Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
12. sayfa BirinciBirinci ... 2101112131422 ... SonuncuSonuncu

beklenen 250cc enduro...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Nerede test edeceksin ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    DL650 XT L5 - yamaha delight 115
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nerede test edeceksin ?
    Nazillide, hemde laf aramızda oldukça kırıcı bir test olucak,hem yol hemde arazide..
    cenkito bunu beğendi.
    06 EB 8036
    09 R 5520

celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    Mondial meraklıları aşağıda vereceğim linkteki ufukk isimli üyenin yazdıklarını bir zahmet okusunlar. İşte mondial bu. Biz burada boşuna bir motorun arkasında mondial varsa koşarak uzaklaşın diye yirtmiyoruz kendimizi.

http://www.motosiklet.net/forum/gunc...duyurdu-2.html

Motosikleti
    Şimdi motovento mondialin ve Alpinestar markalı tüm ekipmanlarıda Türkiyeye mondial getiriyor ,Türkiye distribütörü onlar, Kymco nunda Türkiye distrübütörü mondial oldu şimdi bu markalardamı kötü..Ayrıca topic konusu olan 250 cc MİNSK Türkiyede üretilmiyecek yalnızca satış ve servis ağı Mondialin..hala daha Mondial motorların kötülüğünden bahsediyorsunuz ama bu motorun mondial motorlarla bir ilgisi yok.mondial ağız alışkanlığı esas UĞUR şirketler grubu yani mondialide yapan onlar..

Motosikleti
    Hayabusa
    Dünya starı markaların distribütörü olmak onemli degil, zihniyet önemli zihniyet.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    olay satılan motordan cok satana kayıyor, ben bastan beri sataya kayıyorum , savundugum satılan malın fiyatına göre kalitesi

tuna_tour - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 301- YAMAHA YBR 125- YAMAHA XTZ 660 TENERE
    Alıntı EGELİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi motovento mondialin ve Alpinestar markalı tüm ekipmanlarıda Türkiyeye mondial getiriyor ,Türkiye distribütörü onlar, Kymco nunda Türkiye distrübütörü mondial oldu şimdi bu markalardamı kötü..Ayrıca topic konusu olan 250 cc MİNSK Türkiyede üretilmiyecek yalnızca satış ve servis ağı Mondialin..hala daha Mondial motorların kötülüğünden bahsediyorsunuz ama bu motorun mondial motorlarla bir ilgisi yok.mondial ağız alışkanlığı esas UĞUR şirketler grubu yani mondialide yapan onlar..
    gelince gorursun alakayi, hatta videolarda gordugun ve buraya gelen arasindaki alakaya cay bile demleyebilirsin

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    60 ay vade ile bir tane alıp, vurucam kırbacı, vurucam kırbacı
    Bugüne kadar aldığım 1998 model 1 Enduro, yine 1998 model bir Naked, 2000 model 1 sport touring olmak üzere bindiğim (binmek neyse artık) hiç bir motosiklette arıza çıkaracak yolda kalacağım diye korkmadım.
    Belki 50 defa yolda da kaldım. Eşim ittirdi, ben 2'ye takıp vurdurdum. Bazen çalıştı bazen çalışmadı. Kilometrelerce motor ittirdim/ittirdik. Ne eşim şikayet etti ne ben. Motoru bırakıp yürüyerek dönmüşlüğüm de çoktur.
    Velhasıl, n'oluyo arkadaş yolda kalınca? Organ mafyası mı kaçırıyor? Kamyoncular mı salça oluyor? Nedir bu korku?
    oluroyle, cenkito, mustang256 ve 6 diğerleri bunu beğendiler..
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı celikat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oha, zarara bak.
    Mondial 250'lik ''GS Yavrusu'' enduro'yu 8,5'a aldın-senye kaça satacağın???...Bir de işin bu boyutu var....2 el CRF250L alırım bu paraya 3'lü GİVİ çanta seti ve demirleriyle 1050tl...Al sana ^^MİS^^ gibi enduro....

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:31 ----------

oha, zarara bak.
    11500 fiyatı olan beyaz 600'lük Mondial 2014 model-2.000km'de ve eksoz headers'ı pas içinde daha rodajı yeni bitmiş ve senesini doldurmamış makine (çöplük)....Kalite paçalarından akıyor (pas headers'larından dökülüyor)...Bunlar fotolarda görünenler-yakından baksak kim bilir neler çıkar,neler!!!...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:37 ----------

Alıntı tuna_tour adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum diğer çinlilerde varolan vibrasyon etkilerinin çoğu var, 0 km olanına o para verilmez bana göre yani ben vermem zaten 135 kg 150 cc cross ta mantıklı değil cross görüntülü sıradan bir çinli motor işin özeti , benim için tabiki ... eğlenmek, ufak ufak binmek isteyenin işini görür bir süre
    Mondi'nin 250'lik su soğutmalı cross'u bile 17bg (150'liliğin 135 kg'ı kasayı randımanlı taşımaması gayet doğal)
    Crf250l - 23bg ve 144kg...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:46 ----------

10 yaşında japon 0 km çinliden daha sağlam , bir 10 sene sonra o japon hala ayakta kalır ama çinlinin esamesi okunmaz, hava soğutmalı, karbüratörlü basit bir motor teknolojisi, yine her şeyini bilebilirsin .. neyse motor tepesinde bir 10 - 15 seneleri devirin ne demek istediği anlayacaksınız.
    Zaten Cenkito abimiz diyor ki ilk motorum-ona şimdi (daha 11.000km'de)BMW Gs gibi gelir....

Motosikleti
    gelince gorursun alakayi, hatta videolarda gordugun ve buraya gelen arasindaki alakaya cay bile demleyebilirsin
    Ezbere konuşma arkadaş bu MİNSK 250cc,o videolarda gördüğün motorun ta kendisi,fakat renk olarak yalnızca mavi rengi satışa sunulacak.dikkat etde çayı sen demleme...
    06 EB 8036
    09 R 5520

Motosikleti
    Hayabusa
    Dyavol-77,

9-10 bin lira arasında üç beş bin km de, çil çil yanan ktm Duke 200 ler var arkadaş. Bu zongşen arix üç mu her ne haltsa ktm içinden geçer, dışından çıkar. Torununa miras diye bırakırsın ktm yi. Millet hala çin peşinde koşuyor ya, akıl tutulması yaşıyorum yeminle.
    dyavol-77 bunu beğendi.

tuna_tour - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 301- YAMAHA YBR 125- YAMAHA XTZ 660 TENERE
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    60 ay vade ile bir tane alıp, vurucam kırbacı, vurucam kırbacı
    Bugüne kadar aldığım 1998 model 1 Enduro, yine 1998 model bir Naked, 2000 model 1 sport touring olmak üzere bindiğim (binmek neyse artık) hiç bir motosiklette arıza çıkaracak yolda kalacağım diye korkmadım.
    Belki 50 defa yolda da kaldım. Eşim ittirdi, ben 2'ye takıp vurdurdum. Bazen çalıştı bazen çalışmadı. Kilometrelerce motor ittirdim/ittirdik. Ne eşim şikayet etti ne ben. Motoru bırakıp yürüyerek dönmüşlüğüm de çoktur.
    Velhasıl, n'oluyo arkadaş yolda kalınca? Organ mafyası mı kaçırıyor? Kamyoncular mı salça oluyor? Nedir bu korku?
    Paramla rezil olurum , yollarda sefil olurum, buda bana koymaz diyosan senin icin sorun olmaz, ben almayim, alanida uyarayim, alan icinde onemli degilse bi durum zaten alanin kendi secimi

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:52 ----------

Ezbere konuşma arkadaş bu MİNSK 250cc,o videolarda gördüğün motorun ta kendisi,fakat renk olarak yalnızca mavi rengi satışa sunulacak.dikkat etde çayı sen demleme...
    insallah dedigin gibi cikarda cayi ben demlerim

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    İnternetten MİNSK diye arattırın,videolarını izleyin,test pilotlarını dinleyin bakalım,nasıl olduğunu göreceksiniz,millet motoru görmeden mok atıyor,Türkiyede bu motorun dağıtımını bayiliğini Mondial yapacak üretimini değil,motor yurt dışında neyse burdada o.fiyatıda sanırım çantalı haliyle 10 binin üzerinde olur.Kullanan arkadaşlarımdan aldığım bilgilere göre,özellikle malzeme kalitesi süper,görüntüsü ayrı bir güzel,kalıplı ve inanılmaz bir torku olduğunu söylüyorlar hızıda 130 son.bir kaç güne kadar,eğer vaktim olursa bende test etmek niyetindeyim,bakalım o zaman ayrıntıları yazarım sizlere..
    Son hız 130 çok az yahu...crf250l bile 150-154 görüyor düz yolda...10bin verecem ve yzf125r,cbr125r yolda beni geçecek...Yakarım oyle motoru(çöpü)...
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    Hayabusa
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son hız 130 çok az yahu...crf250l bile 150-154 görüyor düz yolda...10bin verecem ve yzf125r,cbr125r yolda beni geçecek...Yakarım oyle motoru(çöpü)...
    O gövdeyle, o saçma sapan cantalarla ancak o kadar gider. O değilde, motorun Çin malı olduğunu devir gösterisine bakarak hemen anlayabilirsin. O gostergenin çizgileri nedir öyle ya? Çok mu zor güzel bir tasarım yapmak? Vizyonsuzlugunu göstermiş yine Çinli.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    9-10 bin lira arasında üç beş bin km de, çil çil yanan ktm Duke 200 ler var arkadaş. Bu zongşen arix üç mu her ne haltsa ktm içinden geçer, dışından çıkar. Torununa miras diye bırakırsın ktm yi. Millet hala çin peşinde koşuyor ya, akıl tutulması yaşıyorum yeminle.
    ktm duke 200 lerin cıkarttıgı sorunları duymadınız galiba, ilgili baslıkta sayılmasada yakınen bir arkadasım baska baslıkta hepsini saymıstı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:12 ----------

dyavoll-77

tek silindir makinada titresim olacaktır tabi, babamın sıfır km honda ps150 i var, orta sehpa da ve rolantide iken

aynalardan düzgün görüntü göremiyorsun titresimden, motor devirlenince azalıyor.

sahibi oldugum ilk motor mondial ama xt600 de sürdüm yada ybr cbf de.

motorum : parasına göre iyi, ben memnunum.

yukarıda bir sey söylemiştim, motorum, modifiyeden sonra xl200 ü performans olarak gecer, caddede de arazide de.

uzun ömür ve kalite olarak sıfır japon olmaz tabi.

ama bu fiyata bu köfte
    AttilaXtreme bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ktm duke 200 lerin cıkarttıgı sorunları duymadınız galiba, ilgili baslıkta sayılmasada yakınen bir arkadasım baska baslıkta hepsini saymıstı.
    2 abim var...bir büğümde 2013 KTM 200 Duke ABS var (0km aldı)şu an 26.000km.'de 2 defa yurt dışı yaptı...Ne sorunu-sıkmayalım istersen aga (buraya da üye : Uçanteneke)...kendisine mesaj at-seni ayrıntılı bilgilendirsin) istersen....

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:18 ----------

Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:12 ----------

dyavoll-77

tek silindir makinada titresim olacaktır tabi, babamın sıfır km honda ps150 i var, orta sehpa da ve rolantide iken

aynalardan düzgün görüntü göremiyorsun titresimden, motor devirlenince azalıyor.

sahibi oldugum ilk motor mondial ama xt600 de sürdüm yada ybr cbf de.

motorum : parasına göre iyi, ben memnunum.

yukarıda bir sey söylemiştim, motorum, modifiyeden sonra xl200 ü performans olarak gecer, caddede de arazide de.

uzun ömür ve kalite olarak sıfır japon olmaz tabi.

ama bu fiyata bu köfte
    xl 200 17hp.........sen Mondi'yi 150cc'den 200cc'ye çevirdin..11bg'den 17bg üstünde bir güç mü aldın...Dyno Test cihazına bağlandı mı motorun modifiyeden sonra???...Yoksa tamamen tahmin üstüne mi yorum yapıyoruz...???

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

xl 200 17hp.........sen Mondi'yi 150cc'den 200cc'ye çevirdin..11bg'den 17bg üstünde bir güç mü aldın...Dyno Test cihazına bağlandı mı motorun modifiyeden sonra???...Yoksa tamamen tahmin üstüne mi yorum yapıyoruz...???
    şimdiki kullandıgım hali 200 cc, bu mütevazi modifiye ben suanki halinden bahsetmiyorum,

cg modifiyesinde cok rahat 250cc, hatta 285 cc lere cıkılabiliyor.

benim kasteddiğim üst klasman modifiye olayı idi.

olayın sonunda cc farkı olacaktır ama performans olarak dile getirmiştim.

ve tabiki bu işte ki maliyet olayı.

gene forumdan syanur a sormak lazım duke 200 den cekilenleri

dediğim gibi okuduklarımdan dolayı onu yazmıstım

duke 200 ilgili yazı:

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post3430340
    tinerci bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Yav kullanmayı bırakın, yakından görmediğiniz aletin arkasından amma atıp tutmuşsunuz.
    En çok sevdiğimiz şey bu değil mi zaten...

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    fakat renk olarak yalnızca mavi rengi satışa sunulacak
    Ama ben turuncu rengini beğenmiştim. Bence tek renk yeterli olmaz. Zaten toplam 4-5 rengi var. Bu anlamda çeşit artmalı. Merakla bekliyorum.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    Hayabusa
    Alıntı cenkito;3479898
    [B
    adlı üyeden alıntı
    ktm bu modelden 500 bin satmış olsa, belki bin tanesinde sıkıntı vardır. sıfır sorunla üretim yapan bir firma görtersene bana? not defteri üretiyor olsan bazı serilerde satır çizgileri kayar filan bir şey olur yani. kaldı ki motosiklet üretiyorsun, binlerce parçadan oluşan mekanik bir araç. her şey bir yana arkadaş motoru sıkıştırarak kullanıyormuş genelde. sorun çıkarabilir yani. bugün ferrariyi bile sürekli red line civarında kullansan o da sorun çıkarabilir. bir de motoru giderken yatırmış, fren pedalı kırılmış, ona kızmış. yok artık dedim. titanyum'dan mı yapılmış bu motor? heralde bir yerleri kırılacak? motosiklet mekanik bir cihaz, güzel biner, tadında gazlarsan ktm sorun çıkarmaz kardeşim. istisnalar da kaideyi bozmaz. yukarıda verdiğim örneğe dönelim, ktm bu motordan 500 bin üretmiş olsun, belki bin tanesinde sorun vardır, belki de yoktur. çin malı 500 bin üretsin 400 bin tanesinde sorun olur. kaliteyide aradaki bu fark belirler.

REKLAM ALANI
12. sayfa BirinciBirinci ... 2101112131422 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)