Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Castrol magnatec/Castrol power yağlarının arasındaki fark nedir?

Motovento
    REKLAM ALANI
    mtgemlik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar-Rks 150s- Tvs apache rtr 200
    Arkadaşlar çoğu kişi (ben gibi) bu yağ isimlerine bakmadan veya usta kakaladığından motorunda bii sıkıntı seziyo ve forumdaki tecrübelilere soruyor. Şimdi sizden istediğim bu yağların arasındaki fark ne? Motorumuzda hangisini kullanmalıyız? Yanlış yağı kullanırsak zararları nelerdir? Bu konunun birçok kişiye faydalı olucağına inanıyorum. Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.
    AydınOğlu09 ve ahmetttttt bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AydınOğlu09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran, Tvs Apache, Mondial MCX 150 Road Racer
    Castrol magnatec, arabalar için kullanılan yağdır, Motosiklette kullanılmaması lazım, benim bildiğim şeyler şu, araba yağları yüksek devirlerde görevini yeri getiremezler bu demek oluyor ki yüksek devirde çalışan motosiklet için düzgün yağlayamama anlamına gelir, yani motosikleti zamanla yerseniz, çok fazla yüklenirseniz motor kitleye bilir, tehlikeli bir iştir.

Birde debriyaj kısmına zararlı olduğunu söyleye bilirim.

(Yanlışım varsa düzeltin)

sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    Motorsiklet yağları ipone ve motul dur.ikisi birbirine altenatiftir.başka yağ kullanma.farkı farklı motorlarda deneyerek öğrendim.titreşimden perfonmansa ısınmaya kadar herşey değişiyor.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Motosiklet ile otomobil arasındaki en önemli fark, motorsikletlerin %90'ında yağın hem motoru, hem de vites kutusunu yağlamasıdır. Ayrıca kavrama da aynı yağın içerisinde çalışır. Bu yüzden yağın dişliler arasındaki yüksek basınçlara, sıcaklığa ve yüksek devirlere dayanabilmesi gerekir. Kısaca motosiklete otomobil yağı konulmamalıdır. "Ben koyuyorum bir şey olmuyor" diyenler, öyle zannetmeye devam etsinler.
    Mertcan39 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı sandıkçı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorsiklet yağları ipone ve motul dur.ikisi birbirine altenatiftir.başka yağ kullanma.farkı farklı motorlarda deneyerek öğrendim.titreşimden perfonmansa ısınmaya kadar herşey değişiyor.
    aldığımdan beri castrol kullanıyorum ıpone koydum bi seferliğini castrol kalmamış hiçbir değişiklik göremedim yağ ddeğilim zamanım geldi gene castrol e devam
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    İpone yAğın çeşidi oldukça fazla hangisini koydun yağın arkasını kontrol edip doğru yağ koymak önemli.cbf 150 ye koydum daha sonraki motorum pcx şu an x max kullanıyorum sadece titreşim farkı için bile bu yağ seçerim.mesela x max için ürettiği bi yağ var üstünde resmi var scoot 4 yazıyor.touring motorlar için olanında varadero resmi var.bi araştır senin makina içinde bulursun.fransız üretimi boş bi firma değil ipone

mtgemlik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar-Rks 150s- Tvs apache rtr 200
    Konu güncell.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)