Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet alamıyorum Ne yapmalıyım.??

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Henüz yok
    Sayın abilerim, kardeşlerim. Honda cbf 150 alıcam. İlk motorum olucak. yaza kadar almam lazım ama henüz bi işe girip para biriktirmeye başlayamadım. Sıkıntıdayım gerçekten. Yazın motorla bi işim var almam lazım yaza kadar.Dedemin yanında kalıyorum o da bana destek çıkmıyo pahalı diye. anlamıyo beni. Bu durumda ne yapmam gerekir.? hiç bi iş yeri beni işe almıyor. dedemi ikna etmek zor. Ne yapmam lazım.? Honda 9 aydn fazla taksit yapar mı.? :(

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GT 250R 2013
    nasıl hiç bir iş yeri işe almıyor?
    mesleğeniz nedir hocam ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:19 ----------

birde şuan çalışmıyorsan motor alma çünkü taksit yapsalar bile ya ödeyemssen.

Motosikleti
    Henüz yok
    Ben garsonum normalde, geçen gün mc'donals da forum doldurdum iş başvurusu için. sigortamı başlatacaklardı, müdür beni arayın dedi aradık açmadı. Bunun gibi her yer böyle yapıyor. Size dönücez biz diyip dönmüyorlar. Ankarayı alt üst ettim iş yok..

yanlış anlama sormak istediğim bir kaç soru var,

-motoru illa yaza neden alman lazım?
    -gelirin olmadan sana taksit yapmazlar. kredi kartına yapabilirler, gelirin olmadan onu da vermezler, önceden almadı isen.
    -bir şekilde aldın diyelim, nasıl ödeyeceksin?
    -herhangi bir sabıka problemin mi var? veya fiziğinde garsonluk yapmaya bir kusur mu var? garsonluk eğitimi aldın mı veya turizim otelcilik mezunu musun?

eğer gerçekten işe ihtiyacın varsa organize sanayi bölgelerini gezebilirsin. onlarca vasıflı-vasıfsız eleman arayan işletme vardır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GT 250R 2013
    istanbul'da taksit yapıyorlar eminimki ankaradada böyle yerler elbet vardır .

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Olm vallahi biriniz sevabına mobileti alsın sıfır motor alıcam :(

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    kardeşim hiçbişey gökten zembille inmiyor. iş yok diye bişey yok iş bulabilirsin. ben 1.5 sene sonra alabildim motosiklet. yani sabretmen çabalaman lazım. arkadaşların dediği gibi çalışmıyorsan kimse taksit yapmaz. hatta honda elden taksit yapıyor mu ondan da emin değilim çünkü onlar da bankalara yönlendiripyor

Honda elden taksit yapmaz. Ya senin adına kredi çıkartır (banka sicilin temizse çıkar). Yada kredi kartına taksit yapar.

İkisinde de + faiz veya komisyon ödersin.

Motosikleti
    Henüz yok
    Madem ki sordunuz cevaplayım.
    -köyde kaldığım için tarla işleri var hasat zamanı işlerimiz yoğun. diğer köylere gitmem gerekiyor koskoca traktörle gidince bi dünya mazot yakıyo. en azındam motorla gidiyim ki hesaplı ve büyüklük olmasın.
    - gelirim yok ama babamın kartıyla almayı düşünüyoruz. işe girdiğimde de babamın karttaki taksitleri ben ödiycem.
    -sabıkam yok gbt falan temiz. garsonluk alanında tecrübem de var. Fizik problem yok kısmet işi heralde almıyolar nedense bende anlayamadım.
    iyi fikir organize de işe girmek fakat sanayi işinde fazla maaş yok. yani taksitleri ödeyemem aldığım maaşla..

Cbf 5.800
    Plaka ve ruhsat işleri ile 6.500 (ortalama)
    Gerekli güvenlik ekipmanı 1.000 (fazla bütçe ayıramadığın için düşük tutuyorum)
    Ehliyet 600
    Toplamda 8.100 TL

8000 TL kredi çeksen aylık ödemen 950 TL olur. 550 lira faiz ödersin.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    niye cbf benim gibi kanuni ile başlayabilirsin ya da mondial-kuba

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GT 250R 2013
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    niye cbf benim gibi kanuni ile başlayabilirsin ya da mondial-kuba
    aynen lifan'da var cupları biraz daha ucuz

Motosikleti
    Henüz yok
    Motosiklet konusunu çok araştırdım, ilk motor olarak olsun, konfor ve yakıt tüketimi olsun herkes cbf tercih etti. ayrıca hondanın servisinide övüyoalr..

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:01 ----------

http://www.mondialmotor.com.tr/?p=model_detay&cl=cross&l=150XTREMEMAX&i=535
    Nasıl olsa köyde kullanıcam, kafam eserse tarlalara da girerim bunla. fiyatı da uygun, bunu beğendim. Yürüyeni falan iyimidir acaba.? Kararımı bununla değiştirebilirim.. :/

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GT 250R 2013
    Alıntı Ensar.. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet konusunu çok araştırdım, ilk motor olarak olsun, konfor ve yakıt tüketimi olsun herkes cbf tercih etti. ayrıca hondanın servisinide övüyoalr..

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:01 ----------

http://www.mondialmotor.com.tr/?p=model_detay&cl=cross&l=150XTREMEMAX&i=535
    Nasıl olsa köyde kullanıcam, kafam eserse tarlalara da girerim bunla. fiyatı da uygun, bunu beğendim. Yürüyeni falan iyimidir acaba.? Kararımı bununla değiştirebilirim.. :/
    yapma kardeşim üzerine az daha koy yamaha ybr 125 esd var 4200 etmez bu mondial alıcaksan cup'ları iyidir

Motosikleti
    Henüz yok
    Bilmiyorum araştırmak lazım aslında ama olmadı honda dan vazgeçmeyiz..

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Gemilerde vasifli vasifsiz elemanlar aliyorlar. Ama 5-6 ay eve donemezsin. Gemi adami kursuna gidip sertifika aliyorsun. Ama maasi iyi. Binevi gemilerde bok püsür temizlettirebilirler bu gibi islerde hiyerarsi vardir uzun bi gecmisin yoksa eskiler tarafindan ezilebilirsin. Yok ben gelemem dersen sabahlari gazete dagitabilirsin ehliyet varsa. Ben 2 iste calisiyorum sabah ayri oglenden sonra ayri kendi kazandigin parayi harcamak gibisi yok kimseye eyvallah etmezsin. Kimse seni ise almazsa giyimine kusamina temizligine dikkat et yanlis anlama tavsiyemdir.

Motosikleti
    Henüz yok
    Tavsiyen için sağol, o tür işlere bakamam sadece yaza kadar çalışıp motor parası biriktiricem. yarın köye gidip petrol ofisinde pompacılığa bakıcam. büyük ihtimalle alırlar. maaşıda iyimiş. İnşallah olur, herkese teşekkür ederim tavsiye ve görüşleriniz için..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)