Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Üniversite mi? Motor mu?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR500R
    Öncelikle tüm mt ailesine selamlar Sizlerle bir sıkıntımı paylaşmak ve sizden akıl almak istiyorum Başlıkta da yazdığı gibi böyle bi araftayım. İzmir ege üni.de iktisat okuyorum henüz birinci sınıfım ve ailem bu uzaklığı dert ediyor samsun19 mayıs üni.ye geçiş yapmamı istiyor buna ikna etmek için de samsuna geçersem istediğim cbr250r yi alacaklarını söylüyorlar. (ORDUluyum ailem orduda). Özellikle henüz ilkokula giden kardeşlerim her aradıklarında akılları erdikçe beni kandırmaya, yakın bir yerlere gelmeye zorluyorlar aslında benim için bu işin artısı çok 1. motorum olacak 2.hastası olduğum karadenizimin doğasından,ait olduğum yerden,uzak kalmayacağım, 3.en az iki haftada bir memlekete geçip ailemi göreceğim.Şimdi diyorsunuz ki ne düşünüyorsun geç işte! Tek sıkıntım var oda ege üniversitesinde okumamın bana ilerde çok katkısı olacağı. Samsunda okumak nerdee İzmirde okumak nerde.. Eğer aranızda iktisat okumuş abilerim/ablalarım varsa bi akıl versinler şu işle ilgili yoksa kafayı yiyeceğim Tüm mt ailesinin yorumlarını beklıyorum.. TEKERİNİZ DÜZ BASSIN MOTOR TUTKUNLARI
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Merhaba,

Öncelikle zaten kararını vermişsin. Sadece düşüncelerimizi merak ediyorsun.Bu konuda ki fikrim motosikleti her zaman alırsın. Fakat öyle bir üniversiteyi her zaman okuyamazsın. Bende karadenizliyim. 4 yıl doğayla iç içe olamamak üzüntü versede bence eğitimine devam edip sonrasında motosiklet almandır. İyi forumlar
    VONALI MURAT, Vitus ve mehmetenis bunu beğendiler.

CHaTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson electra glide ultra classic
    iktisat okumadım ama KTÜ ye geçiş yapamıyormusun çünkü KTÜ nün diploması da üniversite olarak gayet iyi bir yerde
    VONALI MURAT bunu beğendi.

ümitersoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R6
    Dostum mezun olduktan sonra is bulmak için okuduğun okulun adi degil senin bilgi birikimin önemlidir. Sen samsuna git motorunda olsun. Sonra tum yollar senin istedgn yere gidersin

Motosikleti
    CBR500R
    Alıntı motocommuter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Öncelikle zaten kararını vermişsin. Sadece düşüncelerimizi merak ediyorsun.Bu konuda ki fikrim motosikleti her zaman alırsın. Fakat öyle bir üniversiteyi her zaman okuyamazsın. Bende karadenizliyim. 4 yıl doğayla iç içe olamamak üzüntü versede bence eğitimine devam edip sonrasında motosiklet almandır. İyi forumlar
    Hala karar vermiş değilim dostum eğitim konusunda senle aynı fikirdeyim ama diğer uçta motor olunca akıl karışıyor

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Sevgili kardeşim biraz önce durumunu eşime sordum (özel bir Üniversite'de genel sekreter yardımcısı, tabi motor kısmını değil diploma ve gelecek kısmını) "eğer ailesine yakın olmak istiyorsa fazla Tereddüt etmesin 19 mayıs ta köklü bir üniversite" cevabını verdi.

Ben ise farklı bir Açıdan yaklaşacağım. Emin ol batı da özellikle İzmir gibi bir şehirde öğrencilik ile Samsun da öğrencilik arasında dağlar kadar fark var.

Şimdi eğitim + büyük şehirde sosyal yaşam mı yoksa eğitim+ küçük şehirde sosyal yaşam mı sen tercih et.
    VONALI MURAT ve Pekbipicadam bunu beğendiler.

Motosikleti
    R125 >> MT25
    Dostum ege üniversitesi iktisat yada samsun iktisat bunların birbirinden hiç farkı yok. Ege üniversitesi sana artı olarak bir şeyde katmaz tek artısı izmir büyük şehir sosyal olanağı fazla olur oda kişisel bir tercihtir.
    İktisat alanında çalışmak istiyorsan lisans diploması hiçbişey ifade etmez yuksek lisans hatta doktora yapman gerekir o yüzden sen samsuna geç.
    Eğitim olarak egede samsunda lise seviyesinde zaten. Bilim adına hiçbir farkı yok bu iki okulun ikiside sıfır. Ben istanbul üniversitesi iktisatı bırakmıştım. İÜ'de aynı bilim sıfır eğitim sıfır.
    Fark yaratmak istiyorsan bilimsel bir eğitim almak istiyorsan Odtü yada boğaziçinde okuman gerekiyor.
    Benim nacizane tavsiyem evine yakın yere git motorunu al, ailene yakın ol. Bu sayede kafan rahatlar.Not ortalamanı daha rahat yüksek tutarsın ingilizce kursu alırsın vsvs ileride güzel bir yerde odtü,boğaziçi yada yurtdışında bir yüksek lisans yapabilrsin o zaman farkı görüceksin
    VONALI MURAT ve mehmetenis bunu beğendiler.

40yapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS
    sakın ola ege'yi bırakıp 19 mayıs'a geçeyim deme, sakın... evet, okulun adı değil senin birikimin önemli. ama bu memleketin hemen her üniversitesinde iibf varsa ve her yıl onbinlerce mezun veriyorsa, iş ilanına başvurduğunda ve diğer mezunlarla rekabete giriştiğinde ilk olarak mezun olduğun üniversiteye ve yabancı dil seviyene bakılacaktır. güven bana, içeriden biriyim ;)
    redlion999 ve VONALI MURAT bunu beğendiler.

zileliorhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Murat Kardeşim,
    Bence sen Samsun'a git, motorunu da al, aileni de sık ziyaret et. Eğer ümitersoy'un dediği gibi kendini yetiştirsen, sen zaten aradaki o açığı kapatırsın.
    cenkito bunu beğendi.
    A bove ante, ab asino retro, a stulto undique caveto - Latince Atasözü
    (Öküzün önünde, eşeğin arkasında, aptalın hiç bir tarafında durma)

07mehmet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw s1000rr
    Bilgi birikim önemlidir ama o bilgi birikimi çok daha iyi bir yerde elde etmek için ilk başta vereceğin referans çok önemlidir, bu da başlangıçta diploma ile olur sonrasında kendini ne kadar çabuk ve iyi geliştirirsen diplomanda ki üniversite isminin önemi o kadar azalır ve yerini senin ismin alır, şöyle düşün sabancı ya da koç'ta veya büyük bir bankada yöneticisin, sana iş için yeni mezun ve kriterleri aynı iki kişi geldi tek farkla birisi izmir ege mezunu diğeri samsun 19 mayıs mezunu, sen olsan hangisini işe alırdın ? bu işlerde ilk başta diploma önemlidir, aileni ilerleyen zamanlarda İzmir'de dahi olsanda motor için ikna etme şansın olabilir ama Samsun'a bir kez gittinmi İzmer'e dönme gibi bir şansın asla olmayacak, kaldı ki cbr 250 dediğin motordan en geç 2 sene içinde sıkılacak ve daha büyüğünü isteyeceksin o zaman ne olacak gittiğine değecek mi ? bence otur oturduğun yerde motorun acelesi yok, yaz aylarında da bedava bile olsa 2-3 aylığına düzgün bir yerde stajer gibi çalış, okul bitince çok kapı açılır sana

Motosikleti
    CBR500R
    TEŞEKKÜRLER ABİCİM KENDİMLE MÜCADELE EDİYORUM BU KONUDA YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞTIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:17 ----------

Alıntı Murat.K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili kardeşim biraz önce durumunu eşime sordum (özel bir Üniversite'de genel sekreter yardımcısı, tabi motor kısmını değil diploma ve gelecek kısmını) "eğer ailesine yakın olmak istiyorsa fazla Tereddüt etmesin 19 mayıs ta köklü bir üniversite" cevabını verdi.

Ben ise farklı bir Açıdan yaklaşacağım. Emin ol batı da özellikle İzmir gibi bir şehirde öğrencilik ile Samsun da öğrencilik arasında dağlar kadar fark var.

Şimdi eğitim + büyük şehirde sosyal yaşam mı yoksa eğitim+ küçük şehirde sosyal yaşam mı sen tercih et.
    TEŞEKKÜRLER ABİCİM KENDİMLE MÜCADELE EDİYORUM BU KONUDA YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞTIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER

kakare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    bence geçme, bunu hem cbr250r kullanan biri olarak hemde uludağ üniversitesi iktisat bölümünü bitiren biri olarak yazıyorum

Cbr250r gerçekten akıl çelici olabilir en başta ama biraz daha büyük düşün bana kalırsa, ailenin seni İzmir'de okutamaması gibi bir durum yoksa boşuna Samsun'a geçme ( ki zaten motorla göz boyuyolarsa sıkıntı yoktur)

Motosikleti
    CBR500R
    Alıntı zileliorhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam kardeş, ağır yerleri siliyim.
    benim için sorun değil farklı görüşlere eleştirilere açık biriyim rahat olun tabi iş hakarete varmadığı sürece..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:23 ----------

Alıntı 07mehmet07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilgi birikim önemlidir ama o bilgi birikimi çok daha iyi bir yerde elde etmek için ilk başta vereceğin referans çok önemlidir, bu da başlangıçta diploma ile olur sonrasında kendini ne kadar çabuk ve iyi geliştirirsen diplomanda ki üniversite isminin önemi o kadar azalır ve yerini senin ismin alır, şöyle düşün sabancı ya da koç'ta veya büyük bir bankada yöneticisin, sana iş için yeni mezun ve kriterleri aynı iki kişi geldi tek farkla birisi izmir ege mezunu diğeri samsun 19 mayıs mezunu, sen olsan hangisini işe alırdın ? bu işlerde ilk başta diploma önemlidir, aileni ilerleyen zamanlarda İzmir'de dahi olsanda motor için ikna etme şansın olabilir ama Samsun'a bir kez gittinmi İzmer'e dönme gibi bir şansın asla olmayacak, kaldı ki cbr 250 dediğin motordan en geç 2 sene içinde sıkılacak ve daha büyüğünü isteyeceksin o zaman ne olacak gittiğine değecek mi ? bence otur oturduğun yerde motorun acelesi yok, yaz aylarında da bedava bile olsa 2-3 aylığına düzgün bir yerde stajer gibi çalış, okul bitince çok kapı açılır sana
    Haklısınız bi yandan acelesi yok diyorum ama sonra kendimi saatlerce motor videoları izlerken hayalini kurarken buluyorum. Hayırlısı diyorum artık.. sağolun

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:25 ----------

Alıntı burakmetu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum ege üniversitesi iktisat yada samsun iktisat bunların birbirinden hiç farkı yok. Ege üniversitesi sana artı olarak bir şeyde katmaz tek artısı izmir büyük şehir sosyal olanağı fazla olur oda kişisel bir tercihtir.
    İktisat alanında çalışmak istiyorsan lisans diploması hiçbişey ifade etmez yuksek lisans hatta doktora yapman gerekir o yüzden sen samsuna geç.
    Eğitim olarak egede samsunda lise seviyesinde zaten. Bilim adına hiçbir farkı yok bu iki okulun ikiside sıfır. Ben istanbul üniversitesi iktisatı bırakmıştım. İÜ'de aynı bilim sıfır eğitim sıfır.
    Fark yaratmak istiyorsan bilimsel bir eğitim almak istiyorsan Odtü yada boğaziçinde okuman gerekiyor.
    Benim nacizane tavsiyem evine yakın yere git motorunu al, ailene yakın ol. Bu sayede kafan rahatlar.Not ortalamanı daha rahat yüksek tutarsın ingilizce kursu alırsın vsvs ileride güzel bir yerde odtü,boğaziçi yada yurtdışında bir yüksek lisans yapabilrsin o zaman farkı görüceksin
    Farklı bi bakış açısı düşünülebilir teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:27 ----------

Alıntı kakare adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence geçme, bunu hem cbr250r kullanan biri olarak hemde uludağ üniversitesi iktisat bölümünü bitiren biri olarak yazıyorum

Cbr250r gerçekten akıl çelici olabilir en başta ama biraz daha büyük düşün bana kalırsa, ailenin seni İzmir'de okutamaması gibi bir durum yoksa boşuna Samsun'a geçme ( ki zaten motorla göz boyuyolarsa sıkıntı yoktur)
    iktisat bölümünü bitiren biri olarak şu an ne işle meşgülsünüz ? ilginiz için teşekkürler

Motosikleti
    xvs 250 dragstar-ps150i-inazuma
    Tabi ki de motor artı ailenin yani. Bu yaşına tekrar gelebilecek misin ? Bu yaşlarda motor ve aile ayri zevklidir. Zaten uniden mezun olunca evlenmek yakındır. Ankara Hukukla Erzurum Hukuk gibi fark olan universiteler değil. Için rahat olsun. Motorun hayırlı olsun

Motosikleti
    CBR500R
    Alıntı Susuki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabi ki de motor artı ailenin yani. Bu yaşına tekrar gelebilecek misin ? Bu yaşlarda motor ve aile ayri zevklidir. Zaten uniden mezun olunca evlenmek yakındır. Ankara Hukukla Erzurum Hukuk gibi fark olan universiteler değil. Için rahat olsun. Motorun hayırlı olsun
    Baya optimist bi yorum olmuş çok teşekkürler

Motosikleti
    xvs 250 dragstar-ps150i-inazuma
    Ayrıca diplomaya o kadar önem veren arkadaş için diyorum ki %50 bursla Cbr 250 parasına dolu özel üniversitede okunur. Neden bunu onermiyorlar acaba? Cbr 250 almak kolay degil,şunu belirtmeliyim bu dediğim söz bankadaki parayla degil de bütçeden kisilarak motor aliniyorsa geçerli. Sonucta diploma alicaz,1 sene sıkan kişi 3 sene daha sıkar,sen de yazın ise girip yardımcı olursun. Sonucta hayat meselesi (!)

Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    yaz okulunda 1 seçmeli ders yüzünden ağustos sonunda mezun oldum, dolayısıyla kasım dönemi askerliği kaçırdım ve şubatta askere gidiyorum.. Yani şuan beklemedeyim...
    (Her konusu açıldığında kendisini andığım garip huylu sevmeye kıyamayacağınız bir hocamız kafasına göre puanlama yapa yapa seçmeli dersimde vize 20-final 20-büt 20- tek ders sınavında da 35 verdi ve sayesinde 3-4 aylık bir gecikmem oldu, şimdi hepte hoca bırakıyor kardeşim diyen olursa ona uzunca anlatırım )

Yani kısacası hep planım olan ilk olarak askerliği aradan çıkarma planımı yapıyorum.. Bizim için biraz önemli askerlik işi, okul dönemini hem sosyal hemde bilgisel olarak boş geçirme.. İngilizce kursu şart herkesin dediği gibi, mutlaka git..

İş başvurularında kesinlikle İzmir bikaç tık önde olucaktır, verdikleri eğitim arasında atla deve farkı olmasa da bu fark olucak.. Ama ben senin tercihini etkilemek istemem ben olsam böyle yapardım sadece

Motosikleti
    R125 >> MT25
    Alıntı kakare adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Büyük düşünmek ege universitesinden iktisat diploması almakmıdır hocam :D

Motosikleti
    CBR500R
    Alıntı Susuki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayrıca diplomaya o kadar önem veren arkadaş için diyorum ki %50 bursla Cbr 250 parasına dolu özel üniversitede okunur. Neden bunu onermiyorlar acaba? Cbr 250 almak kolay degil,şunu belirtmeliyim bu dediğim söz bankadaki parayla degil de bütçeden kisilarak motor aliniyorsa geçerli. Sonucta diploma alicaz,1 sene sıkan kişi 3 sene daha sıkar,sen de yazın ise girip yardımcı olursun. Sonucta hayat meselesi (!)
    yazları çalışmak konusunda sıkıntım yok takdir edersiniz ki orduda fındık var ve ben çok özür diliyorum ama köpek gibi çalışıyorum bahçelerde bu sayede 3 aylık dilimde 3000-4000 lira kazanabiliyorum bunuda izmirde harcıyorum. yaşımızdan dolayı mıdır nedir sabretmek kolay değil ya

Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    Alıntı burakmetu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük düşünmek ege universitesinden iktisat diploması almakmıdır hocam :D
    Valla kardeşim benim orda büyük düşün dememin nedeni bir motora olayını toptan bozma.. Azcık düşünerek okumalısın..
    '' hayat ancak ölümle yüzyüze gelince anlam kazanır. ''

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)