Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

3 ay sonra satılacak motorun 7 ay sonraki mt vergisi ödenir mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Soru bu arkadaşlar motorumu fuardan alacağım bi 250cc ile değiştirmek istiyorum mtv ye baktığımda 2014 ikinci taksit, 2015 yılına aitte birinci ve ikinci taksit ödenmemiş gözüküyor ben bu motoru 2015 2. taksitin son günü olan 7. aya kadar satmış olacağım ama o taksiti ödemem gerekir mi? Satışta sorun çıkarır mı? Daha önce hiç 2. el araç alıp satmadım o yüzden bilgim yok yardımcı olan olursa sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ahmetkorkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom
    Satacağın güne kadar olan taksitleri zaten ödemek zorundasın, yoksa noterden satış yapılamaz.
    Bune bunu beğendi.
    İki şey sonsuzdur insanoğlunun aptallığı ve evren. Albert EINSTEIN

2015 7. aydan önce ki Mtv leri ödemek zorundasınız. 7.aydan önce motoru satacağınız için 2015 7. ayı odemek zorunda değilsiniz
    Bune ve copycat bunu beğendiler.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    2014 2. taksit ve 2015 1. taksiti ödeyin diğerini alan kişi öder
    Bune ve copycat bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Teşekkürler arkadaşlar 2. taksitini ödemiyorum o zaman bu senenin peki bu noter satışı verdiğimizde problem çıkaracak mı satış esnasında? Yoksa daha 7. ay gelmediği için sistem izin verecek mi? Motoru aldıktan üç beş gün sonra 2014' ün ikinci taksiti gelmiş hemen ordan bi kazık yedik bari 2015' i ödemeyeyim derdindeyim.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Satışlarda verginin son ödeme gününe kadar sorun yok. Noter ekranına son günden sonraki gün borç düşer ve satışa izin vermez. Memur istesede satışı yapamaz. 1. şubatta satış yapacakan 31 ocağa kadar olan borçları ödemiş olmalısın. 31 ocakta vergiyi ödemeden de satışı yapabilirsin.

Ama karşı tarafla bu konuda anlaşmış olmaz lazım. Tatsızlık çıkmasın.

Vergideki mantık şu dur. Araca binmeden öünündeki 6 ayın vergisini öder sonra binersin. Aracı sıfır aldın plakayı takabilmek için o yılın hangi vergi dilimindeysen ödeyip sonra trafiğe çıkabiliyorsun. senin 1 şubatta yada 31 ocakta yaptığın satış sonraki 6 ayın vergi dilimine giriyor ki bu da başkasının bineceği aracın vergisini ödeme zorunda kalmamıza neden oluyor. :(
    Bune bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Teşekkürler yardımlarınız için

07mehmet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw s1000rr
    Maalesef öyle değil, satışlarda ocak bandrolü için 1 ocakta, temmuz bandrolü için 1 temmuzda süre başlar bu aylar içerisinde yani ocak ve temmuz ayları içerisinde satış yapmak istersen o döneme ait olan borcu ödemeniz gerekir aksi takdirde satış yapamazsınız, karşı tarafla anlaşma gibi bir durum söz konusu bile olamaz çünkü noter sistemi bandrol ödenmeden satışa izin vermez, yani işin özü 31 ocak'a kadar bandrolü ödemeden de satış yapabilirsin diye birey yok ödemen şart, ama şahsen ben satış yapacak olsam bu bandrolü alıcıya ödetirdim çünkü kullanmayacağım ayların bandrolünü ben niye ödeyeyim

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:01 ----------

Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Satışlarda verginin son ödeme gününe kadar sorun yok. Noter ekranına son günden sonraki gün borç düşer ve satışa izin vermez. Memur istesede satışı yapamaz. 1. şubatta satış yapacakan 31 ocağa kadar olan borçları ödemiş olmalısın. 31 ocakta vergiyi ödemeden de satışı yapabilirsin.

Ama karşı tarafla bu konuda anlaşmış olmaz lazım. Tatsızlık çıkmasın.

Vergideki mantık şu dur. Araca binmeden öünündeki 6 ayın vergisini öder sonra binersin. Aracı sıfır aldın plakayı takabilmek için o yılın hangi vergi dilimindeysen ödeyip sonra trafiğe çıkabiliyorsun. senin 1 şubatta yada 31 ocakta yaptığın satış sonraki 6 ayın vergi dilimine giriyor ki bu da başkasının bineceği aracın vergisini ödeme zorunda kalmamıza neden oluyor. :(
    Pardon alıntı yapmadan mesajı yazmışım herkezden özür dilerim

Maalesef öyle değil, satışlarda ocak bandrolü için 1 ocakta, temmuz bandrolü için 1 temmuzda süre başlar bu aylar içerisinde yani ocak ve temmuz ayları içerisinde satış yapmak istersen o döneme ait olan borcu ödemeniz gerekir aksi takdirde satış yapamazsınız, karşı tarafla anlaşma gibi bir durum söz konusu bile olamaz çünkü noter sistemi bandrol ödenmeden satışa izin vermez, yani işin özü 31 ocak'a kadar bandrolü ödemeden de satış yapabilirsin diye birey yok ödemen şart, ama şahsen ben satış yapacak olsam bu bandrolü alıcıya ödetirdim çünkü kullanmayacağım ayların bandrolünü ben niye ödeyeyim

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı 07mehmet07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:01 ----------

Pardon alıntı yapmadan mesajı yazmışım herkezden özür dilerim

1 ocak ve 1 temmuzda süre başlasada o ayın sonuna kadar borç ödeme süresi olduğu için sistem satışa izin veriyor. Kısacası tahakkuk tarihi bitmeden herhangibir uygulama söz konusu değil.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Kavga çıkmaz da orta yolda buluşursunuz inşallah açtığım her topic de bi kavga çıkıyor adım çıkacak bu gidişle

Motosikleti
    DL650 XT L5 - yamaha delight 115
    Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 ocak ve 1 temmuzda süre başlasada o ayın sonuna kadar borç ödeme süresi olduğu için sistem satışa izin veriyor. Kısacası tahakkuk tarihi bitmeden herhangibir uygulama söz konusu değil.
    Ankarada sistem izin vermiyor ,bandrolu yatmadan satışa,noter onay alamıyor..ben 1 alış 1 de satış yaptım herikisindede vergiyi yatırttılar oysa daha ayın ortalarında idik.ne alaka falan desekde sistem onay vermıyor dediler..
    06 EB 8036
    09 R 5520

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı EGELİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankarada sistem izin vermiyor ,bandrolu yatmadan satışa,noter onay alamıyor..ben 1 alış 1 de satış yaptım herikisindede vergiyi yatırttılar oysa daha ayın ortalarında idik.ne alaka falan desekde sistem onay vermıyor dediler..
    o halde değişiklik yapılmış demektir. Daha önce satış yaptığım için emin konuştum. En doğrusu p.tesi notere sormak.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    2015 yılı ilk 6 ay birinci taksidini ödemiştim şimdi sorguladığımda 2 taksit görünüyor ödeme tarihi 31.07.2015 borç 56 tl yarın motoru satacak gibiyim satışa engel olurmu ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:36 ----------

Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2015 yılı ilk 6 ay birinci taksidini ödemiştim şimdi sorguladığımda 2 taksit görünüyor ödeme tarihi 31.07.2015 borç 56 tl yarın motoru satacak gibiyim satışa engel olurmu ?

Güncell ,,

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:05 ----------

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    haziran gelmeden 2015 - 2. taksidi ödemeden satabilirsiniz sorun olmaz. alan kişi öder. o borç henüz tahakkük etmedi çünkü.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Arkadaşlar konum hortlamış, motorumu sattım gelecek olan taksidi ödemedim satışta hiçbir sorun çıkmadı, saygılar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)