Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

20 Amper Yerine 30 Amperlik Sigorta Takarsak ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    her yerde var aslinda olmadi plastik sigorta alin uclarina 2 soket takip oyle kullanin brn oyle yaptim cam sigorta kullanissiz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Ne kadar idare eder taktığınız-kullanılan yerle alakalı, örnek; marş motoru için 10 amper kullanılıyorsa 5 amper marş motorunuzu çalıştırır gibi yapıp anında atar çünkü ilk marşa basıldığında 10 amper çeker sonra bir iki saniye devam ederse marşla 7 ve 5 ampere düşer çekilen akım.Marş motoru gibi yerde fark yapar çünkü arabada ve motorda en fazla akım çeken yer burasıdır diğer yerlerde 5 amper fark yaratmaz yani 15 geren yerde 10 çalışır.Fazla yüklenilirse yine örnek marşa fazla basarsanız bu sigorta erkenden ısınıp atar, tel kopar.O zaman kopmasa bile ısındığından incelir 3. 5. marşta atar.Hatta fazla atan sigorta aksamda arıza yoksa bir büyüğüyle değiştirilir 10 ise 15 takılır.Boğulan motoru çalıştırmada veya motor herhangi bir nedenden çalışmazsa sürekli basılan marş sigortayı attırır.

Sigortanın üzerinden elektrik akımı geçtiğinden ısınır hatta bazen sigorta atmaz sigorta tablasına yerine yapışır dış renkli plastik kılıfı eriyince.

hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her yerde var aslinda olmadi plastik sigorta alin uclarina 2 soket takip oyle kullanin brn oyle yaptim cam sigorta kullanissiz
    1Tane motor tamircisı var oda dün kapalıydi bende oto aksesuar satan yerlere baktım onlar da da ancak 25 amper bulabildim taktım çalıştı. bugün eve giderken açık olursa alirim 5-10tane dursun.
    Kabloların erimesı şöyle oldu ben sigortayi söktüm nasıl olduğunu göstererek almak için o iki kablo temas etmiş sigortasiz iken onlarıda yeniletcem cuma da muayenesı var umarım tesisatta bi sorun olmamıştır kısa devre falan.

Motosikleti
    simdi soyle bi sorun var o soktugun kablo sasiye degdi ise evet kablolar yanar ama birbirinr degdi ise sorun olmamasi gerekir
    hsk bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    simdi soyle bi sorun var o soktugun kablo sasiye degdi ise evet kablolar yanar ama birbirinr degdi ise sorun olmamasi gerekir
    Birbirine deymiş dı tesisatta kısa devre olabilir mi acaba ? Ayırırken de ufak kıvılcım attı deyen kablolar

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:27 ----------

Tesisat ta olaki kaçak varsa bunu bulmak zor mudur peki

Motosikleti
    bakin simdi sigortanin bagli oldugu kablo birbirine degdi ise kontak felan acikmiydi fariniz mesela eger aciksa ayirirken ark olusturabilir kisa devreyi bulmak benim icin kolayda sizin icin bilmiyorum bir bilene gidin derim 3 km ise cektirin motorunuzu
    hsk bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    hsk ne yaptın yıne motora
    hsk bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hsk ne yaptın yıne motora
    Ben birşey yapmadım abi ya yolda giderken stop etti kontağı kapatıp açtım bastım marşa hiç ses yok kornaya bastım yine aynı farı yaktım yanmiyor sigorta gitmiş cam sigorta 5Amper pazar olduğu için heryer kapalı bi motorcu benzinci de vardır dedi var ama cam değil malesef bende oto aksesuar çılara baktım onlar dada 25 Amper bulabildim nasıl olduğunu göstermek için söktüm sigortayı o sırada kontak açıktı kablolar birbirine deyip erime yapmış neyse bulduğum 25Amper lik sigortayla çalıştı eve kadr gittim. Hem 5Amper lik sigorta bulmam lazım hemde o eriyen kabloları yenilemem.
    34 HSK 57
    ASYA AS125 T21 - DAELIM S2 250 - SUZUKI AN 125HK
    MONDİAL MASH

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler