Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

TVS Apache RTR 150 2014 Hyper Edge

Motovento
    REKLAM ALANI
    AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok iyi titriyor, titremiyor diyen bayi vibratör müptelası herhalde.
    Hasta oldum bu cevaba ya!

Titreşimsiz motor var mı bilmiyorum. Cidden denk gelmedim ama şöyle bir yanılgıya sürekli dikkat çekiyorum. Her motorda titreşim vardır ama seviyesini sadece motorun çalışma sistemi belirlemez. Örneğin rodajda gösterilen özensizlikten titreşim artar. Örneğin zincir gevşek veya çok gerginse tireşim artar. Örneğin lastiklerin türü cinsi kilometresi aşınmasına göre titreşim artar. Örneğin herhangi bir yerden gevşeyen bişey titreşimi arttırır vs vs vs.

Almadan sorup soruşturmak en iyisi ama titreşimi kabul ederek almak sağlıklıdır.

--------------
    Bana da motorun parasını verip ruhsatı aldıktan sonra gelip şikayetçi olan oluyor, ben de bu arkadaşın verdiği cevaba yakın bir cevap veriyorum

- Attila abi, bu motoru aldık ama çok titreşim var. Ne yapçam abi ya!
    - Olm, parayı verip almışsın. Yapçak bişe yok. Bi vibratör alıp tadını çıkarmayı dene istersen
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Alıntı SaRii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 2014 Model Tvs apache aldım yeşili hissiyatı çok güzel gerçekten motorda titreşim var ama rahatsız etmiyor beni daha önceden mondial cup kullanıyordum belki kullananınız vardır ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız vede cup ile gün boyu hergün pazar hariç sürekli ordan oraya ordan oraya dur kalk başka bişey yok vede uzun yolda adamın gözünden yaş getirir Tvs ye gelince daha 2 gün oldu alalı 200km kadar falan yol yaptım rodajında olduğu için motoru sıkıştırmıyorum 6bin devirde 5 vitesde 75-80 arası birşeyler görüyor ve motorun gaza tepkisi gittikçe güzelleşti hissiyat çok güzel gerçekten oturuş pozisyonu ve motorun dengesi müthiş viteslerinde hiç bir problem yok şıkır şıkır mübarek ben sıfır aldım vede şuanda hem kendim hemde etrafımdaki eş dost herkesin gönlünü çaldı kerata :D . Yamaha Ybr taraftarıydım çok sıkı araştırdım forumdaki ybr başlığının 2000 sayfasını okudum abartısız belki ybr kimine göre güzel geliyordur ama arkama bakacağımı hiç zannetmiyorum çünkü çok güzel abi ya kesinlikle alıyım mı alınır mı bu motor diyen arkadaşlara eğer beğendiyseniz tereddüte düşmeyin alın ama arkadaşım Ybr alacam diyorsan onu al oda çok güzel motor senin gönlün rahat olsun önemli olan o Saygılarımla. Herkese selam tekeriniz düz bassın Allah kaza bela vermesin tüm motosiklet süren yoldaşlar
    Güzel tercih, Hyper Edgeler oldukça güzel YBR ye göre ...
    Açacaksın gazı, vereceksin coşkuyu ...

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı AttilaXtreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hasta oldum bu cevaba ya!

Titreşimsiz motor var mı bilmiyorum. Cidden denk gelmedim ama şöyle bir yanılgıya sürekli dikkat çekiyorum. Her motorda titreşim vardır ama seviyesini sadece motorun çalışma sistemi belirlemez. Örneğin rodajda gösterilen özensizlikten titreşim artar. Örneğin zincir gevşek veya çok gerginse tireşim artar. Örneğin lastiklerin türü cinsi kilometresi aşınmasına göre titreşim artar. Örneğin herhangi bir yerden gevşeyen bişey titreşimi arttırır vs vs vs.

Almadan sorup soruşturmak en iyisi ama titreşimi kabul ederek almak sağlıklıdır.

--------------
    Bana da motorun parasını verip ruhsatı aldıktan sonra gelip şikayetçi olan oluyor, ben de bu arkadaşın verdiği cevaba yakın bir cevap veriyorum

- Attila abi, bu motoru aldık ama çok titreşim var. Ne yapçam abi ya!
    - Olm, parayı verip almışsın. Yapçak bişe yok. Bi vibratör alıp tadını çıkarmayı dene istersen
    Abi benim motoru sattığım adam motoru aldıktan sonra bana "ben daha önce apache aldım sattım aynı aksa aynı renk başka apacheler de sürdüm ama senin yaptığın rodaj cidden harika böyle güzel ses çıkaran güzel giden apache görmeden yağ gibi akıyor resmen" dedi kendisinin de foruma üye olduğunu söylemişti çıkıp burdan doğrulayabilir. Yani cidden özenerek yapmıştım rodajı ve sırf zincir gerdirmek balata temizletmek için bayiye giderdim o derece bakım hastasıydım yine de titriyordu. Hatta fuar dönüşü tem de ördek gibi ayaklarımı kaldırarak havada gitmiştim saatte 100km üstüne çıkınca peglerde öyle bir titreşim oluyordu ki anlatılmaz yaşanır.

Yani demek istediğim rodajı ve bakımı düzgün olsa da bu apache' ler yüksek devirlerde muazzam titriyor. Ben rodajdan sonra motorun hakkını verdim tem' e, e5' e çıktım sürekli bu yüzden iyi biliyorum neler yaşadığımı. Ama bugün tekrar commuter alsam yine apache alırım hele hele R25 ile 100km de 6 litre yakınca inan bi başka gözümde tütüyor apache
    AttilaXtreme bunu beğendi.

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi benim motoru sattığım adam motoru aldıktan sonra bana "ben daha önce apache aldım sattım aynı aksa aynı renk başka apacheler de sürdüm ama senin yaptığın rodaj cidden harika böyle güzel ses çıkaran güzel giden apache görmeden yağ gibi akıyor resmen" dedi kendisinin de foruma üye olduğunu söylemişti çıkıp burdan doğrulayabilir. Yani cidden özenerek yapmıştım rodajı ve sırf zincir gerdirmek balata temizletmek için bayiye giderdim o derece bakım hastasıydım yine de titriyordu. Hatta fuar dönüşü tem de ördek gibi ayaklarımı kaldırarak havada gitmiştim saatte 100km üstüne çıkınca peglerde öyle bir titreşim oluyordu ki anlatılmaz yaşanır.

Yani demek istediğim rodajı ve bakımı düzgün olsa da bu apache' ler yüksek devirlerde muazzam titriyor. Ben rodajdan sonra motorun hakkını verdim tem' e, e5' e çıktım sürekli bu yüzden iyi biliyorum neler yaşadığımı. Ama bugün tekrar commuter alsam yine apache alırım hele hele R25 ile 100km de 6 litre yakınca inan bi başka gözümde tütüyor apache
    Pulsar tavsiye ederim. 100 kilometrede 3,5 litre. 5000'de bakım. Parça servis ucuz
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

Özgürr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS RTR 150 + Yamaha R25
    2013 apache rtr kullanıcısıyım hemcinslerine göre EN HIZLISI , EN SERİSİ , EN SAĞLAMI , EN GÜVENİLİR OLANI , vakat biraz götü başı ayrı oynuyo 130 falan dedimi sende sıkıntı yok amenna fakat arkadakı adamın poposu biraz rahatsız oluyor motorun max speed zaten 143 falan rodajı daha nazik yaparsan 1-2 km daha kazanırsın daha uzun ömürlü binersin

Seytan diyor sat pcx i al bundan bi tane sifir,tak tiger egzosu gazla

Özgürr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS RTR 150 + Yamaha R25
    konu bitmiş bari üste çıksın okumak iyi oluyo kendı motorum hakkında muhabbetleri hep severim

Motosikleti
    henüz yok
    Konu hortlatmak gibi olmasın ama bu titresimi azaltmanin imkani var mı
    ornegin
    Sahibinde de ilanda arkadas on disliyi değiştirdiğini ve titresimin % 80 90 azaldigini hatta son hizin 140 olduğunu yazmis.
    Birde pul atma diye bir sey var

Bu tur ornekler ile titresim azaltmak mumkun mü.

omer2to - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache rtr 150
    vites 1 ve vites 2 de biraz titreme var ama 3-4-5 yüksek viteslerde titreşim yok

Motosikleti
    henüz yok
    Alıntı omer2to adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vites 1 ve vites 2 de biraz titreme var ama 3-4-5 yüksek viteslerde titreşim yok
    Nasi yani adam yazmis uzun yolda aynalari goremiyor diye

BikeManiac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw f700 gs
    15w50 yağ koymayı deneyin. titreşimi azaltıyor. çoğu titreşim sesi siperlik vs. gibi plastik aksamlardan geliyor.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)