Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Gerizekalı bir şahıs yüzünden yolda kaldım..

Motovento
    REKLAM ALANI
    AydınOğlu09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran, Tvs Apache, Mondial MCX 150 Road Racer
    Orasını bilemem ben ediyorum, hayat bu sonuçta alaya gelmez.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    melihbesikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt - 09 / Forza 250
    Konu almış gitmiş bi iki şeye açıklık getireyim.

Saat gece 1, 12 saat çalışmışım, kontrol yapacak kafa kalmıyor gerçekten. Her seferinde sağı solu kontrol etmiyorum, ama bundan sonra dikkat edeceğim. Dediğim gibi acemiyim, böyle bişey hiç görmedim duymadım.

En önemli noktaysa şu. Yukarıda arkadaş bi grafik paylaşmış ana depo-yedek depo. Baktığımda musluk yere paraleldi, yani yedeğe değil kapalı konuma getirilmiş. Ben zaten motorla geldim, kapalıda unutsam oraya gidemezdim. Dallamanın biri kapatmış benzin musluğunu. Korktuğum şey, o panikele debriyajı falan bıraksam ne olacaktı?

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı melihbesikci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu almış gitmiş bi iki şeye açıklık getireyim.

Saat gece 1, 12 saat çalışmışım, kontrol yapacak kafa kalmıyor gerçekten. Her seferinde sağı solu kontrol etmiyorum, ama bundan sonra dikkat edeceğim. Dediğim gibi acemiyim, böyle bişey hiç görmedim duymadım.

En önemli noktaysa şu. Yukarıda arkadaş bi grafik paylaşmış ana depo-yedek depo. Baktığımda musluk yere paraleldi, yani yedeğe değil kapalı konuma getirilmiş. Ben zaten motorla geldim, kapalıda unutsam oraya gidemezdim. Dallamanın biri kapatmış benzin musluğunu. Korktuğum şey, o panikele debriyajı falan bıraksam ne olacaktı?
    Hocam kusura bakma ama o kadar acemiysen binme motora, önce bi eğitim vs. al sana eğitimde bu tip tehlike anlarında en az hasarla canını nasıl kurtaracağın anlatılıyor. Ben gis akademide hakimiyet eğitimi aldım çok memnun kaldım motora hangi taraftan bineceğinden tut marşa basmaya kadarsıfırdan öğretiyorlar kaza anında canını vermek yerine bir kaç kırıkla nasıl kurtulursun onu öğretiyorlar önce bu tip bir eğitim görüp ondan sonra yollara çık.

Bir de bu acemilikle artçı almanda ayrı bir cesaret konusuymuş çok dikkatli olman gerek.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı melihbesikci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sabah 12de işe girdim, gece 1 gibi çıktım (yarım saat önce).. Arkamda da arkadaşım var. Biraz gittim, sonra garip şekilde teklemeye başladı motor. Gaz versem de gitmedi boşa döndü gaz kolu, sonra stop etti. Durdum, çalışmadı. Ne yaptıysam çalıştıramadım. Daha 2 gün önce bakıma girdi, sorunsuz çıktı.

Sonra benzin musluğu aklıma geldi, baktım, yedeğe dönük..... Andavalın biri musluğu yedeğe çevirmiş. Şükür yavaştım. Daha acemiyim, hızlı olsam nasıl kontrol sağlardım bilmiyorum, bir de artçı var..

Park ettiğim yer buyaka avmnin kapalı otoparkı, genelde hep zengin insanlar. Aklıma gelen tek şey var, yanyana parkettiğimiz fast food motorcuları, kebap paketçileri.. Yargısız infaz yapmayayım ama motorun benzin musluğunu nedir nerdedir onlar biliyor..

Bu tip insanlar yüzünden toplumumuzdan utanır olduk..
    dikkat edelim benzin hırsızlığı
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Egee22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MG Prince
    Depondaki benzin ortalama ne kadardı büyük ihtimal benzinini çaldılar kapalı bıraktılar musluğuda

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)