Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial sentör 150 Almalımıyım. kafamda sorular var

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle belirteyim sitede yeniyim. Konu yalnış yerdeyse mod arkadaşlar bir zahmet taşısın.

Arkadaşlar 1 ay içerisinde motorsiklet alıcam. Chopper tarzı karizma bir motor arıyordum . sentör 150 çok hoşuma gitti. Sizce bu motor alınır mı ? 187 boyu olan , 120 kilo bir adamım. Altımda kaybolacak bir motor istemiyorum. Çok iri biriyim. Bu motor bana uygun olur mu ? kullanımı tutuşu rahatmıdır ? internette neredeyse hiç bilgi yok. Bu motorla maxsimum kaç basarım. yani amacım hız yapmak değil ama boş yolda 100e çıkarım. zorlasam kaça kadar gider ? ayrıca yakıt tüketimi nasıldır? şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Henüz yok
    Valla bu model hakkında bi bilgim yok ama bana kalırsa kuba superlight 150 yada falcon freedom 250 ye bakın derim.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    her türlü motor altında kaybolur hiç yorma kendini aynı problem bendede var

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    sentor küçük kalır gibi... boyum 1.82 kilo 87.. ben baktım küçük geldi...

en az 250 lik bakman lazım..

senin boy ve kilona sıfır istersen Rks cruiser 250, lifan lf 250b.. ikinci elde hyo gv250 den aşağısı olmaz...
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Hocam çok küçük görünmesin yeter :D bu profil resminizdeki motor sentörmü ?

Motosikleti
    2014 KIRMIZI BAJAJ BOXER BM 150
    Kuba süper light 200 e de bakın bence
    2006 MONERO ANGEL 150/2013 ARORA KARTAL 100/2013 MONDİAL 100 MG PRİNCE/2014 BAJAJ BOXER BM 150

Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sentor küçük kalır gibi... boyum 1.82 kilo 87.. ben baktım küçük geldi...

en az 250 lik bakman lazım..

senin boy ve kilona sıfır istersen Rks cruiser 250, lifan lf 250b.. ikinci elde hyo gv250 den aşağısı olmaz...
    Hocam sizin önerdikleriniz biraz pahalı . 2. Eli 5 6 bin lira. Ben sıfır istiyorum. Ayrıca 5bi lirayı aşamam. Bunun plakasıvs vs var. 6 bin lra çıkçal zaten cebimden

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:49 ----------

Alıntı OSİMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuba süper light 200 e de bakın bence

Hocam sanırım o biraz küçük bi motor. Yapı olarak sentörden daha ufak. Ama görünüşünü çok beğendim

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    çinden uzak dur hocam

Alıntı Freye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çinden uzak dur hocam

Sorun olmaz. İlk motorum olacağı için. İstediği kadar bozulsun . Ayrıca çok hor kullanmam. Mondial ucuz parçalı makineler üretiyo zaten

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    SHADOW ya da DRAGSTAR haricindeki bütün motorlar sen de düdük gibi durur
    nasıl göründüğüne bakma keyif için bin
    harley is making love with davidson

Leon10Rhyme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı jackonbir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SHADOW ya da DRAGSTAR haricindeki bütün motorlar sen de düdük gibi durur
    nasıl göründüğüne bakma keyif için bin
    Arkadaşa katılıyorum. 5.000 liraya istediğiniz sıfır bir motor bulmak zor. Kuba markasının hangi serisine binerseniz binin altınızda oyuncak gibi duracaktır. O yüzden kübayı eleyebiliriz. Bir arkadaş çinden uzak durun demiş ancak merak ediyorum hiç çin kullanmışmı ? Size tavsiyem Regal raptor serisine bir göz atmanız. Regal raptor daytona 250 orta kalıplarda sınıfının azda olsa gerisinde olan ( Çinli olduğu için ön yargıdan kaynaklı ) Hoş chopperlardır. Heleki spyder serisine diyecek söz bulamıyorum. Bunun dışında dealim daystar olabilir ancak o biraz tuzlu ve küçük gelebilir düşüncesindeyim yine. Büyük bir chopper tutkunu olarak söylemeliyim ki başlangıç olarak regal raptordan şaşma. Allah bir suzuki intruder c800 veya honda dragstar nasip eder inşallah.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı Leon10Rhyme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşa katılıyorum. 5.000 liraya istediğiniz sıfır bir motor bulmak zor. Kuba markasının hangi serisine binerseniz binin altınızda oyuncak gibi duracaktır. O yüzden kübayı eleyebiliriz. Bir arkadaş çinden uzak durun demiş ancak merak ediyorum hiç çin kullanmışmı ? Size tavsiyem Regal raptor serisine bir göz atmanız. Regal raptor daytona 250 orta kalıplarda sınıfının azda olsa gerisinde olan ( Çinli olduğu için ön yargıdan kaynaklı ) Hoş chopperlardır. Heleki spyder serisine diyecek söz bulamıyorum. Bunun dışında dealim daystar olabilir ancak o biraz tuzlu ve küçük gelebilir düşüncesindeyim yine. Büyük bir chopper tutkunu olarak söylemeliyim ki başlangıç olarak regal raptordan şaşma. Allah bir suzuki intruder c800 veya honda dragstar nasip eder inşallah.
    Düzeltme; "Honda Shadow yada Yamaha Dragstar" olucaktı galiba... yada araya virgül de olabilir di...
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Leon10Rhyme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düzeltme; "Honda Shadow yada Yamaha Dragstar" olucaktı galiba... yada araya virgül de olabilir di...
    Arada dalgınlığıma geliyor elbet, teşekkür ederim.

Motosikleti
    pulsar 200 ns
    almamalısın. 2014 garantisi devam eden 7000 de kazasız kusursuz motorumu 3000 tl ye satamıyorum. bu kadar mı değer kaybettirir bi motor. takip ettiğim satıcılar da satamıyor motorunu. ben almanı tavsiye etmiyorum ;)

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Ben aldım sürüyorum.4500 km mr vulture deneyiminden sonra uçak gibi geldi diyebilirim.

Buradan çıkan sonuç ne olabilir?

Daha önce bir tık altı bir motora bindiysen yeterince tatmin eder.Yol tutuşu özellikle çok iyi 2 teker ile gidiyormuş hissi yok biraz daha oturaklı bir sürüş yaşıyorsun.Selesi sürücü içinde artçı için de gayet rahat.Şuan gözlemlediğim problem 80 sonrası titreşimin hissedilmesi.Benzin göstergesi dijital,gidonu şık,genel görünümü ve aksesuarları gayet iyi.Bir kullanıcı olarak ilk izlenimlerim bunlar.Sıkılmadan uzun süre sürülür gibi duruyor.Çinde piaggio'nun sattığı bir motormuş onu da yeni öğrendim.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Selesi çok alçak, ben binsem dizlerim omzuma gelir heralde. Kuba Superlight'ın sele yüksekliği biraz daha iyi gibi. 150 boyunda adamlar için yapmamışlar onu.

Alıntı ilyas01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    almamalısın. 2014 garantisi devam eden 7000 de kazasız kusursuz motorumu 3000 tl ye satamıyorum. bu kadar mı değer kaybettirir bi motor. takip ettiğim satıcılar da satamıyor motorunu. ben almanı tavsiye etmiyorum ;)
    5500 lirayı bu motora vermek için sarhoş falan olmak lazım dostum. Ederi 4200 lira falan bence.
    ninja h2 bunu beğendi.

Motosikleti
    tvs 150rta- x treme max
    Keeway vardı arkadaşımda boyuna nasıl olur bilemem ama hem motor karizma hemde 110u rahat gören bi alet yakıtıda iyi bir bak istersen
    bahsettiğin motoru bilmediğim için bu yorumu yapıyorum görmedim dahi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler