Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İzmir'de B sınıfı ehliyete A2 sınıfı ehliyet ilave etme

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar,

Size birşey danışmak istiyorum. Kısa zaman önce yurtdışına yerleştim. Fakat burada hala dil bilmediğim ve daha masraflı olacağı için Türkiye'de B sınıfı ehliyetimini üzerine A2 sınıfı ehliyet ekletmek ve burada onu dönüştürmek istiyorum.

Bunu da Türkiye'ye en az seyahat gerektirecek şekilde ayarlamaya çalışıyorum. Bildiğim kadarıyla artık B sınıfı ehliyeti olanların A2 ehliyeti için yazılı sınava girmesi gerekmiyor. Sadece direksiyon sınavı girmeleri yetiyor.

Bana aşamaları ve hangi aşamaları uzaktan halledebileceğimi söyleyecek ve İzmir'de bana yardımcı olabilecek bir sürücü kursu önerebilecek birisi var mı acaba?

Teşekkürler,
    Bora

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Emin Direksiyon, İzmir'de benim bildiğim tek sertifikalı ve bu iş için donanıma sahip olan en iyi kurstur bence. Ben orayı öneririm...

selam

ilk önce kursa kayıt olman gerekli. gerekli evraklar,
    -temiz kağıdı (edevletten alabilirsin)
    -diploma fotokopisi
    -nüfus cüzdanı fotokopisi
    -fotoğraf
    -sağlık raporu.

sağlık raporu dışında hepsini Türkiyeye gelmeden halledebilirsin. Sağlık raporunu da aile hekiminden alıyorsun ve hiç bir kontrol yapmıyor. iyi misin diyor ve veriyor. yani aileden tatlı dilli biri durumu izah edip senin yerine alabilir.

sonra sürücü kursuna kayıt olman lazım. bunu da ailen senin adına yapabilir.

daha sonra 1 ay içinde ehliyet sınavı var. buna mecbur girmen lazım. direksiyon sınavını da geçince iş sürücü kursuna bakıyor. evrakları ne kadar kısa sürede düzenlerse o kadar kısa sürede alırsın. ayrıca bulunduğun yerde emniyetin yoğunluğuna göre 1 haftada sürebilir 1 ayda.

direksiyon sınavı tarihinde Türkiye' de olursun. sonra özel durumunu anlatarak işlemleri hızlandırmak için çabalarsın.

iyi şanslar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:45 ----------

bu arada hangi ülkede bulunuyorsun. denklik var mı araştırdın mı?

Motosikleti
    Sportster Iron883
    a2 için ben de emin direksiyon diyorum. karşıyaka çarşıda kendi kapalı pistleri de var orda sınav parkuruna da çalışabiliyosun. 3 farklı kursa sordum motor sürmeyi dışardan öğrenceksin dediler. arkana birini oturtup motorla trafiğe çıkarcak halim yok ya demişti biri.

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    ben yazıldım b ye a2 ekletmek için 4 ocakta sadece motorsiklet direksiyon sınavına gireceğim..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)