Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motosiklet sürerken sonradan farkına vardığınız olay. durum, his , heyecan vs ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    600 luğu ilk aldığım zamanlar popo tavan yapmıştı onun sesi görünüşü birde insanlar tarafından iltifat ilgi vs ilk zamanlar hoş bir duygu olsada
    sonradan anladımki pekte hoş deyilmiş gibime geliyor. eskiden aragazı vermeyi çok severdim. hatta taş yağmuruna bile tutmuşlardı forumda aragazı veriyorum diye.
    şimdi ise yolda gören gençler aragazı versene abi dediklerinde yoluma bakıyorum duymamazlığa vuruyorum. zamanla insan pişiyor. sizlerden 600 luğe geçenlerde bu duygulardan geçecektir. sonra anlayacağınız ki hepsi boş.yada bana boş geliyor bilmiyorum.
    her gittiğim yerde güzel motor sesi güzelmiş baya iyiymiş vs. diyemler bırak popo kaldırmasını belli zaman sonra bundanda bıkıyorsunuz bir an önce kaçmaya çalışıyorsunuz ortamdan .
    son günlerde dikkatimi çeken ;
    ben hep dizlerle motoru sıkarak bir bütün olup sürüş yaparım. ancak viraja girince örneğin sol viraja giriyorum sol dizimle motoru sıkamadığımı ,ama sağ diz ve sağ ayak mükemmel tutuyorken motoru pege baskı yaparak
    sol bacağın sola doğru düştüğünü açıldığını daha yeni farkına vardım. sağ virajdada sağa doğru açılıyor.
    yani sıkmaya çalışayım dedim dizlerin ikisinide yok olmuyor virajı rahat bir şekilde dönemiyorsun o zaman. virajda iki dizi birden sıkıp motorla bütün olunca tedirgin oluyor insan. ben zaten doğrusunu yaptığımın farkındaydım ama dizlerimin virajda aşağı düştüğünün yeni farkına varmışım hiç dikkat etmemiştim. aklıma gelen bunlar herhalde ikarusa yakalanmadan yaşlılık bunama sendromuna geçiş yapmışım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    bu ilgi olayı benimde hoşuma gidiyordu başlarda, sonradan benide usandırdı motordan anlamayan insanlar geldiği zaman direk kaçıyorum çünkü takip edecek konular belli.

benim amcaoğlunda cbr vardı kaza yaptı töbe etti şeytan icadı falan, ne çok cbr satılmış arkadaş bu ülkede ya
    vader bunu beğendi.

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    İlgi olayı ile alakalı "kronik" birkaç örnek vermek gerekirse :

-abi kaçlık bu (ışıklarda beklerken bile sorulabilir)
    -kaç basıyor (cruiser abicim makine, "basmıyo" bunlar)
    -2'ye atıp bi baarrtırsana (yaşanmış olay)
    -bende de vardı kaza yaptım, tövbe ettim
    -trafikte motoru araç yerine koymuyorlar (bak seeen)

Bu arada Barodi kardeş,diz ve viraj olayı çok iyi tespit.

Saygılarımla.
    barodi ve agresifm bunu beğendiler.

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Sanayide dolaşırken yanımdan geçip camdan işaret yapan, durmayınca yolumu kesen, sonrada "aga kaç lira bu motor?, kaç basıyor?" sorularını soran dolmuş şoförü gördüm :D durana kadar bu adamla kavga edeceğimizi düşünüyordum
    - Işıklarda beklerken kafasını camdan çıkartıp " kaç basıyor bu alet" sorusunu soran amcaya, 170-180 dedikten sonra "yaramaz sat büyüğünü al" deyip burun kıvıran amcanın, yeşil ışık yandıktan 10 saniye sonra gözden kaybolduğumda ne düşündüğünü hala merak ediyorum
    Ara gaz işareti yapan gençleri saymıyorum bile

xbuky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim ki 125 cc ama görüntüden dolayı büyük zanneden çok oluyor. Ben bile bu sorulardan bıktıysam sizi düşünemiyorum :D

Birde şu var;
    ahh gençlikte az binmedik be bunlara
    ya ben hiç motorları bilmem ama bi kere bi arkadaşın arkasına bindim 299 gördüm kaskta yok ne küfürler ettim dedim çabuk indir beni dolmuşla döneceğim eve

özellikle ikinci örneğimi çok yaşadım kim bu 299 yapıp herkesi arkasına atan herif çıksın şuraya...

Motosikleti
    Sym Fidde 125s
    Genelde ss ve iri naked lara bu soru sorulurken,benim gibi düşük bütceli skuter sahiplerine sorulan sorular genelde,

-İyi kaçıyomu ya küçük kalmıyomu
    -En son kaç görüyoki la bu ?

Ve daha motoru olmayıp bende kavasaki ninça alaçam demesi ve olmazsa olmaz;

-Güzelmi la bu motor yazlığa alacamda bi tane.

Ayni 54RR ın dediği gibi bigün topkapıdan çıktım bahçelievler istikametine doğru gidiyorum E5 de bide bi tane ticari araç dat daaat el fılan yapıyo bende allah allah dedım bulasmadan devam edıyorum.Sonra durdum camı actı hazırım söyliceğim laflara adam demezmi ''Kaçlık bu bende 125 lik skuter vardı üzerinden uçtum bişi olmadı sattım''

yavuz benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Bende cbr 125 var birisi gelip abi bu kawasaki gibi bişey mi demişti evet diyim geçtim bende )

Mr.[T] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX 150-pulsar 200NS-Yamaha NMAX
    Alıntı yavuz benli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende cbr 125 var birisi gelip abi bu kawasaki gibi bişey mi demişti evet diyim geçtim bende )
    nihat doğan görünümlü şahin k

kötü esprim için özür dilerim.arkadaşlar her zaman mükemmel olacak halim yok

xbuky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı serkanabbas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genelde ss ve iri naked lara bu soru sorulurken,benim gibi düşük bütceli skuter sahiplerine sorulan sorular genelde,

-İyi kaçıyomu ya küçük kalmıyomu
    -En son kaç görüyoki la bu ?

Ve daha motoru olmayıp bende kavasaki ninça alaçam demesi ve olmazsa olmaz;

-Güzelmi la bu motor yazlığa alacamda bi tane.

Ayni 54RR ın dediği gibi bigün topkapıdan çıktım bahçelievler istikametine doğru gidiyorum E5 de bide bi tane ticari araç dat daaat el fılan yapıyo bende allah allah dedım bulasmadan devam edıyorum.Sonra durdum camı actı hazırım söyliceğim laflara adam demezmi ''Kaçlık bu bende 125 lik skuter vardı üzerinden uçtum bişi olmadı sattım''
    yazlığa alacam bi tane lafına koptum ya
    serkanabbas bunu beğendi.
    Mutluluk iki bacak arasındadır.

lawyer_16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    30 yıl önce köyden şehire java motoruyla gelip giden amcalar bana akıl veriyor bazen sürüş konusunda.. ha bir de sym wolfü ilk aldığım gün bi adam bana dedi ki: "bim'e git orda 20 liraya yağmurluk var. onlardan al üstüne giy. rüzgar geçirmez rahat edersin." he dayı he dedim

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı lawyer_16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    30 yıl önce köyden şehire java motoruyla gelip giden amcalar bana akıl veriyor bazen sürüş konusunda.. ha bir de sym wolfü ilk aldığım gün bi adam bana dedi ki: "bim'e git orda 20 liraya yağmurluk var. onlardan al üstüne giy. rüzgar geçirmez rahat edersin." he dayı he dedim
    Adam çok mantıklı bir öneride bulunmuş, neyine şaşırdın anlamadım

Ben ilk senemde scooter kullanırken sadece arka fren (nylon lastikleri gururla sunar) kullandığım için sürekli tekeri kilitler, kaydırırdım. Arka böyle ise öne dokunursam yere yapışırım diye düşünürdüm. Sonradan öğrendim ki ön freni kullanmadığım için kızaklaya kızaklaya geziyormuşum. Cehalet işte.

Motosikleti
    Sym Fidde 125s
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam çok mantıklı bir öneride bulunmuş, neyine şaşırdın anlamadım

Ben ilk senemde scooter kullanırken sadece arka fren (nylon lastikleri gururla sunar) kullandığım için sürekli tekeri kilitler, kaydırırdım. Arka böyle ise öne dokunursam yere yapışırım diye düşünürdüm. Sonradan öğrendim ki ön freni kullanmadığım için kızaklaya kızaklaya geziyormuşum. Cehalet işte.
    Motosiklette frenleme %90 ön fren ile olur haklısınız,fakat skuterde biraz işler değişiyo arka fren daha biraz daha fazla kullanılıyor.Hatta 2 si beraber kombine şekilde kullanılması daha saglıklı.Yani öğrendiğim kadarıyla ben bu sekılde yapıyorum (kampana stlye )Yanlış biliyorsam düzeltin taşlamadan

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)