Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sonunda Başvurdum..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    Arkadaşlar yıllardır ha aldım ha alacam derken sonunda B sınıfı ehliyetime A2 ekletmek için başvurdum. Parasınıda peşin ödedim artık kaçış yok... en son 10 yıl önce scooter kullanmış biri olarak sınavı nasıl geçeceğim bilmiyorum sınavdan önceki gün göstereceğiz dediler.. motor için 3000 ekipman içinde 500 tl para ayırdım.. boyum 190 kilom 95 baya büyük bir adamım bu nedenle kalıbımı kaldırabilecek bir motor arayışındayım.. çin mallarından uzak duruyorum.. ikinci el ybr 125 veya tvs apache 150 düşünüyorum.. scooter düşünmüyorum bu fiyata alınabilecek scooterler hoşuma gitmiyor açıkçası... maxi scoterleri beğeniyorum ama bütçemi aşıyorlar... tüm tavsiyelere açığım.
    mehmetenis ve alijian bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Dash_1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200kt
    Ekipmana ayırdığın para bence çok az. Motor parasından biraz kırp ve alabildiğinin en iyilerini almaya çalış. Bence ekipmana en az 700 lira ayır. Bir, iki ay daha bekle para biritir ve istediğin motoru al. Benim nacizane tavsiyem budur.
    mehmetenis bunu beğendi.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    ekipman senin hayatını kurtaracak sakat kalmanı onleyecek altından ordekle cıs kaka alınmasını engelleyecek, 500 tl yi gel 1500 yap içine sinsin, 3500-4000 e de 2. el bir tvs al boyuna tam olur ...
    mehmetenis bunu beğendi.

2014 kasa tvs apache'ler güzel hoş motorlar

mehmetenis ve MetinK. bunu beğendiler.

Motosikleti
    arkadaşlar ekipmana ayırdığım 500 tl sadece ilk ay için sonra aydan aya tüm ekipmanları tamamlayacağım ilk önce kask, mont ve dizlik almayı düşünüyorum.. sonra yavaş yavaş diğerleri..

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    500 liraya ancak bi kask alırsın hocam, o bütçe az bence.

Motosikleti
    ls2 marka kask buldum 160 tl ye araştırdım 4 yıldız almış testlerde yeterli olacağını düşünüyorum başlangıçta sonuçta sürat meraklısı biri değilim..

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    sen bence koruma ekıpmanı ıcın butcenı 1500 lere cıkart o arada bırazda para bırıktır hazır kış mevsımı falan gelıyor. acemı bırısı olarak kışın motor kullanmak daha zordur yagmurda falan. mart-nısan gıbıde butcene uygun guzel bır motor alırsın bence. mart nısan dememın sebebı korumalar ıcın butceyı arttırman gerek para bırıktırme suresı olarak.

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,

Heyecanını anlıyorum,alabileceğin en güzel motorun sahibi olmak,bir an önce sürmek istiyorsun.Ancak ilk düşüsünde elinde eldiven yoksa eğer, canının ne kadar yanacağını tahmin edebilirsin. Kaskın korumazsa neler olabilir, bilincindesin,dizliğin yoksa, dizlerin olası bir düşüsünde asfalt ile sürtünmek zorunda kalırsa neler olabilir tahmin edebilirsin.Pek çok örnek verilebilir..

Bana da sınavdan bir gün önce eğitim vereceklerini sölediler, ancak ben sürücü kursunu çok sıkıştırdım.İlk kaydolurken,daha önce motor sürmediğimi belirttim.Şu gün,şu gün derken sınavdan bir gün önce eğitim(?) vereceklerini söylediklerinde, daha önce motor kullanmamış biri olarak,yeterli gelecek mi bu eğitim(?) dediğimde suskunluk sonrası,söylersiniz hocalara size daha çok kullandırırlar yanıtını almıştım

Velhassılkelam , sınavdan bir gün önce hayatımda ilk defa gaz kelebeğine dokunuyordum ve "bugün hayatımın ilk günü" sözleri dökülüverdi 25km hızla toprak yolda sürerken ve akıllılık kafamda sadece kask vardı..Öğretecek kişiye , ben daha önce motor sürmedim dediğimde dur kask getireyim dedi. Şimdiki aklım olsaydı dememek gerek,ya düşseydim ne olurdu tahmin edebilirsin umarım.. Şükür,meşhur şans torbasından daha o ilk gün çektik bir avuç şans.. Bu sebeple, eğitim (?) verecekleri zaman,mutlaka diğer ekipmanlarıda mutlaka kullan,sürücü kursuna ait ekipmanlar vardır,mutlaka iste,kullan onları..

sınavı geçtim,ama kesinlikle önemli olan sınavı geçmek değildi Önemli olan,düşeceğin zaman için her zaman hazırlıklı olmaktı..

Hazırlıklı ol abi, hayat madem bir savaş..Hayatın içerisinde motor sürerken yaşayacağın musmutlu anlarının devamı için, hazırlıklı ol abi.

Sınavı geçemezsen de canın sağolsun,biraz daha vaktin olur,ekipman için birikim yapmaya ve motor sahibi olmadan daha biraz daha bilinçlenmeye..

Şimdiden tekerine daş değmesin
    alijian, Darkin ve mehmetenis bunu beğendiler.

Motosikleti
    arkadaşlar ekipmanlar için bütçemi 1500 tl ye çıkarabilirim dediğiniz gibi.. zaten çok temkinliyim bu konularda zaten belli bir yaşa gelmiş biriyim kışın yağmurlu havalarda motor kullanmayı düşünmüyorum 1 2 yıl geçmeden şehir dışına da çıkmayı düşünmüyorum..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:32 ----------

benim merak ettiğim bazı şeyler var motor alırken nelere dikkat etmeliyim? km mi? yıl mı?

hangi ekipmanlara ihtiyacım var?

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı burakofly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ekipmanlar için bütçemi 1500 tl ye çıkarabilirim dediğiniz gibi.. zaten çok temkinliyim bu konularda zaten belli bir yaşa gelmiş biriyim kışın yağmurlu havalarda motor kullanmayı düşünmüyorum 1 2 yıl geçmeden şehir dışına da çıkmayı düşünmüyorum..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:32 ----------

benim merak ettiğim bazı şeyler var motor alırken nelere dikkat etmeliyim? km mi? yıl mı?

hangi ekipmanlara ihtiyacım var?
    kask, korumalı ceket, korumalı pantolon, korumalı eldiven. ilk başta bunlar lazım. bi de boynun rüzgar yemesin diye balaklava ya da buff alabilirsin.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F650GS 2007
    Hocam şehir neresi ve kursa ne kadar verdiniz ?

Motosikleti
    şehir bandırma ücret 275 kurs+ devlet

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    arkadaşlar ekipmana ayırdığım 500 tl sadece ilk ay için sonra aydan aya tüm ekipmanları tamamlayacağım ilk önce kask, mont ve dizlik almayı düşünüyorum.. sonra yavaş yavaş diğerleri..
    ilk ay kaza yaparsanız ne olacak? neyse o sorun değil, neticede bilerek aldığınız bir risk ama illa parça parça alacaksanız önerim kask, eldiven ve bot almanızdır. El ve ayaklar küçük kazalarda bile en çok risk altındaki bölgeler, dizlik yerine de kevlar destekli bir kot veya motosiklet pantolonu tavsiye ederim, zira sadece dizlik darbeden korusa bile sürtünmeden korumayacağından eksik kalır.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    2 kere alıcagına bence 1 kere al hepsini. malum kış geldi mecbur montunu alıcaksın. kış oldugundan dolayı direk bi tane korumalı kışlık pantalon al içlerinde kendi dizlikleri oluyor. bu durumda hem dizliğini hemde pantalonunu devreden cıkartmıs olursun. kask mont eldıven kalıyor gerıye. mont için ise 4 mevsim alabilirsin şimdilik seni haziran ayına kadar cok rahat götürür. ama bence yazlık ve kışlık mont ayrı olmalıdır. çok bütçen yok diye LS full face kasklara bak derim. eldiven için ise şuna dikkat et kışlık eldivenler kalın oluyor giy dene ve bi motorun üzerine otur rahat edicekmisin gidonu tutarken freni debriyajı kullanırken. şahsen ben edemediğim için daha ince yapıda kışlık eldiven kullanıyorum. su ve soğuk geçirmezliğnin yanı sıra koruma kalitesinede bak tabikide.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    ekipmanı tamamlamadan heyecana kapılıp motor üstüne çıkmayın. siz hata yapmasanız bile karşınızdaki sürücünün hatasının sonuçlarına katlanmak zorunda kalmayın. zaten havalar bozuk. motorunuzu almak için bekleyin yada aldıktan sonra ekipman tamamlamak için biraz daha harcamalarınızdan kısın.

grottobora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600RR/CB125E
    Hayırlısı olsun.Bende arkadaşlara katılıyorum.Kaska iyi bir yatırım yapmak çok önemli.500 tl bu kapsamda çok az.

alijian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250l
    ben de kursa kayıt yaptırdım. önümüzdeki hafta dersler başlıyor. daha önce arkadaşın regal raptor 150 cc motoruyla trafiğe kapalı alanda 1 saat kadar oynamışlığım var sadece..bundan başka bisiklet hariç iki teker tecrübem yok. herbiri yarım saatlik 5 adet direksiyon dersi verilecekmiş. umarım yeterli olur. umarım sınavda trafiğe çıkıldığında saçmalayıp kaybolmam. umarım su çizgi şeklindeki banketten tekeri indirmeden geçmeyi başarırım. umarım sınavı geçerim. umarım pasifik rüyalarımdaki kadar mavidir...

camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    ls2 marka kask buldum 160 tl ye araştırdım 4 yıldız almış testlerde yeterli olacağını düşünüyorum başlangıçta sonuçta sürat meraklısı biri değilim..
    selam arkadaşım. fiyat kalite endeksi iyidir ama 80-100 km hızlar için üzeri hızlarda çok rüzgar alır. gürültü alır.

benim de diğer arkadaşlar gibi nacizane tavsiyem. 1200-1500 tl arasına çıkart en azından daha kaliteli bi kask al mont alırken en azından (en 1621-1) standardına uygun korumaların olsun. bunları motoru almadan al. motoru alınca hiçbir şeye paran kalmayacak. bu bir dost tavsiyesi. çünkü tvs olacak pulsar yok yok dicekler bilmemne falan filan. öncelik korumanı sağlama al sonra motoruna bak. burada bu sözleri dinlememiş biri var o da ben kendim sözdinlemedim ama allahtan düşmedim. sonra tamamlamak zor oluyor bilgine.

saygı ve sevgilerimle,
    tekeriniz düz bassın
    berkcigdem bunu beğendi.
    KocaAdam(Süper Teneke) & Camadan & ChomChok & G.ECE

Motosikleti
    ARKADAŞLAR BÜTÇEYİ 1500 YAPTIM EKİPMAN İÇİN.. ÇOK YUKARIDA YAZDIM AMA HALA 500 SANIYOR BAZILARINIZ ÜST MESAJLARI OKUYUN.. TÜM EKİPMANLAR ALINACAK.. MOTOR İÇİN KIŞIN ALIRSAM UCUZ OLUR FİKRİNDEYİM YAĞMURDA ÇAMURDA SÜRMEYECEĞİM YAZA KADAR..
    BAŞLANGIÇ İÇİN FİZİĞİME UYGUN MOTOR TAVSİYERİNE AÇIĞIM ŞUAN FİYAT/KALİTE ORANINA GÖRE TVS APACHE VE YBR ÖNDE DURUYOR.. AMA KASLI, FİZİĞİME UYGUN SCOOTERDE DÜŞÜNEBİLİRİM.. MOTOR İÇİNE MAX BÜTÇEM 3000

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)