Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Alpinestars Eldiven Alıcam Ama Kararsızım?

Motovento
    REKLAM ALANI
    LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Uzun uzun eldiven araştırması yaptım ve kendime uygun bulduğum 3 modelin aşağıda linklerini yazdım. Motosiklet sürmeye yeni başladığım için özelliklerin çoğuna yabancıyım EVA köpük nedir, velcro ne işe yarar vs. gibi...

http://www.revzilla.com/motorcycle/a...rs-sp-8-gloves

http://www.revzilla.com/motorcycle/a...rs-sp-2-gloves

http://www.revzilla.com/motorcycle/a...rs-sp-1-gloves

Bir kaç hafta öncesine kadar SMX-2 Air modelini inceliyordum, ancak soğuk havalarda ceketin kolunu eldivene sokup rüzgar almayı engelleme ihtiyacı duyduğum için kol kısmı uzun modellere bakmaya başladım.

Yukarıda sıraladığım Alpinestars'ın SP-1, SP-2 ve SP-8 modellerinden hangisini, ne sebeple önerirsiniz?
    Dediğim gibi özelliklerinden çok iyi anlamadığım için sorma gereği duydum, eğer ki aralarında fark benim gibi bir amatör açısından çok bir fark oluşturmayacaksa, aralarında en ucuz model olan SP-8 almayı düşünüyorum.

Özellikle bu modellerden birini kullanan arkadaşlar bana yardımcı olurlarsa sevinirim..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ahmetkorkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom
    Bence SP-8 al gitsin, kullanmadım ama malum Alpinestar kalite olarak sorun yaşamazsın diye düşünüyorum.

Benim SP-8 nedenim fiyatı, kullanımına göre değişir ama genelde 1 veya 2 sene ömrü var. Çok eskiyince üzülmeden değiştirirsin.

Bende Vexo eldiven var 6 aydan fazla oldu, parmak için kaymaz pedler soyulmaya başladı.
    LynXMaSTeR bunu beğendi.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    alpinestars s1 yazın kullanıyorum. sm ve naked için tasarlanmış. uzun bileği yazın sıkıntı yaratıyor. kışın uzun bileği montun üsütne çekğnce iyi oluyor.. konforlu mu konforlu ve süper
    LynXMaSTeR bunu beğendi.

Motosikleti
    hocam s1 çok pahalı yav
    aslında bunların Türkiye fiyatı da uçuk ama eBay'den almayı düşünüyorum. Alpinestars'ın sitesindeki fiyatlara eBay'de kargo dahil satış yapanlar mevcut.

ayrıca şunu da sormak istiyorum. bazı modellerde "Stella" ibaresi var. Bu ne demek oluyor?
    telike bunu beğendi.

bkgzl34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2024 Honda PCX
    sp2 olan modeli kullanıyorum, şu soğuk ve yağmurlu havalarda çok iyi iş yapıyor tavsiye ederim, fakat benim eldiven kırmızı renk olduğundan yağmurlu havalarda uzun sürüş yaptığım zaman boyası akıyor hatta elim kıpkırmızı oluyor boyadan dolayı..
    LynXMaSTeR bunu beğendi.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı bkgzl34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sp2 olan modeli kullanıyorum, şu soğuk ve yağmurlu havalarda çok iyi iş yapıyor tavsiye ederim, fakat benim eldiven kırmızı renk olduğundan yağmurlu havalarda uzun sürüş yaptığım zaman boyası akıyor hatta elim kıpkırmızı oluyor boyadan dolayı..
    orjinal üründe böyle bir problemle karşılaşıyorsanız iade veya değişim isteyin mutlaka. büyük firmalar bu hatalara karşı dikkatlidir. özverilidir.
    LynXMaSTeR bunu beğendi.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Motosikleti
    DL650 XT L5 - yamaha delight 115
    Alpinestar sp8 modelini kullanıyorum,çok rahat kalıteli,ama bu eldivenler kışın kullanmaya gelmez bilgin olsun,ilk motorun olduğu için bu kadar profesyonel eldiven almanın bi anlamı varmı onuda anlıyamıyorum..mesela richa magma güzel eldivendir yazlık olarak al ondan,bi tanede motomax tan bi kışlık eldiven al gayet güzel olur..bi eldiven parasıyla 2 güzel kullanışlı eldivenın olur
    LynXMaSTeR bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı EGELİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alpinestar sp8 modelini kullanıyorum,çok rahat kalıteli,ama bu eldivenler kışın kullanmaya gelmez bilgin olsun,ilk motorun olduğu için bu kadar profesyonel eldiven almanın bi anlamı varmı onuda anlıyamıyorum..mesela richa magma güzel eldivendir yazlık olarak al ondan,bi tanede motomax tan bi kışlık eldiven al gayet güzel olur..bi eldiven parasıyla 2 güzel kullanışlı eldivenın olur
    hocam sürekli eldiven almak yerine baştan düzgün bişi alıp uzun ömürlü kullanmak istiyorum.

orhanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX650F
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam s1 çok pahalı yav
    aslında bunların Türkiye fiyatı da uçuk ama eBay'den almayı düşünüyorum. Alpinestars'ın sitesindeki fiyatlara eBay'de kargo dahil satış yapanlar mevcut.

ayrıca şunu da sormak istiyorum. bazı modellerde "Stella" ibaresi var. Bu ne demek oluyor?
    Bayanlara hitap ettiğini belirtiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:09 ----------

hocam sürekli eldiven almak yerine baştan düzgün bişi alıp uzun ömürlü kullanmak istiyorum.
    Eldiveni denemeden almak çok zor olur o yüzden bu ürünler yerine türkiyede bulabileceğin knox markasının handroid modelinide değerlendirebilirsin.
    loop bunu beğendi.

nofearyns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MR250 Destro
    Stella Alpinestars'ın bayanlar için olan modelleridir. sp serisinden daha uygun fiyatlara alpinestars eldivenler mevcut hemde türkiye satışlı garantili, iade değişimli filan kesinlikle www.motovento.com'a bir göz at. Tavsiyem de hem senin istediğin tarzda uzun hemde daha uygun fiyata http://www.motovento.com/?p=product&...ven&i=833&c=22
    LynXMaSTeR bunu beğendi.

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    hocam s1 çok pahalı yav

EBay'den alacaksan dikkatli ol, çünkü Alpinestars eldivenlerin çok fazla imitasyonu satılıyor. %40 daha ucuz oluyorlar, aslında kaliteli eldivenler ama sonuçta Kore veya Çin malı, eldiven de ucuza kaçmayacaksın...
    LynXMaSTeR bunu beğendi.

loop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ek bir bilgi, Bu alternatiflerinin dışında daha ucuz yollu bir alpinestars arayışındaysan daha kısa bir alternatif olan SP-X modeli ile karşılaşabilirsin. Naçizane tavsiye SP-X alma . Über uyduruk çıktı bir sezonda delindi, yıprandı, ağzı yüzü kaydı. (ki tatlı su motorcusyumdur, az bindim fena havalarda çıkmadım filan)
    Not: moto-fc.de'den aldım. Almanya'nın en büyük Alpinestars distribütörü, çakmasını ittirmemişlerdir diye umuyorum.
    Not2: Knox handroid gerçekten güzel eldiven, çok çok iyi inceleme sonuçları almış bir alternatif.
    LynXMaSTeR bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı orhanerdogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayanlara hitap ettiğini belirtiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:09 ----------

Eldiveni denemeden almak çok zor olur o yüzden bu ürünler yerine türkiyede bulabileceğin knox markasının handroid modelinide değerlendirebilirsin.
    Şu an Balıkesir'deyim, İzmir taraflarında Alpinestars satan yerler yok mudur?
    Ayda bir Yalova'ya gidiyorum, oradan İstanbul'a geçip de bakabilirim.
    Knox lara baktım ama çok kaba ve hantal bir görünümü var, güvenlik olarak çok iyi olabilir ama görüntü olarak pek istemiyorum açıkçası.
    Aldıktan sonra keşke farklı model alsaydım demek istemiyorum.

Alıntı nofearyns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Stella Alpinestars'ın bayanlar için olan modelleridir. sp serisinden daha uygun fiyatlara alpinestars eldivenler mevcut hemde türkiye satışlı garantili, iade değişimli filan kesinlikle www.motovento.com'a bir göz at. Tavsiyem de hem senin istediğin tarzda uzun hemde daha uygun fiyata http://www.motovento.com/?p=product&...ven&i=833&c=22
    Hocam o gösterdiğin model yağmurlu havalar için sanırım, ben genellikle yağmur çamur olmadığı zamanlar kullanmaya çalışıyorum. Hem motosikleti fazla kirletmemek hem de orjinal lastiklerin çok kayması sebebiyle kaza yapmamak için.

Alıntı SilentScream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    EBay'den alacaksan dikkatli ol, çünkü Alpinestars eldivenlerin çok fazla imitasyonu satılıyor. %40 daha ucuz oluyorlar, aslında kaliteli eldivenler ama sonuçta Kore veya Çin malı, eldiven de ucuza kaçmayacaksın...
    eBay'da baktığım satıcı 95000 küsür satış yapmış ve %96 küsür iyi oran almış, sp-8 modeli Türkiye'de 300 lira iken, eBay'da 90$ gibi bir fiyat.

Alıntı loop adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ek bir bilgi, Bu alternatiflerinin dışında daha ucuz yollu bir alpinestars arayışındaysan daha kısa bir alternatif olan SP-X modeli ile karşılaşabilirsin. Naçizane tavsiye SP-X alma . Über uyduruk çıktı bir sezonda delindi, yıprandı, ağzı yüzü kaydı. (ki tatlı su motorcusyumdur, az bindim fena havalarda çıkmadım filan)
    Not: moto-fc.de'den aldım. Almanya'nın en büyük Alpinestars distribütörü, çakmasını ittirmemişlerdir diye umuyorum.
    Not2: Knox handroid gerçekten güzel eldiven, çok çok iyi inceleme sonuçları almış bir alternatif.
    Ben de yağmurlu havalarda pek kullanmıyorum. Öyle aşırı soğuklarda da çıkacağımı sanmıyorum, çıksam bile sürat yapmam. Çakma eldiven olayına dikkat edicez elbet ama Türkiye'de de yakın bir fiyata bulabilirsem, ya da dükkana gidip pazarlık edebilirsem burdan almak daha mantıklı tabi.
    Knox ile ilgili yukarıda düşüncelerimi yazdım zaten, o modeli düşünmüyorum.

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    SP-8 kullanıyorum, çok memnunum tavsiye ederim...
    LynXMaSTeR bunu beğendi.
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    diğer modellerden de kullandığınız oldu mu?

nofearyns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MR250 Destro
    Şu an Balıkesir'deyim, İzmir taraflarında Alpinestars satan yerler yok mudur?
    Ayda bir Yalova'ya gidiyorum, oradan İstanbul'a geçip de bakabilirim.
    Knox lara baktım ama çok kaba ve hantal bir görünümü var, güvenlik olarak çok iyi olabilir ama görüntü olarak pek istemiyorum açıkçası.
    Aldıktan sonra keşke farklı model alsaydım demek istemiyorum.
    MOTOVENTO İZMİR
    ADRES : Mürsel paşa bulvarı 1266 sokak No: 10/A Önay iş merkezi Konak / İzmir
    TELEFON : 0232 425 08 47
    MOTOVENTO İSTANBUL
    ADRES : Hasanpaşa Eğitim Mahallesi, Poyraz Sokak Sadıkoğlu 1 İş Merkezi No 16 Kadıköy - İSTANBUL
    TELEFON : 0 216 313 58 58

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    diğer modellerden de kullandığınız oldu mu?
    Diğer modelleri kullanmadım. Fakat SP8 ile, sağanak yağmurda kullandım su almadı. Aşırı sıcakta kullandım terletmedi. Kaza geçirdim, ne elimde herhangi bir hasar, ağrı, çizik oluştu ne eldivende. Ne diyebilirim ki
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Alıntı nofearyns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MOTOVENTO İZMİR
    ADRES : Mürsel paşa bulvarı 1266 sokak No: 10/A Önay iş merkezi Konak / İzmir
    TELEFON : 0232 425 08 47
    MOTOVENTO İSTANBUL
    ADRES : Hasanpaşa Eğitim Mahallesi, Poyraz Sokak Sadıkoğlu 1 İş Merkezi No 16 Kadıköy - İSTANBUL
    TELEFON : 0 216 313 58 58
    teşekkürler.

Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diğer modelleri kullanmadım. Fakat SP8 ile, sağanak yağmurda kullandım su almadı. Aşırı sıcakta kullandım terletmedi. Kaza geçirdim, ne elimde herhangi bir hasar, ağrı, çizik oluştu ne eldivende. Ne diyebilirim ki
    o zaman ben de bi sp-8 alayım

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:12 ----------

ebay da eldiveni alabileceğim 2 satıcı buldum, daha önce bu kişilerden alışveriş yapanınız var mıdır?

perf-moto

ragingparts

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:18 ----------

bu arada balıkesir ilinde olup da elinde sp-8 modeli olan var mıdır, deneyebilir miyiz

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    sp2 kullanıyorum hali hazırda.(motovento kadıköy) daha once alpınestarın replıkasını da kullanmıstım(gp). kesınlıkle aradakı fıyat farkını anlıyorsun kullandıkca. ozellıkle kısın elım usumuyor resmen (4" de bile).
    ben sp2 yı eklem yerlerındekı carbon korumların fazlalıgı , el ayasındakı ozel koruma alanı ve son 2 parmak bırlesık koruması oldugu ıcın tercıh ettım.

Motosikleti
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sp2 kullanıyorum hali hazırda.(motovento kadıköy) daha once alpınestarın replıkasını da kullanmıstım(gp). kesınlıkle aradakı fıyat farkını anlıyorsun kullandıkca. ozellıkle kısın elım usumuyor resmen (4" de bile).
    ben sp2 yı eklem yerlerındekı carbon korumların fazlalıgı , el ayasındakı ozel koruma alanı ve son 2 parmak bırlesık koruması oldugu ıcın tercıh ettım.
    sp-8 almaya karar verdim ancak Balıkesir ilinde alpinestars satan yer bulamadım.
    Balıkesir ilinde olup da sp-8 kullanan arkadaşlar bana yardımcı olabilirler mi

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)