Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bu gidon da duran şey nedir?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ikinci videodakini xr650r ile sürekli yaptığım şey :D ne zaman binsem şöyle bi trafikte geziyim desem hep ışıklarda yaparım. bigün kadının birisi sıkıştırıyodu gazı açtım uzadım hemen camının kenarında vın vın yaptım :D tabi daha sonra aklına gelmiştir ayna kullanmak heralde
    Seni bilmiyorum ama eleman bence bokunu çıkarıyor. Adamın motosiklette korna diye bir donanımı olduğundan haberi yokmuş gibi , en ufak şeyde "pata pata" ara gaz veriyor. Seyir halinde iken de, motosiklet sürmüyor iken de böyle yapan tiplere ayar oluyorum. Tamam motorun sesi çıksın, millet seni fark etsin de, önündeki yaya yolundan yaşlı amca geçiyor, neyin şakasını yapıyorsun ? Adam doğal olarak hareket haline geçtiğini zannediyor. Mal işte Arap değil mi, Londra da olsa belli edecek kendini.

Bu adama karşı çok dolmuştum, gidip videonun altına ingilizce yazmaya üşendim, buraya kısmetmiş Üstüne alınmasın kimse.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ARçİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha crypton/Honda cbf150
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seni bilmiyorum ama eleman bence bokunu çıkarıyor. Adamın motosiklette korna diye bir donanımı olduğundan haberi yokmuş gibi , en ufak şeyde "pata pata" ara gaz veriyor. Seyir halinde iken de, motosiklet sürmüyor iken de böyle yapan tiplere ayar oluyorum. Tamam motorun sesi çıksın, millet seni fark etsin de, önündeki yaya yolundan yaşlı amca geçiyor, neyin şakasını yapıyorsun ? Adam doğal olarak hareket haline geçtiğini zannediyor. Mal işte Arap değil mi, Londra da olsa belli edecek kendini.

Bu adama karşı çok dolmuştum, gidip videonun altına ingilizce yazmaya üşendim, buraya kısmetmiş Üstüne alınmasın kimse.

Yazında "Mal işte Arap değil mi yazmışsın" bir kişinin yanlışından dolayı bir kavme böyle yazman olmamış. o kişide arap değil,istiyorsanda yazıp sorabilirsin.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sanırım onu bi tek yayalara kırmızı yandığında ve hala inatla geçmeye çalışanlar olduğunda yapıyor. Aynısı şişli caminin önündeki ışıklarda her sabah başıma geliyor yayalara kırmızı yanıp sönmeye başlıyor kimi aheste aheste kimi yavaş yavaş hala geçmeye çalışıyor o ışık 3 yada 5 saniye yanıp sönüyor sonra sabitleniyor o sırada bize yeşil yanıyor zaten artık ışık yanıp sönmeye başladığımı uzatıyorum motorun kafasını ara gaz verip mal mal geçmeye çalışmasınlar yeter kırmızı işte duracaksın bitti.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ARçİL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazında "Mal işte Arap değil mi yazmışsın" bir kişinin yanlışından dolayı bir kavme böyle yazman olmamış. o kişide arap değil,istiyorsanda yazıp sorabilirsin.
    Sinir halinde yazdım evet ama yaptıklarını izlemek eğlenceli olabilir, ama buna maruz kalmak istemeyiz hiç birimiz. Kullanıcı isminden dolayı Arap olduğunu tahmin ediyorum, videolardaki konuşmasındaki aksan da öyle. İşim gereği yıllardır Arap müşterilerle uğraşıyorum, diğer ülke insanlarının tümünü toplasan, sorun çıkarmada ellerine su dökemezler. Yanlış olduğunu biliyorum ama böyle bir genelleme yapmak zorunda bıraktı beni gördüklerim. Malesef de görüşüm değişmeyecek.

Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım onu bi tek yayalara kırmızı yandığında ve hala inatla geçmeye çalışanlar olduğunda yapıyor. Aynısı şişli caminin önündeki ışıklarda her sabah başıma geliyor yayalara kırmızı yanıp sönmeye başlıyor kimi aheste aheste kimi yavaş yavaş hala geçmeye çalışıyor o ışık 3 yada 5 saniye yanıp sönüyor sonra sabitleniyor o sırada bize yeşil yanıyor zaten artık ışık yanıp sönmeye başladığımı uzatıyorum motorun kafasını ara gaz verip mal mal geçmeye çalışmasınlar yeter kırmızı işte duracaksın bitti.
    Hayır sadece senin gibi gerek olduğunda değil, bazı yerlerde köprü altından geçerken (sesin daha çok çıkacağını bildiği için) yayaları korkutmak için, alımlı bayan gördüğünde dikkatini çekmek için yaptıklarına da rastladım ben.

bahadir5478 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 250
    motorun nıtrosu o gerektıgınde kullanılıyor bazı makınalarda

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen de öyle işte. korkutuyor. bence çok da güzel yapıyor ben de yapıyorum xr ı sürdüğüm zamanlar. ama kendi motosikletimin o kadar sesi çıkmıyor aman çıkmasın da zaten. kafa ütülüyor bi süre sonra

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı malumbiri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.imgur.com/9DiDn6s.png

bayadır bu adamın videolarını izliyorum dikkatimi çekti bi kaç farklı kişide de görmüştüm merak ettim ne olduğunu sıvı bir şey galiba.
    Plastik kap, kap içinde ise ön fren hidrolik sıvısı mevcut.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben bu basliga girdim, mesaji ve cevaplari okudum. Tum beyin hucrelerim oldu artik gerizekaliyim.

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    ya şimdi eğri oturup doğru konuşalım arkadaşlar bir motosiklet sürücüsünün bunu bilmesi gerekiyor kesinlikle bilmesi gerekiyor. bu lastiğin ne işe yaradığını bilmemek gibi bişey. fren en önemli ekimanımız. kontrol edilmesi gereken bir yer. başlığı açan arkadaşımız henüz ilk motosikletine kavuşmamışsa hoşgörülebilir. ama halihazırda bir sürücü ise bu hiç de iyi bi durum değildir.

eğitimlerde hep bahsederler ya hatta biz de önce ekipman kask kıyafetler korumalar diye tuttururz herkese..parasını ayır deriz.. bunlar kadar önemli olan birşey daha var ki motosikletini tanımaktır bu da. aslında hepsi aynı kefededir. yani biri daha önemli diyemeyiz. yeri gelir şaka yaparız takılırz. yeri gelir ciddi oluruz. ya tamam ne kadar zamanda değişeceğini bilme içindeki dot3 nedir dot4 nedir bilme. orda bi max min var onun arasında olduğunu gör. motosikletinin periyodik bakımlarını yaptır. o ufak tefek parçaların ne olduğunu bil. ben sürekli kontrol ederim. herkese de tavsiye ederim. motosikletinizi iyi tanıyın. değil ters bir hareket standart dışı bir tık sesi gelse iyimisin diye bi sorun. sorun ki sonra size sorun çıkartmasın. kelime oyunumu da yapar giderim. iyi geceler herkese

malumbiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    ya şimdi eğri oturup doğru konuşalım arkadaşlar bir motosiklet sürücüsünün bunu bilmesi gerekiyor kesinlikle bilmesi gerekiyor. bu lastiğin ne işe yaradığını bilmemek gibi bişey. fren en önemli ekimanımız. kontrol edilmesi gereken bir yer. başlığı açan arkadaşımız henüz ilk motosikletine kavuşmamışsa hoşgörülebilir. ama halihazırda bir sürücü ise bu hiç de iyi bi durum değildir.

eğitimlerde hep bahsederler ya hatta biz de önce ekipman kask kıyafetler korumalar diye tuttururz herkese..parasını ayır deriz.. bunlar kadar önemli olan birşey daha var ki motosikletini tanımaktır bu da. aslında hepsi aynı kefededir. yani biri daha önemli diyemeyiz. yeri gelir şaka yaparız takılırz. yeri gelir ciddi oluruz. ya tamam ne kadar zamanda değişeceğini bilme içindeki dot3 nedir dot4 nedir bilme. orda bi max min var onun arasında olduğunu gör. motosikletinin periyodik bakımlarını yaptır. o ufak tefek parçaların ne olduğunu bil. ben sürekli kontrol ederim. herkese de tavsiye ederim. motosikletinizi iyi tanıyın. değil ters bir hareket standart dışı bir tık sesi gelse iyimisin diye bi sorun. sorun ki sonra size sorun çıkartmasın. kelime oyunumu da yapar giderim. iyi geceler herkese
    evet bir surucu degilim henuz insallah sinavlari gecip ehliyetimi alacagim ardindan ekipman ve motosiklet yavas yavas ogreniyorum bilmedigim cok sey var 😊

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    evet bir surucu degilim henuz insallah sinavlari gecip ehliyetimi alacagim ardindan ekipman ve motosiklet yavas yavas ogreniyorum bilmedigim cok sey var ��
    eğer henüz kendi motosikletin yoksa doğrudur merak edebilirsin soracaksın ben de dahil kimi dengesiz arkadaşlarımız saçma cevaplar verecek ama doğru cevaplar da gelecek. sormaktan çekinme sor. kimse hakir görmez. sor ki öğren. tebrik ediyorum. en yakın zamanda motosikletine kavuşman dileğimle. kazasız belasız
    Levsy bunu beğendi.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

malumbiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    eğer henüz kendi motosikletin yoksa doğrudur merak edebilirsin soracaksın ben de dahil kimi dengesiz arkadaşlarımız saçma cevaplar verecek ama doğru cevaplar da gelecek. sormaktan çekinme sor. kimse hakir görmez. sor ki öğren. tebrik ediyorum. en yakın zamanda motosikletine kavuşman dileğimle. kazasız belasız
    e olmasi gereken de o zaten hep ciddiyet beklememek gerekir, hayirlisi bakalim cumartesi yazili sinav 😂

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Verilen rezil cevaplara bak. Utanin biraz.. bu forumdan uzaklaşmak gerek yavaştan
    beko12345 bunu beğendi.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Herkes doğduğu andan itibaren o kutuyu ve içindeki sıvının ne olduğu biliyordu sanki.
    Sizde sorarak öğrendiniz.
    Arkadaşında etrafında soracağı motosiklet sürücüsü yoksa buraya sorması gayet doğal.

Ki zaten burası motosiklet forumu değil mi ? Soracak tabiki.
    Dalga geçerek soru soran kişileri rencide etmekten başka birşey yapmış olmuyorsunuz.

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    e olmasi gereken de o zaten hep ciddiyet beklememek gerekir, hayirlisi bakalim cumartesi yazili sinav ��
    hadi kolay gelsin başarılar şimdiden
    malumbiri bunu beğendi.
    Yiğit Can

tekoklava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200ns
    bildigimiz su
    olurda uzun yol yaparken yolda kalırsan ölmeyesin diye
    normalde onun hortumuda oluyor ama eleman çıkarmış galiba görüntü bozulmasın diye

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    birisi gelsin de
    "bana bak çarıklı sensin" diye girsin artık :D superman :D çalışkan ahmet
    Yiğit Can

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklet kullanmanin en guzel yanlarindan biri hic bir sey bilmeden ortaligi karistirabilmenin getirdigi ferahliktir.

Bunu yerme icin soylemiyorum aslinda muthis bir deneyim anlaminda anlatiyorum cunku sahsen zaman icinde ya bu motorun burasi napiyo, surasi noluyo derken en son gecen hafta fren sivisi degistireyim ben ya dedim agzima kadar fren sivisi sactim her yere, superdi.

Bi araba ya da baska bir seyde aptalliginizla bu kadar eglenemezsiniz.

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet kullanmanin en guzel yanlarindan biri hic bir sey bilmeden ortaligi karistirabilmenin getirdigi ferahliktir.

Bunu yerme icin soylemiyorum aslinda muthis bir deneyim anlaminda anlatiyorum cunku sahsen zaman icinde ya bu motorun burasi napiyo, surasi noluyo derken en son gecen hafta fren sivisi degistireyim ben ya dedim agzima kadar fren sivisi sactim her yere, superdi.

Bi araba ya da baska bir seyde aptalliginizla bu kadar eglenemezsiniz.
    kesinlikle katılıyorum. benzer şeyleri ben de yaşadım. motosikletimin en ince ayrıntısına kadar tanıma fırsatı buluyorum böylelikle.
    Yiğit Can

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    yahu arkadaş heves etmiş aramıza yeni katılmış.
    gitmeyin üzerine

hoş geldin kardeş.
    o gösterdiğin hidrolik fren sisteminin, fren sıvısının ( hidrolik ) eksilme kabı. fren sıvısında eksilme oldukça sisteme oradan sıvı gider. seviye düştükçe üstteki kapağını açar tamamlarsın. ( gerçi pek eksilmez ) ayrıca kabın üzerindeki şeffaf kısımdan sıvının rengide görüldüğünden rengi koyulaştığında fren sıvısının değişme zamanının geldiği anlaşılır.

hoşgeldin bu arada
    malumbiri bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)