Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor dan gelen çok değişik bir ses yardımlarıınızı bekliyorum.

Motovento
    REKLAM ALANI
    kinqdai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA CİTA
    KÜBA ÇİTA 170 FX

Arkadaşlar bugün bi sorun gibi bişeyle karşılaştım aslında 1 kaç kez daha olduydu önceden fakat soğuktur diye takmadım ama bugün motor kesinlikle ısınmış bir haldeyken bir anda 2 de giderken 3 e çektim ve normal olan dişli lerin hareketlerini düzenlemesi için ara gaz verdim kararınca ama gazı tam alırken "pubbbb" diye bir ses geldi ve motor direk söndü trafikdeyken hemen bir anda çalıştırdım tekrar durdum sağına soluna baktım acaba bir hortumu filanmı çıktı diye ama herşey normaldi sonra yoluma devam ettim tekrar karşılaşmadım yine sönmedi yani ama bu arada sırada yapıyor çok sibob keser 170fx ler filan diyorlar alakası varmıdır bir yerimi sıkıntılı yada yetersiz kalıyor bilgisi olan arkadaşlar varmı sizce bu neden olmuş olabilir ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oguzhanlal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benimkisi sadece bir tahmin:
    Aragazı çok fazla ve hızlı bir şekilde veriyor olabilir misiniz ? Eğer öyleyse hava-yakıt karışımından olabilir mi ?
    Benim motorumda da soğukken oluyor bu. Yeni çalıştırdım. Gazı biraz sert çevirirsem poff diye bir ses ve stop ediyor.

Motosikleti
    KUBA CİTA
    Aynen kardeşim onun farkındayım ama olmaması lazım diye düşünüyorum ara gaz o kadar çok vermiyorum fakat soğukken gazı açıcaksınız ya direk tıkanıyor gibi oluyor ve poff sonra dediğin gibi stop ediyor. Acaba neden böyle bu aralar gazı da direk almamaya başladı neyse yarın kısmetse bakıma götrücem daha detaylı olarak bakımdan sonra + - yazarım. Konu hakknıda bilgis olan arkadaşlarında yorum yapmasını isterim ki yarın gtittiğimde şöyle böyleymiş diyebilelim

mtgemlik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar-Rks 150s- Tvs apache rtr 200
    Ben bu durumu nerdeyse 10000 km den beri yaşıyorum kafayada hiç tamadım bi sıkıntıda olmadı. Bende durduğum yerde veya seyir halindeyken(özellikle kasis geçişlerinde ara gaz verirken) küçük küçük ara gaz verdiğimde tam gazı açarken motor puff diye sönüyo. Bende bu soruna çözüm bulmuş değilim. Ama çok nadir oluyo sürekl i olsa kafaya takardım.

Motosikleti
    KUBA CİTA
    Peki hiç bir ustaya filan götürmedinizmi motorunuzu orda bir tavsiye filan verdilermi yada ayar yada bakımlarında filan dikkat edilmedimi o hususa. Bugün iş tatilindeyim fakat memlekette yağmur yağıyor sanırım bugünde yatıcak bu servis işi bi şansımız yaver gitmedi.

Motosikleti
    Kuba CR1
    Soğuk havanın etkisi bunda çoktur hava yakıt karışımı bozuluyor fazla hava gidiyor patlama olmuyor rodajın bitince subab ve hava ayarları yapılır ve sıkıntısı kalmaz kafana takma bence subab kesme farklı bişey çat diye piston patlar kitler motor direk düşme riskin bile var

Motosikleti
    KUBA CİTA
    Bugün motorla ufak bir sürüş fırsatı yakaladım fakat bakıma götüremedim ama yine şöyle bir şeyle karşılaştım ışıklarda kalktım 2 ye aldım hafif gittim sonra 3 e aldım tam elimi çektim debriyajdan gaza basarken puff eetti yine korktum söndümü filan diye trafiğin ortasındayım çünkü ama bu sefer sönmedi kandırdı :D pufff etti söner gibi oldu ama sönmedi varmı bilgisi olan arkadaş

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)