Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

BENELLİ hakkında ne düşünüyorsunuz

Motovento
    REKLAM ALANI

evet hanımlar beyler bu başlık altında benelli hakkındaki bilgi paylaşılarımızı, ve yorumlarımızı yapalım. çok iddalı makinalar gözüküyo, fiyat olarakta euronun etkisiyle düşük fiyatlı gözüküyo. sitedede bayadır reklamı var ama motorun kendisi yor. 2013 fuarında rks standında sergilenmiş ama italyan olduğu söyleniyo. bi kaç forumda italyan adını çinlilerin satın aldığı yazıyodu doğruluğunu pek kanıtlıcak bişey yok.motorlar mayıs gibi gelicek deniyor ama daha bi sitesi bile yok doğru düzgün. ama gerçekten 10 numara motorlar yaptığını ducati ayarında* diğer forumlarda okudum. bu başlık altında bunlar , bu makinalar hakkında beyin fırtınası yapalım

Benelli TNT 25 - Teknik Özellikleri

Silindir Hacmi: 249 CC
    Motor türü: İki Silindir, 4 strok, 8 valf, 6 vites
    Çap x Strok: 65 x 45.2mm
    Maks. Güç: 38 HP 11500 r/min
    Maks. Tork: 27,0 Nm / 9000 r/min
    Yakıt Sistemi: EFI
    Fuel Control: DOCH
    Çalıştırma: Elektrik
    Soğutma Sistemi: Sıvı Soğutmalı
    Aktarma / Kavrama: Zincirli & Islak
    Kuru Ağırlık: 185 kg.
    Sele Yüksekliği: 795 mm
    UxGxY: 2115 x 800 x 1130 mm
    Yerden Yükseklik: 180mm
    Dingil Mesafesi: 1405 mm
    Fren Türü: Steel Trestle
    Ön Süspansiyon: Hidrolik / 115 mm
    Arka Süspansiyon: Salıncak Tarzı / 120 mm
    Ön / Arka Lastik: E 17xMT3,5 DOT-D / E 17xMT4,5 DOT-D
    Ön / Arka Fren: Çift Disk / Disk
    Yakıt Kapasitesi: 16 lt.

BENELLİ TNT 250 - Teknik Özellikleri

MOTOR TİPİ
    TEK silindir, 4-zamanlı, sıvı soğutmalı, silindir, (DOHC) çift üstten eksantrik 4 valf
    SİLİNDİR HACMİ 249,2 cc
    ÇAP x Stroke 72 x 61,2 mm
    SIKIŞTIRMA ORANI 11,2: 1
    MAKSS. GÜÇ 18 kW 9000 rpm @ (25 Hp)
    MAKS. TORK 7000 rpm @ 21,0 Nm (2,14 kgm)
    YAĞLAMA Islak karter
    YAKIT BESLEME Gaz kelebeği gövdesi ø 37 mm elektronik yakıt enjeksiyonu
    EGZOZ SİSTEMİ İki katalitik konvertör ve oksijen sensörü ile
    NORM Euro 3
    DEBRİYAJ Islak debriyaj
    ŞANZIMAN 6 VİTES
    ATEŞLEME DELPHI MT05
    BUJİ NGK CR8E
    MARŞ ELEKTRİK STARTER
    ÇERÇEVE Çelik tüpler çelik sehpa
    ÖN SÜSPANSİYON Ø 41 mm ters çatal
    ÖN SÜSPANSİYON İNMELİ 120 mm
    ARKA SÜSPANSİYON Uzatma hidrolik fren merkezi arka amortisör Arka salıncak kolu.
    ARKA SÜSPANSİYON İNMELİ 50 mm'lik
    ÖN FREN 4 pistonlu kumpas Çelik diski ø280 mm
    ARKA FREN Çift pistonlu kaliper ile tek diskli ø240 mm
    ÖN TİPİ Alüminyum alaşım
    ÖN BOYUTLAR 17 "x 3.50 MT" DOT
    ARKA TİPİ Alüminyum alaşım
    ARKA BOYUT 17 "x 4.0 MT" DOT
    ÖN LASTİK 110/70-ZR17
    ARKA LASTİK 140/60 - ZR17
    BOY 2080 mm
    GENİŞLİK 805 mm
    YÜKSEKLİK 1090 mm
    PİLOT KOLTUK YÜKSEKLİĞİ 780 m
    KURU AĞIRLIK 137 kg
    TANK 17 lt

**bilgiler kesin değildir. sadece satıcılarının ilanlarından alınmışlarıdır..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS RTR 150
    videolarını inceleme şansım oldu gayet iyi gözüküyorlar ama türkyeye gelen modeller nasıl olacak bekleyip göreceğiz..

benelli-keeway-kuba-rks aynı diye biliyorum kendi çabalarıyla yapıyolar bişeyler ama fazla güvenli olamaz gibi geliyor benim düşüncem yanlış anlamayın benim motorum rks sölüyorum bunu

Italyan devi diye reklam yapiyolar

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mondialde çin devi

fiyatlari 250 liklere gore cok uygun ama

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Benelli TNT 25 - Teknik Özellikleri

Silindir Hacmi: 249 CC
    Motor türü: İki Silindir, 4 strok, 8 valf, 6 vites
    Çap x Strok: 65 x 45.2mm
    Maks. Güç: 38 HP 11500 r/min
    Maks. Tork: 27,0 Nm / 9000 r/min

YAMAHA R25:
    Motor tipi
    2-silindir, 4-zamanlı, sıvı soğutmalı, DOHC, 4-subap
    Motor hacmi 250cc
    Çap x Strok
    60,0 mm x 44,1 mm
    Sıkıştırma oranı
    11,2 : 1
    Maksimum güç
    26,5 kW (36,0PS) @ 12.000 dev/dk.
    Maksimum tork
    22,6 Nm (2,3 kg-m) @ 10.000 dev/dk.

Benelli300cc nin özellikleri galiba
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Gecenlerde yazdim gene yazayayim.
    Biz Tr de motosiklet satacagiz diyen " Italyan Devi " Benellinin internet sitesi 2 gun once hala faal olmamisti. Ustelik sitemizde yayinlanan fuar haritasinda benelli standi goremedim. Simdi bu yıl motosiklet satacagim diyen bu firmanin fuara kalmis 3 hafta varken beni kandirip yahu bunlar bu isi becerirler galiba dedirten hicbir adimlari yok.
    3 ayda 15 sayfa internet sitesi kuramayan firma nasil binlerce motor getirecek nasil onbinlerce parca yedek parca getirecek nasil servis kuracak ?
    Bence " şaka yapiyorlar ". Ya da kendilerini tatmin ediyorlar.
    Benelli sucks.
    Mirkuza ve ergün1968 bunu beğendiler.

Utided - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Hyosung GV250
    ''bi kaç forumda italyan adını çinlilerin satın aldığı yazıyodu doğruluğunu pek kanıtlıcak bişey yok.'' demişsin ama benelli nin kendi sitesine gireresen orda yazıyor.

''......Since 2005 Benelli is part of the QJIAN JIANG group, the first group in China for size and manufacturing capacity in the motorcycle field. Its production reaches 1.200.000 vehicles per year and 14.000 employees work in super modern factory large as a city which is located in Wenling, about 500 km away from Shanghai.''

'' Benelli 2005 ten beri QJIAN JIANG grubun bir parçasıdır, QJIAN JIANG grup Çin'de motosiklet sektöründe, şirket büyüklüğü ve üretim kapasitesi olarak ilk sıradadır. yıllık üretimi 1.200.000 araca kadar çıkar ve büyük süper modern fabrikasında 14.000 çalışanı vardır. Fabrika Shanghai dan 500 km uzaktaki Wenling dedir.''

http://www.benellimoto.com/eng/Compa...US-cd-633.aspx

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bildiğim kadarıyla onlar RKS standında olacaklar. Kimsenin dikkatini çekmedi sanırım ama iki sene önce 600 cc modelleri fuardaydı, gayet de hoş bir motordu. Çin'dir, İtalyan'dır bilmem de motorlarının diğer modellerden farklı oldukları gerçek. Ne görünüşleri ne de teknik detayları Çin motorlarına benzemiyor.
    Mirkuza bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Hay ağzın bal yesin kardeşim daha bir internet sitesini açamadılar şubat ayını yarıladık 2015 model motor satacaklar daha.
    Alıntı sdirer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecenlerde yazdim gene yazayayim.
    Biz Tr de motosiklet satacagiz diyen " Italyan Devi " Benellinin internet sitesi 2 gun once hala faal olmamisti. Ustelik sitemizde yayinlanan fuar haritasinda benelli standi goremedim. Simdi bu yıl motosiklet satacagim diyen bu firmanin fuara kalmis 3 hafta varken beni kandirip yahu bunlar bu isi becerirler galiba dedirten hicbir adimlari yok.
    3 ayda 15 sayfa internet sitesi kuramayan firma nasil binlerce motor getirecek nasil onbinlerce parca yedek parca getirecek nasil servis kuracak ?
    Bence " şaka yapiyorlar ". Ya da kendilerini tatmin ediyorlar.
    Benelli sucks.
    Bencede çin modellerine hiç benzemiyor görüntüsü kalite duruyor. Çinden 250 cc üstü motor çıkmadığını herkes söylüyor. 250 cc lerde pek çin işine benzemiyor. acaba hindistanda felanmı üretim yapıyorlar ?
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bildiğim kadarıyla onlar RKS standında olacaklar. Kimsenin dikkatini çekmedi sanırım ama iki sene önce 600 cc modelleri fuardaydı, gayet de hoş bir motordu. Çin'dir, İtalyan'dır bilmem de motorlarının diğer modellerden farklı oldukları gerçek. Ne görünüşleri ne de teknik detayları Çin motorlarına benzemiyor.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benelli hakkında tek bildiğim, Türkiye distribütörünün bir internet sitesi hazırlamaktan bile aciz, aslında çok büyük bir müşteri kitlesi olan motorlar getireceğini söylemesine rağmen reklamını yapamayan bir firma olduğudur. Bunları yapamayan bir firmanın da, orta halli bir servis ağı oluşturabileceğini bile hiç sanmıyorum, belli ki motor satmak istemiyorlar. Yaptıkları tek tanıtım, "İtalyan devi yakında Türkiye'de". Bravo !
    Mr.Kowalski ve TEKNECI bunu beğendiler.

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Daha önce açılmış birsürü topik varken tekrar tekrar açmak niye??? Arşive bakın,merak ettiğiniz bütün detaylar mevcut.

santo78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Ingilizcesi olan wikiyede bakabilir.

http://en.wikipedia.org/wiki/Benelli_%28motorcycles%29

Motosikleti
    pulsar 200 NS
    evet yazılanların hepsini okudum ve hak veriyorum italyan diyor çin satın aldı yok arjantinli biri aldı evet hala bir internet sitesi kuramadılar fuar da adları geçmiyor bu adamlar nasıl motor satıp parça getirecek vs vs vs
    AMA ŞU BİR GERÇEK HARİKA TİPLERİ VAR VE HİÇ BİR ÇİN MOTORUNA BENZEMİYOR. bendeki pulsarı tnt 25 le degişmeyi bile düşünüyorum.
    www.youtube.com Pegasus MT KANALI Facebook Pegasus MT KANALI bu kanallardan video resim takibi yapa bilirsiniz beğenin paylaşın yorum yapın iyi eğlenceler.

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    açıkçası tamamen geçmişte kalmış, marka ismiyle belki satış yaparım düşüncesiyle Qianjiang ismininde bir Çin motor üreticisine satılmış "İtalyan" markası olarak görünüyor ufak bir araştırmadan sonra.

buyrun alan grubun internet sitesi: http://www.qj-group.com/english/ (bu arada aşağı bakarsanız Keeway de bunların markası)

Bu da kendi web sitelerinden tarihleri (88'de batmış sonra işler dikiş tutmamış gibi gözüküyor) : http://www.benelli.com/eng/Company/O...ry-cd-656.aspx

Kendi ifadeleriyle, yeniden dünya pazarına çıkış arayışında pek çok projeleri varmış.

Geçmişi de MV Agusta, Moto Guzzi, Ducati gibi İtalyan firmalarının aksine pek de parlak gözükmüyor, dolayısıyla başarılı zamanlarınızda (o da 50 yıl önce) neydiniz ki şimdi Çinliler ile ne olacaksınız düşüncesi geliyor insanın aklına.

Bana pek ümit vermedi ama tabi bekleyip görmek lazım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)