Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Çin malı motorum olacak ben apaçi mi oluyorum?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    1 yıldan beri bu günü bekliyorum.Geçen sene mart ayında B+A2 ehliyetimi aldım.Eylül-Ekim gibi pulsar almayı çok istiyordum ama şartlar elvermedi istesem alırdım ama zorlamaya gerek yok ayağımız yorganımıza göre uzatmak gerek dedim cbf 150 olsun dedim sigorta giriş çıkışım olduğu için banka kredi vermedi ybr de aynı şey zaten bende kredi kartımı kullanarak alayım dedim en sonda mondial drift almaya karar verdim uzun zamandır takip ediyodum zaten hiç alıcısı gözüyle olmasada..Bari dedim piyasadaki o arkadaşlardan farkım olsun beyaz değilde kırmızı alayım dedim ama önyargılarım oluştu drift diyince çoğunun aklına abartı egzoz gibi şeyler geliyor.Cumartesi motoru garaja çekip pazar günüde kask ceket alıcam eldiveni internetten aldım plaka falan çıkıncada dizlik alıcam niyetim 2 sene kullanıp cbr250r yada pulsara dönmek..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Apaçi olursun

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    bence hayır
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Alıntı Yiğit_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Apaçi olursun
    neden böyle?

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Alıntı ENİGMA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neden böyle?
    Yok şaka amaçlı söyledim sormuşunda.Ama kullanıcılarının yüzde 90'ı apaçi orası öyle

apaçilik nedir bilmiyorum ama apaçi gibi hissedip apaçilik yapıyorsan evet.

ne olup ne olmadığını bilmemek de zor valla.

CHaTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson electra glide ultra classic
    Bu apaçilik olayı tartışmaya açık bir durumdur. Ama apaçi bana göre trafik kurallarını hiçe sayarak abuk subuk motor kullanan. ve motorunu da trafik kurallarına aykırı şekilde değiştiren (plaka iptali, aşırı abartı eksoz vb) Bunun için 1000 cc de apaçi olur mobilet te. Sen adam olursan eşşeğe de binsen adamlığından bir şey kaybetmezsin.

Hayırlı olsun iyi günlerde güvenli sürüşler yapmanızı dilerim
    ENİGMA ve Mexico bunu beğendiler.

apaci diye , aynaları söken, abartı egzoz takip motoru çingene motoruna çeviren, kurallara genelde aykırı davranan tiplere deniliyor diye biliyorum.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Apaçi doğulmaz apaçi olunur!

ENİGMA, tekoklava ve telike bunu beğendiler.

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Alıntı mitili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    apaçilik nedir bilmiyorum ama apaçi gibi hissedip apaçilik yapıyorsan evet.

ne olup ne olmadığını bilmemek de zor valla.
    aslında başlık tam olmadı sanırım yani bu motoru kullansam bana o gözle bakarlarmı gibisinden bir şey sormuştum.Bi önyargı olurmu

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:07 ----------

Alıntı CHaTaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu apaçilik olayı tartışmaya açık bir durumdur. Ama apaçi bana göre trafik kurallarını hiçe sayarak abuk subuk motor kullanan. ve motorunu da trafik kurallarına aykırı şekilde değiştiren (plaka iptali, aşırı abartı eksoz vb) Bunun için 1000 cc de apaçi olur mobilet te. Sen adam olursan eşşeğe de binsen adamlığından bir şey kaybetmezsin.

Teşekkür ederim

Alıntı CHaTaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster

apaci diye , aynaları söken, abartı egzoz takip motoru çingene motoruna çeviren, kurallara genelde aykırı davranan tiplere deniliyor diye biliyorum.
    Arkadaşlar apaçiliği açıklamışlar ve bence drift aldın diye apaçi olmuş sayılmazsın.Ve bence mondial değilde kuba daha çok ucuz apaçiliğe hitap ediyor gibi özellikle çita versiyonları adanalı modifiyeciler için üretilmiş gibi

Ayrıca bildiğim kadarıyla apaçi motorlarına vize çıkartılamıyor yada zor çıkartılıyor bildiğim.ve ikisi bir mi

CHaTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson electra glide ultra classic
    Alıntı ENİGMA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında başlık tam olmadı sanırım yani bu motoru kullansam bana o gözle bakarlarmı gibisinden bir şey sormuştum.Bi önyargı olurmu
    Türk halkı olarak dersen ön yargı bütün iki tekerleklere var. Motor camiasından dersen. Sen düzgün ekipmanlı giyinirsen adam akıllı gidersen kim seni neden apaçi sansın. Buna rağmen seni apaçi sananlar da varsa koy gözüne rahvan gitsin. Sen kendini bil yeter. Başkasının düşünceleri yüzünden kendi zevkini dizginleme
    ENİGMA ve Enes Bakır bunu beğendiler.
    BETTER SWEAT THAN BLEED ( KAN AKMASINDANSA TER AKMASI ÇOK DAHA İYİDİR)
    BİLMEDİĞİNİ BİLMEMEK EN İYİSİDİR: BİLMEYİP DE BİLDİĞİNİ SANMAK TEHLİKELİ BİR HASTALIKTIR.

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    Eğer kendini apaçi olarak görüyorsan saçı 2 metre havaya dikip bol kıyafetler giyip dolaşıyorsan apaçisindir kurallara uyup kendini ve çevreni tehlikeye atmayacak boş hareketler yapmazsan apaçi değilsin.Beni arkadaşlarım plaka takmadığım için apaçi yerine koyuyorlar ama saçım başım düzgün apaçi olduğumu düşünmüyorum
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    bol giyinmek apaçilik değildir yalnız :D
    Enes Bakır bunu beğendi.

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    hahaha yok ben öyle bi tip değilim Allaha şükür

Motosikleti
    Ducati streetfighter 848
    Hocam içini bilemem ama genel olarak apaçi algılanırsın normal sürersen bir şey olmaz sonuçta Türkiye deki motora saygıyı az çok biliyorsundur
    ENİGMA bunu beğendi.

EnesBeyter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SalcanoWolfS125 Memleketi:Mudurnu/Bolu
    Apaçimi oluyorum diyosan zaten değilsindir korkma Sen al motorunu, kaskını korumanı giy keyfini çıkarmaya bak
    ENİGMA bunu beğendi.

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bol giyinmek apaçilik değildir yalnız :D
    hocam giydiğiniz tişört diz kapağınıza kadar geliyorsa pantolunuzda aynı ve her tarafında zincir bir şey varsa apaçidir
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

xbuky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam böyle düşünceleri atın kenara. Ekipmanı giyin, egzos takmayın, sinyaller zamanında yansın, aynalar takılı olsun. Buna rağmen sırf motorunuzu kullanan bazı insanlar apaçilik yapıyor diye hala apaçi diyen olursa, onun ile iletişiminizi kesin, takmayın bile...

Allah kaza vermesin. Karşıyaka'ya yakınım bende görürsem selamlaşalım
    ENİGMA bunu beğendi.

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Alıntı xbuky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam böyle düşünceleri atın kenara. Ekipmanı giyin, egzos takmayın, sinyaller zamanında yansın, aynalar takılı olsun. Buna rağmen sırf motorunuzu kullanan bazı insanlar apaçilik yapıyor diye hala apaçi diyen olursa, onun ile iletişiminizi kesin, takmayın bile...

Allah kaza vermesin. Karşıyaka'ya yakınım bende görürsem selamlaşalım
    motoshoptan aldım serinkuyu taraflarında oturuyorum biraz yukarısında işlemler tamamlansın görüşelim sevinirim

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)