Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Kask Kamerası İçin Denediğim Alternatif Çözümler

Motovento
    REKLAM ALANI
    2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fazla param oldugunda alacagim bir aksesuardir.kamera almayi dusunmesemde emege saygi icin TESEKKURU borc bilirim.
    Guzel konu... saygilar
    Buzzard bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Cok guzel bir paylasim tesekkurler.

Fakat lanet goprolara para vermeyin.kazikci gopro,fahiş fiyatçi gopro.

JVC bu iste cok iyi bakin https://www.youtube.com/watch?v=QyJ9...e_gdata_player
    Buzzard ve piyanist_irf bunu beğendiler.

grognard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Super konu olmus elinize saglik.

Bende su siralar next modellerini arastirjyordum ustune geldi.

399 tl fiyat ve yaninda aksesuarlari ile 19 modeli fiyat performans olarak en iyi alternatif gibi.

Guzel paylasim icin tekrar tesekurler.
    Buzzard bunu beğendi.

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    ben de bu güzel paylaşıma ufak bir katkıda bulunayım madem, çin alışveriş sitelerinde sj1000 adında bir aksiyon kamerası dolanıyor ki fiyatı 70-80 dolar civarlarında ve youtube'de türkçe ve ingilizce açıklamaları ve go pro ile karşılaştırmaları mevcut. dileyen ona da bir göz atabilir
    Linwelin ve Buzzard bunu beğendiler.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Güzel bir konu, güzel bir paylaşım..

Benimde ilgim olan bir konuda yapılmış bu yazı çok hoşuma gitti..

Teşekkürü bir borç bilirim..
    Buzzard bunu beğendi.
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    hakkaten tamda go pro hero 3 black edıtıon almayı düşündüğüm ancak araştıracak zamanımın olmadığı şu zamanda ilaç gibi gelmiş bir konudur konusunu açan araştıran yorum yazan , tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim araştırdığım kadarıyla go pro dünyayı sallayan bir marka ama kontur mu neyimse bu markayı ilk buırada duydum go proya yğunlaşınca insan

elinize emeğinize sağlık arkadaşlar gerçekten yerinde bir paylaşım olmuş emeği geçen herkezin gıdışından öperim
    Buzzard bunu beğendi.

Linwelin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    az paralanıp su sj1000'i denemek lazım.
    Forumun çikolata renkli bi maddeye donmesi sonucu pek fazla takılmayı düşünmüyorum artık. İsteyen iletisimdeki facebook veya skype adreslerinden iletisebilir. Sağlıcakla..

Buzzard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husky Te 610-Nmax-X-Max 250-Ironmax-X-Max300-125
    Alıntı Nexagon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de bu güzel paylaşıma ufak bir katkıda bulunayım madem, çin alışveriş sitelerinde sj1000 adında bir aksiyon kamerası dolanıyor ki fiyatı 70-80 dolar civarlarında ve youtube'de türkçe ve ingilizce açıklamaları ve go pro ile karşılaştırmaları mevcut. dileyen ona da bir göz atabilir
    O kamerayı da araştırmıştım.Ancak başka bir motosiklet forumunda şöyle bir yazı okudum.Aynen aktarıyorum " Tavsiye etmem arkadaşlar. Ben bu kameralardan satmak için getirtmiştim. Asli sorun kayıta başlama/durdurma düğmesinde. Ufacık ve kırılgan bir switch var. Eldivenle basma şansınız yok. Hele de kamerayı kaskınıza bağladıysanız. Gördüğüm diğer sıkıntı ise bataryasındaydı. 1-1.5 saat çekim yapıyordu alet ilk başta. 2 hafta kullandıktan sonra çekim süresi 15 dakikaya düştü." (Alıntıdır)

Bu eleştiriden sonra o kamerayı seçeneklerimden çıkardım.Bu iş de en önemli şey garanti. Sonuçta kullanacağınız alet titreşime,darbeye,yağmura , çamura maruz kalabilir ; sonrasında sıkıntı yaşamamak için özellikle çin mallarından uzak durmak gerek.

Ben hepsiburada'dan next aee sd19'u almıştım. Bahsettiğim gibi go pro tarzında bir kameraydı. Aldıktan iki hafta sonra ufak bir sorun çıkardı. Hepsiburada'yı aradım ürünü geri istediler. İki gün sonra da paramı iade ettiler;)Sonunda contour roam'ı buldum.Eldivenle ile açıp kapatabiliyorsunuz.Kullanımı çok kolay görüntü kalitesi de hero2 ile yarışabilecek kalitede .

Son olarak konu üzerinde paylaşımda bulunan , destek veren motosiklet dostlarına selamlar...

Nomad_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250 / Triumph Daytona 675 / Yamaha R1 / Z800
    Anahtarlık kamera güzelmiş görüntü ve muhafaza yeri hosuma gıttı içerde gizli saklı olması daha hoş benım ıcın şahsi görüşüm . Kısmetse 3 ay sonra alıcam motoru ekıpmanları herşeyi . o videoda'ki kamerayı nerden teyin ede biliriz istanbul içi mağzalarda vs satılan yer varmı ?

Motosikleti
    Alıntı Nomad_41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anahtarlık kamera güzelmiş görüntü ve muhafaza yeri hosuma gıttı içerde gizli saklı olması daha hoş benım ıcın şahsi görüşüm . Kısmetse 3 ay sonra alıcam motoru ekıpmanları herşeyi . o videoda'ki kamerayı nerden teyin ede biliriz istanbul içi mağzalarda vs satılan yer varmı ?
    Sahibinden,gittigidiyor gibi sitelerde bolca mevcut.Kaskın içine nasıl monte edildiğini anlatan videolardan biri ...

Nomad_41 ve shooter1 bunu beğendiler.

Nomad_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250 / Triumph Daytona 675 / Yamaha R1 / Z800
    Alıntı Buzzard adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sahibinden,gittigidiyor gibi sitelerde bolca mevcut.Kaskın içine nasıl monte edildiğini anlatan videolardan biri ...

http://youtu.be/i1WqXZzj3HQ

Saol dostum . sahibinden.com'da gittigidyorda fln anahtarlık kamera adı altındamı geçiyor ?

Motosikleti
    Rica ederim. Doğrudur.
    Nomad_41 bunu beğendi.

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    O kamerayı da araştırmıştım.Ancak başka bir motosiklet forumunda şöyle bir yazı okudum.Aynen aktarıyorum " Tavsiye etmem arkadaşlar. Ben bu kameralardan satmak için getirtmiştim. Asli sorun kayıta başlama/durdurma düğmesinde. Ufacık ve kırılgan bir switch var. Eldivenle basma şansınız yok. Hele de kamerayı kaskınıza bağladıysanız. Gördüğüm diğer sıkıntı ise bataryasındaydı. 1-1.5 saat çekim yapıyordu alet ilk başta. 2 hafta kullandıktan sonra çekim süresi 15 dakikaya düştü." (Alıntıdır)

Bu eleştiriden sonra o kamerayı seçeneklerimden çıkardım.Bu iş de en önemli şey garanti. Sonuçta kullanacağınız alet titreşime,darbeye,yağmura , çamura maruz kalabilir ; sonrasında sıkıntı yaşamamak için özellikle çin mallarından uzak durmak gerek.

Ben hepsiburada'dan next aee sd19'u almıştım. Bahsettiğim gibi go pro tarzında bir kameraydı. Aldıktan iki hafta sonra ufak bir sorun çıkardı. Hepsiburada'yı aradım ürünü geri istediler. İki gün sonra da paramı iade ettiler;)Sonunda contour roam'ı buldum.Eldivenle ile açıp kapatabiliyorsunuz.Kullanımı çok kolay görüntü kalitesi de hero2 ile yarışabilecek kalitede .

Son olarak konu üzerinde paylaşımda bulunan , destek veren motosiklet dostlarına selamlar...

şunu anlıyoruz ki, go pro iktidarı ele almış durumda ve maalesef ki tahtı pek kolay sallanamıyor. sağda solda görüyorum mütemadiyen piyasaya aksiyon kamerası giriyor ama adamlar go pro ile mücadeleyi fiyat politikasında etmek yerine kalite üzerinden etmeye çalışıyorlar haliyle pek işe yaramıyor zira go pro hakimiyeti ele aldı.

benim de niyetim mevbur bir go pro edinmek, yerine de ikinci bir kamera olarak sj 1000 alayım diyorum onu da eş zamanlı kurgu, ekranı ikiye bölüp eş zamanlı çekimler vs için kullanayım diyorum.

grognard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu yaz arkadasimin go prosunu kaska baglayarak grup surusunde denedik.

Aklimda kalan 2 sikintisi vardi.

Birincisi

Kayit suresi azligi sarji cabuk bitmis ve kapanmis

İkincisi ise

Hizli sarj gibi bi olay yok mola verdigimizde dedim ki sarj edelim de devam edelim

Cevabi
    Gece boyu takiyorum anca.doluo oldu o cebaptan sonra da ben dusunmedm hic go pro.

Ama ekstra batarya lcd ekran gibi ozellikleri icin next almayi planliyorum.

Next 19 kullanan arkadasim biraz daha detay verirse memnun olurum.

Saygilar.

Motosikleti
    Alıntı grognard adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yaz arkadasimin go prosunu kaska baglayarak grup surusunde denedik.

Aklimda kalan 2 sikintisi vardi.

Birincisi

Kayit suresi azligi sarji cabuk bitmis ve kapanmis

İkincisi ise

Hizli sarj gibi bi olay yok mola verdigimizde dedim ki sarj edelim de devam edelim

Cevabi
    Gece boyu takiyorum anca.doluo oldu o cebaptan sonra da ben dusunmedm hic go pro.

Ama ekstra batarya lcd ekran gibi ozellikleri icin next almayi planliyorum.

Next 19 kullanan arkadasim biraz daha detay verirse memnun olurum.

Saygilar.
    Yukarıda ve bir önceki sayfada next sd19 hakkında detaylı bilgi mevcut...

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa

SJ1000 160 tl

Motosikleti
    Alıntı Nexagon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şunu anlıyoruz ki, go pro iktidarı ele almış durumda ve maalesef ki tahtı pek kolay sallanamıyor. sağda solda görüyorum mütemadiyen piyasaya aksiyon kamerası giriyor ama adamlar go pro ile mücadeleyi fiyat politikasında etmek yerine kalite üzerinden etmeye çalışıyorlar haliyle pek işe yaramıyor zira go pro hakimiyeti ele aldı.

benim de niyetim mevbur bir go pro edinmek, yerine de ikinci bir kamera olarak sj 1000 alayım diyorum onu da eş zamanlı kurgu, ekranı ikiye bölüp eş zamanlı çekimler vs için kullanayım diyorum.
    Evet bu kategori de en iyisi go pro gibi gözüküyor ama yine de go pro ya alternatif olabilecek kalitede birçok kamera var.
    Sj 1000 hakkında zaten yorum yapılmış. Bende aynen aktardım.Sonuçta çin malı garantisi olmayan bir kamera...

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Evet bu kategori de en iyisi go pro gibi gözüküyor ama yine de go pro ya alternatif olabilecek kalitede birçok kamera var.
    Sj 1000 hakkında zaten yorum yapılmış. Bende aynen aktardım.Sonuçta çin malı garantisi olmayan bir kamera...
    Garanti konsunda hem fikirim ama go pronun kapı parasına bir kamera alıp cok bir beklenti olmaması gerek bencede F/P olarak degerlendirmek gerek ben şimdilik aldım kullanıyorum daha cok yeni önerebilcek durumda da değilim kaydı kendim cektim şimdilik tatminkar gibi...
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    Ben de bugün GittiGidiyor'dan kampanya ürünü "KODAK ZE2 720PHD SU GEÇİRMEZ SUALTI VİDEO KAMERA" aldım. Fiyatı 129 TL idi (kargo dahil). Gelince deneyeceğim, tecrübelerimi paylaşırım.
    http://urun.gittigidiyor.com/fotograf-kamera/kodak-ze2-720phd-su-gecirmez-sualti-video-kamera-95701838

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    evet sj1000'i dediğim gibi daha çok yedek/ikincil çekimlerde kullanacağım.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler