Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2 Parça tulum için deri dikişi yapan yer arıyorum.

Motovento
    REKLAM ALANI
    haydaraslan3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R 2013
    Merhaba

Konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum ama derhal konuya girmek istiyorum.

Arkadaşlar bir abimizden 2.el spidi marka en dar kesim ve küçük bedeninden 2 parça tulum aldım. Mont güzel pantolon güzel giyince süper duruyor ama pantolonun dizlik kısmı tam dizime denk gelmiyor. aşağıya sarkıyor. Dizlik kısmının tam üstünde dikiş yeri var, oradan kestirip. 3-4 cm yukarı aldırırsam tam dizime denk gelecek ve rahatlıkla giyeceğim.

Ama ne yazık ki hiç bir terzi ben bunu yaparım demiyor. Hepsi mi beceriksiz yahu :/

İstanbul maltepede deta deri var dediler belki onlar yaparlar falan. Oraya gittim adam dedi ki korumaları söksem bile benim makinaya girmez bu yapamam dedi. O gün bütün hayallerim suya düştü.

Şimdi yana döne deli gibi deri işi yapan bir yer arıyorum. Siz değerli dostların bu işi yapabilme ihtimali bile olan bildiği yerler var ise lütfen paylaşın acil lazım...

TULUMUN FOTOĞRAFLARI VE ÜZERİMDE DURUŞU LİNKTEDİR.

https://yadi.sk/d/pAHe0-R8dTYXN

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Hocam motorun üzerinde denediniz mi hiç?

Olması gereken hafif aşağıda olması zaten.
    Bende motosiklet pantalonu kullanıyorum , ayaktayken dizimin altına iniyor baya. Fakat oturunca motora cuk diye yerine geliyor dizlikleri.
    oyunageldim bunu beğendi.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Beko12345e katılıyorum eğer motor ustundeyken aynı sorun varsa ayakkabı tamircilerine bir bak sor kollu dikiş makinaları var onla halleder diye düşünüyorum

Motosikleti
    CBR 125R 2013
    Denemedim arkadaşlar hiç deneyeyim hakketen. Peki birazcık bol gibi normalmidir

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Arkadaşlar doğru söylemiş, oturunca dikkat ettiyseniz pantolonun da paçaları yukarı sıyrılır. Bir oturup da denemenizde fayda var, ben motosiklet pantolonunun paça ölçüsünü bile oturup da aldırmıştım. Bol olması, korumalar tam oturuyorsa sorun olmaz ama rüzgarla silkelenip cildinizi kızartacak kadar bir bolluk varsa olmaz tabi.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Oturunca onun tam yerine gelmesi lazım, tulum güzelmiş gerçekten hayırlı olsun

Pangea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR 125 X
    Dostum resimlerden anladığım kadarı ile sadece bacak bölgesi değil tüm tulumun küçültülmesi lazım ,bana göre o tulum büyük sana bunu yapabilecek işyeri bulmak zor terziden çok dericiler ile konuş,yada kilo almaya bak biraz daha toplayabilir.

Motosikleti
    CBR 125R 2013
    Haklısın İstanbul anadoluda var mı bildiğiniz böyle bir yer

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:45 ----------

Teşekkürler YouSuffer

Peki her ihtimale karşı İstanbul anadoluda var mı bildiğiniz böyle bir yer

adonis84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    lintex mach, kanuni tiger 250
    istanbul şirinevler motosay deri aksesuarları yılmaz abi var bu tarafa geçersen 1saatte falan halleder herhalde .

Motosikleti
    CBR 125R 2013
    Allah derim adonis
    www.facebook.com/haydaraslann ..... www.facebook.com/haydaraslancom
    Dünya vatanım, tüm insanlar kardeşim ve iyilik yapmak dinimdir." www.haydaraslan.com
    A Rh (+)

Motosikleti
    adam motosiklet için deri aksesuar ve tamir işi yapıyo kask içi tamiri çanta depo kılıfı vs motorla alakalı bütün deri işlerini yapıyo reklam gibi oldu ama motor camiasında kazık yemediğim tek adam diyebilirim (bu arada çok yakın arkadaşım büyük bi motor firmasının sahibi ondan bile yedik kazık ) o kadar yani
    haydaraslan3 bunu beğendi.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam terzi yapamaz çünkü terzideki dikiş makinesini deride kullanmayız. Özellikşe tulum gibi kalın bir deride imkansız. Hem iğne kırılır hem de yeterli mukavemete sahip ipliğin kullanılamaz. O işi deri ile ığraşan yerler yapabilir ancak.
    haydaraslan3 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 125R 2013
    BatuhanK teşekkürler değerli bilgin için.

Adonis dost kara günde belli olur derler. Benim de ilk işim oraya gitmek olacak Kadıköy tarafından geleceğim. Oranın tam adresini yazabilir misin? Haritadan bakıp uçayım

mahyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT 250
    Ayakkabı tamircilerine bir sor bakalım. Onlar ne diyecek

Motosikleti

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar deri işini terziler yapamaz arkadaşta yukarıda nedenini belirtmiş daraltırmak istersende komple dikişleri söktürüp fazlalığı kesilip tekrar dikilmesi lazım bunu yapabilecek insanlar zeytinburnun'daki deri montçulardır ama pantolonda yapanı bulman lazım hafta içi bir gün zeytinburnuna gidip deri pantolon diken işletmelere ulaşabilirsin genelde bu şeyler rusya'ya ihraç edildiği için pantolon yapanıda bulman biraz zor olabilir biraz fazla para isteyebilirler çünkü işi ağırdır tekstil gibi dikim hatasını affetmez deriyi yırtabilir yada dikişleri kaçırırsan deride iz bırakır mesleğimde deri çanta'dır

Motosikleti
    CBR 125R 2013
    Ustam sonsuz teşekkürler değerli bilgilerin için ben motosaya gittim bu cumartesi (yani dün) baktılar ettiler gydim tulumu motora oturdum. dediler bunu kesersek plastik dize gelir rahatsız eder esnemez. ben de motora binince fark ettim bu seferde bacak kısmı alt değilde üst bölgenin fazlalığı canımı sıktı ya. motora binince sıkıntı yokda yürüyünce insanın morali bozuluyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)