Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Dragstar 650 Hakkında..

Motovento
    REKLAM ALANI
    seljukdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR -125 ESD
    Arkadaşlar öncelikle merhaba. Benim sormak istediğim yıl olmuş 2015 sahibinden.com da gördüğümüz 2000 model yada daha düşük 50.000 km ve üzeri dragstarlar Alınır mı? alsam bana ne masraf çıkarabilir.? Olur ya kimse kötü motor istemez ama kötü bir motora rast gelsek ne kadara patlar bana bu motoru adam etmek.? şimdiden herkese teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CHaTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson electra glide ultra classic
    Yanlış bilmiyorsam dragstarlar iki silindirli, hava soğutmalı ve karbüratörlü bir motordur. Bu yüzden olası masrafları daha azdır.
    Bu tarz motorlar torkları yüksek olduğundan ve tarz olarak choper olduklarından süper spor motosikletlere göre hem daha düzgün kullanılır hemde motor ömürleri düzgün bakıldığında çok daha fazladır. İyi bakılmış servise amanında gitmiş ve uyduruk yağ ve parçalar kullanılmamış bir dragstar 150,000 km rahat gider. Bence güzel bir tercih olur.
    seljukdemir bunu beğendi.

Artes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı seljukdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar öncelikle merhaba. Benim sormak istediğim yıl olmuş 2015 sahibinden.com da gördüğümüz 2000 model yada daha düşük 50.000 km ve üzeri dragstarlar Alınır mı? alsam bana ne masraf çıkarabilir.? Olur ya kimse kötü motor istemez ama kötü bir motora rast gelsek ne kadara patlar bana bu motoru adam etmek.? şimdiden herkese teşekkürler.
    bende düşünüyorum eski japonların süprizler ile dolu olduğu görüşündeyim cc olarakta parçaları maliyetli, işciliğide ona göre fiyat çekiliyor +metal yorgunluğuda var işin içinde.. sıfır çen işine girsemmi diyorum. bu konuda reel olarak yol gösterecek bireylere ihtiyacım var.

Cewdt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selçuk kardeşim bende bi ara bu motorlara (dragstar - shadow - intruder) merak sarıp araştırdım ama sonra vaz geçtim..

10 - 12 - 15 yıllık motor almak sakıncalı..Çok temizini bulmak çok zor .. aldıktan sonra elinde patlama olasılığı çok fazla.
    Bunların yanında bu motorlar gerçekten devasa aletler.Tırafikte aralardan kaybolurum,gideceğim yere hızlıca giderimi unut bi defa.Araba gibi gidersin + çok ağırlar 260-280 kg geziyorlar.

Çok dikkat çeken aletler sokakta her kezde bi parmaklama isteği var.Her yer krom kaplama,ısıdan kromlar kararıyor sürekli krom parlatıcıyla çitilemen lazım buda büyük dert yapmazsanda birşeye benzemiyor bunları ölç kafanda..

Dragstar sapına kadar chopper dır.90 derece çift silindir hava soğutmalı sesi müthiştir.Vibrasyonuda mütiştir.
    Shadow biraz daha iridir sesi yine iyidir ama dragstar daha iyidir.Yanlız bu alet su soğutmalı.tırafikte uzun yolda daha rahat.
    İntruder içlerinde en kalitelisi fakat chopper ruhu en az olanıdır.

Hepsinin ortak yanı gidon-teker açısı yüzünden teker biraz öndedir ve 2.5 metre ve daha uzun boylarından ötürü viraj kabiliyetleri oldukça düşüktür.Düz çok iyi giderler yola yapışırlar adeta ancak virajlar sıkıntılı biraz alışmak lazım.

Neyse sıkıldım yazmaktan aşşa yukarı böyle eyw ..

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hangi makinayı alırsan al birgün elbet satılığa çıkıcak. o yüzden al sat uğraşma hiç 125 cc bi makina al keyfine bak. fazlasıda sende kalsın

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Satmak icin slacaksan ybr 125, ruhun ruzgarla birlikte olsun dersen dragstar.. vn800, shadow, virago..

Motosikleti
    Yamaha YBR -125 ESD
    Arkadaşlar teşekkür ederim. Ybr al diyen arkadaşlar olmuş. Zaten ybr var Haftasonları gezinti amaçlı kullanıyorum motoru zaten tekirdağ çorluda yaşıyorum; trafikten çok uzun yollar yapmayı sevdiğim için almak istiyorum..

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    2000 model, 67,000 km'de bir Honda Shadow sahibi olarak, bu tarz bir makine almayı düşünüyorsan şunu öneririm:

Almadan önce MUTLAKA ustana - servise vs. götür ve motoru iyice kontrol ettir.

Kontrol ettir derken şöyle bir etrafında dönüp, 2 gaz verip, biraz da sürmeyi kast etmiyorum.

Satıcıyla önceden konuş, anlaş; motorun hava filtresine - motordan çıkan yağa - debriyaja vs. baktır.

Sorun yoksa, gönül rahatlığı ile satın alıp uzun km'ler kullanabilirsin.

Saygılarımla.

EagleRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR Daytona 250 | Honda CBR250R
    Uzun yol düşünüyorsan cruiser iyidir tabi fakat biraz daha tarzın dışına çıkmak istersen honda nc700x bak derim. Ne kadarlık bir bütçe düşünüyorsun motosiklet için?

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    hava soğutmalı olduğu için yazın müthiş ısınıyor.bi ara aldım saatım.yere yakın olması sebebiyle alacaksan mutlaka alt bloga kartel tarafına bak baktır..vuruk çatlak sızıntı varmı diye.bi ara değişiklik olsun diye aldım satım ama tarzım değildi hoşlanamadım bana göre ağır kaldı motor.ses dersen harika ses alabilirsin.temizini bulursan kaçirma masrafsız olsun .

Motosikleti
    Yamaha YBR -125 ESD
    Arkadaşlar benim merak ettiğim sağda solda araştırdım ama net bir cevap alamadım. Virago 535 lerde çok yakar parça bulamazsın kronik karbüratörler arasındaki esnek bağlantı contası çatlağı, astronomik parça fiyatları gibi sorunlarla karşılaşır mıyım diye bu konuyu açma gereği duydum. Yani debriyaj lastik fren hava filtresi tarzı sarf kullanımdan kaynaklı eskiyen bozulabilecek parçalar harici aman aman büyük problem yaşarmıyım? Yani oldu ya bir sorun çıktı bir motosiklet parasıda tamir için verirmiyim ? Nc700 tavsiye etmiş bir arkadaş sağolsun ama ben daha çok cruiser tarzı mümkün olduğunca mekanik motosikletlerle ilgileniyorum.Tekrar zaman ayırıp cevap yazan herkese teşekkürü borç bilirim.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Apaçi bir gazcı tarafından kullanılmadığına emin olduğun her dragstarı gönül rahatlığıyla alabilirsin.
    Hava soğutmalı karbüratörlü bir cruiser'ın ölüsü bile gider

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    facebook üzerinden chopper cruiser gruplarına sormanız daha iyi olur. tanıdıkları bildikleri temiz motorlara yönlendirirler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)