Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor yamuk duruyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    muhammetcon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-09 (2018)
    Merhabalar,motorumun arka kısmından bakınca normal çamurluk plakalıgı ve koltugu aynı hizada düşünürsek tekerler onları tam ortalaması gerekirken daha solda yada tam hatırlamıyorum sağda kalıyor.Yolda gidonu bıraktığımda motor sağa çekıyor aldıgım arkadaşım kaza yapmıştı bu motorla,tamirden yeni çıktı fakat durum böyle.

Kullanırken bir sıkıntı görmedim fakat bir danışmak istedim Bana problem çıkartırmı kullanırken bir tehlikesi varmı birde bu yamukluğun sebebi ve ücreti nedir.Saygılarımla
    Only Ride..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Dostum Motora dikkatlice Bak,
    şasi ve maşaya dikkat et,
    eğer maşa yamuk duruyor ise arka çaprazdan kazalı olabilir,

yok eğer şasi ve teker aynı hizada fakat çamurluk ve plakalık yamuk duruyor ise çamurluğun bağlantısında sıkıntı olabilir,

xaselcuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorun marka modeli nedir?

Motosikleti
    Mt-09 (2018)
    ---------- Mesajlar birleştirildi - 15:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:33 ----------

[/COLOR]
    Alıntı xaselcuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun marka modeli nedir?
    Asya As200 Gy-Tay

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:37 ----------

Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum Motora dikkatlice Bak,
    şasi ve maşaya dikkat et,
    eğer maşa yamuk duruyor ise arka çaprazdan kazalı olabilir,

yok eğer şasi ve teker aynı hizada fakat çamurluk ve plakalık yamuk duruyor ise çamurluğun bağlantısında sıkıntı olabilir,
    Hocam sağolun,kullanırken birşey hissetmiyorum da bana sıkıntısı olabilir mi motoru kullanırken ?

almpoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F
    Bir resim ile desteklerseniz konuyu arkadaşlar daha çok yardımcı olacaktır.

Motosikleti
    Mt-09 (2018)
    Alıntı almpoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir resim ile desteklerseniz konuyu arkadaşlar daha çok yardımcı olacaktır.
    Tabi hocam hemen yarın atıcam resimleri
    Only Ride..

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı muhammetcon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ---------- Mesajlar birleştirildi - 15:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:33 ----------

[/COLOR]

Asya As200 Gy-Tay

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:37 ----------

Hocam sağolun,kullanırken birşey hissetmiyorum da bana sıkıntısı olabilir mi motoru kullanırken ?
    dostum ellerini bıraktığında motor bi tarafa çekiyor ve sen sıkıntı hissetmiyorsan evet sıkıntı vardır. büyüktür. motorun ok gibi gitmesi lazım. şu olur başına bu gelir demek zor hatanın ne olduğunu bilmeden. fakat şunu söyliyim en basit ihtimalle bigün yolda giderken arka teker maşa her ne varsa işte bi anda seni geçmeye başlarsa korkarsın. motor ortadan ikiye ayrılır düşünce farkedersin. iyice bi baktır. öyle kullanmaya devam etmen tehlikelidir.
    muhammetcon bunu beğendi.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Jawa350TS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jawa 350 ts / Yuki yk-250-4
    Benim scooter motorumda'da aynı problem vardı.Arka lastik sola doğru çekmiş bi vaziyetteydi. Motor destek yada salıncak olarak geçen parçayı işçilik dahil 100 tl'ye değiştirip sorunu ortadan kaldırdım.

Motosikleti
    Mt-09 (2018)
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum ellerini bıraktığında motor bi tarafa çekiyor ve sen sıkıntı hissetmiyorsan evet sıkıntı vardır. büyüktür. motorun ok gibi gitmesi lazım. şu olur başına bu gelir demek zor hatanın ne olduğunu bilmeden. fakat şunu söyliyim en basit ihtimalle bigün yolda giderken arka teker maşa her ne varsa işte bi anda seni geçmeye başlarsa korkarsın. motor ortadan ikiye ayrılır düşünce farkedersin. iyice bi baktır. öyle kullanmaya devam etmen tehlikelidir.
    Hocam ilginiz için teşekkür ederim en kısa zamanda yaptıracağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:32 ----------

Alıntı Jawa350TS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim scooter motorumda'da aynı problem vardı.Arka lastik sola doğru çekmiş bi vaziyetteydi. Motor destek yada salıncak olarak geçen parçayı işçilik dahil 100 tl'ye değiştirip sorunu ortadan kaldırdım.
    Sağolun bi ustaya gösteriyim.
    telike bunu beğendi.

Utided - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Hyosung GV250
    bende sıfır aldığım mondial mcx vardı, onun da daha aldığımdan beri arkadan bakınca çamurluk kaçık duruyordu tekere göre, ben çin malı olduğundan tasarım-imalat uyumsuzluğu diye düşünmüştüm. henüz satışı bile başlamamış rks blackster resimlerine bakarsan sitesinden sol profil resminde çamurluğun yamuk olduğu gözüküyor, böyle bir durum olabilir ama yine de arkadaşların dediği gibi başka bi durumdan kaynaklı tehlikeli bir durum da olabilir bir ustaya göster sen. ben aklında bulunsun diye paylaşayım dedim.

edit: link

http://www.rksmotor.com.tr/v2/produc...otorcycle&id=6

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Dengenizi sağlamanız zorlaşır, lastikleriniz daha hızlı aşınır, tekerlek göbekleri zorlanır ve bunlardan doğacak hoş olmayan sürprizlerle karşılaşabilirsiniz.

Motosikleti
    Mt-09 (2018)
    Alıntı hakikiteker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dengenizi sağlamanız zorlaşır, lastikleriniz daha hızlı aşınır, tekerlek göbekleri zorlanır ve bunlardan doğacak hoş olmayan sürprizlerle karşılaşabilirsiniz.
    Sağolun Hocam en güzeli 200-300 neyse verip yaptirmak.
    Only Ride..

Motosikleti
    Mt-09 (2018)

*Elimi bırakınca motor sağa çekiyor
    *Artçıyken kullanan kişinin ensesini görmem gerekirken bariz yolu görüyorum
    *Arka maşaya baktığımda teker tam olarak ortada değil maşanın sol tarafına daha yakın duruyo.

Şimdi şasimi yamuk maşamı yoksa başka bişeymi napıcam ben bi yardımcı olursanız

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:12 ----------

Alıntı muhammetcon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://imageshack.com/a/img909/8277/S0Oo7m.jpg

*Elimi bırakınca motor sağa çekiyor
    *Artçıyken kullanan kişinin ensesini görmem gerekirken bariz yolu görüyorum
    *Arka maşaya baktığımda teker tam olarak ortada değil maşanın sol tarafına daha yakın duruyo.

Şimdi şasimi yamuk maşamı yoksa başka bişeymi napıcam ben bi yardımcı olursanız
    Konu güncel
    Only Ride..

Motosikleti
    Kuba CR1
    motor kazalı gibi gözüktü gözüme şaside eğilme olabilir bir ustaya götürürsen sana doğru olanı söyleyecektir ya da arka çamurluk eğilmiş ve size öyle geliyor olabilir yani kesin bişey söylemek mümkün değil ama maşa yamulsaydı gidişiniz değişirdi...

Motosikleti
    Mt-09 (2018)
    Alıntı erensipahi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor kazalı gibi gözüktü gözüme şaside eğilme olabilir bir ustaya götürürsen sana doğru olanı söyleyecektir ya da arka çamurluk eğilmiş ve size öyle geliyor olabilir yani kesin bişey söylemek mümkün değil ama maşa yamulsaydı gidişiniz değişirdi...
    Hocam zaten kazalı aldım işte yaparız kullanırız diye arkadaştan,anladım sağolun

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:05 ----------

Konu güncel
    Only Ride..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)