Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

megelli 250R HK.

Motovento
    REKLAM ALANI
    atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Arkadaşlar 6,500 - 7,000 TL arası Megelli 250R almaya karar verdim.
    forumda geniş çaplı bir araştırma yaptım. Altın elbiseli adamında videolarını izledim.
    sonuç olarak bu motorun titreşimli olduğunu biliyoruz, lastiklerin kötü olduğunu biliyoruz.
    bana nasul sorun çıkarır ?
    Alacağım motor max. 8000 km de olacak ve garantisi devam edecek. sahibinden.com da çok ilan var.
    sizce beni üzer mi ?
    parçalarının ucuz olduğunu duydum.
    işçiliğim çinde,
    motorununda italyan olduğunu öğrendim ( bu içimi rahatlattı )
    motorda en az 80,000 km yapar diyorlar.

Alıp almama konusunda tavsiyeleriniz neler?
    açıkcası burada sizin yazdıklarınızı baz alarak karar vereceğim

hedefimde 250R honda vardı ama çok pahalı. 2500 TL param eksik kalıyor. ve para biriktirmede de iyi değilim.. :(
    6,000 nakit param var bana tavsiye verir misiniz lütfen.

temiz bir şey bulursam alayım mı ? henüz 6,000 km tecrübem var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Sym Fidde 125s
    Motoru kullanmadım ama herkes yerden yere vuruyor,ve gördüğüm kadarıyla kullanan kışilerin çoğu hor kullanıyor.

Ama görünüş olarak 250 lerden en yakışıklısı denilebilir bence :D

Ama ben olsam o motora girişmezdim.

Edit:Herkes 10.000 e gelmeden elinden çıkarmaya calışıyo gordugum kadarıyla,yarın oburgun satmak ıstedıgınde seni üzebilir

Mr.[T] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX 150-pulsar 200NS-Yamaha NMAX
    takipteyim

Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    evet satış konusunu fark ettim. kullananlar pek bir memnun. ama kullanmayanların yorumları epey bir fazla. kulanıp da motoru kötüyelen pek bir yok aslında. ama 10,000 km yapmadan sürekli satmaya çalışıyorlar nedenini anlayamadım. şase sadece sıkıntı diyorlar onun dışında doğru dürüst tanıtım yok ki..

Motosikleti
    Sym Fidde 125s
    Birde yanlış hatırlamıyorsam fabrika bu motorun üretimini durdurdu,kullanıcı paylasım sayfasında 950 km yol yapan bir abiyi okumustum,çok sevenlerde var azınlık olarak.

Benim almam dememdeki sebep kullanıp şurası söyle burası böyle dediğimden değil yazdıgım gibi,motorun itibarı kötü oldugu için,ben olsam almam;ki bunun yanında sızın dıger motorunuz çok sağlam motordu,ondan sonra sizi üzebilir.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Abi sen gün aşırı birşeyler danışıyorsun hoş güzel.Gittin bula bula megelliyimi sordun şimdide İtalyan tasarımı var, italyan değil .Çin oğlu çin malı.Cbr 250 madem paran yetmiyecek.Sen bundan vazgeç Daelim roadwin al, buna 10 basar en azından.Senin para az hyonun döküntüsü gelecek alırsan.En iyisimi o para 5 6 bin de daelim roadwin al enjeksiyonlu sıvı soğutmalı,kasada 600 luk kasası gibi tertemiz binersin.

Motosikleti
    Sym Fidde 125s
    Hocam sen en iyisi 1000 lira daha ekle tekrar cbr 125 devam :D

Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi sen gün aşırı birşeyler danışıyorsun hoş güzel.Gittin bula bula megelliyimi sordun şimdide İtalyan tasarımı var, italyan değil .Çin oğlu çin malı.Cbr 250 madem paran yetmiyecek.Sen bundan vazgeç Daelim roadwin al, buna 10 basar en azından.Senin para az hyonun döküntüsü gelecek alırsan.En iyisimi o para 5 6 bin de daelim roadwin al enjeksiyonlu sıvı soğutmalı,kasada 600 luk kasası gibi tertemiz binersin.
    yeminle çıldırıcam. daha motorum satılalı 1 gün oldu kafayı yicem. sanki motor bağımlısı olmuşum 4 ayda :( evladım eksik gibi kendimi çıplak hissediyorum sanki :(
    fakirim galiba ben napacağım konusunda çok kararsızım. sahibinden.com benim sayemde bu sene %50 fazla ciro yaptı vallaha :(

en sonunda alacam bunu binecem..

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Bu mevzuda buradan destek istersen zaten birşey alamazsın.Çünkü herkes bindiği yada test etme imkanı buldugu motosikleti al diyecek.Sen hatayı başta yapmıssın cbr 125 paran yoksa niye satıyorsunki.İnsan motosikleti yükseltirken cebinde parası olur.Bu megelli ve türevlerinide alsan şimdi satamayacaksın elinde patlayacak.Sen en iyisimi ya biriktir paranı güzel kardeşim zaten kış ayındayız.Yada git cbr 125 al macera arama.

Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    1 ay beklesem aslında param olacak ama sabırsızlık işte zaten kar yağacak ama nedense pek bir acele ediyorum anlam veremedim... biri beni tutsun yoksa yanlış şeyler yapacam neyse vazcaydım ben bunu alcam.

hemide kavasaki ( kawasaki değil ) tr versiyonu. 1 cc hava soğutmalı
    cenkito bunu beğendi.

TheAzReaL07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Kardeş bu motoru alınca 2 kere ağlarsın, bir aldıktan sonra üzüntüden bir de sattıktan sonra sevinçten Yorumlarına bakman yeterli nasıl bir motor olduğunu anlamak için.

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Yorumlar o kadarda kötü değil.Bence çok abartıyorsunuz ayrıca üretime tekrar başlıyacaklarmış.Megelli'nin en hoşuma giden yanı sesi süper sesi var aletin

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Ben Fuarı beklemenden yanayım.Senin bütçene uygun veya az biraz üstüne 0 temiz binilir bir motor alabilme şansın olur kendi gözlerinle görüp

Motor ingiliz malı , tasarım İtalyan , montaj Çin. Motoru Dokuyucu ticaret getiriyor bende çok niyetlendim almaya fakat imkanım o dönem izin vermedi. Arkadaşıma aldık arkasına artçı olarak bindim düşük devir Torku çok güzel artçı olarak titreşimi bir tek depoyu tuttugunuzda ellerinizde hissediyorsunuz abartı bir titreşim değil. Tasarım olarak bana göre en yakışıklı 250cc ss motor. Yedek parça stoku Dokuyucu ticarette var. Sattıkları malin arkasında duran bir firma. Bu yazım reklam amaçlı değildir. Ne gördüysem odur. Arkadaşım motoru başımıza gelen talihsiz bir olay yüzünden geri iade etti. Hiç bir polemik bile yaratmadan paramizi geri verdiler. Istersek sıfırını verebiliriz diye teklifte bile bulundular. Motora binen mevcut kişilerin bazı basit problemler dışında sıkıntıları yok geneli memnun ama 2.eli çok durgun ve ölü bir motor. Ayriyetten bildiğim kadarıyla firmanın elindeki motorlar model yılı olarak 2013 geçiyor yani 2013 den sonra üretimi yok motorun.
    Benim bildiklerim tecrübe edindiklerim bunlar. Kötü motor mu değil ama ne kadar ekmek o kadar köfte . 2.eli bu kadar durgun motora para vermek tamamen kumar oynamakla eş değer benim gözümde.
    İmla hatası yaptıysam affola mobil den yazıyorum

Dostum öncelikle bence çok ama çok şanslısın, Kış dönemine giriyoruz , yıl değişiyor ve Fuar geliyor bu 3 olayın tek bir ortak yanı var oda motor fiyatlarındaki düşüş.(Euro-Dolar paritesi sapıtmazsa eğer.) Motorsuz kaldım diyorsun ama unutma istesen yarın gidip bir motor alıcak kadar paran var yanında, ben 3 senedir bir motorun hayalıyle yanıyorum , Nacizene tavsiyem sık dişini bekle biraz fuardan sonra yeni modellere rabet artar ise zaten 2.el fiyatları düşecek, olmadı kıştan yararlanırsın, hiç olmadı eline geçecek para ile Fuardan birşeyler çözersin. Kafanı rahat tut. Sabırlı ol. acele edip eldeki paradanda olma.

Motosikleti
    Çok Yakında
    Fuarı beklemek doğrumu? yoksa kışın fiyatlar düşmüşken alınmalımı?

Her kafadan bir ses çıkıyo fuardan sonra milletin elinde bulunan 125 ve 250 cc lerin fiyatları düşermi bence orası muamma.

Herifler 0'dan farksız yazıp 0 fiyatının üstünde satışa koyuyorlar şaka gibi:D

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    motorun en büyük sıkıntısı aldıktan sonra elinde patlama riski... uygun fiyatlı bir çin 250cc. beklentilerini karşılama ihtimali gayet yüksek. AEA videosunda motor yerden yere vuruldu ancak şöyle bir durum var: AEA fiyat performans kıyaslamasında her zaman tüketicinin çıkarlarını gözettiğinden daha uygun fiyata mal edilebilecek bir ürünün daha pahalıya satılmasına karşı çıkıyor. yani bizim haklarımızı savunma peşinde. o yüzden beğenmediği yerini patır patır söylüyor adam (iyi yapıyor ağzına sağlık).

motoru alırsın, sürekli bahsedilen bir kaç sıkıntısı var... giderirsin, keyifle binersin ama iş satmaya gelince başın ağrır. hem çok fazla ön yargı var motora karşı hemde üretimi durdurulmuş olduğu için (malum megelli nin üretim yaptırdığı fabrika ile anlaşması 2013 sonu gibi bitti) piyasası durgun olacak. Adana`da dokuyucu malın arkasında durmak için uğraşıyor. lakin dönüp dolaşıp elden çıkarma kısmına geliyor konu. üzülürsün...

O motoru satamazsın,

Titreşim ve lastikleri bir şekilde halledebilirsin. Şekli şemalı hoşuna gider, ilgi çekersin ama vakit gelip de ben satayım başka bişi alayım dediğinde uğraş dur. Hele ki tutup da 7-8bin civarına almışsan.

Üretimi olmayan, yeni modeli çıkmayacak bir motor sen de 2-3 sene kullansan olur sana 5-7yaşında bir motor. Kimse de kötü ününden ve en önemlisi artık üretilmediğinden bu motoru almaz. 2. lede çok ama çok üzer seni.

Bu fiyat aralığında Honda 125r lar var onlara bakabilirsin. Önemli olan motorun yılı ve km si değil, nasıl kullanılıp bakıldığı.

Ayrıca farkettim ki bütçen 6bin civarı ve sen hepsini motora yatırıyorsun? Ekipman ne olacak?

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    megelli ingiliz malı honda yamaha varken buna dönüp bakmam bile
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet satış konusunu fark ettim. kullananlar pek bir memnun. ama kullanmayanların yorumları epey bir fazla. kulanıp da motoru kötüyelen pek bir yok aslında. ama 10,000 km yapmadan sürekli satmaya çalışıyorlar nedenini anlayamadım. şase sadece sıkıntı diyorlar onun dışında doğru dürüst tanıtım yok ki..
    kimse ayranım ekşi demez bu ülkede.
    Bune bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)