Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

0-1 Derece sıcaklıkta uzun yol (300 KM) yapmak mantıklı mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Öncesi muhtelif motorlar :) Şuan Yamaha YZF R 25
    Merhaba. Haftaya motosikletle Adana-Nevşehir- Adana turu düşünüyoruz.
    Nevşehirde 1 gece konaklayacağız. Yaklaşık 290 KM gidiş - 290 Km dönüş olacak.
    Adana da hava ortalama 14-15 derece. Ancak Pozantı ya çıktıkça düşüyor.
    Pozantı- 5-6 C
    Ulukışla : 0-1 C
    Niğde 2-3 C
    Nevşehir 3-4 derece, Muhtemelen Pozantı dan sonra yer yer kar yağmış olacak.
    Sizce bu şartlarda bu yol gidilir mi? Tecrübeli olan varmı? Şu konuda çok sıkıntı yaşarsınız diyebileceğiniz birşey varmı?
    Herkese tşkr ederim şimdiden..
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    öncelikle iyi yolculuklar.dikkatli olun. gece yolculuk yapıcakmısnız bılmıyorum ama yoldaki gizli buzlanmalara cok dıkkat edin malum o bölgelerde şuan havalar ciddi soguk. gerçi gündüzde olabilir. termal içlik termal çorap kullanın. hatta mümkün ise yanınıza yakı alın. vücüdunuzun belirli bölgelerine koyabilirsiniz yada yapıştırabılırsınız. uzun süre aynı pozisyonda durucagınız ıcın vucudunuz üşüyebilir.

eğer lastikleriniz iyi değil ise bence değiştirin derim ama yeni lastiğin üzerindede mum olucaktır 100 km sonra falan kendi kendine gidiyor bu.

yola cıkmadan önce motorun bakımını güzelce yaptırın heryerine iyice baksınlar.

kıyafetlerınızıde sonuna kadar giyin lütfen...

fotoğraflarınızlada bu güzel yolculugunuzu bızımle paylasırsanız cok guzel olur

şimdiden iyi yolculuklar... kazasız belasız...
    cuma_01 bunu beğendi.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Termai iclikler yagmir gecirmez ekipman ile herturlu gidilir keyfini cikarin.. cep telleriniz full yedek batarya cikolata sicak bir termosu yaninizdan eksik etmeyin
    cuma_01 bunu beğendi.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    kışlık ekipmanınız varsa gidilir, botlar, pantolon, ceket,eldiven+elcik ısıtma bakın elcik ısıtma şart yoksa ellerinizi bırak hissetmeyi hareket bile ettiremezsiniz dolayısıyla motoruda süremezsiniz. eğer yoksa yola çıkmak çok mantıklı olmaz gitseniz bile bir an önce bitsin dersiniz
    cuma_01 bunu beğendi.

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Mantıklı değil ama istenirse yapılır
    cuma_01 bunu beğendi.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    başkan öncelikle buza dikkat!..
    sonrasında seni üşütmeyecek; üşütmeyecek derken eller ve ayaklar aklınıza önce gelsin. mümkünse daha önce denediğiniz, su ve rüzgar geçirmeyen eldiven ve ayakkabı( bot), sonra vücudunuzu ( esas olarak gögsünüzü ) koruyacak yağmur ve rüzgar geçirmeyen giysi ile mümkünse kuru da ( gerçi yağmur yağıyorsa buz olmaz amma?!. ) gidebilirsiniz. soğuk yanığına dikkat. tabi bu arada pantolanda kışlık, bacaklarınızı soğuktan koruyacak birşeyler olmalı.

ben 30 km kadar 3*C da çıplak ellerimle sürdüm. durup durup ellerimi ısıtmıştım buna rağmen bir kaç gün sonra parmak derilerim soyulmuştu.
    soğuk parmaklarınızın hareket yeteneğini etkiliyor. fren ve debriyajı sıktıkça iğne batırıyorlar gibi oluyordu.

kazasız belasız
    cuma_01 bunu beğendi.

mustang256 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar
    Bir kez 7-12 derece sıcaklık arasında yolculuk yaptım, birdahada yapmadım min 15 derece olcak yoksa sıkıntı. Motor naked olunca rüzgar pat pat vuruyor ne cam ne başka bişi var her saat başı inip 10 dk koşuyodum ısınmak için fena üşümüştüm. Şuan Kayserideyim hava fena gecen gün kar yağdı, motoru geçtim yürürken üşüyosun bide motorla sehirler arası yolda sabıt 90-110 km hızla düşünemiyorum.

Motosikleti
    Hızlı cevaplar için çok teşekkürler...
    Gece yolculuk yapmayı düşünmüyoruz, Mümkün mertebe hazırlıklarımızı yapıp çıkacağız.
    Yağmur veya aşırı kar olması durumunda ertelemeyi düşünüyoruz. Niğdeye kadar otoban olacağından sürekli araç sirkülasyonu olduğu için ve gündüz gideceğimiz için buzlanma olacağını pek düşünmüyorum. Ama yinede tedbirli olmak gerekir haklısınız.
    Termal içlik alacağız. Motorların 4 ü de sıfır.. (3 pulsar 1 MT 07)
    İnşallah güzel fotograflar paylaşacağız

Motosikleti
    HONDA NC 750X
    100 tl ye elcik isitma taktirin cook mutlu olacaginizi garanti ederim , gecen hafta 3 derecede 50 km kadar yol gittim sifor usume hatta bir ara elcik isitmayi kapattim...termail iclikler ve isitma varsa - derecedede cok rahat kullanirsiniz
    cuma_01 bunu beğendi.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yollarda buzlanma varsa çok dikkatli olmak gerekir büyük ihtimalde olur 0-1 derece diyorsunuz
    cuma_01 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100 tl ye elcik isitma taktirin cook mutlu olacaginizi garanti ederim , gecen hafta 3 derecede 50 km kadar yol gittim sifor usume hatta bir ara elcik isitmayi kapattim...termail iclikler ve isitma varsa - derecedede cok rahat kullanirsiniz
    Teşekkürler. . Elcik ısıtma işini bir arastirayim.. güzel fikir.

Motosikleti
    lifan tay 100 - 2012 / emisol 2014 / artık yok :)
    mantıklı değil. soğuk neyse, bi şekilde halledilir belki ama zemin sıkıntılı. gizli buzlanma,çiğ,kırağı çok tehlikeli.

ayrıca her 10km lik hızlanmada yüzey sıcaklığının 1 derece düştüğünü hesaba katın. 5 derecelik havada 80km hızla gitmek -3 derece hissetmenize sebep olacaktır.
    cuma_01 bunu beğendi.

harung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    lastikler önemli bence ben bugün 6-7 derecede 50 km kadar yol katettim ekipmanlarım tamdı termal içlik mont bot kışlık eldiven vs. çok bi sorun olmuyor sadece boğazımdan çok soğuk aldım o kadar bence eldiven kaliteli ise elcik ısıtma çok gerekmez ama buzlanma falan tabi tehlikeli fazla gazlamamak lazım iyi yolculuklar, giderseniz burdan paylaşın mutlaka : )

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    En önemlisi el parmaklar yazlık eldivenle filan bi yere gideyim demeyin yoksa çok kıvranırsınız
    cuma_01 bunu beğendi.

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    mantıksızda desek sen o yolu gidecen kadırma bizi şimdi ekipman varsa dikkat edilirse gidilir.
    cuma_01 bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA NC 750X
    gecen haftada 7-8 derecede 250 km yol yaptım yazlık eldiven içine termal eldiven içliği giydim,(kışlık topcase de idi) gündüz elcik ısıtmayı açmadım hava kararınca ısı düşünce açtım çok konforlu devam ettim...

ByR3D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jawa 250 Classic
    biraz önce eve yeni geldim (fethiye). saat 16:00da yola cıkıp Denizli Altınyayla'ya gittim. 75+75 toplam gidiş geliş 150km. Yoğun tipi ve soğuk vardı.Zaman zamanda gizli buzlanma da vardı. Sanırsam sıcaklık sizin dediğiniz şartlarda. Altımda içlik kot pantalon yağmurluk ve dizlik vardı. Üst tarafımda atlet kazak yağmurluk ve kışlık astarlı montum vardı. Bunlara rağmen son 10 km kala her yönde titremeye başladım. Sanırsam kullandığım ürünler çok kaliteli değiller. Yada yoğun tipi yüzünden ben yamuldum. Demem o ki ekipmanlarınız kaliteli ise soguk hava sıcak havada olduğu kadar keyifli Tek yapmanız gereken virajlara daha sakin ve daha dikkatli girmeniz. Gizli buzlanmaya etmeyi unutmayın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:38 ----------

Ha birde elcik ısıtma iyi fikir olabilir....
    cuma_01 bunu beğendi.

Evoque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Hocam memleketime gitmissiniz

Biraz once oradan kar fotograflari paylasiyorlardi, iyi sag salim donmussunuz geri

Tekerinize tas degmesin.
    cuma_01 bunu beğendi.

ByR3D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jawa 250 Classic
    Eyvallah hocam öyle bizde ihtiyarla (jawa) karla oynamaya gitmiştik )
    cuma_01 bunu beğendi.

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    2014 ocak ayinda izmirden cbr250 alip istanbula gelmistim iki gun kendime gelememistim soguktan heryerim kaskati kesilmisti bide gece yolculugu yapmistim :(
    cuma_01 ve Cronos bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)