Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ilginç Tesbitler-1

Motovento
    REKLAM ALANI
    İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Haberlerde direksiyon başında uyduğu için kazaya sebep olan sürücüleri hepiniz duymuşsunuzdur,Bunların içinde ikiteker sürücüsünü bu yaşıma kadar hiç duymadım,ya sizler duydunuzmu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

ilginç bi soru ama yapan varsa imkansızı başarmış demektir kınamak yerine tebrik etmek gerekir

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Ya ben anlamıyorum nasıl anladıklarını. Kazadan sonra adam hala mı uyuyor da oradan mı anlıyorlar? Ya direksiyon başında hapşırdığı için kaza yaptı da gazeteciler "uyudu" dediyse?

Ayrıca iki teker üzerinde hapşırırsak ne olur?

Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı
    Ya ben anlamıyorum nasıl anladıklarını. Kazadan sonra adam hala mı uyuyor da oradan mı anlıyorlar? Ya direksiyon başında hapşırdığı için kaza yaptı da gazeteciler "uyudu" dediyse?

Ayrıca iki teker üzerinde hapşırırsak ne olur?
    kaskın camı berbat oluyor.
    uyuduğunu görgü tanıklarına göre ve diğer teknik bulgulara göre (olay saati,takometre,yol durumu,fren izi olmaması,kazaya başka aracın karışmaması vb)

emrahcanyayli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelim history
    arkadaslar o uyuma oyle gozler kapanma suretıyle horul horul uyuma degil
    soyle acıklamaya calısayım bıldıgınız gıbı gece canlı muzık yapıyorum ve ertesı saba erkenden okula gıdıyorum bı de bu aralar fınal donemı... evden cıktım ve okula gıttım evet olay budur motora bındım ve ındım aradakı mesafede nasıl gıttım ne yaptım bılmıyorum tamamen reflekslerle gıttım sanırım hıc bısey hatırlamıyorum gozlerım acık ama resmen uyumusum okula geldıgımde lan nasıl geldım dedım basımdan asagıya kaynar sular dokuldu hemen kendıme musaıt bır pıyano odası bulup ıkı saat kestırdım eheheh aman dıkkat aman

trenox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var işte...
    motorun en kotu yanı bu işte yaaa. hadı arabada bıkac dakka uyursun da motorda olmaz herhalde.
    Sözkonusu vatan ise gerisi teferruattır.

Yaw motorda ister istemez insan yorulur , ama uyumaz...
    Uyursa helal olsun walla.Tebrik etmek lazım...

PHAETONW12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    vallaha benim birkaç kere başıma geldi,hatta bir keresinde yoldan çıkmak üzereyken kendime geldim ve çok zor toparladım,genelde memleketten izmire dönerken sabah çok erken çıktığımda oluyor,sabit süratle (90-100km/h gibi) giderken uykusuzsam ve yolda da uzun düzlükler varsa malesef uyku bastırabiliyor ,bu eğilimi farkettiğimde ise mecburen tempolu kullanmaya çalışıyorum ve gördüğüm ilk çeşmede yüzümü yıkayarak atlatıyorum unutmadan kaskın vizörünü de açıyorum

MeTaL_MoRguE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gsx-r 1300 Hayabusa
    walla motorun sürerken değilde çok kez yanında uyumuşumdur gezi sırasında
    ''her şey zehirdir,mühim olan dozdur.'' kızıldereli atasözü
    Alttan Motorgaçli Çifttekersel Dengelik Götürgeci.

valla uyuyanını görmedim de benim bi arkadaşım minibüs kullanıyodu önüne bi mobilet cıktı doksanla giderken yandan cakıverdi ama adam sol eliyle birayı dikerken dengesini kaybedip sola kaymıs ag seritte giderken bizim ki de farketmemiş cakmıs...işin ilginc tarafı bira içen salağa hiç bişi olmadı kafası açılmış ama ölmedi...bu bence ilginç bi tesbetmidir bilmem süper devrik cümle kurarımm hahaha
    Motosiklet Amaç Değil Araçtır:))

Infaustus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200
    Bir abimiz var bizim.. Ersen, Barış falan bilir.. Bize anlatmıştı.. Giderken motorda uyumuş ve kaza geçirmişti.. Bacağını kırmıştı sonucunda.. Olabiliyormuş demekki..
    Kralını tanımam. Edirne Motorcycle Club!!!

H@S@N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    geçen 23 nisan Denizli mt İzmir gezisinden dönerken (acil sebeplerden yalnız döndüm) iki gecede toplam 4 saat uyuduğum için çok uykum vardı sabahın 7 si gibi tam nerde olduğunu bilmiyorum bi an için uyumuşum motorla giderken motor kenardaki mıcıra girince gürültü ve yalpalamadan uyandım Allah korudu 80 km hızla gidiyordum. Uykusuz ne olursa olsun yola çıkmamak lazım.
    CBR 125 R

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Dalginliklar oluyor ve o an hemen 20 ile tin tin gitmeye basliyorum , hic canimi tehlikiye atamam. Ama aracta dalmak cok daha kolay. Denge yok direksiyonu biraksaniz bir sey olmaz bu rahatligi hiseden sofor bir anlik dalabiliyor.Zaten o anda oluyor ne oluyor ise.Ben hayatimda bir kez daldim direksiyon basinda oda cok yorgun bir sekilde sehir ler arasi yola ciktim.cok korktum en yakin benzincinde butun yuzumu yikamistim dakikalarca.Ama dikkat beyler hersey saniyeler ile sinirli.Malesef daha bu hafta biri daha uyumus ve Antalyada iki kisi araclari ile takla atarak olduler.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

macrol 500 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '05 Kawasaki z750s maviş :)
    Alıntı viper_1 adlı üyeden alıntı
    Yaw motorda ister istemez insan yorulur , ama uyumaz...
    Uyursa helal olsun walla.Tebrik etmek lazım...

motor da giderken uyumakmı?
    motorda uyunmazkı

ben de görürsem tebrik ederim tabi
    Kawasaki z750s O Bir Aşk

Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Bencede uyunmaz ama bakıyorum ki uyuyanlarda var zor olanı başarmışlar
    Okan ACAR

Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    otomobillerimde,çok yorgunsam uykum gelebiliyor.Ama motor üzerinde hiç uyumak nasip olmadı.O işi eşim çok iyi yapar(artçı olarak tabiiki) karşıyakadan çeşmeye kadar uyuduğu olurdu.

LaCiVerTSaRi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLE 500
    Valla ben bir keresinde balık tutarken bir abi geldi kuryeymiş muhabbet motordan devam etti ..ramazan ayıydı sahura kadar lüfer tutma olayları..muhhabbet esnasında oruclu iken kan şekerim düşüyor bir keresinde E-5 te uyuya kaldım minübüse arkadan vurup yere yatırdım motoru allahtan duraktı üstümden geçen olmadı demişti. Ben nasıl uyumayı başardın dedim hem oruc hem yorgunluk hemde kuryeci olursan uyursun demişti
    Akıllı efendi uslu sür motorunu ADAM desinler..
    Kaskını Tak Takmayanları Uyar..!!!
    http://www.setcom.com.tr

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    deneyimlerime dayanarak olayı kendimce anlatayım ...uzun yolda örnek marmaris-adana eşim adanalı olduğundan sık sık bu yolu yaparım ben sahili tercih etsemde eşim konya pozantıdan gitmemizi ister bu yüzde ya gelişte ya gidişte hep değişik yoldan gideriz ...şöle anlatayım alanyadan çıktıktan sonra gazipaşaya kadar güzel bi yol vardır deniz kenarından ama gazipaşa sonrası virajlar başlar yol dar ve bozuktur giden bilir işte bu yolda max 3. viteste gidersiniz ve gözler olur faltaşı hiç ama hiç uykunuz gelmez çünki yol uyumaya fırsat vermez ..erdemliye kadar yol böle devam eder ama müthiş manzaralar vardır yolda...
    gelelim diğer yola pozantıya kadar zaten otobandır...ulukışladan ereğli yoluna döndünüzmü karapınardan konyaya kadar yol dümdüz ve geniştir işte tehlike burda başlar önce mayışırsınız çünki yol refleks istemeyen dümdüz bi yol sora bi ağırlık çöker hafiften gözler kaymaya başlar hele pozantıdan çıkıp palanın yerinde tandırla ayranı mideye indirdi iseniz yandı gülüm keten helva siz farketmeden bi bakarsınız araba 180 e ibre dayamış hemen yavaşlarsınız 90 a inince durmuş gibi olursunuz ...

şimdi diyosunuzki bunun motorla ne alakası var ...var hemde çok yakın yol düz dahi olsa motoru dengede tutan sizsiniz en ufak bi refleks kaybında denge bozulur..bu yüzden dikkat hep yola verilir .Motor üstünde uyumak imkansızdır uyudunuzmu en fazla 100 metre gider alet ama araba öle değil...
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler