Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlk Motosikletimi aldım :-) Yardımcı olmak isteyenler camoonnn

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    X TREME MAX 2014 150cc geri kalan özelliklerden pek anlamıyorumm, kullanım klavuzunu okudum ama pek bilgi yok. Motor 970km'de satın aldım. İlk bindiğim anda inanırmısınız heyecandan karnım bile doydu o kadar yani
    Henüz süremedim fazla kask mont eldiven dizlik siparişi çıktım gelince binecem rahat rahat. Motoru getirmek için 5-6dk trafiğe atıldım,onun dışında çıkmalımıyım trafiğe ? Tabi çok sorum var ama önce resimleri atıyım

Motoru yıkamacıda teslim aldım hafif bir kask verdi abimiz 40-50tl lik ama tabi yenisini sipariş çıktım hemen onlarında resimlerini atıcam geldiğinde. Motor kendi kendine gaz alıyor sanki gaz kolunu bırakıyorum debriyaja basıyorum halen gaz alıyor gibi. Durmak istiyorum yine aynı. O an stop etti çalıştırmaya çalıştım olmadı.Sonra sanırım akü bittirdim,aradım sahibini durum böyle dedim sağolsun geldi arabayla iki üç şey yaptı çalıştı. Ben beceriksizim herhalde

Tavsiye vermek isteyenler buyrunuz lütfen hiç sorun etmem okurum heyecanla
    leokaplann, alijian, İlker41 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Ehliyetin vardır heralde. Onun haricinde bol bol teker yap
    Motor hakkında bilgi istersen Cenkito ve Atillaxtreme abilerimizle iletişime geçebilirsin kazasız sürüşler.

nofearyns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MR250 Destro
    Hayırlı olsun Allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin. Motoru kaça aldın ?

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    ekipmanlarını ve evraklarını tamamladıktan sonra dikkatli bi şekilde çık tabi trafiğe niye çıkmayasın.

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Üzerindeki lastikler dişli arazi lastiği ve muhtemelen nylon ( kalitesiz ) lastiktir asfaltta güzel kayar buz pateni yaparsın virajlara yavaş gir ve yağmurda çok dikkat et.

Arazi'ya çıkmayacak şehir'de motora bineceksen 1 çift yol lastiği almanı tavsiye ederim
    harung bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı nofearyns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun Allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin. Motoru kaça aldın ?
    Bana 3500'e mal olacak sahibi çok temiz biri sevdim sahibini. Tabi mesele sadece motor değil satın olduktan sonra sahibide değer katıyor merete aksesuarlar filan 4000 olacak sanırım.

SLİMSHADY ehliyeti daha almadım ama sınavı filan geçtim. a2+b alacağım için b'nin direksiyon sınavını bekliyorum. sınavı geçince çıkaracağim

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:27 ----------

Alıntı C.Kaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üzerindeki lastikler dişli arazi lastiği ve muhtemelen nylon ( kalitesiz ) lastiktir asfaltta güzel kayar buz pateni yaparsın virajlara yavaş gir ve yağmurda çok dikkat et.

Arazi'ya çıkmayacak şehir'de motora bineceksen 1 çift yol lastiği almanı tavsiye ederim
    evet haklısınız ama bende hem öğrenci hemde çalışıyorum ayrıca eğitimimi tamamlamak içinde para topluyorum. onu ertelemem gerekecek. Lastik alamayacağıma gföre çılgın motorcu yerine efendi motorcu olmam gerekecek :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:29 ----------

Merak ettiğim bir konu var. Gördüğünüz gibi plaka çıkmadı daha sahibi başvurdu. Peki 1000km lik motora muayene yapılıyormu muayenesiz plaka ruhsat çıkıyormu beni bilgilendirirmisiniz ?

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Ruhsatta ilk muayene geçerlilik tarihi yazar ilk yaprakta. Süresi dolunca gidip yaptırısın. Ha yoksada plaka çıkartınca yaptırılır.

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Hayırlı olsun,

Forum sayfamızı keşfetmişsin zaten, şöyle bir bloğumuz da var. Boş zamanlarında hem forum sayfalarını hem bloğu oku. Sana çok yardımcı olacaktır.
    Allah kazasız belasız güle güle binmeyi nasip etsin inşallah.
    http://xtrememaxsevdalilari.blogspot.ch/
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

murad13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DERBİ GPR 125
    Hayırlı olsun dostum güzel motosiklet mondinin en iyisi bence ;) kendine ve motosiklete koruma unsurlarını eksik etme malum hırsız şerefsizler açık kapı dinlemiyor. Kazasız belasiz inşallah ;)
    DÜŞERSEN ÖLÜRSÜN DEMEDİMMİ !!!

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Hayırlı olsun

pnongrata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Adventure 390
    Şehir içinde (asfaltta) süreceksen, o lastiklere dikkat.. Islak zeminde kaydırır, heyecan yaptırır..

harung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    hayırlı olsun kazasız sürüşler.. lastikler konusu kesinlikle önemli yola başka araziye başka
    "Bildiğini sandığın bir şeyi asla öğrenemezsin."
    Epiktetos

BERSHKA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA FZ6 FAZER
    Hayırlı, uğurlu olsun.Allah güle güle kullanmayı nasip etsin. İnşallah yeteri kadar yol ve tecrübe yaptıktan sonra daha iyi makineler almayı nasip etsin. Arkadaşlar gerekli uyarıları zaten yapmış. Lastikler ve koruma önlemleri çok önemli.

Artes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun arkadasım bendede ramzey vardı yaz sonu sattım, bu lastiklere fazla güvenme,frenede güvenme, vitesle yavaşlamayı öğren virajlarda ıslak,yağ kalıntılarına ve ıslak görünümlü asfaltlarda iki kat dikkatli olmalısın, kazasız dikkatli sürüşler

Motosikleti
    Çok Yakında
    Hayırlı olsun kardeşim güle güle kullan kazasız belasız inşallah.
    CompanERROR bunu beğendi.

Mr.[T] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX 150-pulsar 200NS-Yamaha NMAX
    hayırlı olsun. heyecanın yazına bile yansımış,bu heyecanını motor sürerken evde bırak kazasız sürüşler

Motosikleti
    mondial mct 250 2006 mondial mc honda 125 titan
    hayırlı olsun kardeşim tekerin düz bassın inşallah.

Motosikleti
    Teşekkür ederim herkese. Bu sigorta şeysi heyecanıma tıpa oldu. Ben nakavt ben infilak fostlar

Vitus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Hayırlı uğurlu olsun, güzel günlerde kazasız belasız sürersin inşallah, güzel gezi raporlarını okuruz biz de burada

Yukarıdaki arkadaşlar güzel ve doğru tavsiyeler vermişler hemen hemen her konu ile ilgili zaten. Ben motordan alakasız, cümlelerindeki bir fiil ile ilgili tavsiye/düzeltme yapayım;

Sipariş verilir genelde

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)