Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motosikletin kargo ücreti, neredeyse motosiklet fiyatına !...

Motovento
    REKLAM ALANI
    zileliorhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tabir caizse "ayağımı yerden kesen" iyi kötü bir 2011 model Mondial UKH 100 cub'ım var. Başka bir vilayete atanacak olmam nedeni ile motorumu kargo ile yollamak istedim. Motoru şu an satsam, 500 TL etmez, özel kargo şirketleri motoru Çanakkale'den Ardahan'a nakil için motorun bedelinden fazla ücret talep ediyorlar. Benim memleket Tokat, bizim orada şöyle bir laf vardır, "bunlar ya sayı saymayı bilmiyor, ya da hiç dayak yememişler". Ben de PTT'nin "169 Alo Kargo Servisi"ni aradım. Eve kadar geldiler. Motorun yaklaşık 100 kg ağırlığından ziyade desimetre olarak ölçülerinden dolayı 130 TL fiyat biçtiler. Fiyatın PTT ile bu kadar uygun olmasında, üniversite öğretim üyesi olmam hasebi ile indirim uygulanması önemli rol oynadı. Arkadaşlar, aklınızda olsun, eğer kargo ile işinizi olursa, arayın 169'u, iş yeri ya da ev fark etmez ayağınıza kadar geliyorlar, eve gelme ücreti sadece 1,5 TL. Kargonuzu kesinlikle diğer özel kargo şirketlerinden daha ucuza götürüyorlar. Her güzelin bir kusuru olur. PTT'nin tek dezavantajı kargoyu diğer özel kargo şirketlerinden 1 ya da 2 gün geç yerine ulaştırması. Eğer "Benim için 1-2 gün gecikme önemli değil" diyorsanız, PTT kargoyu kesinlikle tavsiye ederim. Motosikletten hariç kitaplarım ve diğer bazı özel eşyalarımı koyduğum 16 adet koliyi de tanesi 18,5 TL'den kabul ettiler. Koliler 67 ekran TV nin ambalaj kutusu büyüklüğünde ve ortalama 20-30 kg ağırlığında idi. İleride kargo ile işi olacaklara duyurmak istedim. Not: PTT ile hiç bir bağım yok, PTT'de de akrabam yok.
    telike, YouSuffer, white_king ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    almpoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F
    motoru kargoyla değilde eşyaları taşıyan nakliye aracına koysanız olmazmı?

Leon10Rhyme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı almpoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru kargoyla değilde eşyaları taşıyan nakliye aracına koysanız olmazmı?

" Aaaaa hiç aklıma gelmedi o bak " derse yarılırım gülmekten

[/COLOR]
    Alıntı Leon10Rhyme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    " Aaaaa hiç aklıma gelmedi o bak " derse yarılırım gülmekten
    Yok yok, çoktan denedim bile . Motosikleti değil ama bir tane yetişkin Kangal (Karabaş) Çoban Köpeğimi onlarla gönderiyim dedim, 50 kg lık köpeğe sırf Çanakkale Ankara arasında 500 TL istediler? Ayrıca onlarla göndermek ne kadar güvenli? Çok geç gitmesi de cabası. Bence en iyisi PTT kargo.

tuna_tour - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 301- YAMAHA YBR 125- YAMAHA XTZ 660 TENERE
    kangal yavru mu hocam benim rottweiler 50 kg

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    çok iyimiş ya. peki motosikleti otobüste bagaj altında götürmek mi ptt mi? yani ptt bi zarar vermeden götürür mü?

Tuna_tour, Türkiye'de Kangal konusunda doktora yapan tek zooteknist ziraat müh. kökenli akademisyen benim. "Orhan Yılmaz Kangal" yaz, google'da arama yap, dediğimi anlarsın. Bu konudaki kitabım Türkçe 4 baskı yaptı, İngilizce, Almanca, Fransızca ve İtalyanca'ya çevrildi. Köpek konusundaki sempozyum bildirilerim ve makalelerimin sayısı eminim senin yaşından fazladır. Mail adresini ver, hepsini PDF olarak maille hemen yollayım. Lütfen Kangal veya köpek konusunda benimle dalga geçme, makaraya almaya çalışma.

telike, sevgili kardeşim, motosikleti otobüs bagajında götürmek için benim de otobüs ile gitmem lazım. Çanakkale Ardahan arasını otobüs ile giderken herhalde Kangal'ım ölmezse bile ben ölürüm. Ayrıca otobüsler yasa gereği köpek gibi canlı hayvanları bagaja almıyorlar.
    sinansari_fb, GezeGeze, mgora ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    A bove ante, ab asino retro, a stulto undique caveto - Latince Atasözü
    (Öküzün önünde, eşeğin arkasında, aptalın hiç bir tarafında durma)

Motosikleti
    Alıntı zileliorhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tuna_tour, Türkiye'de Kangal konusunda doktora yapan tek zooteknist ziraat müh. kökenli akademisyen benim. "Orhan Yılmaz Kangal" yaz, google'da arama yap, dediğimi anlarsın. Bu konudaki kitabım Türkçe 4 baskı yaptı, İngilizce, Almanca, Fransızca ve İtalyanca'ya çevrildi. Köpek konusundaki sempozyum bildirilerim ve makalelerimin sayısı eminim senin yaşından fazladır. Mail adresini ver, hepsini PDF olarak maiile hemen yollayım. Lütfen Kangal veya köpek konusunda benimle dalga geçme, makaraya almaya çalışma.

telike, sevgili kardeşim, motosikleti otobüs bagajında götürmek için benim de otobüs ile gitmem lazım. Çanakkale Ardahan arasını otobüs ile giderken herhalde Kangal'ım ölmezse bile ben ölürüm.
    sanırım yanlış anladınız hocam beni , amacım dalga geçmek değildi, kangal hakkında bilgim yok sadece benim köpeğin 2 katı büyüklüğünde yetişkin kangal daha ağır olur diye düşünmüştüm,bu arada köepkleri çok severim paylaşırsanız zevkle okurum özelden mailimi gönderiyorum
    solmyr bunu beğendi.
    Fırtınanın şiddeti ne olursa olsun; Martı sevdiği denizden asla vazgeçmez

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Hocam arayıpta söylerdim ama burdan söyleyeyim fikrimi , bence motoru elden çıkarın yda götürmeyin zaten fuara kaldı 1.5ay gibi bir süre..Yeni motor alacaksınız o zamana kadar Ardahan da motora binebileceğinizi sanmıyorum.. hava şartları çok kötü..Ambar tabir edilen kamyonlar ucuza götürüyor ancak onlar da küçük illere ayda yılda bir gidiyor. Yine en mantıklı yol sizin bulduğunuz , illede götürmek isterseniz
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Tuna_tour, Burası şimdi motosiklet forumundan köpek forumuna dönmesin ama, Rotweilerin ortalama ergin canlı ağırlığı erkekler 43-59 kg, dişiler 38-52 arasıdır. Uluslararası ortalama veriler böyle. Kangal Köpekleri de bundan biraz daha hafiftir. Erkekler ortalam 46 kg, dişiler ortalama 44 kg gelir. Sen piyasada hava atma amacı ile yetiştirilen iri köpeklere bakma, onlar Kangal Köpeği'nin gerçek temsilcileri değil. Kangal Köpeği'nin gerçek temsilcileri, köylerde sürü yanında, sürü koruma amacı ile çoban gözetiminde yetiştirilen köy köpekleridir. Yani bu konuda da yanlış biliyorsun. mailim zileliorhan@gmail.com. Buraya boş bir mail yollarsan, hemen bugün kitaplarımı PDF olarak yollayacağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:21 ----------

Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam arayıpta söylerdim ama burdan söyleyeyim fikrimi , bence motoru elden çıkarın yda götürmeyin zaten fuara kaldı 1.5ay gibi bir süre..Yeni motor alacaksınız o zamana kadar Ardahan da motora binebileceğinizi sanmıyorum.. hava şartları çok kötü..Ambar tabir edilen kamyonlar ucuza götürüyor ancak onlar da küçük illere ayda yılda bir gidiyor. Yine en mantıklı yol sizin bulduğunuz , illede götürmek isterseniz
    Enes, fuarda yeni motor alsam bile, Mondial cub'ı satmam. Onunla şehir içindeki ayak işlerimi görürüm ya da ana kampüse gitmek için kullanırım. PTT kargo en iyisi, götürürler, başım ağrımaz hiç değilse.

EmirhanCoskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-10
    eğer tokatta motosikletinizi karşılaya bilicek bir arkadaşınız bir yakınınız var ise.. 50 100 TL gibi bir rakama şehirler arası bir otobüs firmasıyla gidip konuşup otogardan göndere bilirsiniz..ben nevşehir aksaraydan kocaeline bu şekilde getirdim motosikletimi.. honda hornet 600

Emirhan Kardeşim,
    Çanakkale ile Ardahan arası 1.700 km. Üstelik direk otobüs yok. Hiç bir şekilde cub gibi bir motoru bile, bu mesafeye 130 TL'den aşağıya yollayamazsınız. Üstelik bir de otobüs şoförlerine ya da muavinlerine dil dökmeniz gerekecek. Kocaeli-Aksaray arası yaklaşık 600 km ama Aksaray'dan Kocaeline direk giden günde en az 10 tane otobüs bulursunuz.
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    Yakinda
    Aldığınız indirimin oranını biliyorsanız söyler misiniz?

Herdem Kardeşim, PTT Kargo birçok kurum, kuruluş ve şirket ile sözleşme yapıyor ve indirim uyguluyor. Çanakkale Onsekiz Mart Ü. ile de bir nalaşma yapmışlar, tahminim % 30 indirim uyguluyorlar.

Bu da benim 130 TL'ye Çanakkale'den Ardahan kargoladığım emektar Mondial

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zileliorhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tuna_tour, Türkiye'de Kangal konusunda doktora yapan tek zooteknist ziraat müh. kökenli akademisyen benim. "Orhan Yılmaz Kangal" yaz, google'da arama yap, dediğimi anlarsın. Bu konudaki kitabım Türkçe 4 baskı yaptı, İngilizce, Almanca, Fransızca ve İtalyanca'ya çevrildi. Köpek konusundaki sempozyum bildirilerim ve makalelerimin sayısı eminim senin yaşından fazladır. Mail adresini ver, hepsini PDF olarak maille hemen yollayım. Lütfen Kangal veya köpek konusunda benimle dalga geçme, makaraya almaya çalışma.
    profil resminizde yavru köpekle fotoğrafınız var. arkadaşın sorusunda bir alay yok. bu ne sert tepki. cv yazmayı gerektirecek bir şey sormamış. ama benim bu konu ile alaksız ve saygısız mesajım bunu gerektirebilir.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Hocam yeni motoru alınca kullanım rahatlıgı gücü ve güveniyle gözünüz cub u görmicek zaten..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    profil resminizde yavru köpekle fotoğrafınız var. arkadaşın sorusunda bir alay yok. bu ne sert tepki. cv yazmayı gerektirecek bir şey sormamış. ama benim bu konu ile alaksız ve saygısız mesajım bunu gerektirebilir.
    Tuna_tour, solmyr niki ile yazan haklı. Gerçekten sert tepki vermişim, kırdıysam özür dilerim.
    Solmyr, sert tepki vermemin bir parça geçmişe dayanan nedeni var. Ben Kangal camiasında oldukça tanınan bir kişiyim, ayrıca köpek dövüşlerine ve dövüşçülerine de karşıyım. Bu nedenle bana her zaman sert, haksız ve aşırı bir şekilde sataşırlar. Eski alışkanlığım depreşti ve Tuna_tour Kardeşime bu nedenle sert davrandım. Her insan hata yapabilir, ancak her insan hatasını bilip özür dilemez. Ben bu görevi yerine getirdiğime inanıyorum ve aradaki yanlış anlamayı ortadan kaldıralım diyorum. Mesajın alakasız ve saygısız değil, bence yapıcı bir eleştiri. Ben de mesajı aldım.
    The-Rock, EGELİ, mgora ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Problem yok dostluk.kazansin hayvan sever bir insanla kavga etmemek icin elimden geleni yaparim bende rottweiler besledigim icin abuk subuk tepkiler aliyorum ama benim dana evde kediyle beraber yasiyor istanbulda kangal besleyen cok az insan var cok hasir nesir olma imkani yok ama iri bi kopek oldugundan daha agirdir diye dusundum

Kentlerde yaşayan Rotweilerların, kırsal kesim Kangallarından daha hafif olmasının ana nedeni Rotweilerların ev veya işyerlerinde iyi bakım, beslemeye tabi olması, kırsaldaki Kangalların da normal veya yetersiz beslenmeleri nedeni ile fazla ağırlık kazanamamalarındandır. Bu nedenle genel kanının aksine Rotweilerlar daha ağırdır. Neyse, motosiklet forumunu köpek forumuna çevirmeye başladık. üstteki mesajda mailimiş yazdım, senin mailin hala gelmedi.

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba ,

Ilçelerden,şehire ptt ile tasima yapılabilir mi acaba motorlar ?
    Otobüs ile zor çünkü büyük otobüs yok..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)