Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ybr 125 den sonra cbr 125

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamin aleykum ybr 125 i satip cbr 125 alsam sirf degisiklik icin ybr den memnunum ama cbr yi yillardir istiyodum simdi 125 ligine param yetiyor 2014 model alicam ama sıkılırmıyim 125 den inip 125 e binince ve 100 e kac saniyede çıktığıni merak ediyorum ybr den daha mi seri acaba ? yoksa daha para biriktirip 2010 model falan Hyoung 250 mi almaliyim ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Biraz daha seridir ama emin ol çok bir fark olmaz. CBR 125 ss sayılmaz bence.

kinqdai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA CİTA
    125CBR den bence şahsen uzak dur. Sonuçta aynı motor blokları sadece çapları farklı çok çok biraz tork birazda hız da oynama olur buda seni kaç gün tatmin eder bilinmez. Şahsen konuşuyorum yine, zaten yapısı itibariyle çok cılız bi motor. Arkadaşın dediği gibi de SS tarzı bir model değil yaptık satılsın tarzında. Kalitesi tartışılırmı bilmem. Ama bence HYOSUNG sizin için güzel olucak sağlam temiz güzel bir motor bulursanız farkı ve SS nin mutluluğunu yaşarsınız diye düşünüyorum. Parça kalitesinden için biraz düşük diyorlar ama bana görede nasıl bakarsanız öyle gider güzel bir bakım ile hiç bir sıkıntı çıkcağını sanmıyorum. Kısacası 125 den tekrar 125 lik bir motora geçmek biraz saçma ve + para vermek sadece 3-5 Grenaj ve birazda tork ve güç için baya saçma aslında. O yüzden kendinizi hazır hissedince güzel bir 250 sizin işinizi görür.

125ten inip tekrar 125e binmek için yaptığın masrafa değmez,biraz daha sabredip bütçeyi kuvvetlendirip cbr 250 almak daha mantıklı.

Motosikleti
    Honda crf 250 L
    eğer maddi olarak 9~10lara çıkamam diyorsan bence al az buçuk şekli semali gidişi seni mutlu eder Bendede cbr125 var ama aralarında gidiş olarak ahım şahım bi fark yok

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cbr 125 ile düz yolda kolay kolay 100-110 km hızlarda fazla devir çevirmeden seyahat edebilirsiniz. Alt devirleri oldukça boş fakat üst devirlerde daha güçlü bir motoru vardır. Son hız olarak da internette videoları var zaten. Ayrıca cbr125 in fren ve viraj performansı da ybr den oldukça daha iyi ve tatmin edici olacaktır. Güzel bir lastik ile arkayı kaldırmadan durmak iş oluyor.
    Fakat o kadar parayı 2014 modeline bağlamak yerine o kasadaki daha eski modellere bakabilirsiniz
    Sonuçta cbr125 in piyasası belli ikinci el alıp bir süre kullanıp tecrübe ettikten sonra motosikletin tatmin etmediği yerde fazla zarar bile etmeden satabilirsiniz. O zaman da 200-250 cc motosikletlere yönelebilirsiniz.
    En azından cbr 125 e binmedim demezsiniz, 250cc den 600 cc den 125 e düşünce keyif almak ''bir süreliğine'' biraz daha zorlaşıyor çünkü

hyosung almak istiyorum aslında görünüş olarak beni çok tatmin ediyor ama görünüş olarak bakıcak olursam ön farı hiç sevmiyorum özelliklerindende hoşuma gitmeyen herkesin frenlerinin kötü olduğunu söylemesi bir defa sürmek istiyorum ama çevremde kimsede yok , 2011 model 7 bucuk-8 gibi bir fiyata bulabilirim diye düşünüyorum

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Frenler muhteşem değil ama berbat da değil. fren manetine biraz daha fazla güç uygulamak istiyor. Fakat yeterli durdurma kuvvetini sağlıyor motosiklet Ve hissiz de değil.
    Ah bir de durup dururken şu elektronik arızaları olmasa...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)