Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Köpek Tarafından Isırıldım.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Son video motosiklet değil ama orda da bi çocuk hayatını kaybetmiş it yüzünden. Google a motosiklet köpekten kaçarken yazın onlarca sonuç çıkıyor.

http://www.haberler.com/kopekten-kac...192274-haberi/

http://www.milliyet.com.tr/kopekten-...17/default.htm

http://www.sondakika.com/haber/haber...ltina-6775896/

phradrel bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KTM Duke 390
    Dostum çok geçmiş olsun. Köpek evet insan dostu ama seni insan olarak algılamıyor motorun üzerindeyken ve köpek sinirlenmedi, senden korktu. eğer dursaydın ısırmazdı seni. ama çok geçmiş olsun tekrardan. Umarım tekrar böyle birşey yaşamazsın ve denemek zorunda kalmazsın durmayı çünkü ısırmaz diye düşünürken bile insanın içi fena oluyor, bi çekiliyor, tüyler dikiliveriyor..
    Espaniole bunu beğendi.

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Beni de çok kovalarlar.. genelde bişey yapmadan devam ederim yanıma kadar gelsede havlar havlar onu takmayınca gider.. Yada durup beklerim.. kaçmaya pek çalışmam..

Geçen yaz bi arkadaşımın üstüne 10 köpek fln sürü halinde koşmuştu.. dedim eyvah koşmaya fırsat kalmadan arkadaş köpeklerin üstüne koşmaya başladı 10'u da dağıldılar sağa sola.. köpek korkuyu algılıyor.. korkmazsan o senden korkuyor.. Cesur olmak lazım her durumda.. en güzeli durup yüzleşmek.. sonuçta ekipmanlıyız.. full ekıpman bırı ıcın kopek tehdıt olmaz ..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Çok geçmiş olsun arkadaşım açıkcası normalde hiçmi duymadın bilmiyorum ama bir köpek seni kovalarsa dur ve hareketsiz bekle bu sadece motor için değil yürürkende böyle (Pitbull) hariç sokak köpekleri kolay kolay ısırmaz gaza basmamalıydın.
    Espaniole bunu beğendi.

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Köpek sonuçta bir hayvan !Hayvanların ne yapacağı belli olmaz.Yanınıza geldiği zaman durmak beklemek yada oturmak bence çok mantıksız.En güvenlisi bir arkadaşında yorumunda yazdığı gibi mümkünse yolunuzu değiştirin.Allah korusun gelir dengenizi bozar kaza falan yaptırır.

Ayrıca ''(Pitbull) hariç sokak köpekleri kolay kolay ısırmaz gaza basmamalıydın'' Buna kesinlikle KATILMIYORUM!

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    sen yanlış hesap yapmışsın,

bak forumdakilerin 4/5 i gaz açarım diyor.

mantıklı mı? bence hayır. neden peki?

çünkü köpek kovalar. kovalaması için de kaçacak bir nesne gerekir değil mi?

o gaz açan arkadaşlar sadece kendilerini doğruluyorlar; kaçmak köpeğin kovalaması için bir sebep. Bu zamana kadar durup da ısırılanı duymadım. Duymamış olmam ısırmadıkları anlamına da gelmiyor.

Köpekten hele de sürü iseler kaçmak çok çok tehlikeli. Kaçarken köpeğe çarpabilirsiniz, başka bir yere bindirebilirsiniz, düşebilirsiniz vs.

Ben bu zamana kadar üstüme gelen köpeklerin yanında durdum, saçmalayıp öyle bakıyorlar hareket edince tekrar peşinizden geliyorlardı. Bakıyordum inatçı, bırakmıyor bu sefer hafif hafif üstüne gidiyordum.

Köpeklerin mantık basittir, çok fazla düşünmeyi sevmezler. sizler onların yerine düşünür ve yolun size ait olduğunu onlara gösterirseniz geri çekileceklerdir.

Kaçmak çare değil, aksine kovalanmak için sebeptir

hatta ileri gidip motordan inerek yavaşça yaklaşmayı deneyin. ya kendilerini sevdireceklerdir ya da kaçacaklardır. bununla ilgili herkesin tecrübesi farklı ama size tavsiyem "köpeklere fısıldayan adam"ı da izleyin, aranız düzelecektir.

bu sorunların sebebi analarımızın o köpek pistir elleme, o kedi hastalıklıdır sevme çirkinliğinden kaynaklanıyor. ve o çirkinlik biz insanlara ait

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:00 ----------

Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son video motosiklet değil ama orda da bi çocuk hayatını kaybetmiş it yüzünden. Google a motosiklet köpekten kaçarken yazın onlarca sonuç çıkıyor.

http://www.youtube.com/watch?v=ffOISBv3lN4
    bak arkadaşın paylaştığı iyi oldu. köpek ısırığından ölen artık yok gibi ama kaçarken ölen çok. kendinize dikkat edin.
    draggy bunu beğendi.
    Güncel Motosiklet Haberleri ve Kültürü Blogu
    https://www.facebook.com/BoutiqueMoto

Proud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://www.youtube.com/watch?v=ffOISBv3lN4
    Küçükken aynısı az kalsın benimde başıma geliyodu. Fino cinsi küçük tüylü süs köpeğinin bana havlamasıyla korkup karşı kaldırıma koştum, araba geriden gelmeseydi şuan ruhlar aleminden ferruh olarak yaşamıma devam ederdim sanırım. O korkuyla insan araba falan düşünemiyor zaten. Ah benim finodan korkan küçüklüğüm..

Espaniole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb650F - cb125E
    En mantıklısı durup geri dönmek, yolumuzu değiştirmek sanırım. Kaçmak kötü bir fikirmiş.

CrosseR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Phradrel; eve de götürüp besleyelimmi..

Gaz açanların %90ı kovalayacağını bilerek açıyor,amaç zaten yolu gözleyip uygun zamanda ondan hızlı davranıp uzamak gitmek..

Ama kaçabilirsin ama kaçamazsın,arkadaş kaçamamış,bu yaptığı yanlış anlamına gelmez,dileyen yapabildiği taktirde istediğini yapar..

Her köpeğin yanında durup gönlünün olmasını bekleyip 2kuçu kuçu yaparsak...

Motosikleti
    ybr125
    İnsanların bile sağı solu belli olmuyor. Köpeklere hiç güvenmemek lazım. Bizim mahlede bitane var kas yığını bir buldok hiç bir köpekten korkmam yolumu degiştirmem ama o köpek çok tehlikeli öylebir bakıyorki sanki sahibi bıraksa parçalayacak beni.
    Sahibinede söyledim aynı şeyi bana zarar veririse ayleme zarar veririse seni geceleyin yakalarım ayağına ağırlık bağlar denize atarım seni dedim. Adamla selamımda yok.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Biber gazı çok işe yarıyor. Birkaç defa köpeklerde kullandım. Çok etkili.

Motosikleti
    Honda cb650F - cb125E
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biber gazı çok işe yarıyor. Birkaç defa köpeklerde kullandım. Çok etkili.
    Nasıl yapıyorsunuz; gördüğünüzde motosikleti durdurup, biber gazını elinize alıp köpeklerin yanından geçerken mi sıkıyorsunuz?
    Korkarak yaşayamazsın!

Bu video yu izledikten sonra siz karar verin arkadaşlar yorumları takipteyim

http://video.haberturk.com/haber/vid...oldurdu/128626

http://video.haberturk.com/haber/vid...oldurdu/128626" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">

Motosikleti
    Honda cb650F - cb125E
    Bugün ikinci aşımı oldum ve bir şokla karşılaştım; yarın yılbaşı ve alkol almak yasak.

Ey ahali, söyle neyleyim?

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Herseyde bir hayir vardir...
    Espaniole bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı Espaniole adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün ikinci aşımı oldum ve bir şokla karşılaştım; yarın yılbaşı ve alkol almak yasak.

Ey ahali, söyle neyleyim?
    2 rekat namaz kıl Allahım kuduz olmadığım için sana şükürler olsun de hayırlı olmuş bak ısırılman
    Espaniole bunu beğendi.

Leon10Rhyme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 200
    Forumda nekadar hayvan oğulu hayvan varmış haberimiz yokmuş. Köpeğe motor üstünde tekme atanmı dersin, biber gazı sıkalım diyenmi dersin, motoru üstüne sürelim diyenmi dersin. O canını önemsiz olarak niteliklendirdiğiniz hayvanlar allahın yarattığı en masum en savunmasız canlılar. İnşallah o kullandığınız motorun altında can verirsinizde başka hayvanların canları yanmaz artık. Köpekler dönen tekere temel içgüdüsel tepki verirler baktın havlıyor kovalıyor bas gaza kaç.

Konuyu açan arkadaşıma vereceğim cevap şudur evimde 4 köpek besliyorum neye tepki verip neye saldıracaklarını azçok bilirim. Büyük ihtimalle gazı açarkenki niyetini sezip kötü algıladıklarından dolayı ısırmış olabilirler. Bir diğer senaryo ile motordan inip kovalasaydın asla saldırgan tavır sergilemezlerdi, yada inip bir sevseydin. Geçmiş olsun diyorum inşallah yaşanmaz birdaha. Köpek gördüğün zaman ver gazı kaç git son hızda.
    Espaniole bunu beğendi.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    evvettt, beklenen kişi geldi haydi bakalım, ben ön sıradan yerimi alıyorum ana fikir: takdiri ilahi oldu

Alıntı Leon10Rhyme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumda nekadar hayvan oğulu hayvan varmış haberimiz yokmuş. Köpeğe motor üstünde tekme atanmı dersin, biber gazı sıkalım diyenmi dersin, motoru üstüne sürelim diyenmi dersin. O canını önemsiz olarak niteliklendirdiğiniz hayvanlar allahın yarattığı en masum en savunmasız canlılar. İnşallah o kullandığınız motorun altında can verirsinizde başka hayvanların canları yanmaz artık. Köpekler dönen tekere temel içgüdüsel tepki verirler baktın havlıyor kovalıyor bas gaza kaç.

Konuyu açan arkadaşıma vereceğim cevap şudur evimde 4 köpek besliyorum neye tepki verip neye saldıracaklarını azçok bilirim. Büyük ihtimalle gazı açarkenki niyetini sezip kötü algıladıklarından dolayı ısırmış olabilirler. Bir diğer senaryo ile motordan inip kovalasaydın asla saldırgan tavır sergilemezlerdi, yada inip bir sevseydin. Geçmiş olsun diyorum inşallah yaşanmaz birdaha. Köpek gördüğün zaman ver gazı kaç git son hızda.
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı Maslak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu video yu izledikten sonra siz karar verin arkadaşlar yorumları takipteyim

http://video.haberturk.com/haber/vid...oldurdu/128626

[video]http://video.haberturk.com/haber/vid...oldurdu/128626[/url]
    Üstad o videoyu defalarca izledim. İşin garip yanı alman kurdu sempatimi biraz olsun azaltmadı o video. Sebebine gelince;

Tamam güvenlik görevlisi çocuğa gerçekten için acıdı, ancak suç köpeklerde değil. O köpekler koruma ve savunma içgüdüsü ile eğitilmiş, eğitimlerinin gereğini hakkı ile vermişler. Suç o güvenlik görevlisini işe başlar başlamaz gece vardiyasına yazan şuursuz zihniyette. Bende alman kurdu besledim. Müstakil evimin bahçesini her koşulda koruması için eğittim. dörtbuçuk aylıkken bana saldıran yılanla yaklaşık 10 dk mücadele etti. Sırf bana (bişey yapmaz demişti arkadaş) vuruyor diye arkadaşın elini ısırdığında henüz ağzında süt dişleri vardı. Bahçeme (ev villa aslında, ve burda hırsızlık çok, eşya çalınmasından değil de babam ve ben evde yokken gelecek hırsızın evde kalan anneme ve kızkardeşime zarar vermesinden korkuyorum) giren her yaşam biçimine ölümüne saldırdığı için birbuçuk metre duvar üzerine 2 metre örgü tel ve yerden yüksekliği 2 metreden fazla 7/24 kilitli bahçe kapısı ile insanlardan izole etmiştim hayvanı. Dışarıya birde zil takmıştım. Gelen iyi niyetliyse zili çalıyor, ahaliden birisi çıkıyor bakıyor, "kurt yerine!" cümlesini duyunca köpek kulübesine yatıyor, bahçe kapısı açılıyor. Bir gece köpeğimin bahçede sertçe hırlamasını duydum ki genelde havlamazdı, bahçeye elimde dolu otomatikle çıkıp (o gece bağlıydı) fener tuttuğumda arka kapının kurcalanmış olduğunu gördüm ve o köpek birdaha hiçbir gece bağlanmadı. Şimdi evimin bahçesine giren hırsızı yakalarsa biliyorum ki sonu ölüm, polis uyarısı ile evimin bahçesini tamamen levhalarla donatmıştım tehlikeli köpek var uzak durunuz diye. Bu eğtim meselesi, ben bahçemi sahiplendirip savunma yapması için eğittim, o fabrikadakilerde aynını yapmışlar. Böyle durumlarda köpeğin alışması 1 ay sürer. Bu 1 ay boyunca (mesela kardeşim üniversiteden döndüğünde kendisine sürekli hırlayan bir köpek vardı bahçede, yaklaşık 10 günde kesildi hırlamalar, 25 gün sonra kardeşimi "sahip" olarak kabullendi ve birlikte dolaşmaya falan çıkar oldular.)Neyse çok uzadı, sonuçt insanların ihmalidir bu olay.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı Leon10Rhyme adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hepimiz gaza basalım geberip gidelim, o panikle gaza bastığında ara sokakta bi araba kafayı uzatsa yada ufak bir çocuk yola fırlasa onu çiğneyip öldürsen ne diyeceksin? İnsanlar masum değil ya hayvanlar masum iyi ki ölmüş çocuk mu diyeceksin? Adam ayağımı ısırdı hayvan yazmış hala iğne yiyor senin yazdığın yoruma bak senin evindeki köpekler uysal diye sokaktakileri de mi öyle zannediyorsun? Benim amcam çok iyi niyetli bir insan yolda cüzdan görse gider sahibini bulur o zaman hadi hepimiz cüzdanlarımızı yollara atalım nasıl olsa bütün varlıklar aynı bi tanesi getirir cüzdanı.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)