tepkileri yoktu gerçi rodajda bir makinaydı ama ne kalite ne görünüş bana çok ama çok ucuz geldi. Kuba daha etli daha sağlam duruyor. Kullanım olarakta rahatsız bir aletti orjinal gidon ile. Gidon yükseltme ile kayet rahatlatılabilirdi ama. İzci yerine bence kubadan yana tercihini kullan derim.Yahutta başka modelleride araştır. Çünkü çinliler arasında hp ve tork değerleri pek fabrika verileriyle örtüşmüyor örtüşsede pek hissettirmiyor :D Ben çinliler söz konusu olunca ilk önce ramzey diyorum nacizane . Umarım hakkınd ahayırlısına karar verirsin.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    http://www.bisikletcim.com/apachi-xz250r-offroad-cross eger dedigin biysa 17 bg dir. Sayet senin dedigin gucteki bor motor hondayi kawazakiyi rahat yemesi lazim, tabi yemesi ayri, saglamligi ayri baska bir konuda tartisilirdi. Plakali bir sey almaya bak sonra koyden sehire inemezssin. Ben gercek bir gucu veremeyen motorlara bulasmanin posmanligini yasiyorum. Yazikki cc buyuk ama ici bos. En yakin zamanda baska motorlara terfi edecem. Burdan sagolsunlar bilgilendirdiler.
    carbonun motor bu

http://www.bisikletcim.com/apachi-xz250rm-cross-onroad-

suan sıfırı yok yanlız
    Carbondioxid bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Haklısın , yazariken motorum imza ayarlarımda görünmediğinden, işkembeden sallamışım gibi olmuş biraz, forumu bende üye olmadan evvel uzun yıllar takib ediyor idim, artık alma vakti geldiğinde hep cross sahibi olmak var idi aklımda, ve üye olup kuba/asya/ramzey bakıyor idim, ve kuba o sıralarda su soğutmalı yeter derecede kuwetli str lansmanı yapıp herkesi ters köşeye yatırıp bloğu değişip boyayıp str'yi sürdü, bende vaz geçtim 1-2 sene sonra ise şuan kullandığım yaratığı gördüm ve özellikleri yurtdışı forumlarda yarım amalak tarzanca okuyup, ikna olup aldım iyikide almışım.

Uzun lafın kısası elbette Japon kalitesi tartışılmaz o dönemde Wr250R alabilirdim ancak plaka dahi çıkaramadan cıbıldak kullanırdım, , hasılı kelam artık sıfırı gelmediğinden reklam sair işi ie işim olmadığından inciğine boncuğuna objektif değerlendrip kıyasladığım bu yaratığı bilgi olsun diye yazıyorum.

Piyasada (eskiden diyelim artık) 250cc Çinko olup , Japon muadillerine fark atabilen bir motor var idi, bir zamanlar^^

Genel kültür olsun..

http://www.motosiklet.net/forum/moto...m-basligi.html

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)