Alıntı 40yapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
Böyle hafiften bi gülme geliyo ama du bakalım Beyler ben arabada kaputu kaldırıp aküyü değiştiremiyor da servisi çağırıyorken, varyatör diye bişeyden bahsediyo millet forumda arada sıra, telafuzu ne güzel, acaba benim oğlumda da var mıdır acaba varyatör diye meraklanıyorken bir de "viskozite" çıktı başıma

Geldiğim nokta itibariyle anladığım şu ki, bahsettiğim sorunun birden fazla sebebi olabilirmiş, ya da bu bir sorun da olmayabilirmiş neyse, beni üzerinden atmadığı sürece oğlumla yola devam edeyim bir süre daha :D :D sonrasına allah kerim,

cevap verme zahmetinde bulunan herkese bir kez daha teşekkürler :D

Not: Bir de "alternatör" diye birşey var, o da çok havalı duruyor motorda

"spesifik ferforje"
yi deneyin bi de :D çok havalı bi laf bi anlamı da yok. yani alternatörü viskoziteyi bilmem neyi bilmeden yorum yapmak gibi :D ben biri böyle havalı laflar söyleyince spesifik ferforje diyip çıkıyorum işin içinden :D çıkartsınlar attığım taşı diye bekliyorum :D

ha bu arada ustaya 3,4 yakıyodu 3,6 yakmaya başladı derseniz biraz absürt olur. yanlış anlamayın da adama gülerler, sanki 3,4 yakıyomuş da 4,5 yakmaya başlamış gibi düşünme çok büyük farklar değil. kullanma tarzını değiştirdiğinde bile bu kadar oynama görürsünüz. yani ben kimi depomda 4.3 yakıyorum kimisinde 4.5 kimisinde 4.7 yakıyorum hiçbi zaman da neden acaba demedim demek ki fazla gazladım bu depo boyunca diyip geçiyorum :D ha bigün 5.5 litreyi görürsem hop derim.