Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

2. el Suzuki V Storm DL650 Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    Cuhara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba Arkadaşlar

Önceden açılmış bir konu buldum ancak 2007 yılına ait olduğu için sağlıklı bilgi olabileceğini düşünmüyorum. Benim V Storm DL650 ile ilgili kafama takılan bir konu var. 2. el olarak 2004-2006 model aralığında bir tane V-Storm almak istiyorum. Ancak kilometre olarak epey yol almış makinalar. Kafama takılan olayda bu oldu. Acaba bu model için şu kadar kilometrenin üstüne bakma diyebileceğiniz bir değer var mı?

Şimdiden teşekkür ederim.
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    çift silindir motorda km kişiden kişiye değişir devir çevirmez istesen de sıkışmaz bakımı yapıldıysa 120000 km ye kadar akınır bakımları yapılmış 115000 km de alanlar var
    yani km den ziyade bakım ı kazası varmı diye dikkat et avrupa da bizim almaya çekindiğimiz km lerin çok daha fazlasını rahatça alınıp satılabiliyor
    adamlar bu motorlarla 350000 kmyapıyor biz ise 50 bini geçtiği zaman arkamıza bakmadan kaçıyoruz

Haklısın vallahi, galiba bende kilometre fobisi var Bakıyorum adam 2006 model motorun kmsine 30.000 yazmış. Otomatikman az olmasından kıllanıyorum. Diğer tarafta adam 90.000 yazmış, bu seferde çok diyorum. Arada derede kaldım. Tavsiyen için teşekkür ederim Kilometrenin bu cihaz için önemi yok diyor ve diğer konularda kontrol ediyorum.
    mehmetenis bunu beğendi.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Ben 85.000 de aldım V-stromumu
    ..Carmentality.., Cuhara ve mehmetenis bunu beğendiler.

Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 85.000 de aldım V-stromumu
    Hayırlı olsun Kazasız, belasız sürüşler dilerim Memnun musun V-Storm'dan? Gerçi bana sorsan çok yakışıklı bir motor, bir de tam aile için. Bin gez, oh mis. Dışarıda görünce gidip sarılasım geliyor, sapık deyip dövecekler bir gün :D Kullanan birinden fikir almak çok güzel olur vallahi
    mehmetenis bunu beğendi.
    Kazasız, belasız, bol keyifli sürüşler dilerim...

Motosikleti
    suzuki vstrom dl 650 2006
    Mrb arkadaslar bendede 2006 model vstrom var 73binde alirken 65binde aldim bu tarz motorlar bakkala ekmek almaya gitmek icin alinmadigi icin zaten vstromun motoru saglamligi ile bilinir ...
    mehmetenis bunu beğendi.

Merhaba V-Strom'un ile birlikte kazasız, belasız ve nice keyif dolu kilometreler dilerim

Dediğin gibi benim de yapmış olduğun araştırmalardan elde ettiğim sonuç çok kaliteli ve aşırı sağlam bir motor olması Darısı başıma inşallah
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Cuhara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun Kazasız, belasız sürüşler dilerim Memnun musun V-Storm'dan? Gerçi bana sorsan çok yakışıklı bir motor, bir de tam aile için. Bin gez, oh mis. Dışarıda görünce gidip sarılasım geliyor, sapık deyip dövecekler bir gün :D Kullanan birinden fikir almak çok güzel olur vallahi
    Ben çok memnunum.
    V-strom aldığıma asla pişman değilim.
    85.000 de aldığımıda pişman değilim.
    Cbr 250r kullanıyordum bundan önce , v-stromun heybeti , verdiği his , virajlara girişi çıkışı asla kıyaslanamaz.
    Yine aynı miktar para elime geçse , yine v-strom alırım
    Sorunuz varsa cevaplarım...
    Cuhara ve mehmetenis bunu beğendiler.

celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    İlk sahibinden olsun, bakım kayıtları olsun, ağır kazası olmasın, kilometre sorun değil.
    mehmetenis bunu beğendi.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motoru düzgün çalışıyorsa bir o kadar daha gidecektir.
    Burada 110 bin civarlarında motoru açılmamış tıkır tıkır çalışan hyosung biliyorum. Bakımları zamanında yapılsın, insan kullansın yeter

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Servis damarlı bir liste çıkartabilir motoruna anahtar değmemiş ama içi seni dışı beni

HELLAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VSTROM BEYAZ
    Ben ce temiz olsun ve tabii bakim lari tam km o kadar kafana takma derim ginede ustana baktir

Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben çok memnunum.
    V-strom aldığıma asla pişman değilim.
    85.000 de aldığımıda pişman değilim.
    Cbr 250r kullanıyordum bundan önce , v-stromun heybeti , verdiği his , virajlara girişi çıkışı asla kıyaslanamaz.
    Yine aynı miktar para elime geçse , yine v-strom alırım
    Sorunuz varsa cevaplarım...
    Beni de etkileyen ilk özelliği heybetli olması. Boy 1.85 ve diğer motorlarda biraz büyük kalıyorum. V-Strom'a ilk binme fırsatını yakaladığımda, sanki motora değilde ata biniyormuş gibi hissettim 17.000'e kadar sıfır motor alayım, hiç uğraştırmasın, ileride satar sıfır V-Strom alırım diyordum. Ancak baktım ki o paraya alınabilecek, daha doğrusu o parayı gerçekten hak edebilecek bir motor bulamıyorum, dedim al 2. el v-strom hayatı yaşa

Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servis damarlı bir liste çıkartabilir motoruna anahtar değmemiş ama içi seni dışı beni
    Zaten bir ilanda veya telefonda yüksek kilometreli bir motor için anahtar görmedi diyorsa, hemen kaçıyorum Müzeye götürecek sanki, bakımını nasıl yaptın hemşehrim

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Kilometre konusuna takılmadan diğer unsurlarla ilgili kontrollerimi yapacağım.

Tekeriniz düz bassın dostlar

(Bu arada başlığa yanlış yazmışım ya :D Böyle sev, ismini yanlış yaz :D Bir keresinde ismi acayip bir kızla ilişkim vardı, kızın ismini yanlış söyleye söyleye bitirmiştim :D Bu da öyle olmaz inşallah)
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Beni de etkileyen ilk özelliği heybetli olması. Boy 1.85 ve diğer motorlarda biraz büyük kalıyorum. V-Strom'a ilk binme fırsatını yakaladığımda, sanki motora değilde ata biniyormuş gibi hissettim 17.000'e kadar sıfır motor alayım, hiç uğraştırmasın, ileride satar sıfır V-Strom alırım diyordum. Ancak baktım ki o paraya alınabilecek, daha doğrusu o parayı gerçekten hak edebilecek bir motor bulamıyorum, dedim al 2. el v-strom hayatı yaşa

Zaten bir ilanda veya telefonda yüksek kilometreli bir motor için anahtar görmedi diyorsa, hemen kaçıyorum Müzeye götürecek sanki, bakımını nasıl yaptın hemşehrim

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Kilometre konusuna takılmadan diğer unsurlarla ilgili kontrollerimi yapacağım.

Tekeriniz düz bassın dostlar

(Bu arada başlığa yanlış yazmışım ya :D Böyle sev, ismini yanlış yaz :D Bir keresinde ismi acayip bir kızla ilişkim vardı, kızın ismini yanlış söyleye söyleye bitirmiştim :D Bu da öyle olmaz inşallah)

Yazım hatası olur sorun yok

Zaten birçok kişi V-strom u V-storm diye biliyor.
    Stromun değilde storm un fırtına olduğunu bildikleri için
    Strom ise benim bildiğim kadarı ile güç demek.

V-strom yani v motorun gücü demek. Ki zaten dl 650 nin üzerindekide v motor.

Özelden mesajınızı aldım, gün içinde yanıtlayacağım.
    mehmetenis ve Cuhara bunu beğendiler.

Motosikleti
    DL650 XT L5 - yamaha delight 115
    Eğer motor bakımlıysa,km.nin pek bir önemi yok,km.takıntısı bizim millette var yurt dışında çoğu kullanıcı yaptıkları km.ile övünür ama burada motor km.yapmasın,sonra satarken problem olur deyip moturunu kullanmaktan sakınan motorcular var.Benim nacizane tavsiyem bildiğin tanıdığın birisinden referanslı bir motor alman,birde şu var VStromlar kasa olarak 2004 den 2012 ye kadar aynı kasa ama 2006 ya kadar abs siz çift buji 2007 den 2012 ye kadar kadar absli ve 4 buji eğer bütçeniz yetiyorsa 2007 ve üstü bakın derim VStromun tek kronik hastalığı tümseklerden geçerken önden tak diye bi ses gelmesi başkada problemi yok tam Türkiye yollarına göre bir motor.vstromtürkiye sitesi bu konuda size referans olabilir.
    Cuhara bunu beğendi.

mkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp PD10
    V strom sağlam bir motordur.
    Km yüksek olması sorun değildir hatta bazı bu işin piri abilerimiz makinaların 50 60 bin km civarlarında daha yeni açılmaya başladığını savunurlar.
    Ancak alacağınız motorun evveliyatını bilmeniz daha iyi olacaktır. Km sadece satarken önünüze bir engel olarak çıkar onun haricinde v stromu öldüremezsiniz.
    Bu arada hellas denilen arkadaşın vstroma yıllarca saydırmasından sonra vstrom alması manidar olmuş
    Cuhara, beko12345 ve mehmetenis bunu beğendiler.

Alıntı EGELİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer motor bakımlıysa,km.nin pek bir önemi yok,km.takıntısı bizim millette var yurt dışında çoğu kullanıcı yaptıkları km.ile övünür ama burada motor km.yapmasın,sonra satarken problem olur deyip moturunu kullanmaktan sakınan motorcular var.Benim nacizane tavsiyem bildiğin tanıdığın birisinden referanslı bir motor alman,birde şu var VStromlar kasa olarak 2004 den 2012 ye kadar aynı kasa ama 2006 ya kadar abs siz çift buji 2007 den 2012 ye kadar kadar absli ve 4 buji eğer bütçeniz yetiyorsa 2007 ve üstü bakın derim VStromun tek kronik hastalığı tümseklerden geçerken önden tak diye bi ses gelmesi başkada problemi yok tam Türkiye yollarına göre bir motor.vstromtürkiye sitesi bu konuda size referans olabilir.
    Model konusunda Beko ile konuştuk. Dediğin gibi aralarındaki farklardan bahsetti. 2. elinde 1.500 tl gibi bir fark var. Bu farka değeceğini düşünmeye başladım İzlediğim bir videoda ön amortisörden gelen sesten bahsetmişlerdi. Bunun mekaniğe ve motorun sağlığına zararı yok sanırım değil mi? Bu kadarcık kusur kadı kızında da olur

Alıntı mkaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    V strom sağlam bir motordur.
    Km yüksek olması sorun değildir hatta bazı bu işin piri abilerimiz makinaların 50 60 bin km civarlarında daha yeni açılmaya başladığını savunurlar.
    Ancak alacağınız motorun evveliyatını bilmeniz daha iyi olacaktır. Km sadece satarken önünüze bir engel olarak çıkar onun haricinde v stromu öldüremezsiniz.
    Bu arada hellas denilen arkadaşın vstroma yıllarca saydırmasından sonra vstrom alması manidar olmuş
    Dediğim gibi bu kilometre işi bende fobi olmuş. Gerçi bu motosikletin o modeldeki kilometresine 30.000 yazanlar var ve fiyatları diğerleri ile aynı. Bu ilanlardan korkuyorum şimdi Bu nedenle Egeli'nin de dediği gibi tanıdıktan bulmak daha güzel olurdu. Keşke bulabilsem

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim
    mkaptan bunu beğendi.
    Kazasız, belasız, bol keyifli sürüşler dilerim...

Motosikleti
    DL650 XT L5 - yamaha delight 115
    Model konusunda Beko ile konuştuk. Dediğin gibi aralarındaki farklardan bahsetti. 2. elinde 1.500 tl gibi bir fark var. Bu farka değeceğini düşünmeye başladım İzlediğim bir videoda ön amortisörden gelen sesten bahsetmişlerdi. Bunun mekaniğe ve motorun sağlığına zararı yok sanırım değil mi? Bu kadarcık kusur kadı kızında da olur

Dediğim gibi bu kilometre işi bende fobi olmuş. Gerçi bu motosikletin o modeldeki kilometresine 30.000 yazanlar var ve fiyatları diğerleri ile aynı. Bu ilanlardan korkuyorum şimdi Bu nedenle Egeli'nin de dediği gibi tanıdıktan bulmak daha güzel olurdu. Keşke bulabilsem

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim
    önden gelen tak sesi efsane bi arıza ama onun da çözümünü arkadaşlar buldu,o sesin motora en ufak bi zararı yok,birde vstromtürkiye sitesi var oradan yardım alabilirsiniz..hatta orada motor almak ıstıyorum dıye yazabilirsiniz sizi referans vereceklerdir..
    06 EB 8036
    09 R 5520

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bende v storm bakıyorum uzun uzun araştırdım karar verdim abs li v storm alacağım ama piyasa yüksek adam gibi motor yok
    yani para var huzur yok böyle giderse 8 yaşında v storm alacağıma nc 700 s veya X i yöneleceğim 19000 1 yaşında x ler var s ler ise 16 civarı 2012 modelleri
    yakıt düşük model yüksek varsın 15 hp az olsun temiz motor bulamadıktan sonra parayı da dandik motora vermenin anlamı yok
    15 ocak a kadar beklerim eğer aradığım gibi kazasız sıkıntısız v storm bulamazsam değişik alternatiflere yöneleceğim
    mehmetenis bunu beğendi.

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende v storm bakıyorum uzun uzun araştırdım karar verdim abs li v storm alacağım ama piyasa yüksek adam gibi motor yok
    yani para var huzur yok böyle giderse 8 yaşında v storm alacağıma nc 700 s veya X i yöneleceğim 19000 1 yaşında x ler var s ler ise 16 civarı 2012 modelleri
    yakıt düşük model yüksek varsın 15 hp az olsun temiz motor bulamadıktan sonra parayı da dandik motora vermenin anlamı yok
    15 ocak a kadar beklerim eğer aradığım gibi kazasız sıkıntısız v storm bulamazsam değişik alternatiflere yöneleceğim
    Bugun ki egitim sonrasinda kesin karar verdim ve bende abs li (2007 ve ustu) bir model alacagim. Ancak dedigin gibi fiyatlar cok ucuk ya. Yakti bizi bu dovizler :/ Surekli takipte olmaz lazim. Baska secenek yok gibi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)