Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Scooter mi vitesli mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-25
    Boşver baslama diyorum su an ki ruh halimle...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Fatihunak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MG Classic
    Kaza falan mı yaptın bro hayırdır

Motosikleti
    Pcx 125
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boşver baslama diyorum su an ki ruh halimle...
    Sebep nedir kardesim ?

Cewdt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    scooter kullanan arkadaşlar bana kızacaklar ancak ben pek motosikletten saymıyorum scooterları ..
    yani onlar scooter motosiklet değil (benim fikrim) aşırı basit gaz ve frenden oluşan aletler çocuk oyuncağı :D
    küçükken vardı parklarda 4 tekerli çok yavas giden gaz v frenden oluşan aletler 5 yaşındayken biniyorduk bu daha hızlısı :D

benim fikrim viteslidir ..

haa dersinki işe gidip gelecem hafif olsun az yaksın(çok yakanlarıda var) sürüşü kolay olsun ozaman kesin scooter hatta bende 2. bir araç olarak düşünüyorum ..

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı MotorcuMetos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sebep nedir kardesim ?
    Vitesliler de kaza daha çok oluyor, bu sebeple vitesli mi ya da sukutermi diyosaniz, hiç baslamayin derim.. Çünkü vitesli ya da sukuter mi derseniz ikisinde de kaza yapan motor degil , surucudur.. Unutulmamalidir ki, egitmenler dahi kaza yapabiliyorlar.

Motor surmek istiyorsanız, riskleri kabullenmek gerek.. Yolda yürürken dahi ayak bilegimizi burkma risknii göze aliyoruz farkinda olmadan..

Yine de vitesli mi sukuter mi derseniz,kullanim amaciniza göre degisir.. Şehir ici kafam debriyajda olmasin, acayim gideyim derseniz sukuter, aa ben baslayayim bi yerden ilerde buyuturum diyosaniz da sececeginiz modellere modeller eklenir..

Motosikleti
    Pcx 125
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vitesliler de kaza daha çok oluyor, bu sebeple vitesli mi ya da sukutermi diyosaniz, hiç baslamayin derim.. Çünkü vitesli ya da sukuter mi derseniz ikisinde de kaza yapan motor degil , surucudur.. Unutulmamalidir ki, egitmenler dahi kaza yapabiliyorlar.

Motor surmek istiyorsanız, riskleri kabullenmek gerek.. Yolda yürürken dahi ayak bilegimizi burkma risknii göze aliyoruz farkinda olmadan..

Yine de vitesli mi sukuter mi derseniz,kullanim amaciniza göre degisir.. Şehir ici kafam debriyajda olmasin, acayim gideyim derseniz sukuter, aa ben baslayayim bi yerden ilerde buyuturum diyosaniz da sececeginiz modellere modeller eklenir..
    Haklisin bro fakat viteslide kaza orani daha fazla bu arada scooter oyuncak olabilir ama vitesli surmekte zor deil ogrendikten sonra tecrube uretirim zaten

Alıntı Cewdt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    scooter kullanan arkadaşlar bana kızacaklar ancak ben pek motosikletten saymıyorum scooterları ..
    yani onlar scooter motosiklet değil (benim fikrim) aşırı basit gaz ve frenden oluşan aletler çocuk oyuncağı :D
    küçükken vardı parklarda 4 tekerli çok yavas giden gaz v frenden oluşan aletler 5 yaşındayken biniyorduk bu daha hızlısı :D

benim fikrim viteslidir ..

haa dersinki işe gidip gelecem hafif olsun az yaksın(çok yakanlarıda var) sürüşü kolay olsun ozaman kesin scooter hatta bende 2. bir araç olarak düşünüyorum ..
    Merhaba.
    Öncelikle küçüklüğünüzde parklarda gördükleriniz 4 tekermiş, scooter 2 teker. Yani çocuk oyuncağı dediğiniz alette denge problemi yaşayan oldukça da hızlı gidebilen bir alettir.
    PCX kullanıcısıyım ve o çocukça dediğiniz alet,siz soğukta karbüratörlü motorunuzu çalıştıramazken, çalışmayı geçip start-stop yapıyor. Yanlış anlamayın sakın fanatizmi,aşırı bağlılığı sevmem. Scooterım var diye ölümüne savunacakta değilim. Ama sanki biraz haksızlık yapmıyor musunuz? Sizin motorunuzdan 2 tane alıyor bahsi geçen PCX. Sizce bu kadar insan kullanıyorken bu scooterı,motorcu ruhu yok mudur yani? Belki sizde bana kızacaksınız ama 3.500 verip 2 tekerli vibratöre bineceğime,7 bin tl verir scootera binerim.
    Yakşamlar.
    y.akan bunu beğendi.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    bence konu cok sacma bır yere dogru gıdıyor yok scooter motosıklet degıl vs dıge. cogu vıteslı motora taş çıkartıcak scooterlar var. bu arada ben kendım scooter (honda today 50 cc yıl 2007 :D )ile başladım vitesliye geçtim ve hep öle devam ettim ama ben hep vitesli istiyordum scooter ile başlama sebebim vites yok fren gaz ve denge önce bu üçlüyü öğrenmemdi öğrendim vitesli aldım. bana kalır ise kaza sebebi sadece sürücüdür yok vitesli yok scooter değil. ayrıca gelirsek hangisi diye bence vitesli çünkü motorun bütün kontrolü sizde. scooterda öle değil. örneğin fren yaptınız sccoterda motorun kompresöre binmesiyle viteslide sizin ani vites düşürmeniz arasında farklar var. gerek aynı cc sccoter viteslilerde doğru zamanlarda vites değişikliği ve düzgünce yaparsanız vitesli her zaman daha öne çıkıcaktır. ama scooterında hakkını yiyemem konforlu rahat bagaj derdın yok artçın her şekilde rahat bu tarz artıları var. istanbul gibi bir şehirde scooter her zaman daha rahat yalan yok. yanlış anlamayın scooter motosiklet değil demiyorum ama ben vitesli motor kullandıgımda daha bır güzel daha bir özgür hıssedıyorum kendımı cunku butun kontrol bende oluyor. hee ayrıca çocukken 4 tekerli falan diyen bir arkadaşımız var emin ol burgman 400-650 kullansan öle demezsin...

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Düşük cc vitesli ile başla daha büyük tekerler kompresyona binme gibi güzellikleri var debriyajı vitesi sorun etme bir süre sonra scoter gibi kullanmaya başlarsın bir sürede gösterge kapalı gittinmi iyice pişersin debriyaj candır depoyude tutacak yerin var

Alıntı Mexico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba.
    Öncelikle küçüklüğünüzde parklarda gördükleriniz 4 tekermiş, scooter 2 teker. Yani çocuk oyuncağı dediğiniz alette denge problemi yaşayan oldukça da hızlı gidebilen bir alettir.
    PCX kullanıcısıyım ve o çocukça dediğiniz alet,siz soğukta karbüratörlü motorunuzu çalıştıramazken, çalışmayı geçip start-stop yapıyor. Yanlış anlamayın sakın fanatizmi,aşırı bağlılığı sevmem. Scooterım var diye ölümüne savunacakta değilim. Ama sanki biraz haksızlık yapmıyor musunuz? Sizin motorunuzdan 2 tane alıyor bahsi geçen PCX. Sizce bu kadar insan kullanıyorken bu scooterı,motorcu ruhu yok mudur yani? Belki sizde bana kızacaksınız ama 3.500 verip 2 tekerli vibratöre bineceğime,7 bin tl verir scootera binerim.
    Yakşamlar.
    bilader öncelikle ölümüne savunmuşsun ..aldın diye fanatiği olmussun.

Benim fikirlerim bu yöndedir seni bağlamaz ben böyle düşünürüm sen öyle düşün isteyen istediğini düşünür ben özellikle benim fikrim yazdım oraya benim motorum seninkinden 2 tane alır yazmışsın :Dbuna güldüm geçtim sen kendini ortaya koymuşsun zaten.. arkadaşım resimdeki motor benim ilk motorum şuan bindiğim alet değil:D Manevi değeri var o yüzden değiştirmedim şekilcilikten yana da değilim..

BANA GÖRE scooterlarda RUH YOK ... Bukadar net tabiki bana göre sana göre ondan ruhlusu yoktur ""olabilir""
    Ben küçük bir çocukken bindiğim 4 tekerleklilerden sizin bindiğiniz oyuncakların tek farkı 2 tekerli olması ve daha hızlı gitmesi :D
    start-stop olayına yorum yapmıyorum sert kaçacak çünkü..

İnsanların fikirlerine saygılı olmayı öğren ...

bilader öncelikle ölümüne savunmuşsun ..aldın diye fanatiği olmussun.

Benim fikirlerim bu yöndedir seni bağlamaz ben böyle düşünürüm sen öyle düşün isteyen istediğini düşünür ben özellikle benim fikrim yazdım oraya benim motorum seninkinden 2 tane alır yazmışsın :Dbuna güldüm geçtim sen kendini ortaya koymuşsun zaten.. arkadaşım resimdeki motor benim ilk motorum şuan bindiğim alet değil:D Manevi değeri var o yüzden değiştirmedim şekilcilikten yana da değilim..

BANA GÖRE scooterlarda RUH YOK ... Bukadar net tabiki bana göre sana göre ondan ruhlusu yoktur ""olabilir""
    Ben küçük bir çocukken bindiğim 4 tekerleklilerden sizin bindiğiniz oyuncakların tek farkı 2 tekerli olması ve daha hızlı gitmesi :D
    start-stop olayına yorum yapmıyorum sert kaçacak çünkü..

İnsanların fikirlerine saygılı olmayı öğren ...
    2 tane alır derken aldım biniyorum,param var manasında değil, bu kadar parayı bu insanlar boşuna mı veriyor anlamında dedim. Yani size göre scooterda ruh yok, alana göre var. Olayın maddiyat kısmına girmedim, görgüsüz değilim yani.
    Kısaca özetlemek gerekirse zevkler ve renkler farklıdır.Bana göre sık arıza veren ve titreyen vitesli bir motosiklettense sıkıntısız,teknolojik bir scooter daha fazla ruha sahip.
    Tekrar söylüyorum olayı maddi olarak algıladıysanız kusura bakmayın. Öğrenciyim ve çalışarak aldım motosikletimi. Yani öyle hava atacak bir durumumda yok. Fikirlere saygı kısmına gelirsek bence onu önce siz sorgulayın. Konu saçma sapan yerlere gitmeden ben kaçıyorum

Edit: Fanatiklik kısmına gelincede daha geçenlerde bir konu açtım. Motosikletimi değiştirmek konusunda ve arka frenin zayıf olduğunu en başından beri söyledim. Ölümüne savunacak olsam eksik yanlarını savunurdum,ruhunu değil.

Yanagisawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC gitti Hayabusa Alma Arifesinde
    Her motor sahibinin gönlünde bir maxiscoter yatar,23 senedir motorum vardır en son 500cc lik bir maxiscoter aldım dünya varmış evin salonunda oturur gibi geziyorum,Hatta yeni alacağım motordan sonra bile satmayı düşünmüyorum.

Alıntı Mexico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 tane alır derken aldım biniyorum,param var manasında değil, bu kadar parayı bu insanlar boşuna mı veriyor anlamında dedim. Yani size göre scooterda ruh yok, alana göre var. Olayın maddiyat kısmına girmedim, görgüsüz değilim yani.
    Kısaca özetlemek gerekirse zevkler ve renkler farklıdır.Bana göre sık arıza veren ve titreyen vitesli bir motosiklettense sıkıntısız,teknolojik bir scooter daha fazla ruha sahip.
    Tekrar söylüyorum olayı maddi olarak algıladıysanız kusura bakmayın. Öğrenciyim ve çalışarak aldım motosikletimi. Yani öyle hava atacak bir durumumda yok. Fikirlere saygı kısmına gelirsek bence onu önce siz sorgulayın. Konu saçma sapan yerlere gitmeden ben kaçıyorum

Edit: Fanatiklik kısmına gelincede daha geçenlerde bir konu açtım. Motosikletimi değiştirmek konusunda ve arka frenin zayıf olduğunu en başından beri söyledim. Ölümüne savunacak olsam eksik yanlarını savunurdum,ruhunu değil.

Arkadaşım benim motorum seninkinden 2 tane alır demek tamamen bir görgüsüzlüktür kaz yandı boşa çevirme.
    Ben ilk motor olarak bol arıza veren karbüratorlü vitesli rahatsız bir alet seçtim çünkü bu iş böyle öğrenilir , demek istediğimi yeterince açık ifade ettim sanırım.Ben anahtar tutmayı motorla ilgilenmeyi severim aynı zamanda cros ta yapıyrum titreşim nedir bilirim okadar nazik değiliz her şeyden rahatsız olmayız.
    Velhasıl öğrenciymişsin bi öğrenciye lüx sayılabilecek araç almışsın ve çok işine yarıyodur emininm.ancak fanatiği olmuşsun arka freni iyi değil dedim demek bişey ifade etmez oladabilirsin hepimiz bu aletlere gönülden bağlıyız.
    Fikre saygıyı sen sorgula benim fikrime aşırı tepki veren sendin

y.akan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    skuter kullanan adama tatava yapmak en hafif tabirle terbiyesizliktir. Ruhu viteste aramak ruhsuzluktan başka ne olabilir.
    İstersen 49 cc moped sür kalbinde motor sevgisi varsa adamsın.
    bazen25 bunu beğendi.

Arkadaşım benim motorum seninkinden 2 tane alır demek tamamen bir görgüsüzlüktür kaz yandı boşa çevirme.
    Ben ilk motor olarak bol arıza veren karbüratorlü vitesli rahatsız bir alet seçtim çünkü bu iş böyle öğrenilir , demek istediğimi yeterince açık ifade ettim sanırım.Ben anahtar tutmayı motorla ilgilenmeyi severim aynı zamanda cros ta yapıyrum titreşim nedir bilirim okadar nazik değiliz her şeyden rahatsız olmayız.
    Velhasıl öğrenciymişsin bi öğrenciye lüx sayılabilecek araç almışsın ve çok işine yarıyodur emininm.ancak fanatiği olmuşsun arka freni iyi değil dedim demek bişey ifade etmez oladabilirsin hepimiz bu aletlere gönülden bağlıyız.
    Fikre saygıyı sen sorgula benim fikrime aşırı tepki veren sendin
    Başlık sahibi pcx dediği için, pcx üzerinden yola çıktım. SYM den örnek verse yine aynı şeyleri yazardım. Kendi motorumda olduğu için size bir cevap niteliğinde, "bu kadar para verip alıyoruz salak mıyız?" anlamında söyledim. Ama anlıyorum ki sizin bu konuda kompleksleriniz var. Konuyu ısrarla anlamak istediğiniz gibi anlıyorsunuz. O yüzden sizinle tartışmayacağım.Belkide birbirimizi tanımadığımız veya sanal alemde kendimizi rahatça ifade edemediğimiz için anlaşamıyoruzdur.
    Kısaca,
    Sensin ağabey.
    Ben görgüsüzüm,sen ruhlusun.
    Ben çocuk oyuncağına biniyorum,sen MOTOSİKLETE biniyorsun.
    Hayırlı günler ağabey.
    berkcigdem bunu beğendi.

Motosikleti
    honda pcx
    scooter e otomatik olduğu için motorsiklet denmiyorsa heralde otomatik vites otomobiller otomobil değil, otomatik vites otobüsler otobüs değil, otomatik vites çekiciler çekici değil. Fabrikalar da heralde bu araçları çoluk çocuk oynasın diye üretiyor. Yok çok ruhsuz araçlar bunlar :D

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    şehir içinde,kısa mesafe, çok ta tecrübeli değilseniz scooter tavsiye ederim, ancak iş güvenlik konusuna gelince öyle bir ayrım yok yukarıda belirtilmiş eğitmenler bile kaza yapıyor diye, yine yazılmış " dünya varmış" diye scooter e binince. Benimde aklımdan türlü türlü modeller geçse de bu rahatlığı hiçbirinde bulamayacağıma eminim. İnsanların manuel yada otomatik vitesli motor seçmelerinin sebebi güvenlik değil. (Bknz. Aprilia Mana)
    y.akan bunu beğendi.

Ben kendimi gayet iyi ifade ediyorum kendi fikirlerimi belirtiyorum sen ve senin gibi scooter kullanıcıları bozuluyorsunuz.Dikkat ederseniz ben cc ayrımı yapmadım.50cc simson da var bende cc le fark olmaz ancak masaya oturur gibi motorada oturdum denmez (yine söylüyorum benim fikrim)

Kendi düşüncelerini forumda yazmak terbiyesizlik değildir, bunu yazmak terbiyesizliktir.
    Sen sür kardeşim scooterını kendinide motorcu zannet ben ve benim gibi bir çoğu sizleri motorcudan SAYMIYORUZ.
    Kim tepki gösterirse göstersiz ben fikrimi açık açık konuşurum .

logan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iki kılçık yanı var scooter ın.
    1. yavaşlama mesele... yokuş aşağı giderken dağ yollarından inerken akla karayı seçiyorum.
    2. bacaklarımla motoru tutamıyorum. tam hakim olamıyorum.
    avantajlarına gelince
    artçı çok rahat ediyor. özellikle evli olanlar için bence sukutır biçilmiş kaftan
    elde kask bellik eldiven gezdirmiyorum. bagaj derya deniz
    vitesle uğraşmıyorum
    motora inip binerken bacak kaldır indir kültür fizik hareketleri yapmıyorum
    zincire dünya para verme yağlama vs gibi işlere girmiyorum
    bu kadar pahalı olmasa yine skutırdan devam ederdim. ancak çok pahalılar. 530cc makineye 34bin tl istiyorlar

OnNumero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 2015 - PCX 150 2015
    Ben kendimi gayet iyi ifade ediyorum kendi fikirlerimi belirtiyorum sen ve senin gibi scooter kullanıcıları bozuluyorsunuz.Dikkat ederseniz ben cc ayrımı yapmadım.50cc simson da var bende cc le fark olmaz ancak masaya oturur gibi motorada oturdum denmez (yine söylüyorum benim fikrim)

Kendi düşüncelerini forumda yazmak terbiyesizlik değildir, bunu yazmak terbiyesizliktir.
    Sen sür kardeşim scooterını kendinide motorcu zannet ben ve benim gibi bir çoğu sizleri motorcudan SAYMIYORUZ.
    Kim tepki gösterirse göstersiz ben fikrimi açık açık konuşurum .
    Akşam akşam güldürdün beni scooter kullananlara bir güzel giydirme yapıyorsun sonra benim fikrim diyorsun.Sen motorcu olamamışsın ki sınıf ayrımı yapıyorsun neymiş scooter kullanan motorcu değilmiş bak hele buna sen mi karar veriyorsun önemli olan 2 tekerde birleşmek bir olmak birbirimizi kollamak sahip çıkmak bırak bu ayakları scooter cruiser enduro racing fark etmez yolda gördüğüm herkese selam veririm buda benim fikrim hade iyi akşamlar
    josepth_o6 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)