Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motordan Beyaz Duman Atması(KesinBirBilgiGerek)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial Z-One 150
    MOTORDA ÇALIŞIRKEN BEYAZ DUMAN ATMA FALAN YOK. AMA MOTOR DURMA HALİNDE KALDIRIRKEN DİP GAZ YAPINCA 1-3 SANİYE ARASINDA BEYAZ DUMAN ATIYOR SONRA KESİLİYOR, YAVAŞ GAZ VERİNCE ÇIKMIYOR BEYAZ DUMAN KAFAMI KURCALIYOR, KAFAYA TAKDIM GALİBA BANA KESİN BİLEN BİRİSİ BİLGİ VERİRSE ÇOK SEVİNİRİM. GÜZEL HABERLERİNİZİ BEKLİYORUM... Motorun yağınada bakıyorum yağda eksilme yok sıkıntı neyse kesin bir bilgi verin :(

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Yağ yakıyordur hocam, yağ öyle litrelerce eksilmez fark etmeyeceğiniz kadar eksilir. Uzun kilometrelerde belli olur, beyaz dumanın başka sebebi var mı ben bilmiyorum.

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Yada yağ çok eski olabilir özelliğini yitirmişse. Yağını değiştirmenizi önerebilirim.

usta hangi konudasın anlamadım valla. http://www.motosiklet.net/forum/calinti-motor-duyurulari/140144-motordan-beyaz-duman-atmasi-kesinbirbilgigerek.html

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    forumun a**na k*ydunuz 50 tane başlık açıyonuz 1 tane açmak neyine yetmiyor. bilgi paylaşımı değil motorun anasını ağlatıyonuz sonra gelip saygısızca cevap bekliyosunuz.
    shooter1 ve beko12345 bunu beğendiler.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çalıntı motosiklet duyuruları güzel bölümmüş fakat kan ihtiyacı olan bölüme yazarsanız en üstte konunuz olur
    telike bunu beğendi.

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Alıntı samett61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MOTORDA ÇALIŞIRKEN BEYAZ DUMAN ATMA FALAN YOK. AMA MOTOR DURMA HALİNDE KALDIRIRKEN DİP GAZ YAPINCA 1-3 SANİYE ARASINDA BEYAZ DUMAN ATIYOR SONRA KESİLİYOR, YAVAŞ GAZ VERİNCE ÇIKMIYOR BEYAZ DUMAN KAFAMI KURCALIYOR, KAFAYA TAKDIM GALİBA BANA KESİN BİLEN BİRİSİ BİLGİ VERİRSE ÇOK SEVİNİRİM. GÜZEL HABERLERİNİZİ BEKLİYORUM... Motorun yağınada bakıyorum yağda eksilme yok sıkıntı neyse kesin bir bilgi verin :(
    Motorun modeli km si vs bilgileri vermediğin için orta halli motordan bahsedeyim. Motor güce kalktığında kompresörün etkisiyle sübapların üst kısmında bulunan duman lastiklerinden içeri yağ çekiyor olabilir. Bu çekilen yağ egzozdan ise mavi emmeden ise siyah olur. Farkedilmeyecek kadar az dır ve eksiltme yapmaz. Motora zararı yoktur.
    Önemli olan beygir değil, beygirin nekar yediği.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)