Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

flaşörsüz sinyal olur mu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda cgl
    Merhaba arkadaşlar tıkır tıkır çalışan sinyaller motosikletin 2 gün yağmur da kalması sebebiyle çalışmaz oldu tüm tesisatı açıp kontrol ettim ama şaseye kopukluğa rastlamadım.ampulleri kontrol ettim hepsi sağlam arka stop kablosu yerinden çıkmıştı onu taktım şunu da söyliyeyim flaşöre rastlamadım fakat sinyaller çalışırken sinyal verdiğimde tık tık sesi geliyordu acaba flaşör vardı da ben mi göremedim arka stopu taktığım için mi sinyal bozuldu
    Saygilarimla allaha emanet olunuz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    flaşörün içine su kaçmıştır... benim motorun sinyaller de her yıkamada çalışmazdı... içini açıp kuruttuğumda tekrar düzelirdi... şimdi her tarafına silikon yaptım ve tık tık çalışıyor...
    flaşör illaki vardır... biraz daha ara bakalım...
    google görsellerden flaşör modellerine bak... sendekine benzeyen biri mutlaka vardır...

dekmanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ZZR250 honda CBF 500 yamaha YBR 125
    flasor islammis yada yanmistir hocam internetten motorun flasor resmine bak genelde kucuk motorlarda akunun oralarda olur

Motosikleti
    honda cgl
    Motor honda cgl
    Sinyal verirken. Çıkan Tık tık sesi flaşörün var olduğu anlamına gelir doğrumudur
    Yani flaşör olmasaydı tık tık sesi gelmezdi doğrumudur

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:45 ----------

Gösterge panelinin içinden geliyordu tık tık sesi orada olabilir mi acaba

mahyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT 250
    Alıntı lokman33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor honda cgl
    Sinyal verirken. Çıkan Tık tık sesi flaşörün var olduğu anlamına gelir doğrumudur
    Yani flaşör olmasaydı tık tık sesi gelmezdi doğrumudur

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:45 ----------

Gösterge panelinin içinden geliyordu tık tık sesi orada olabilir mi acaba
    Stop kablosunu tekrar yerinden çıkartıp sinyalleri kontrol et. Eğer çalışırsa kablo bağlantılarında bir terslik vardır. Flaşör genelde selenin altında olur. Ön taraftan geliyorsa gösterge paneline değil de far tasının içine bir bak. Belki oraya sıkıştırmışlardır.
    Şuna benzer bir şey
    Dikkatli bakıyor musunuz?

Motosikleti
    honda cgl
    Alıntı mahyo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Stop kablosunu tekrar yerinden çıkartıp sinyalleri kontrol et. Eğer çalışırsa kablo bağlantılarında bir terslik vardır. Flaşör genelde selenin altında olur. Ön taraftan geliyorsa gösterge paneline değil de far tasının içine bir bak. Belki oraya sıkıştırmışlardır.
    Şuna benzer bir şey
    http://www.motoshop.lt/media/catalog...4550605956.jpg
    Dediğin gibi yaptım stop kablosunu çıkarıp denedim olmadı belki 10 defa komple soydum motoru flaşör yok kopukluk yok sinirden kafayı yicem çok takıntılıyım yakacağım bu gidişle motosikleti
    Bugun De olmedim anne

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tık tık sesi nereden geliyordu hatırlıyor musun flaşör olmaması için sinyal lambalarında devre olması gerekir yılbaşı ışıkları gibi ama oda tık tık yapmaz ki bu şekilde sinyal lambasıda görmedim

Motosikleti
    honda cgl
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tık tık sesi nereden geliyordu hatırlıyor musun flaşör olmaması için sinyal lambalarında devre olması gerekir yılbaşı ışıkları gibi ama oda tık tık yapmaz ki bu şekilde sinyal lambasıda görmedim

net olarak gösterge panelinin içinden geldiğini düşünüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:21 ----------

buldum galiba aküye yakın biryerlerde boşta sallanan v şeklinde 2 girişli bi roket var muhtemelen flaşörün soketidir motoru yeni aldığım için sağını rolunu iyi bilmiyorum mahallenin veletleri sökmüş galiba

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)