Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Üniversite mi? Motor mu?

Motovento
    REKLAM ALANI
    pnongrata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Adventure 390
    Önce iyi bir okul..

Mezun olunca en kral motosikleti alırsın maaşınla zaten inşallah ..
    Ertugyigit bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    Hacı ailenin gönlüde hoş olsun seninde. geçişini yap al motorunu sonra son sınıfta yine geç izmire :D

ulassal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iktisat mezunuyum. eger bogazici fln degilse okugun okul hic fark etmez. nasil olsa issiz kalacaksin. yada cuzi bi maasa talim edeceksin. aklim olsa hic okumazdim. git ailenle mis gibi yaşa. bari universitede rahat et. sonrasi zaten vahim. hocalarinada inanma. sizi tıp okuyomus gibi havaya sokarlar )
    VONALI MURAT bunu beğendi.

Pangea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR 125 X
    Bakın yanlış anlamayın ama ege iktisat ile samsun iktisat arasında dağlar kadar fark yok elbette büyük şehir olması 1 tık avantaj sağlar ama 3-4 büyük üniversiteden birinde iktisat yada işletme okumadıysanız işveren gözünde aynısınız.Benim tavsiyem üniversiteden çok okuduğunuz bölümde iyi bir ortalama yapmanız ,yabancı dili halletmeniz(2 dil her zaman avantajdır), sizi diğer rakiplerinizden ayıracak daha farklı bir alanda kendinizi geliştirmenizdir...

Motosikleti
    CBR500R
    Alıntı ulassal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iktisat mezunuyum. eger bogazici fln degilse okugun okul hic fark etmez. nasil olsa issiz kalacaksin. yada cuzi bi maasa talim edeceksin. aklim olsa hic okumazdim. git ailenle mis gibi yaşa. bari universitede rahat et. sonrasi zaten vahim. hocalarinada inanma. sizi tıp okuyomus gibi havaya sokarlar )
    haklısınız valla hocalar anlatınca vay be biz neymişiz diyorum

plegus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Kawasaki Ninja 650 R
    Sporcu ya da sanatçı değilsen, özel yeteneklerin yoksa ilerde kazanacağın parayla okuduğun üniversitenin adı, kalitesi -ne dersen- doğru orantılı olacak. Kendimde ve çevremde gördüklerim hep bu yönde. Sana bunun garantisini verebilirim. Kazandığın parayla da ileride sahip olabileceğin motosikletler ve aldığın zevk de aynı şekilde paralel olacaktır.

Kısa vadeli düşünme. Kendi motorunu aldığın zamanki hazzı hayal bile edemezsin.
    VONALI MURAT ve Ertugyigit bunu beğendiler.

Motosikleti
    HONDA CBR 600
    TOPRAGIM EGE DE KAL MOTORU OKUL BITINCE KENDINDE ALIRSIN ACELEN NE HEM HIC OLMAZSA AILEN ZATEN OKUL MASRAFI YAPIYOR BIRDE MOTOR MASRAFIMI YAPSIN SENIN ICIN
    VONALI MURAT ve Ertugyigit bunu beğendiler.

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Kardeşim ben 35 yaşındayım. Senin gibi küçük yaşımda yazları çalışmaya başladım. Sonra lise bitti üni zamanı gene çalışmam gerekti ve Açık Öğretim bitirdim. Bu süre zarfında hep çalıştım. Erken yol almaya başladığım için doğal olarak biraz daha tecrübe sahibi olabildim. Motor falan öyle önemli şeyler değil, vakti gelince alınır. Bu dünyada fazlasına sahip olamayacağın, boşa ya da yanlış geçirdiğinde geri getiremeyeceğin tek şey zaman. Hayatının en güzel yıllarını yaşıyorsun. Kimse de kusura bakmasın ama hem imkanlar, hem maliyetler, hem coğrafi ve iklim özellikleri, hem de insanının genel davranış biçimiyle şu anda Türkiye'de bir öğrencilik hayatını yaşayabileceğin en güzel yerdesin.

Bir çok kişi yazmış, 19 Mayıs ile Ege arasında ahım şahım bir fark yok diye, bunu bilemem doğrudur. Ama Samsun ile İzmir arasında şu an yaşadığın ve bundan sonra yaşayacağın hayat açısından büyük farklar var. Detaylandırıp gereksiz uzatmak istemiyorum, yaşadıkça göreceksin zaten. Ama en basiti burada daha özgür bir ortamda kendi ayaklarının üzerinde durmayı başaracaksın, yukarıda bahsetmişler özgüven diye. Şimdi kendi ayakları üzerinde duran, kurduğu doğru-yanlış yeni ilişkiler ile kendi başına insanları öğrenen, acıyı da tatlıyı da kendi başına yaşayıp acıdan kurtulabilen, tatlıdan haz alan bir kişi mi daha özgüvenli ve sosyal becerili olur; yoksa 2 haftada 1 ailesinin yanına gidip mutluluklarını da dertlerini de orada yaşayan biri mi?

Daha yeni gelmişsin, buraları tanıma görme, dostluk kurma fırsatın olmamış aile özlemi, eski arkadaşlar özlemi doğal. Ama yeni ilişkilerini kurduğun zaman olayın ne kadar değiştiğini göreceksin (Samsun'a da gitsen bir süre sonra 2 haftada bir eve gideceğini mi sanıyorsun? hafta sonlarını arkadaşlarınla ya da kız arkadaşınla geçirmek istemeyecek misin sence? O zaman bahanen de olmayacak oflaya puflaya gideceksin). Benim naçizhane tavsiyem, burda elde edebileceğin imkanları, olasılıkları bir motor için çöpe atma.
    VONALI MURAT, kakare ve Ertugyigit bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBR500R
    Alıntı capozzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim ben 35 yaşındayım. Senin gibi küçük yaşımda yazları çalışmaya başladım. Sonra lise bitti üni zamanı gene çalışmam gerekti ve Açık Öğretim bitirdim. Bu süre zarfında hep çalıştım. Erken yol almaya başladığım için doğal olarak biraz daha tecrübe sahibi olabildim. Motor falan öyle önemli şeyler değil, vakti gelince alınır. Bu dünyada fazlasına sahip olamayacağın, boşa ya da yanlış geçirdiğinde geri getiremeyeceğin tek şey zaman. Hayatının en güzel yıllarını yaşıyorsun. Kimse de kusura bakmasın ama hem imkanlar, hem maliyetler, hem coğrafi ve iklim özellikleri, hem de insanının genel davranış biçimiyle şu anda Türkiye'de bir öğrencilik hayatını yaşayabileceğin en güzel yerdesin.

Bir çok kişi yazmış, 19 Mayıs ile Ege arasında ahım şahım bir fark yok diye, bunu bilemem doğrudur. Ama Samsun ile İzmir arasında şu an yaşadığın ve bundan sonra yaşayacağın hayat açısından büyük farklar var. Detaylandırıp gereksiz uzatmak istemiyorum, yaşadıkça göreceksin zaten. Ama en basiti burada daha özgür bir ortamda kendi ayaklarının üzerinde durmayı başaracaksın, yukarıda bahsetmişler özgüven diye. Şimdi kendi ayakları üzerinde duran, kurduğu doğru-yanlış yeni ilişkiler ile kendi başına insanları öğrenen, acıyı da tatlıyı da kendi başına yaşayıp acıdan kurtulabilen, tatlıdan haz alan bir kişi mi daha özgüvenli ve sosyal becerili olur; yoksa 2 haftada 1 ailesinin yanına gidip mutluluklarını da dertlerini de orada yaşayan biri mi?

Daha yeni gelmişsin, buraları tanıma görme, dostluk kurma fırsatın olmamış aile özlemi, eski arkadaşlar özlemi doğal. Ama yeni ilişkilerini kurduğun zaman olayın ne kadar değiştiğini göreceksin (Samsun'a da gitsen bir süre sonra 2 haftada bir eve gideceğini mi sanıyorsun? hafta sonlarını arkadaşlarınla ya da kız arkadaşınla geçirmek istemeyecek misin sence? O zaman bahanen de olmayacak oflaya puflaya gideceksin). Benim naçizhane tavsiyem, burda elde edebileceğin imkanları, olasılıkları bir motor için çöpe atma.
    çok teşekkür ederim hayat tecrübesi 20 yaşında birinden çok daha fazla olan birilerinin fikirleri benim için çok önemli çok sağolun
    capozzz bunu beğendi.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Gittiğim bütün,iş görüşmelerinde Boğaziçili de vardı Kocaelili de. Ben fark göremedim. Zaten kapıdan girerken farkın hissediliyor. Dolayısıyla univle alakası yok. Ben de işe alırken univ farkına bakmıyorum. Çok mülakata gittim hiçbirinde Kocaeli diye burun kıvıran olmadı. Yaptıklarımı anlatınca zaten okula bakılmıyor.

Motosikleti
    CBR500R
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gittiğim bütün,iş görüşmelerinde Boğaziçili de vardı Kocaelili de. Ben fark göremedim. Zaten kapıdan girerken farkın hissediliyor. Dolayısıyla univle alakası yok. Ben de işe alırken univ farkına bakmıyorum. Çok mülakata gittim hiçbirinde Kocaeli diye burun kıvıran olmadı. Yaptıklarımı anlatınca zaten okula bakılmıyor.
    teşekkür ederim bilgilendirmeniz için

Artes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    izmir güzel öğrencilik yapılacak şehir,öğrencilik geri alınamayacak zamanlar en dolu şekilde geçirmen taraftarıyım.. yazın veya okulla beraber çalışır motorumu alırdım ben cbr olmassada chines R alırdım.

kötü örnek olduğumu kabul ediyorum.

mtasdel60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Rs 200 2019
    Yıllarca Samsun'da yaşamış birisi olarak GEÇ GEÇ GEÇ derim
    Ve aynı durumu ben de yaşıyorum ama benimki daha avantajlı hem ben ailemin yanına geçmek istiyorum hem de motorum olacak... hayırlısı inşallah

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)