Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Motosikletinizi isteyen arkadaşınıza söyleyebileceğiniz sözler

Motovento
    REKLAM ALANI
    Berkay* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight / 48
    Ben olsam motoru 1 hafta saklarım. Arkadaşına başka bir arkadaşıma 2 günlüğüne verdim derim. 2 gün içinde motoru isteyen arkadaşınla bir yerde otururken (ayarladığın) birisi arar seni, sanki kaza yapmış gibi konuşurum. Sözde kaza yapan çocukta bir şey yoktur ama grenajlar kırık olur. 1 Hafta sonrada motoru çıkarırım. Yaptırdı verdi derim ama artık kimseye motor vermiyorum derim.
    Biraz uzun oldu ama. :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    dealim daystar 250
    olumsuz cevap vermek ilk defasında zordur, sonrasında kolay gelir birkereliğine zorla kendini ve kusura bakma arkadaşım veremem de. Basit olan yaşamı ,kendimize zorlaştırmayalım.
    leokaplann bunu beğendi.

pnongrata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Adventure 390
    Motosiket aynen bir "eş" gibidir.. Başka biriyle paylaşılmaz.

Motosikleti
    lifan tay 100 - 2012 / emisol 2014 / artık yok :)
    hocam aklına gelmedi mi 'tamam benzin paranı ben vereyim kendi motoruna bin' demek. hatta o esnada çıkarıcan cüzdandan 20 lira, bununla gez bitince bi daha gel diycen, bak bakalım bi daha isteyebiliyo mu.
    tinerci, Ros1n2, _kaan_ ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin arkadaşın mantığı şu ;

en iyi motor arkadaşımın motorudur
    düşününce söylediğinin mantıklı olduğunu çok anlıyorum...

Alıntı Felis Leo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru isteme gelince şimdi bana lazım bir yere gideceğini söyle, her seferinde aynı şeyi söyle...
    bu biraz çakal hocam,
    nerdesin ne zaman çıkıyorsun napiyorsun felan filan sordu ilk önce

Alıntı izmir3535 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir gün birine çarptıklarında iş işten geçmiş olacak arabanı ve motosikletini kimseye verme düşenin dostu yok malesef
    kesinlikle öyle :(

Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru vermeyince arkadaşın her türlü lafları ederken sen edemiyosun, o arkadaşı sepetle, 21 yıl boşuna beklemişsin
    çok iyi niyetli birisiyim.
    kimseyle ters konuşamıyorum maalesef :(

Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu dert bendede var kırmamak için veriyoruz motoru ama ne zamana kadar
    ben deneyim, bakalım ne oluyor .gelişmeyi aktarayım sende dene hocam..

Alıntı zapalka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üniversitedeyiz,istanbul'a yakın bir yer. arkadaşta araba var.diğer arkadaşlar arabası olan arkadaşa dediler ki " bu cumartesi,5 kişiyiz bak benzin parasını kırışırz,beraber gidelim istanbula gezelim sabaha kadar,eğleniriz" falan.. arkadaş ta "tabi olur fakat bir şartım var,bir yazı yazacağım ve hepiniz buraya imzanızı atacaksınız -kendi isteğimizle bu arabaya bindik,olacaklardan xxxxx arkadaş sorumlu değildir." tarzın birşeyler karaladı ,herkes imzaladı. "mazallah yolda başımıza birşey gelir kaza falan yaparız,hadi hepimiz ölsek sorun değil fakat siz ölür ben sağ kalırsam o vicdan azabını çekemem ve ailelerinizin yüzüne bakamam,gelip benden hesap sorarlar" demişti.

şimdi arkadaşına motoru veremem dahi diyemiyorsan bunu yapman da zor, fakat şunu bil ki,adamın başına birşey gelse emin ol ki ailesi gelir senden hesap sorar.21 yıllık arkadaşlığınız falan kimsenin umrunda olmaz. her zaman kendini garantiye al.

hocam yapılan işlem aslında mantıklı olan,
    ama şart koşacağıma hiç vermem daha hoş olur sanki..

Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla en yakın arkadaşımda olsa,bu tür konularda güvensizsem vermem...ha bozukmu atıyor bana,atara atar gidere gider ederim hiç valla,hayatta en sevmediğim olay emanet alınan maldır,birde böyle emanetçi takılıpda rahat tavırlı olan insnalardanda uzak durmalı,isterse 40 yıllık arkadaşın olsun..
    en yakın arkadaşım değil, dostluğumuz uzun senelik o yüzden pek önemsemedim. ama artık işler değişti açıkçası.
    dediğiniz gibi çok rahat birisi. özellikle motorumu kendi motoru gibi kullanıyor.

Alıntı EagleRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Veripte kötü olacağına vermeden kötü ol.
    en doğrusu..

Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benden her motosikletimi isteyene verdim açıkcası.En fazla düşer ,kendine zarar vermesin mal bir şekilde yerine koyulur mantığındayım.Ama aynı şekilde ben kimsenin şimdiye kadar selesine bile oturmadım.Bu benim kişisel görüşüm .İnsanların hevesini kırmak istemedim hiç bir zaman .
    hocam ver ver, bir yere kadar.
    hadi hiç birine zarar gelmesin. giden gün boyu km ler ve içinde ki benzine oluyor.
    benzinde atmaz hiç. 3 diş vardi bakalım ne görücem en son..

Alıntı emc2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Geçen gün durup dururken fren hidroliği boşaldı. sıkıyorum frenleri duramıyorum. bir rampaya vurdum ancak durabildim. son günlerde bunu yapar oldu. ustaya göstermem lazım. ha çok lazımsa al bin arkadaşım motosiklet senden önemlimi ama sakat makat kalırsan benden bilme. hatta gel şu kağıda bir imza at bakayım kendi isteğimle aldım diye. " hoş bir bahane olmasa da işe yarayabilir.
    hocam töbe töbe deme öyle yav,
    yalanı bile kötü oluyor

Alıntı Karalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi bir tur verirsinde alıp gezmek ne oluyo Allah korusun birşey olsa başına bela alırsın
    aklıma şimdi geldi geçen hafta yoldan bir motorluyu aldım yolda kalmış motoru Çalışmıyor du neyse ustasina bıraktım çocuğu ertesi gün aradım ne olmuş diye yağ tıpası çıkmış haberi yok arkadaşı sağolsun altını sürtmüş soylememiş
    kesinlikle bende ondayım.
    bir kere olur, bir tur olur, acil işi olur ama
    yüzlerce kez istenmez ki..

Alıntı leokaplann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bahane üret belki durumu anlar istemez. Mesela x arkadaşımdan haber bekliyorum x yerine gideceğiz gibisinden : ) bir ikikere aynı cevabı alırsa istemeye çekinir bence
    geçen günü motor şirkette dedim, mahalleden geçerken dükkanda görmüş. o zaman mahcup oldum. daha da o tür şey diyemem sanki..

Alıntı Sam@ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence tersle, tekmele, ensesine bas şaplağı yürü lan de, zorla aldım zaten motorumu, git mz'ine bin de Eğer gerçekten arkadaşınsa zaten en fazla 2 gün gönül koyar,sonra unutur ama bir daha da motorunu istemez.

Dene bence
    tam olarak öyle demesemde,
    insan gibi uyaracağım. bu sefer diğerlerinden biraz daha sert olabilir tabiki.
    ama kesinlikel bundan sonra acil bir işi olmadığı sürece vermeyeceğim.

Alıntı braveguy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    atillatopal9, size tavsiyem arkadaş çevrenizi ciddi biçimde gözden geçirin ve gereksizleri eleyin.
    o arkadaşınızın sizin gözünüzdeki kredisi, 21 yıllık tanışıklığınız sayesinde yüksek olabilir ama siz ona kendi motorunu neden kullanmıyorsun dediğinde çok yakıyor, bundan al dediğinizde; yeni motorlar bana göre değil, motora 8bin lira vermem, biz eski motorcuyuz gibi ipe sapa gelmez yorumlar yapıyorsa hem sizi biraz salak yerine koyuyor-kusura bakmayın en yekten tabir bu- hem de genel olarak saygısız biridir.

her iki durumda sizin ona karşı sunduğunuz kredinin karşılığı onun gözünde size karşı yok demektir.
    bence hata yapmışım deyip bu arkadaşınızla ilişkinizi asgariye indirin. bir daha da vermeyin motorunuzu. bize eğitim veren adam motosiklet kız arkadaş gibidir; başkasınınki istenmez ve sizinki de emanet verilmez derdi.
    biraz kaba belki ama çok doğru bir benzetmedir.
    Hocam benim,
    gerçekten arkadaşım diyebileceğim tek bir dostum var. onun kendiside kocaelide, gerçekten delikanlı ve adamdır. aslında elimde olsa hepsini tek kalemde çizeceğim çünkü geçmişten yapılmış büyük yamukları var..

Alıntı hkn34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadasın da tatlı su kurnazıymıs. bence artık tavrınızı koyun 21 senelık arkadasın sana hem maddı hemde manevı zarar verıyor sen adamı kıramıyorsun hayat artık cok pahalı hem bak oda bunun farkındakı kendıne motor alamıyo . gecıcen onun sana soyledıgı bahanelerı yok mz yenı motor uretırse alırım falan .kesın tavrını koy ve artık verme motorunu kırılıpda 21 senelık arkadaslıınızı sonlandıracaksa sonlandırsın adamsa hatasını anlar .
    doğru söylemişsiniz. ne olduğunu anlarız vermediğimde, bu zamana kadar verdim bana kazandırdığı şey iyi niyetti, bakalım vermeyince kaybettireceği şey ne olacak merak ettim doğrusu.

Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Binekoysun MZ'e o zaman. 40 kuruş gezsin.
    Durumunu anlıyorum. Çok yakın arkadaşın dediğin gibi. Ama o kadar yıllık arkadaşın madem, kırmadan oturup iyi ve kötü yanlarını göstermek lazım.
    Yav bi motosikletimi kıskanıyon gibi laflar edip gevşek konuşmaya başlarsa ne yapacağını bende bilmiyorum. Zor durum. Allah kolaylık versin derim senin için.
    kesinlikle. motorun maddi hasarını düşse zaten karşılayamaz öyle bir durumu yok. ben onun canını düşünürüm. kendine güvenen birisi, kendisine güvenenden korkacaksın demişler...

herkese yorumu için teşekkürler arkadaşlar
    aldığım karar ile, birdaha motosikletimi bu arkadaşa vermeyeceğim.
    bugün akşam beni almaya gelecek, o sıra konuşacağım
    abeciMotoru bunu beğendi.

kinqdai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA CİTA
    Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benden her motosikletimi isteyene verdim açıkcası.En fazla düşer ,kendine zarar vermesin mal bir şekilde yerine koyulur mantığındayım.Ama aynı şekilde ben kimsenin şimdiye kadar selesine bile oturmadım.Bu benim kişisel görüşüm .İnsanların hevesini kırmak istemedim hiç bir zaman .
    Aynı ben. Motorsikletimi kullanan oldu ama bende başka motora binmedim açıkcası istemedimde ne bilim biraz aptallık gibi oluyor verde az gezim filan diye söylemek işimiz zor.

Ve konu sahibi arkadaş senin motorunu emanet ettiğin adamın tayfası motor kısmını sürekli değiştiren modifiye ettiren cinsden kişilerle takılıyor diyorsun tahminimce kendi aralarında yarışlara filan da giriyorlardır. Herşeyi geç sen sonuçta yanında olamıyacağından düşmesini filanda geçelim motorun ömrünü aşırı kısaltır öyle tayfayla takılan bir insan her türlü gaza gelir ve güzelim makineyi sürekli redline a sokar ve buda senin düşme granej çizilmesi kırılmasından daha çok masrafına yol açar. 301 MZ çok fena motor dediği gibi çok yakar ama çok ayrı birşey MZ. Aslan besliyorsa yemini esirgemicek arkadaş o zaman aynen böyle söylemeliydin bence. Arkadaşın besbelli yedim ayağı yapıyor benzin bile koymuyordur tahminimce o gezme esnasında senin motoruna. Bilmiyorum yani herşeyi geçelim o motoru böyle vermeye devam edersen alt kısmı eline alırsın gibi geliyor

APALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARMadillo
    Bir kaç sefer işim var birazdan çıkacam gibi laflar edeceksin.
    Ama bunu üst üste yapacaksın her istemesinde.
    anahtarı üstünde bırakıyormuşsunuz ama, ona da bi çare bulun artık
    sonra o bozulacak ve daha da istemeyecek.
    Zannım böyle.
    Birde içinize su serpmek açısından söyleyeyim. Bu tip adamlardan herkesin çevresinde en az bir tane var. Bu adamcıklara çok değer verip hayatımıza gerektiği sokmak gerekir diye düşünüyorum.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    yada şöyle yap..

arkadaşına MT forumda senden bahsediyorlar deyiver, merak edip okursa

olur ya utanır birdaha istemez :D
    sozerten, Morphin ve BerKToprak bunu beğendiler.

Motosikleti
    R125 >> MT25
    Hocam sonuçta 21 yıllık arkadaşınsa motoru alıp sürmesinde bir sakınca yok bence tabi sevdiğin yakın bir arkadaşınsa. Düzgün kullan diyebilirsin verirken ben dikkat ediyorum bak vsvs şeklinde açıklarsın zaten yakın arkadaşın olduğu için iletişim kurmanızda bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Ama vermek istemiyorsanda benim tavsiyem kesinlikle yalan söyleme arkadaşına, direk durumu açıkla içim rahat etmiyor verince, endişelerim bunlar diye mantıklı şekilde anlatırsın aklından geçenleri.

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    ama kesinlikel bundan sonra acil bir işi olmadığı sürece vermeyeceğim.
    Demek ki adam "acil işim var" dediğinde alabildiğini çözene kadar vermicen, sonra devamlı gezmelere devam

Dostum sen çılgın mısın? Bunun iyi niyeti mi olur? Bu herif gitse senin motorunla birilerine zarar verse ruhsat sahibi sensin, bela sana da bulaşıyor. Üstelik hem benzin koymuyor, hem bunun yüzünden sen daha kısa aralıklarla bakım yapmak zorunda kalıyorsun, motorun km artıyor değeri düşüyor, devamlı diken üstündesin ooo saymakla bitmez... Tersleyerek konuşmana da gerek yok, sakin sakin ve kararlı bir şekilde bundan sonra kimseye motorunu vermeyeceğini söylersin olur biter. Bir bahaneye ihtiyacın yok, mal senin. Ama ille de bahane diyorsan, olası ters bir durumda ruhsat sahibi sensin, kendi başına da başkasının başına da bir şey gelse belası sana da bulaşır. Böyle bir karar aldığını söyler, işi bitirirsin.

Motosikleti
    yamaha xcity
    benim motorun frenleri tutmuyor,kontra pedal yapıyorum de durumun zor,kolay gelsin

logan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence seninki iyi niyet değil yalnız kalmaktan korkuyorsun. Bunun için olur olmaz taviz veriyorsun. Motorunu vermezsen arkadaşın seninle gorusmeyecek, sana değer vermeyecek. Bence konuyu daha derin incele sadece motosikleti emanet etme açısından değil kendine verdiğin değer açısından degerlendir. Naçizane fikrimdir.
    reak41 bunu beğendi.

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Öyle bir adam hala arkadaşların kategorisinde duruyorsa kendini sorgula bence.

Arkadaş dediğin seni kendinin önüne koyabiliyorsa arkadaştır.

Konudaki mesajları okuyunca aklıma geldi: Link.
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Durum çok vahim.. sen resmen kaygısızlar dizisindeki İsmaile dönmüşsün =) Memnun seni yüzsüz ve arsız biçimde kullanıyor. Zaten yapabilecek olsan çoktan def etmiştin başından.. Sorun motoru istemesi de değil,sorun tavrı..

Şimdi diğer konulara hiç girmiyorum (kaza yaparsa başına gelecekler,hayatının kararması vs) çünkü ne kadar anlatsak da belli ki tavrını koyamayacaksın. Bu yüzden basit ama etkili bir bahane var. ''motoru sattım,adam 500tl kapora verdi motor artık benim değil veremem'' de. Seni gezerken görürse de ''aküyü şarj ediyorum,bakım yaptırmaya gittim,benzin koydum vs'' diye her seferinde salla.

Arkadaşını göster sana kim olduğunu söyleyeyim demiş eskiler, bence boşuna söylememişler. Sen böyle birini hala yanında tutuyorsan belkide başına gelecek herşeyi hak ediyorsundur? Yok hak etmiyorum diyorsan çözüm zaten basit.

bu devirde değil motorumu günahımı vermem kimseye

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Satma değilde, onada dedim sanada düzgün motor alalım diye,
    fakat " ben bir motora 8,000 TL" Vermem dedi.

konuşmaya gelince
    "biz eskilerin motorcusuyuz, yeniler bize göre değil diyor"

MZ yeni motor üretirse, onu alırım 8000e diyor
    ''Ben bir motora 8 bin vermem '' diyorsa ve sizin motorunuzu alıp kullanıyorsa sizi enayi yerine koyuyor demektir.
    Bence böyle bir insanla bence 1 cümle dahi muhattap olma.
    Mecnun bir bilseydi motosiklet sevgisini , severmiydi hiç Leyla zillisini ?

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    21 yıllık arkadaşına motosikletini insan neden vermez?

Malın ekonomik değeri gözümüzde yüksekse, insan vermek istemeyebilir (Yeni motosiklet vs. hurdaya yakın eski motosiklet).

Enayi yerine konduğunu düşünüyorsa vermek istemez.

Arkadaşın gözümüzdeki değeri de ana etkendir.

Gerçek arkadaşsa, hiç bir makine arkadaştan değerli değildir; alır biner (kaza yaparsa kendi sorumluluğu, kaza yaparsa ödeyebilecek durumu var vs.).

Ama beni enayi yerine koyuyorsa, o zaman zaten arkadaş değildir.

Gerçek arkadaşsa, ve ödeyebilecek durumu yoksa, hasar durumunda, zaten öyle vara yoğa istemez acil gerekmedikçe; karşılayamam, kötü oluruz, diye kendisi düşünür zaten.

Arkadaşlar bazen ayrık otu gibidir; ayıklamasını bilmek gerek!
    TimFx bunu beğendi.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    motorumu isteme benden buz gibi soğurum senden! dersin anlayan anlar.

bir arkadaş ayrıca: at avrat silah yazmış. bu da söylenebilir arif olan anlar. anlamazsa zaten daha fazla muhatap olma

https://www.youtube.com/watch?v=HHvAmuxgLpw motoru arkadşına veriyor. 30. sn de ok pull the clutch diyor. ( debriyajı çek) 60. sn de motor ilk kez hareket ediyor 85. sn de asfaltla bütünleşme.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Tanımadığım sevmediğimse vermiyorum der kestirip atarım.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    bisikletten başka iki teker görmemiş insanlar istediğinde;
    gel arkama bi otur sarıl ondan sonra iste diyorum
    sahin08 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)