Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Yamaha YZF-R125 ile motora başlamak

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha YZF R125
    Ben 250cc ile baslanmasında bile bir sakınca görmüyorum.Potansiyelinizi motorsiklet üzerinde tanımanızı öneririm.Kendinizi hazır hissedersiniz bir süre sonra... Ama en az 1 sene sık sık kullanarak tecrübe edinilmeli bence..Daha sonra cc yükseltilmeli.. Bir kaç ay motorsiklet kullanıp,aniden yanan kırmızı ışıkta güçlükle durabilince fark etmiştim halen acemi olduğumu..Veya rampada kalkarken zorlandığımı..Mevzu canımız ve herkezin hayatı değerli..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozhanhrmann2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    emre xt125 - rebirth çok mantıklı yazdıklarınız gerçekten bana referans oldu şuanlık ybryi kendim için önde görüyorum para sıkıntısı yok değil var ama sıkıntıya gırsem alırım o motoru fakat zorlamaya gerek yok yaza gerçi nedeğişir ne olur bilmem ybr ile başlarım heralde teşekkürler..
    250 cclikle ben başlamayı düşünmem ya hiç olmadı en azından 10.000 tecrubem olsa alayım 250sl kawasaki ama yıne de rebirthin dediği daha mantıklı teşekkürler

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Ybr al bi sezon tepesinden inme 15.000-20.000 km ondan sonra 250 cc ye geç düşük cc bir süre sonra yetmeyecektir ama yeni başlayanın işini görür fazla performans beklemessin ama trfaiği okumayı motosiklete hakim olmayı virajları vs vs.ier yavaş yavaş öğrenirsin

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    yzf r125 motosiklete ilk biniş için uygun değildir. motosiklet öğrenmek içinde değildir. yzf r 125 ss motorlara alismak içindir

Motosikleti
    YZF R125
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yzf r125 motosiklete ilk biniş için uygun değildir. motosiklet öğrenmek içinde değildir. yzf r 125 ss motorlara alismak içindir
    50 cc ile mi baslasin arkadas. Biraz abarti olmus.

Alıntı berksus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanırım motorun şeklinden oturuş zorluğundan o yorumu yaptı, çoğu kişinin dediğini dedi

daha önce hiç motosiklet kullanmamis birisi için ben şahsen yzf kullanan biri olarak bu motoru tavsiye etmem.
    yeni kullanıcı illa ki düşer, motoru yatırır. bi ybr ile yan yatmak var bi de yzf ile var. yzf ile yan yatarsan en kötü 2 3 karenaji çizer, duruma göre kırarsin. bunları yenilemeye kalksan bin tl yi bulur belkide geçer.. o nedenle iyi bi tecrübe kazandıktan sonra kullanılabilecek bir motor (bence)

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:29 ----------

ha yzf güzel mi , güzel ötesi
    kaliteli mi, son derece
    az yakıyor mu, kokluyor
    boyu uzun sürücü altında küçük kalmıyor kocaman motor.
    kronik sorunu yok
    kolay kolay arıza vermiyor
    parça fiyatınin pahalı olması haricinde başka bir eksisi yok (bence)

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    video konuşsun:

www.youtube.com/watch?v=ubAN1ohutS4

ybr daha iyidir dimi?

Motosikleti
    hyperstrada
    Elektrikli bisiklet al, 1 yıl kadar onunla gez. Hem trafiği tanırsın, hem sürüş becerilerini geliştirirsin. Akabinde 50 cc scooter al, dikkat et gazı fazla çevirme. Kafana alırsın bir anda motoru. Lastiklere de dikkat et. Kıyafetin tam olsun. 2 yıl kadar bununla gez. Birden büyük motora geçme, hayat uzun tadını çıkar. sonra hemen vitesliye geçme, önce 100 cc bir cub al, vitese, gaza alış. Hem de düşersen masraf olmaz fazla. 1,5 yıl 15 bin km devirince ybr 125'e geçebilirsin. Ama dikkat et, cup a göre çok güçlüdür. 2 yıl da bununla alıştıktan sonra r125 i alabilirsin. Tadını çıkara çıkara büyüt motorunu, acele etme. 6,5 sene sonra r125 ile asfaltı ağlatırsın.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Alıntı berksus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oturuş ve yatış pozisyonundan bahsettim.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Ybr aldım 2500 e 1 sene sonra 2800 e sattım. Sadece sahibinden e ilan vererek hem de. Satış konusu suphe uyandırmasın yani. Temiz motor uygun fiyat alırsan kesinlikle parani geri alırsin.

1 sezon ybr ye binmek kadar mantıklı bir iş yok. Trafikte motorun neede durduğunu , yağmurda yerin nasıl kaygan olduğunu , virajda dışarı doğru nasıl kaydığını vs. Ogreneceksin ve bu bilgiler paha bicilemez kıymette.
    Üstelik de zarar etmeden ogreneceksin.

He neden herkes öyle yapmıyor? Ybr ye binince seklim bozulur diye düşünüyor. Sekilci toplumuz vesselam kapitalist sistemin kölesi olduğumuz için yapacak bir şey yok.

Çorum İl Temsilcisi Furkan Tarık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    10.250 tl idi 12.800 tl oldu kardeşim. Paran varsa neden olmasın

Alıntı rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elektrikli bisiklet al, 1 yıl kadar onunla gez. Hem trafiği tanırsın, hem sürüş becerilerini geliştirirsin. Akabinde 50 cc scooter al, dikkat et gazı fazla çevirme. Kafana alırsın bir anda motoru. Lastiklere de dikkat et. Kıyafetin tam olsun. 2 yıl kadar bununla gez. Birden büyük motora geçme, hayat uzun tadını çıkar. sonra hemen vitesliye geçme, önce 100 cc bir cub al, vitese, gaza alış. Hem de düşersen masraf olmaz fazla. 1,5 yıl 15 bin km devirince ybr 125'e geçebilirsin. Ama dikkat et, cup a göre çok güçlüdür. 2 yıl da bununla alıştıktan sonra r125 i alabilirsin. Tadını çıkara çıkara büyüt motorunu, acele etme. 6,5 sene sonra r125 ile asfaltı ağlatırsın.
    tamam bırakıyorum motor işlerini
    o değilde bu kadar uzatmanın anlamı ne? 125 cc bir motor başlamak için gayet ideal benim sorduğum soru da yzf ve ybr? sıkıntı?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)