Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorumda yağ kalmamış...

Motovento
    REKLAM ALANI

Honda MSX 125 motorum var.Bugün zincir yağlama ve WD40 ile biraz bakım yaptım.Sonra motor yağını da kontrol edeyim dedim.Çubuğu silip vidalamadan yerine oturtup çektim.Çubuk kupkuruydu.Sonra çubuğu vidalayıp tekrar çıkarttım.Yine kupkuruydu.
    1- Motora en son 2000 km önce rodaj bakımında yağ konuldu.2000 KM'de motordaki yağ bu derece azalır mı? 3000Km deki motorun bu kadar yağ yakması normal mi?
    2- Motorumun kitapçığında 10W30 yağ yazıyor.Ama bu yağdan piyasada bulmak çok zor.Bunun yerine ne kullanabilirim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alışırsın kardeş dert etme honda bu oluröyle 10-30 yerine 10w40 kullanabilirsin kolay bulunur..

uf ewet ya başlığı okudum dedim ki bu kesin honda dır diye kendimden biliyorum . ayda bir yag takviyesi yap , bende olur öyle demek istiyorum 10/40 iidir

m1t0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r-xt660r-mt07-fiddle2
    Motor yan ayaktayken kontrol etmiş olabilir misin? eğer öyleyse dik konuma getirip tekrar bak.
    motorcu48 bunu beğendi.

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    yağ takviyesi yap sık sık ama bir motor ne olursa olsun bu kadar yağ yakamaz yan ayaktayken falan bakmışsındır
    eğer yağsız motoru öyle uzun süre kullanıldıysa o motor artık ne durumdadır ileride sorun çıkartmaz inşallah
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

Hyjal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '10 Gsxr-600 - ' 09 Yamaha YBR 125
    Dışı cilalı veya pastalı bir bezle yağ çubuğunu sildiyseniz , çubuk motora girdiğinde yağa temas etmeyebilir ayrıca çok kısa bir süre de olsa çalıştırdıysanız yağı ölçmek için beklemeniz gerekir.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    arkadaşım biri yan sehpaya vurgu yapmış evet çok doğru yan ayaklıkta baktıysan yanlış bilgi edinirsin kontrolu nasıl yaptınız ?

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alışırsın kardeş dert etme honda bu oluröyle 10-30 yerine 10w40 kullanabilirsin kolay bulunur..
    hehe oluroyle

Yağ kontrolunu nasıl yaptınız, merak ettim.. Doğru bir şekilde yağ kontrolu yaptıysanız, yağ takviye etmeniz gerekir arkadaşlarında dediği gibi.

Şu linki incelerseniz, yardımcı olur eğer ki yanlış kontrol ettiyseniz:
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/12234-yag-seviyesi-nasil-kontrol-edilir.html

Keyifli Sürüşler
    Kadim odur ki evvelini bilir kimse olmaya

Arkadaşlar cevaplar için teşekkür ederim.Yağ kontrolünü yan sehbada yapmıştım.Bu cevapları okuyunca klavuzuna da baktım.Aynen şöyle :
    "Motoru sağlam düz bir zeminde,dik konumda park ediniz"
    İyide Honda amca alette sadece yan sehba var.Nasıl park edicez dik konumda.Bide onu anlatsaymış klavuzda.
    Sadece yan sehba olunca, heralde adamlar düşünmüştür bunu diye klavuza bakmadan kontrol yapmıştım.Yanlış yapmışım.
    Neyse yarın doğrusuna bakarım.

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    Alıntı tdenizeren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar cevaplar için teşekkür ederim.Yağ kontrolünü yan sehbada yapmıştım.Bu cevapları okuyunca klavuzuna da baktım.Aynen şöyle :
    "Motoru sağlam düz bir zeminde,dik konumda park ediniz"
    İyide Honda amca alette sadece yan sehba var.Nasıl park edicez dik konumda.Bide onu anlatsaymış klavuzda.
    Sadece yan sehba olunca, heralde adamlar düşünmüştür bunu diye klavuza bakmadan kontrol yapmıştım.Yanlış yapmışım.
    Neyse yarın doğrusuna bakarım.
    motorunu dik tutmak için arka teker standı alacaksın çok işe yarıyor tavsiye ederim
    http://i01.i.aliimg.com/wsphoto/v0/1...k-Swingarm.jpg
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)