Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Kask Kamerası İçin Denediğim Alternatif Çözümler

Motovento
    REKLAM ALANI
    Buzzard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husky Te 610-Nmax-X-Max 250-Ironmax-X-Max300-125
    Merhaba arkadaşlar.Trafikte yaşadığımız sıkıntıları yada keyifli anları paylaşmak adına kask kamerası kullanmak artık bir gereklilik oldu.

Bu konuda fazlasıyla alıştırma yapmış biri olarak 30 TL ile 400 TL arasında kullandığım çözümleri sizlerle paylaşmak istedim.Bütçesi sınırlı olanlar veya bu işe fazla para harcamak istemeyenler için kendi kullandığım alternatif yolları yazdım.

Kendi kullandığım ve arkadaşlarımın kullandığı kameraları test edip (-) (+) yönlerini elimden geldiğince paylaşmaya çalıştım.

1.Anahtarlık kamera :Video Formatı : 640x480 Batarya süresi 60-70 dakika arası Fiyat: 30 TL’den başlıyor.
    Bu kamerayı kaskın içine yerleştirenlerde var benim gibi kaskın üstüne yapıştıranlar da.Yağmurlu havalarda çekim yapabilmek için kaskın içine yerleştirmek daha mantıklı.

Video örneği : http://youtu.be/TVjmO1XIAQY

2.Kalem kamera : Video formatı : 352 x 288 (hd çekim yaptığı söylenenleri de var ama ne kadar iyidir bilmiyorum.Benim kullandığım 352x288 kayıt yapıyordu.) Batarya süresi 60-90 dakika arası Fiyat: 30 TL’den başlıyor.
    Bu kamerayı kaskın yanındaki vidaya bir aparat(küçük bir kutucuk) yapıp kamerayı onun içine yerleştirdim.

Youtube linki : http://youtu.be/A9_9gEQy54k

3.MD 80 Mini DV Kamera : Video Formatı: 720*480 Batarya süresi 60-70 dakika arası Fiyat: 40 TL’den başlıyor.

Bu 3 kameranın da çekimleri fazla beklentisi olmayanlar için tatminkar.

Artıları:
    Ucuz olmaları
    Çok ufak olmaları

Eksileri:
    Dar açılı olmaları
    Kayıt sürelerinin kısa olması (en azından benim için)
    Görüntü kalitelerinin genel olarak düşük kalitede olması
    Çin malı olmaları (bazı kullanıcılar için)
    Fotoğraf çekimlerinin berbat olması (bazıları için önemli)
    Bu arada dar açının bir şekilde üstesinden gelmek mümkün.Youtube’da bu tarz çözümler mevcut.

İşte bunlardan bir tanesi : http://www.youtube.com/watch?v=pIaulFhH7ZM

Tabi maalesef bu kameralar suya,toza,darbeye dayanıklı değil.(sadece MD 80 Mini kamera da su geçirmez bir aparat var o da ne kadar işe yarar bilmiyorum)

4. seçenek Kodak ZM1 :Video Formatı : 640x480 Batarya süresi 150 - 180 dakika arası Fiyatı : 50- 60 TL arası
    Bu kameranın tek sıkıntısı kask hariç motosikletin herhangi bir yerine monte edebiliyorsunuz.Youtube’dan izlediğim bir videoyu kendi motorsikletime uygulamıştım.( benim motorsikletimde aynaya monte olmadı çünkü aynaların açısı çok farklıydı bunun üzerine bende farın üzerine bu uygulamayı yaptım gayet başarılı oldu)

Youtube linki: http://www.youtube.com/watch?v=Q_0NrBAokYU

Benim uyguladığım yöntem: http://www.motosiklet.net/forum/moto...asligi-91.html

Artıları:
    Ucuz olması
    Suya ve darbeye dayanıklı olması
    Garantili bir ürün olması
    İnce ve hafif olması

Eksileri:
    Kaskın üzerinde kullanılamayacak kadar büyük olması
    HD görüntüye sahip olmaması
    Fotoğraf çekiminin berbat olması (bazıları için önemli)

5. seçeneğimiz aiptek W6 Aksiyon kamerası : 120° açılı 720 P Batarya süresi 2 saat Fiyatı :230 -240 TL arası

(maalesef internette bu kameraya ait bir görüntü var o da işe yaramaz.Aiptek Türkiye’nin web sayfasından görüntü istedim ellerinde olmadığını en kısa zamanda yurtdışından alıp sitelerine yükleyeceklerini söylediler)O yüzden şimdilik muamma…

Artıları:
    720p görüntü
    Su geçirmemesi
    Batarya süresi

Eksileri:
    Diğer aksiyon kameralarına göre biraz daha dar açılı olması (120°)

6. seçeneğimiz NEXT MagiCam SD 19 Aksiyon Kamera : 175° açılı 1080P Batarya süresi LCD ekran açıkken 120 dakika.Herşeyiyle go pro’ya benzeyen 10 numara bir aksiyon kamerası Fiyatı : 399 - 699 TL arası
    (İlanda 175° açılı yazmasına rağmen bazı sitelerde 170° yazıyor.)

Video örneği : http://youtu.be/08oWU9wG3og

Artıları:
    Bence go pro’ya alternatif olabilecek kadar iddaalı bir kamera bir eksisini göremedim.

7. seçeneğimiz Contour Roam : 170° açılı Görüntü kalitesi : 1080P Batarya süresi: 3.5 saat fiyatı :400 TL civarı

Bu kameranın da sıfırını bulmak çok zor.(sadece birkaç sitede var ancak yeni modellerini birçok yerde bulabilirsiniz onlarda pahalı)

Video örneği :http://youtu.be/l25vFugctdc

Artıları:
    Bu kamera da go pro’ya alternatif olabilecek kadar iyi.
    Üzerinde sadece 2 tuş olması (lazer ve kayıt tuşu) kolay kullanımlı bir kamera olması
    Herhangi bir aparata ihtiyaç duymadan suya dayanıklı olması( 1 mt.)
    270° açılı hareketli lensiyle kamerayı istediğiniz şekilde konumlandırabiliyorsunuz
    Batarya süresinin gayet iyi olması

Eksileri:
    Üzerinde ekran olmaması
    Video ve fotoğraf ayarlarının sadece Contour storysteller adlı programdan yapılıyor olması( benim için hiçbir sıkıntı oluşturmadı ama bazı kullanıcılar için sıkıntı olabilir.)
    Piyasada sıfırının çok az olması.

Ben şu an Contour Roam kullanıyorum ve çok memnunum bulabilirseniz tavsiye ederim.

Biraz uzun oldu kusura bakmayın ancak elimden geldiğince kısa tutmaya çalıştım ve bu konuda birçok alternatifi sunmak istedim.Son olarak bunlar benim kişisel fikirlerimdir.Farklı düşünen arkadaşlar olacaktır onlara da saygım var ama ben kendi deneyimlerimi yazdım. Umarım bu konuda araştırma yapan arkadaşlara bir faydası dokunur.

Herkese iyi bayramlar…
    RAMİREZ, HEROCAN35, oguzhansan ve 15 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Aykut009 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Bütçenizi zorlarsanız contour+ 2'yi öneririm size. GoPro 3 ile kapışan bir aksiyon kamerasıdır. Hatta gopro 3 ile karşılaştırma videosu :http://www.youtube.com/watch?v=LFBwuvBRdoU

(Bütçe konusu herkes için geçerlidir)
    Buzzard ve piyanist_irf bunu beğendiler.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Mükemmel olmuş, elinize sağlık.
    Buzzard bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Aykut009 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütçenizi zorlarsanız contour+ 2'yi öneririm size. GoPro 3 ile kapışan bir aksiyon kamerasıdır. Hatta gopro 3 ile karşılaştırma videosu :http://www.youtube.com/watch?v=LFBwuvBRdoU

(Bütçe konusu herkes için geçerlidir)
    Dediğim gibi bende Contour Roam 1 var ve gayet memnunum.Özellikle youtube'da izlediğim videolarda go pro'nun renkleri daha doygun bunun dışında bir fark göremedim.(sadece görüntü kalitesi için söylüyorum.Tabi ki go pro'nun çok daha avantajı vardır.)

Gopro Hero 2 Vs Contour Roam : http://youtu.be/sNYCGezQmFQ

Contour roam 1 ve Contour roam 2' nin de karşılaştırma videoları var. Yine görüntü kalitesi açısından söylüyorum bence hiçbir farkları yok.(tabi youtube üzerindeki videolar için söylüyorum ve sadece görüntü kalitesi açısından - onun dışında tabi ki contour roam 2 'nin artı özellikleri vardır)

Contour roam 1 ve contour roam 2 karşılaştırma videosu: http://www.youtube.com/watch?v=Etf1n4ja6iE
    Aykut009 bunu beğendi.

Linwelin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    Emeginize saglik..
    Buzzard bunu beğendi.

yiqit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR / X - MT03
    GoPro 3 Black Edition ahh ahh...

Motosikleti
    Alıntı yiqit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GoPro 3 Black Edition ahh ahh...
    Maalesef hero 3 çıkar çıkmaz 3+ sayesinde demode oldu...Aradaki 70 $ lık fark için kim go pro hero 3 alır ki...

http://youtu.be/bD0zMZ91NOo
    Aykut009 bunu beğendi.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aynen, Hero 3 plus çıkınca Hero 3 demode oldu. Plus versiyonda hem daha uzun batarya ömrü hem de daha küçültülmüş kasa oldukca cazip. Derlemen için teşekkürler, oldukça aydınlatıcı olmuş.

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Elinize kolunuza sağlık süper bir paylaşım
    Buzzard bunu beğendi.

RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    Tamda aradığım konuydu. Teşekkürler...
    Buzzard bunu beğendi.

oguzhansan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --HYOSUNG GV250-- pinokyo bisikleti de duruyor :)
    Senin sayende nasil bir kamera aradigimi ve cebime hangisi uygun olduguna karar verdim dostum cok sagol

Kodak zm1 aldim, hem havuzda bir kere deneme sansim olmustu...
    Buzzard bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı oguzhansan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin sayende nasil bir kamera aradigimi ve cebime hangisi uygun olduguna karar verdim dostum cok sagol

Kodak zm1 aldim, hem havuzda bir kere deneme sansim olmustu...
    Kodak Zm1 fiyatına göre gayet güzel bir kamera.(tek eksiği hd olmaması ve dar açısı ama dar açıdan kurtulmak mümkün) Kodak'ın ucuz hd kameraları da var(hem de suya dayanıklı) ama onlar da Zm1'e göre kaba kalıyor.Gerçi bi şekilde motorsikletin herhangibir yerine monte edilebilir.En azından kompakt makinalardan çok daha kullanışlı ve ucuzlar.

Kodak zm1'i far kamerası olarak kullandığım video:

Dar açının çözümü: http://youtu.be/bC3uw6Fb8kE
    oguzhansan bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Ellerinize sağlık süper konu. Diğer kamera sahipleri de marka model belirterek görüntü eklerlerse (karşılaştırma açısından) dadından yenmez bi konu olur.
    Buzzard bunu beğendi.

Linwelin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    Cok borcum var bu ara kapatabilirsem amerikadan gopro hero3+ getirtip paylasicam bu baslik altinda. Ama once kredi kartimi odemem gerekiyor

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Normal kameraya ayak aldım ufak bi kameram var jvs cekim on numara oldu titresim almiyor depoya sabitledim yagmuru karistirma bozulur valla vakumlu ayagi bulmak icin cinmali hddv kamera lardan aldim.69 tl ye kamera yi da cocuklara verdim oynasın diye cin mali bisi aldigim icin pismanim ama iyisini bulamadumonopod mus ismi
    www.erkakurye.com

Motosikleti
    Böyle bir emeğin , saçma supan konular yüzünden çook gerilere gitmesi gücüme gitti.

Buyrun, görmeyenin işine yarasın.
    Buzzard, piyanist_irf ve hamzarat bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle bir emeğin , saçma supan konular yüzünden çook gerilere gitmesi gücüme gitti.

Buyrun, görmeyenin işine yarasın.
    Nezaketiniz için çok teşekkür ederim Berkut bey.

Motosikleti
    Alıntı Buzzard adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nezaketiniz için çok Teşekkür ederim Berkut bey.
    Ne demek, insan uğraşıp birilerinin işine yarasın istiyor. Bi bakıyorsun 1 hafta içinde 5. Sayfaya düşmüş.

Mt ye ara verme zamanı geldi gibi sanırım...

Motosikleti
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne demek, insan uğraşıp birilerinin işine yarasın istiyor. Bi bakıyorsun 1 hafta içinde 5. Sayfaya düşmüş.

Mt ye ara verme zamanı geldi gibi sanırım...
    Sizi çok iyi anlıyorum.Hani demişler ya "marifet iltifata tabidir,müşterisiz meta zayidir." verdiğimiz emek bir yana belkide birilerinin işine yarayacak bu ve buna benzer birçok konu ziyan olup gidiyor...( yanlış anlaşılmasın bizim kimseden aferin beklediğimiz de yok ama dediğim gibi bu ve buna benzer konularda arayış içinde olan arkadaşlara faydası olacak konular ziyan olmasın , birilerinin işine yarasın derdindeyiz)

jedilight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150zc+mcx>Gt250R>954RR
    Cok faydali bir paylasim
    Buzzard bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler