Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tekstil motosiklet montu ütülemek , ütülenirmi ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    delifişek2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja300 30.th anniversary
    Merhabalar dainese nin laguna seca tekstil montunu kullanmaktayım fakat boyun kısmı bir normal durmuyor,motorcu montuna ütü değdiren yada bu konuda bilgisi olan abi ve kardeşlerin yorumları için teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Dusty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda TransAlp XL650V
    Sürtünmede ortaya çıkan ısıya dayanacak şekilde üretilen malzemenin ütü ısısında sorun yaratacağını sanmıyorum. Gene aynı sebepten ütüye boyun eğeceğini de

Ancak ürünün etiketinde yıkama ve ütüleme bilgileri yer alır, oradan bilgi alabilirsiniz nasıl yıkanması, kurulanması ve ütülenmesi ile ilgili.
    delifişek2 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Dusty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sürtünmede ortaya çıkan ısıya dayanacak şekilde üretilen malzemenin ütü ısısında sorun yaratacağını sanmıyorum. Gene aynı sebepten ütüye boyun eğeceğini de

Ancak ürünün etiketinde yıkama ve ütüleme bilgileri yer alır, oradan bilgi alabilirsiniz nasıl yıkanması, kurulanması ve ütülenmesi ile ilgili.
    sürtünmede ortaya çıkan ısı ile ütü ısısı fiziksel olarak farklı şeyler,sürtünürken kumaş geriliyor hava alıyor ve ısı dağılıyor,ütülerken aynı şey söz konusu değil,çoğu kumaş ağırlıklı nylon elyaf ağırlıklı,dolayısı ile belki buharla kırışıklığı düzeltilebilir ama asla sıcak ütü değdirilmemesinde fayda var.Ben ütü ile etiket yapıştırırken tekstil montumu çok az bir sıcaklıkla deldim.
    Dusty ve manofsteel bunu beğendiler.

Dusty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda TransAlp XL650V
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sürtünmede ortaya çıkan ısı ile ütü ısısı fiziksel olarak farklı şeyler,sürtünürken kumaş geriliyor hava alıyor ve ısı dağılıyor,ütülerken aynı şey söz konusu değil,çoğu kumaş ağırlıklı nylon elyaf ağırlıklı,dolayısı ile belki buharla kırışıklığı düzeltilebilir ama asla sıcak ütü değdirilmemesinde fayda var.Ben ütü ile etiket yapıştırırken tekstil montumu çok az bir sıcaklıkla deldim.
    Öğrenmiş olduk,sağolun

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Ütü yaparken ütüleyeceğiniz alana kalın bir bez koyup,üzerinden ütülerseniz birşey olmaz.
    delifişek2 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)