Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ankara da dort mevsim motorculuk

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Arkadaslar

ben izmirde dort mevsim motorsiklet kullanmaya calisiyorum acaba Ankaraya tayin istesem Ankarada da dort mevsim arabasiz motorsikletimle yasayabilir miyim su an Ankara dayim ve pekcok motorsikletci goruyorum ama ozel ellerini icine soktuklari biseyler kullaniyorlar cogu acaba haftasonlari kucuk turlar yapmaya haftaici de ise gitmek icin motorsiklet kullanmaya Ankarada da devam edebilir miyim

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:36 ----------

Arkadaslar ben motorla kardan ve buzdan cok cekiniyorum cunku demirci gezimde akcakerdik gecidinde dustum ve zor kalktim lastiklerim michelin pilot street ve neredeyse karda hic yol tutmadilar ankarada dort mevsim kullanan arkadaslardan deneyimlerini ve goruslerini bekliyorum konuyu bu yuzden actim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İmkanı yok 4 mevsim kullanmanın. Ankaranın soğuğu izmire benzemiyor bildiğiniz üzere. Ve en ufak buzlanma ve karda motosikletin yolu tutma şansı yok. Hava 0 derecenin altına düştüğü anda tehlike başlıyor aslında
    Sigara içtiğim dönemlerde sigara hala elimde mi diye bakmışlığım çoktur ankarada, bir de motosikletin üstünde olmayı hayal edemiyorum

Motosikleti
    Dominar D400
    2014 Ağustosunun baından beri Ankara'da günlük 50 km yol yapıyorum(25'er kmden ve en fazla 25'er dakikadan gidiş geliş), gidiş gelişim hep ana yolüstünde. Geçen ay kar yağan 1 hafta haricinde(ki aslında 1-2 gün yağdı, onun da ilk günü yine işe gittim, ve iş yerinin garajına bıraktım motoru 1 haftalığına) halen kullanıyorum. ANCAK bu yıl görece yağışsız geçti ve ben ara yollara girmekten çekindim hep . ÖZELLİKLE KAR yağdığında ve eksi derecelerde ara yollar buz pisti, hiç girmeyin daha iyi. Aslında "artı (+)8" dereceden aşağı sıcaklıklarda yol tutuşu çok azalır ve dikkatli olmanız gerekir.

Ankara'da soğuklarda motosiklet kullanmanızı önermem kısacası, ancak ben kullanmak durumundayım, ve bu duruma düşeceğimi bilerek motor aldım, tabi ona göre de ekipman aldım, o ekipmanlar sayesinde üşümüyorum. Ha derseniz ki "25 dakika değil de tek seferde 1buçuk saatlik yol yapar mısın o soğuklarda?" işte ozaman düşünürüm...

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı arican adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...Ankara dayim ve pekcok motorsikletci goruyorum ama ozel ellerini icine soktuklari biseyler kullaniyorlar....

Ben 3 senedir 4 mevsim sürekli motoru kullanıyorum. H.içi işe git gel yapıyorum, gece 12 de bile eryamandan çankayaya defalarca geldiğim oldu. H.sonu da geziyorum. Yani sürekli motora biniyorum. Arabaya binmeyeli çok oldu, toplutaşıma ise benden uzak olsun modundayım.

Yani anlayacağın gayet de mümkün.
    #sürenadam

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ben 3 senedir 4 mevsim sürekli motoru kullanıyorum. H.içi işe git gel yapıyorum, gece 12 de bile eryamandan çankayaya defalarca geldiğim oldu. H.sonu da geziyorum. Yani sürekli motora biniyorum. Arabaya binmeyeli çok oldu, toplutaşıma ise benden uzak olsun modundayım.

Yani anlayacağın gayet de mümkün.
    Arkadasim biraz detaylandirabilirmisin gizli buzlanmis yokus asagi yollarda ne yapiyorsun?
    Açacaksın gazı, vereceksin coşkuyu ...

slyman_b - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Yakında ben de Ankara'da 4 mevsim motor kullanacağım, ekipman tavsiyesi olan var mı?

3 kat montlar ile kışın pek üşümeyiz herhalde ?

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    mecbur degilsen ankarada kisin motor kullanma.
    sabah erkenden ise, okula gideceksen,
    kisin aksam karanliginda eve doneceksen,
    yollar tehlikeli, buzlu olacaktir.

trafikte bir sey olmasa dahi
    soguk beline, yuzune, bobreklerine vuracak.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)