Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sa Abiler Yardıcı Olursanız Çok Sevinirim

Motovento
    REKLAM ALANI

Sa Abiler iyiceler Benım Bir Sorum Olucaktı Sizlere Yardımcı Olan Olmayan Herkeze Cok teşşekkur Ederım
    Adım Berkay 23 Yaşındayım Tekırdağlıyım
    Motor tecrübem Var Daha Önce Birçok Kez Motor Kullandım...şimdilerde Motor Olmayı Dusunuyorum Yamaha R1 mı Yada R6 almak Istıyorum Hangisini Önerirsiniz... 2007 model ustu alıcam maxsimum 28 000 bin Verebılırım..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 135 uag yakında 200 cc :)
    daha önceden hiç motorun oldumu ve motor tecrüben ne kadar bu bilgileri de verirsen iyi olur

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    tekirdağda cenaze var arkadaşlar... töbe töbe ya ALLAH korusun neyse...

Daha önce Motorum Olmadı Ama Gsx r 600 de kullandım R1 De kullandım gsxr1000 de Kullandım 1000rr de Kullandım ama benım degıldi Yakıt olarakta pek Bılmem Hangısı Daha Çok Yakar... gönlum R1den Yana şeklını Cok sevıyorum Ama yakıt olarak çok Zorlarmı benı merak edıyorum

kardeşim bütçene göre bunu alabilirsin http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...95919670/detay

yada sen biraz sabret bunu almayı düşün full+full yakıtı da iyidir http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...07142065/detay

edit: daş yok mu daş

Ciddi Bişey Soruyoz Beyler Adam gibi Cevap Vermıyceksenız Gidin Kumda Oynayın
    R1 Sahibi birisi yada R6 Sahibi Birisi Yardım Ederse Ona Göre bişey Alcaz

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı Berkay59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oooo atarlıda çıktın sen ) git ne alırsan al =)
    tohumuna para saydım sanki. töbe töbe ya adama zorla laf ettırıyosun.
    ben kumda oynarım canım sen merak etme )) senı toprağa gömmesinler dikkat et. hadi eyvallah.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:42 ----------

Alıntı surmenajetki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim bütçene göre bunu alabilirsin http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...95919670/detay

yada sen biraz sabret bunu almayı düşün full+full yakıtı da iyidir http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...07142065/detay

o değilde temiz cenaze aracı dıyınce gülesim geldi ne yalan söliyim :D
    surmenajetki, Ertugyigit ve abeciMotoru bunu beğendiler.

Alıntı Berkay59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen r1 alıp burda foto koy helal diyip öpücem. şaka kardeşim kızma hemen al tabi yakışır sana. ama istersen kask kullanma. şimdi kızlar filan tanıyamaz aaa berkeymişşşş bu diyemezler. yada açılır kask kullan. tanısınlar seni yoksa r1'in hiç bir cazibesi olmaz.
    berkcigdem, Ertugyigit ve abeciMotoru bunu beğendiler.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Şimdi R1 almak öenmli değil otobanda yüksek hızda tek teker yapabiliyon mu? o önemli. Ardından top speed görmen lazım en az 250 üzerine çıkıp makas atabilecek misin?

Mesela başka bi motorcu yanaşacak "anahtarına ters yönden kapışalım mı?" deyince ne yapacaksın? geri adım mı atacan yoksa "havada karada farketmez kardeeeeşşşş" diyebilecek misin?

Ona göre tavsiye verelim sana
    berkcigdem bunu beğendi.

karadenizz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RTR 150-14'-Ninja 300
    Alıntı surmenajetki adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ahahaha :D

Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi R1 almak öenmli değil otobanda yüksek hızda tek teker yapabiliyon mu? o önemli. Ardından top speed görmen lazım en az 250 üzerine çıkıp makas atabilecek misin?

Mesela başka bi motorcu yanaşacak "anahtarına ters yönden kapışalım mı?" deyince ne yapacaksın? geri adım mı atacan yoksa "havada karada farketmez kardeeeeşşşş" diyebilecek misin?

Ona göre tavsiye verelim sana
    otobanda 250 mi, kardeş sen çok yanlış gelmişsin. 299 görmesi lazım göremezse sorun var demektir. 250yi dünkü çocuklar yapıyor. ama diğer yanlama makas gibi konularda katılıyorum sana
    SuleymanE bunu beğendi.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Trole benziyo yoksa ben mi paronayak oldum artık bu tip konuların hepsine trol bu kesin gözüyle bakar oldum.
    Bi bitmediniz ...

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Bence turbolu bi Hayabusa al R6 ufak kalır yani:/

essegesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco New Grand Dink 250--Honda CB 900F Hornet
    Herkese selamlar.

Dikkat ediyorum da bu forumda her soru "ti" ye alınıyor.Size ne arkadaşım.Adam almak istiyor ve alır.Ben bile motora ilk 600 cc ile başladım.Yaşım 50 ve daha ölmedim.Şu an 900 cc hornet kullanıyorum.Eğer bilinçli kullanılırsa illa da ölecek diye bir şey yok. Siz r1 veya r6 alanları kıskanıyormuş gibi davranıyorsunuz.Lütfen biraz ciddiyet.

Berkay kardeşim,ben şimdi buradan sana "aman korumasız binme,aman eğitim al" filan diyecek değilim.Ama çok deli yaştasın,sadece dikkatli ol.
    Soruna gelince,r6 seni fazlasıyla doyurur. Hem daha hafif ve kontrolu kolay,hem de ses olarak yüksek devrinden dolayı piyasadaki en güzel makina.

İnşallah ilerde r1 de alırsın. Ne alırsan al hayırlı olsun.
    Berkay59 bunu beğendi.

akbird - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z one 180 - MT 07
    kardeşim 23 yaşındasın, kendine ait bi motosikletin olmamış hiç. ARkadaşların motosikletlerini kullanmışşsın. Tahminim bin km bile tecrüben yok. Şimdi 30 yaş üstü olsan tamam al, evlisin çocukların vardır ailen vardır dikkat eedersinde. 23 yaşında çok zor be kardeşim...

Sen önce bi cbr250 yada r25 al. zaten onlarda seni tatmin eder. şeklide var makinelerin. gören 600 lük mü diyebilir ikiside 180 i gören makineler. Sen önce onları limitlerinde bi kullan, virajını geliştir, yollarda tecrübeni arttır. Sırf şekil için binme motosiklete, Hakkını vererek kullan. acele etme 600cc için, önünde kocaman bi ömür var (600cc alırsan kısalabilir ömür biraz ) , zamanla daha nelere binersin. Ayrıca gittin aldın R1 ee sonra. 2-3 sene bindin sıkılacan, sonra ? etrafındaki insanların gazına gelipte gözünü hastanede açma...
    Ertugyigit bunu beğendi.

OnNumero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 2015 - PCX 150 2015
    Üzerine az daha koy Kawasaki H2 al

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    En başta zaten yakıtı düşünüyorsan ve gazlayacaksan iki motosiklette sana göre değil.İkisi de gazı açtın mı ortalama bir arabadan daha fazla yakar.Diğer bir konu arkadaşlar biraz tiye alarak söylemişler eğer sağlam tecrüben yoksa bu iki motorunda gazete kağıtlarıyla örtülmüş cansız bedeni ana haber bültenlerine çıkarma ihtimali yüksek.Kesin kaza yaparsın ölürsün demiyorum ama şu anki tecrüben ile bu yüksek bir ihtimal.Tavsiyem 250 cc bir SS ile başla biraz deneyim kazan,bak bakalım motorculuğu,motosiklet sahibi olmayı sevebilecek misin?Gerçekten tarzın SS mi?Uzun yolda rahat edebilecek misin?Benzini de geçtik bu motosikletlerin bakım,parça masrafları karşılayabilecek misin?Birden bire sonu belli olmayan bir macera için 28.000 TL yi çöpe atma.Tercihen Honda CBR 250 R,ufak tefek yapıda isen Ninja 250 SL eğer 20.000km ve daha fazla tecrübem var dersen Yamaha R25 yada biraz daha tarz takılmak istiyorum dersen KTM RC200 ü seçeneklerin.

serkani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Made in Japan!
    Konuyu açan arkadaş benim yazdıklarımı da yanlış anlamadan iyi özümsemeni dilerim.

Her motosiklet sezonu başlarken bu ya da başka forumlarda senin sorduğun soruya benzer onlarca soru soran olur. Kusura bakma ama ben senin de dâhil olduğun bu guruptaki arkadaşların gerçek motosikletçi olmadıklarını söyleyeceğim. Nedenine gelince: Sadece HEVES ile hakaret eden ve motosiklet seçimini de buna göre yapacak olan biri gerçek motosikletçi değildir ve bilinçlenip mantıklı hakaret etmeye başlamaz ise de gerçek bir motosikletçi olamaz!!!

Gazı açıp uzama heyecanı, kızlara-etrafa hava atma isteği, spor motosikletin prestiji... Senin önceliğin de bu güne kadar gördüğüm örneklerdeki gibi bunlar olarak görünüyor. Bu önceliklerle sağlığının hatta hayatının yerini değiştireceğinin ne derece farkındasın bilmiyorum, bence hiçte farkında değilsin, hatta bu farkındalık senin önceliklerin arasında bile olamayacak bir kıvamdasın.

Çünkü net olarak tecrübesizsin.

Tecrübe ille yaşanarak öğrenilmez. En iyi tecrübe başkalarının yaşadıklarını görerek ve yorumlayarak kazanılan tecrübedir, tabi bu da gerçekten AKIL işidir.

Uzun lafın kısası başkalarını gözlemleyerek tecrübe kazanma yetin olmayabilir, lakin tecrübeli olanların tavsiyelerini dinlemek zorundasın. Yaşı senden büyük olanların tecrübelerini aktarırken ki üsluplarına çok takılma derim. Bu senin durumun için en son düşünmen gereken bir konu. Nihayetinde kimse Dede Korkut değil, 19.000 kelime haznesi ile edebi sanat yapamaz herkes, zaten değindiğim gibi konu bu da değil...

Bahsettiğin motosikletlerden birini alır, kullanırsa mutlaka ciddi bir kaza yapacak ve sonucunda ağır yaralanacak ya da hayatını kaybedeceksin bundan kaçış yahut kurtuluş yok. Bunu çok iyi anla. İnsansan da inanmasan da bu böyle.

Büyük hacimli emanet motosikletleri birkaç kilometre kullanmış olmak ilk satın alınacak motosikletin de büyük hacimli olabileceği anlamına asla gelmez.

Motosiklete geçekten gönül vereceksen, motosiklet hayatının bir kesitinde HEVES değil de tüm yaşamın süresince bir TUTKU olacaksa olması gerekenler; öncelikle ehliyet, kask, mont, pantolon, eldiven gibi motosiklet kıyafetlerini tamamladıktan sonra ardından da 125-150cc bir motosikletle en az 20.000 km ve iki sezon geçirmen gerekli. Sonra yine kademeli olarak bahsettiğin modellere doğru yürümeye başlarsın. Durum budur.

Lakin görüyoruz ki senin derdin ve amacın da bu değil. Şu kadar satır yazdım, önemseyip özümseyecek misin? Keşke.
    berkcigdem, ahmetunuver ve abeciMotoru bunu beğendiler.
    Honda Today 50 • Honda Beat 100 • Yamaha YBR 125 • Kawasaki ER5 • Yamaha Fazer FZ6 • V-Four Racing 800 ABS

tekoklava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200ns
    yebere al yebere
    surmenajetki bunu beğendi.

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Motoru tuvalet terliği sanıyorlar. Onun bile laylonu ıslakta kayıyor hemşerim. Kafayı tuvalet taşına çarpıp mevta oluyorsun. 23 yaşında bir delikanlıya 600'lük motoru al bişey olmaz denir mi kardeşim. Anası vardır babası vardır sevenleri vardır. Yazıktır günahtır. La havle.

- Abicim trol değilsen senin o motorları kullanıp sağ kalma ihtimalini %50'ye çıkartabilmen için önceden sağlam 5000 km yapmış olman lazım. Yoksa alma.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)