Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Lastiğim patladı Kimsenin umrunda değildim...

Motovento
    REKLAM ALANI
    bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Insanlık hakketen ölmüş kimse durup bakmıyor bende zamanında benzin bitince 2.5 km motoru sürükledim biride bakmadı
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Benim başıma gelse aynı şekilde benimde canım sıkılırdı bu duruma.
    Sözde 4 tekerden en büyük farkımız birbirimize olan saygımız ,sevgimiz, dostluğumuz.
    Demekki motosiklet sayısı arttıkça 4 tekerden farkımız kalmayacak.

Ben görebildiklerime duruyorum.
    mehmetenis bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    bu olayın insanlıkla falan pek ilgisi yok. millet kazaya bile durmuyorken patlak lastiğe hiç durmaz. siz bence biraz fazla duygusala bağlamışsınız. şikayetiniz kasko sigortasına olmalı, yolunda gidene değil. ben olsam yapardım falan geçin bunları kimse %90 aynısını yapardınız. yardıma ihtiyacı olan yardım ister. yardım etmek isteyen gerçekten durur yardım eder. Öyle yalandan bir ihtiyacın var mı diyen ile durmadan geçen arasında hiçbir fark yok.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim başıma gelse aynı şekilde benimde canım sıkılırdı bu duruma.
    Sözde 4 tekerden en büyük farkımız birbirimize olan saygımız ,sevgimiz, dostluğumuz.
    Demekki motosiklet sayısı arttıkça 4 tekerden farkımız kalmayacak.

Ben görebildiklerime duruyorum.
    4 tekerden bir farkimiz kalmadi buna emin olabilirsin .o yuzdendirki yolda motorsiklette görsem selam verilmedigi surece kimseye selam vermem ,gerci ben motosiklet sürenlerle göz temasi kurmuyorum artık sahsen kendi adima konusmak gerekirse yoluma bakarim ,yardim isterse dururum istemesse görmezden gelirim. Ben motosiklet suruculerini 4 teker arac kullananlarla ayni durumda görüyorum. Lakin yakın arkadaslarimdan motor kullananlar istisna !
    mehmetenis bunu beğendi.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Demin sert bir virajda yokus yukari virajin ic tarafinda durmus bir motosiklet gordum durdum (bu konu aklima geldi hemen ) sorun ne dedim arkadas acemi idi biraz motoru kaldirmakta zorluk cekiyordu.duzluge kadar cikartip biraktim.
    arkadas orda bile kalkarken dusuyordu az daha.orda insan panikler bisey yapar kaza olur cani yanar. Halbuki ne kadar basit 1 dk surdu bu arkadasa yardim etmem.
    neticede durun arkadaslar , birbirimize yardim edelim bu trafikte birlik olalim ki biraz olsun derdimize cozum bulalim.
    mehmetenis ve leokaplann bunu beğendiler.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    İyi bilirim ağustos ayı ,160 kilo motosikleti 3 kilometre iterek tekeri patladığı için ustaya ittirmiştim.Şehrin göbeği gidene kadar kaç motosikletli geçti yanımdan .Gerçi dursa ne olacak berabermi ittiricez.Öyle bir sıcak yaz günüydü kimseyede kızma hakkım yoktu.
    mehmetenis bunu beğendi.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı zihnigonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok hocam, haklısınız. Birkaç il dışında Anadoluda olsaydınız kesinlikle birileri durardı, ben de dururdum.
    Biraz farklı bir olay ama 2 gün önce sabahleyin işe de geç kalmıştım. Eşimi iş yerine bırakacağım, iş yerine 25 mt kala sağdan bir motor yavaş yavaş gidiyor (dikkat edin sağdan yardırıp gitmiyor). Önümden giden araç sağda boş bir yeri görünce lank diye direksiyonu sağa kırdı. Az daha adamı eziyordu. Otomobilin sağ kapısı zarar gördü. Motorcuda fazla birşey yok gibiydi. Herneyse eşimi bırakıp dönüş yaptım. Kreşe bırakmak için aracımda oğlum da vardı "Babacığım sen bekle ben hemen geliyorum" dedim. Olay yerine vardım adam çocuğu yiyecek. Dedim "ooooop, dur bakalım. ben sizin aracınızın arkasındaydım." böyle böyle oldu. Adam bu kez ırın kırın demeye başladı. Sonra motorcuya dönerek "kardeşim sen benim numaramı al, bu lavuk aksilik yaparsa beni ara" dedim. Ve olay yerinden ayrıldım.
    Senin olaya benzer çok insanlara yardım ettim, edenleri de çok gördüm. Anadolu'da bu tür şeyler olmaz hocam.
    Tekrardan geçmiş olsun.
    Yorumunuz için teşekkür ederim, Anadolu da insanlar daha davetkar, daha içten neden derseniz geçen yaz temmuz ayında 2200 Km Anadolu gezimde motorumda ve bende hiç bir sorun olmamasına karşın her durduğum yerde yorgunsan burada dinlenebilirsin söylemleri veya yolda giderken diğer motorcu arkadaşların kornaları o içtenliği bana fazlasıyla yaşattı.

Ama İstanbul ah İstanbul düşersen yardım edenin yok işte hani bir laf varya tırnağın varsa başını kaşıyacaksın o hesap işte.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:10 ----------

Alıntı EKONOMİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motora çakmaklık çıkışı koyabilir
    çakmaktan çalışan çelik kompresorünüzü de shad marka bagajınızda bulundurabilir
    fitil adı verilen dublex lastik tamir kitini de kocaman bagajınızda bulundurarak lastik patlaması halinde tamirini gerçekleştirebilirsiniz

ondan sonra yok insanlık öldü mü falan gerenk yok bunlara hacı
    arabayla yolda dursa kazaya sebebiyet verebilir
    motor sürücüsünün de acil işi olabilir hastası vardır
    dursa ne anlayacak tamir seti yoktur onda da
    ne yapsın evine kadar motorunu mu itsin?

en azından tamir spreyi alabilirsin

sprey
    http://www.hepsiburada.com/liste/pro...FYbKtAodBWoAbg

fitil
    http://www.hizlial.com/plug-lastik-t...7c035/10294464
    Yorumunuz için teşekkürler, yalnız benim koltuğun altında lastik tamir kitim vardı zaten ama pompam yoktu ama en kısa sürede edineceğim bir tane.
    Lastiğim patladığını yolda hissettim zati, bir araç sürücü de uyarmasıyla artık gidilmeyecek vaziyette olduğunu anladım.
    lastiğin havası bayağı söndüğü için lastiğe zarar vermemek amacı ile durmak zorunda kaldım.
    Ama tavsiyeniz için teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:13 ----------

Alıntı phradrel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yoldaki motorculara bakıyorum ama kendi hallerindeyse durmuyorum. el falan edilse dururum, bir kaç kez durdum kendi işlerindeydiler.

bence siz ondan önce motosiklete uygun çekici göndermeyen kasko şirketinizi şikayet edin. çekici sizi arayıp bir de çok afedersiniz fırça atmaya kalkmış. ben olsam bunların peşinde koşardım. kendi işimi kendim halletmem paramla rezil olmaktan yeğdir.

siz yine de el edin duranlar olacaktır. gerçi lastik patlatığına yanınızda sprey alet edevat ve tamir kiti olmadan çok da bi şey yapılamaz. bence siz bunu kaskonuzla bir görüşün.
    üstat ertesi gün kaskoyu aramayı çok düşündüm ama inan ki bu işin sorumlusunu çekicinin şoförüne yıkacaklarını düşünerek aramaktan vazgeçtim,
    ki lastik tamir kitim var, ama pompam yoktu o yüzden durmak zorunda kaldım.
    Birde çocuğun omuzunun çıkması beni bir hayli üzdü açıkçası.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:16 ----------

Alıntı emre xt125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben omzu çıkan çocuğa takılı kaldım ilk iş, onu sağlık ocağı ya da bir hastaneye götürmeyi düşünmediniz mi?
    şahsen ben motosikletli de olsa araba da olsa yolda duran kişiye durup bi sebebini sorar, yardım edebileceğim bir şey var mi, bir ihtiyacınız var mi ? diye sorarim.. araci arızalı olup bekleyen ile keyfi bekleyen kendini zaten belli ediyor anlıyorsun onu.
    Ben çocuğa sordum dedim istersen hastaneye gidelim dedi, ama bana kendisi bütün gece çalışmak zorunda olduğunu söyledi, bende diretemedim açıkçası.
    Ben çocuğa oldukça üzüldüm bu yazdıklarımı çok içten yazıyorum ama kasko ve çekici firması suçlu, zaten çocuk motoru yüklemesinden bu işi ilk defa yaptığı belli, ee bende her gün motor çektirmiyorum benim de ilk defa başıma geliyor,

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:20 ----------

Alıntı braveguy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önce büyük geçmiş olsun. o yolda lastiğin patlaması her türlü melanete sebep olabilirmiş, iyi ki size birşey olmamış.

belki yanlış anlaşılacak ama; yaşadığınız tecrübe, durduğunuz yerle, oradan geçen insan profili ile de ilgili bir durum.
    geçenlerde arkadaşımla telefonla konuşmak için yolun sağında durdum motorun üzerinde oturarark telefonumla oynuyorum,
    4 ayrı motorcu durdu "sorun mu var yardım gerekiyor mu" diye. duranların hepsine sorun olmadığını söyledim, ilgileri için teşekkür ettim.
    ben de sizin hissettiğinizin tam tersini hissettim, hatta "motorcu olmak ne iyiymiş, en azından başın sıkıştığında birisi yardım edebilir" diye düşündüm.
    maalesef duranların hiçbiri paketçi elemanlar değildi. duranların tümü bizler gibi motor sahibi, belki keyif için kullanan arkadaşlardı. yani biz arabayla bile trafikteyken sırf motor sürdükleri için paketçi arkadaşlara empati kurabiliyorken, motorunuz, kıyafetiniz vs onlardan biraz farklıysa pek umursamıyorlar sizi. bu olay da benim başıma leventte geldi.

bu arda umarım lastiklerdeki yağlardan da kurtulmuşsunuzdur.
    yorumunuz ve geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ederim,
    size duran motorcu arkadaşlardan Allah bin kere razı olsun, yorumda da yazdım bir arkadaş durdu ama yapacağı bir şey yoktu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:22 ----------

Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam öncelikle geçmiş olsun. iyi niyetiniz yüzünden başınıza geliyor böyle işler. kasko firmanızın gerekli işlemleri yapması gerekiyor. işiniz çabucak hallolsun diye uğraşıyorsunuz farkındayım. fakat herhangi bir sıradışı durumda kasko firması size "neden böyle yaptınız?" diyebilir. ki kurumsal firmalarda herkes kendi görevini yapmakla sorumludur. bu da böyledir. kasko firmasını arayıp gelen araca motosikletim yüklenemiyor. diye tatlı sert konuşmanız belki çözebilirdi. insanlar bundan anlıyor. çekicinin sahibi kim oluyor da sizi arayıp saydırabiliyor? en kısa zamanda kasko şirketinizle oluşan bu problemi görüşmenizi ve gereğinin yapılmasını hatta cezalandırılmasını istemelisiniz. çünkü bugün size yarın bi başkasına. kaskoya o kadar paralar veriyorsanız o motoru siz yüklememelisiniz. benim de hiç olmadık yerde zincirim koptu. bir tanıdığımın kamyoneti vardı yakıt masrafına çektik. beraber yükledik. ben verdim üç beş siz verdiniz yüzlerce lira. aynı işi yaptık. bunu yanlış hiçbir arkadaşım yanlış anlamasın ama parasını veriyorsanız karşılığını dibine kadar alacaksınız. kamyonun sahibi kim ki bağırıyor çağırıyor artise bak ya.
    boş bırakmayın bence peşinden gidin. her zaman böyle şeylerin peşinden gittim. ve kazanan ben oldum tavsiye ederim. çekimser kalmayın. sizin muhattap olacağınız kişi/kurum kasko firmasıdır.

tekrardan geçmiş olsun lastik patlamasından dolayı başınıza bişey gelmemiş en azından bu iyi bir haber.

ben de herhangi farklı bir durum sezdiğimde yavaşlarım bakarım lastik patlaması gibi bişey görürsem dururum. ama bazen motorcular kenara çekip öyle dinlenmek için de duruyorlar. o yüzden bakarım yardım isterse veya sizinki gibi sıradışı bir durumsa en azından sorarım. kimse bana sormadı diye içerlenmekte haklı veya haksızsınız diyemem. fakat öküz çok memlekette. siz de belirtmişsiniz kimse durmak zorunda değil zaten zorunda olmadıkları için durmuyorlar zaten. ki durmak zorunda olduğu yerde bile durmuyor bu öküzler.

ben yine kasko firması ile görüşüp bu işin peşini bırakmamanızı en azından yediğiniz fırçayı kasko firmasına iade etmenizi öneririm. emin olun bundan sonra size çiçek gibi bakacaklar. eskort araç bile yollarlar :D
    üstat yorumunuz için çok teşekkür ederim, bu arada size de büyük geçmiş olsun, zincir ayağınıza veya lastiğe dolanabilirdi Allah korumuş,

Zincir kopması en çekindiğim şeylerin başında gelir, lastiğe dolanıp kitleyebilir veya o hızla ayak bileğinize ciddi yaralar verebilir,
    o yüzden vadesi dolmamış zincirimi değiştirip DİD marka xring orijinal zincir taktım, ama sonuçta kul yapısı her şey olabilir.

Ben kasko firmasını ertesi gün aramayı çok düşündüm ama çocuğun omuzu çıktı birde arayıp şikayet etsen iş çocuğa patlayacaktı o yüzden aramadım ama inanıyorum ki o çocuğun omuzu çıkması çekici firmasına büyük bir ders oldu, yine Allah o çocuktan razı olsun sakat belimi fazla zorlama izin vermedi hatta abi bırak ben yapayım dediğini çokça kez söyledi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:31 ----------

Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç bi zaman birinden yardım umarak yola çıkmadım lastiğimde patladı o şekilde sürdüm yavaş gittim nede olsa istanbuldasınız en fazla gideceğiniz 1-2

kmde benzinci bulunurdu geçmiş olsun tekrarı olmaz inşaallah..
    Yorumunuz için teşekkür ederim, zaten yan yolda olsam 150-200 m ileride eski full yeni Türk petrolleri istasyonu var,ama E-5 de kaldım lastikte aşırı indiği için lastiğe zarar vermemek için yola devam etmedim, yoksa depoya oturarak sürmek çok zor bir şey değil ama belimde sakat bu şekilde ani hareketlerde yapamıyorum. Tabi ki yola birinin yardımını bekleyerek çıkmak doğru değil, ama o gün belim aşırı ağrıyordu o çekicinin üstüne inmek binmek bel ağrısı ile oldukça zor ve acı verici bir hareket, ben çekicinin üstüne 2 defa çıkıp inmek zorunda kaldım. Hatta şunu da söyleyeyim Motoru bıraktıktan sonra eve geldim acısına dayanamadım eşimle birlikte gece yarısı saat 03:00-03:30 sularında arabayla acile gidip iğne yaptırmak zorunda kaldım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:42 ----------

Alıntı 40yapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla ben şimdiye kadar selam verdiğim 100 motorcunun sadece 3-4'ünden selam aldım. Basit bir selamı bile vermeyen adamlardan durup da yardım önermesini beklememek lazım aslında. Şunu kabul etmeliyiz: her ne kadar motor ayrı bir kültür ve bilinci temsil etse de yanımızdan geçen motorcu bu toplumun ortalama bir ferdini yansıtıyor aslında. Bu toplum he kadar bencil, çıkarcı, riyakar ve iki yüzlüyse yanımızdan geçen ortalama bir motorcu da o kadardır, taksi de o kadardır, jeep de o kadardır. Şimdiye kadar yardıma ihtiyaç duymadım, umarım da duymam. Ama eğer yolda kalırsam sadece yukarıda bahsettiğim o yüzde 3-4'lük kısmın bana denk gelmesini beklerim. Şansım varsa da bir an önce gelirler.

Haa, ben dün sizi görseydim ne yapardım? Valla elimden birşey gelmez, motordan da lastikten de anlamam. Yanımda da üç beş ufak alet ve 2-3 kilo köpek maması dışında da birşey taşımıyorum ne yazık ki. Yani yardım edemeyeceğim çok açık ve net. Ama yine de dururdum, elimden gelecek birşey olup olmadığını sorardım. Tamam, motordan lastikten anlamam. Ama misal, şarjı bitmiş adama çekiciyi araması için telefonumu vermek elimden gelebilecek bir şeydir, olur ya. Unutmamalıyız, aslında hepimizin elinden gelecek bir şey vardır. Ufak bir geçmiş olsun dileği, ve kısa bir süreliğine de olsa yolda kalmış adamın çaresizliğini paylaşmak çok çok büyük yardımdır aslında, ve hepimizin elinden gelir bu. Motordan lastikten anlamak değildir her şey. Sadece biraz empati gerekiyor, o kadar.

Hepimiz insanların duyarsızlığından, bencilliğinden yakınıyoruz ya aslında. Bunu değiştirmeye kendimizden başlamalıyız. Biz değiştikçe, diğerlerinin de değiştiğini, değişebileceğini göreceğiz. Evet, herkesi değiştiremeyiz. Ama yukarıda bahsettiğim yüzde 3-4'lük oranı 10-15'e çıkarabiliriz. Yeri geldiğinde yol vererek, yol verene teşekkür ederek, ya da yolda kalana yardım sunarak bunu yapabiliriz Ve belli mi olur, bizim birine yaptığımız küçücük bir yardım, o kişinin bir başkasının hayatını kurtarmasına vesile olur.

Sağlıcakla kalın,
    Yorumunuz için teşekkürler, söylediklerinizde oldukça haklısınız,

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:45 ----------

Alıntı fastturkish adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, ilk girişi okudum anladığım kadarıyla olayda tek mağdur olan kişi çekicinin omzu çıkan şöförü. Olay sonrasında sizi arayan patron şöförün omzunun çıktığını söylediğinde nezaketen de olsa adamın numarasını alıp bir geçmiş olsun diyebilirdiniz ama siz onun yerine "benim mi suçum" gibi çıkışmışsınız. Yoğun trafikte kenrar çekmiş bir motorcuyu görüp durmayanlara suç buluyorsunuz ama kendinize hiç suç bulmuyorsunuz. Biraz ironik geldi.
    O gün belim aşırı ağrıyordu o çekicinin üstüne inmek binmek bel ağrısı ile oldukça zor ve acı verici bir hareket,ben çekicinin üstüne 2 defa çıkıp inmek zorunda kaldım ki ben bu şekilde çocuğa elimden geldiğince yardım ettiğime inanıyorum, Hatta şunu da söyleyeyim Motoru bıraktıktan sonra eve geldim belimin acısına dayanamadım eşimle birlikte gece yarısı saat 03:00-03:30 sularında arabayla acile gidip iğne yaptırmak zorunda kaldım.

Suç kimin biliyor musunuz çekici firmasının suçu,o çocuğu gece gündüz oraya araba çekmek için gönderip 205 Kg motoru yüklemesini beklemek suç,
    zaten aracın üstü aşırı kaygan ayaklarınız durduğunuz yerde kayıyor, bel de sakat,çocuğun da omuzu çıktı vb..

Şimdi suç kimin? Eminim ki sizde durmazdınız yolda ama unutmayın ki herkes bir gün yardıma ihtiyaç duyabilir,
    eğer sizin bir gün yardıma ihtiyacınız olur ise bende oradan geçersem ben seve seve dururum.

Ben yorumumda da yazdım çekici firmasıyla bağrışırken adam suratıma telefonu kapattı, ben mi sorumlusuyum derken tak kapandı telefon, eğer kapatmasaydı çocuğun durumu soracaktım ama olmadı, arayabilirdim ama aramadım o gecenin stresi yorgunluğu gibi gibi

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:57 ----------

Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Geçmiş olsun,üzüldüm..Kaskolu da olsa motor,çekici gelecekte olsa o an insanın yanında biri olsun istediği anlardandır.İnsan duymak isteyebilir, "abi bir sorun mu var,geçmiş olsun,üzülme, bir ihtiyacın var mı " cümlelerini..

Bana düşmez belki ; sonucta kaskolu bir aracınız var ve motosikletinizin tekerinin patladığını bilerek geliyor olmalılar. Hakkınızı arayın derim,siz yardım etmek zorunda mısınız, bence zorunda değilsiniz, gelecekler motoru araca alacaklar, işinizi görecekler..Ki siz belinizde sıkıntı olduğu halde yardım etmeye çalışmışsınız.Bu sorunu yaşayan bir bayan olsaydı,yardım edebilecek miydi sanki,hangi gücte yardım edilebilir,motor oraya nasıl çıkartabilir ?? Şikayetinizi gereken yerlere yapın derim..

Açıkcası sunu da eklemek istiyorum,şöförün omzundan kıt sesi geldi diye de,adamın omzunun çıktığını çıkmadığını bilemezsiniz.Adam o halde birde çorba parası istemiş , ben önemsiz bir durum olarak görürdüm,kıtlama sesini..Sonrada beni arayıp,neden yardım etmediniz diye çıkışılıyor olsa, tepkim sizinki gibi olurdu. Bazı yazılan yorumlar var, şöföre yardım etmediniz vs gibi açıkcası haksız buluyorum bu şekilde düşünenleri..

Geçmiş olsun
    Doğru az önce de yazdım ben kimseye güvenerek yola çıkmıyorum zaten, ama beni üzen asıl olay ilk başta şoförün omuzunun çıkması ardında da vurdum duymazlık, inanın ki şoföre yardım ettim hatta yorumda da yazdım, yardım ettiğim den dolayı bel ağrıma dayanamadım gece acile gitmek zorunda kaldım,
    Şikayet etmeyi çok düşündüm ama şikayet etmiyecem çünkü işin faturasını şoföre kesecekler,

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:13 ----------

Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesinlikle katılıyorum "SHAD" marka bagajınızda paddock sehpası lokma takımı alyan anahtarları çeşitli anahtarlar tornavidalar darbeli matkap hatta cnc torna da taşırsanız oracıkta motosikleti tamir etmeyi bırakın yeni motosiklet imal edersiniz.
    sonra vay efendim lastiğim patladı kimse durmadı.. ayrıca lastiğin patlaması tehlikeli birşeydir düşünce vücudunuzu koruması için beyazeşya kutularından çıkan straforlarla tüm motoru ve kendinizi koli bandıyla bağlamalısınız. ayrıca kocaman bagajınız var içine girip yatabilirsiniz. KOCAMAN offf çok büyükmüş bagajınız. motor ne xj6 oo kıyak motor kaç yapıyo? reyzik motorlar çok güzel. motor çok tehlikeli ama. şeytan işi falan.
    Teşekkürler, sözlerime tercüman oldunuz ama arkadaş haklı en azından küçük bir pompa bulundurmam gerekir, lastiği tam şişirmese de yürüyecek kadar yol yaptırır,

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:17 ----------

Alıntı yeknet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu olayın insanlıkla falan pek ilgisi yok. millet kazaya bile durmuyorken patlak lastiğe hiç durmaz. siz bence biraz fazla duygusala bağlamışsınız. şikayetiniz kasko sigortasına olmalı, yolunda gidene değil. ben olsam yapardım falan geçin bunları kimse %90 aynısını yapardınız. yardıma ihtiyacı olan yardım ister. yardım etmek isteyen gerçekten durur yardım eder. Öyle yalandan bir ihtiyacın var mı diyen ile durmadan geçen arasında hiçbir fark yok.
    sizde haklısınız, ama ben olsam dururdum, buna inan, artı yardım isteyin diyorsunuz ben zaten belim sakat o gün ayakta bile çok zor duruyordum o şekilde yardım isteyemezdim, zaten motordan indikten sonra iki yol arasında ki boşluğa oturmak zorunda kaldım, çünkü ayakta durmak bile bir hayli acı veriyordu,

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:25 ----------

Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demin sert bir virajda yokus yukari virajin ic tarafinda durmus bir motosiklet gordum durdum (bu konu aklima geldi hemen ) sorun ne dedim arkadas acemi idi biraz motoru kaldirmakta zorluk cekiyordu.duzluge kadar cikartip biraktim.
    arkadas orda bile kalkarken dusuyordu az daha.orda insan panikler bisey yapar kaza olur cani yanar. Halbuki ne kadar basit 1 dk surdu bu arkadasa yardim etmem.
    neticede durun arkadaslar , birbirimize yardim edelim bu trafikte birlik olalim ki biraz olsun derdimize cozum bulalim.
    Allah sizden razı olsun, büyük bir sevap işlediniz,o kişinin Allah razı olsun bile demesi sizi bin türlü beladan korur,
    Düşüncelerinize aynen katılıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:27 ----------

Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah sizden razı olsun, büyük bir sevap işlediniz,o kişinin Allah razı olsun bile demesi sizi bin türlü beladan korur,
    Düşüncelerinize aynen katılıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:29 ----------

Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi bilirim ağustos ayı ,160 kilo motosikleti 3 kilometre iterek tekeri patladığı için ustaya ittirmiştim.Şehrin göbeği gidene kadar kaç motosikletli geçti yanımdan .Gerçi dursa ne olacak berabermi ittiricez.Öyle bir sıcak yaz günüydü kimseyede kızma hakkım yoktu.
    olsun biri dursaydı belki motoru iki kişi itecektiniz, neden böyle düşünüyorsunuz? İyilik yapan iyilik bulur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:32 ----------

Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olsun biri dursaydı belki motoru iki kişi itecektiniz, neden böyle düşünüyorsunuz? İyilik yapan iyilik bulur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:34 ----------

Değerli arkadaşlar yorumlarınız ve geçmiş olsun dilekleriniz için tekrar tekrar her birinize ayrı ayrı teşekkür ederim,
    Şurada yazılanları görünce insanlığımızın ölmemiş olduğunu can çekişerek de olsa yaşadığını ve yaşamak istediğini anladım,

Tekrardan teşekkür ederim,

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:40 ----------

Değerli arkadaşlar yorumlarınız ve geçmiş olsun dilekleriniz için tekrar tekrar her birinize ayrı ayrı teşekkür ederim,
    Şurada yazılanları görünce insanlığımızın ölmemiş olduğunu can çekişerek de olsa yaşadığını ve yaşamak istediğini anladım,

Tekrardan teşekkür ederim,

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı bursagsli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Insanlık hakketen ölmüş kimse durup bakmıyor bende zamanında benzin bitince 2.5 km motoru sürükledim biride bakmadı
    senin motorunun benzini bitince insanlik ölüyor mu?
    insanlar ne yapsın arada bir durdurup da deponda benzin var mi diye kontrol mu etsin
    illa birilerini suclamak adet olmuş

benim benzinim yolda bitse, kendi suçum oldugunu bilerek ses etmem

ha birinde motorunu iten iki kişi vardi ise giderken gördüm
    benzin bitmiş durup bagajimdaki sisenin dibinde kalan benzini depolarina döktüm

insanlara yardim icin bagajda pet sisede benzin tasimak da sacma onermem bos sise tasi neyse
    gecenki kazamda bagajdaki pet sisenin kapagi firladi bacaklarim su icinde kaldı
    benzin olsaydi bir kıvılcım da durum farkli olurdu
    kivilcim olmasa da izlemeye gelenlerin ictikleri sigara da ayni isi görürdü
    mehmetenis bunu beğendi.

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800

Arabamın bagajında daima durur. Akşam akşam çektiğiniz çileyi görünce bir de motora almam gergktiğini anladım.

test ettim onayladım, 1600 kg luk SUV da işe yarıyor.
    mehmetenis bunu beğendi.
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı rebel_punto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://cdn2.hizlial.com/Media/872/10...29446401t4.jpg

Arabamın bagajında daima durur. Akşam akşam çektiğiniz çileyi görünce bir de motora almam gergktiğini anladım.

test ettim onayladım, 1600 kg luk SUV da işe yarıyor.
    Birde pompa almanız gerekiyor,bende bu üründen vardı fakat pompa olmayınca bir işe yaramıyor,
    Şöyle yarayabilir patlak ilk fark edildiğinde müdahale edilseydi sıkıntı olmaz ama benim örneğimde lastik bir hayli inmişti maalesef o yüzden pompa tarzı bir şeye ihtiyaç duydum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    Bi dk lastik tamir kiti lastiği şişirmiyor mu bir de pompa mı lazım. Basınçlı tüp değil mi bu?

Motosikleti
    Artık Yok...
    Motorcular arasındada söze dile getirilmeyen her zaman eskiden bu yana bir sınıf ayrımı ne yazık ki olmuşdur.. hatta tatlı dille tatlı su motorcusu denilen tabirin satır altlarında bile bu sınıf ayrımı yatmaktadır..

Neyse fazla detaya girmek istemiyorum ama orda sizi o halde gören biri 20 bin tl lik motoru var üstü başı yerinde belliki hali vakti yerinde kendide sağlam yani düşmemiş yatmamış motorun altı üstü lastiği patlamış kesin kaskosu çekicisi vardır arar alırlar motorunu diye düşünmüş olabilir.

ben ordan geçsem açıkcası yanımda köpük kompressör falan yoksa bende durmazdım ama köpük falan olsa durur sizin lastiği doldurur en azından en yakın lastikçiye yada evinize gitmenize yardımcı olurdum.. ama o halde kim ne yapabilir geçmiş olsun der sizinle beraber ancak çekiciyi beklerdi. oda vakit kaybı..

olayda Allah göstermesin bir yatma düşme yaralanma olsaydı emin olunki bence bütün motorcular dururdu.. büyük bir şey olarak görmemiş olabilirler.. zira benim lastiğim patlasa kimseden yardım beklemezdim bende birilerini arar köpük kompreesör falan isterdim .. çok ücra bir yerde değilsem şayet..
    mehmetenis bunu beğendi.

Ağa 15 sene önce herkes motorda selam alir verirdi.selektör korna olurdu.
    Artik yok.bi arkadaş yazmis hakikaten 4 teker gibi oldu motorculuk olayi.
    Çocuğa gelince bir ay agrir o kemik.
    Artik sana iyi niyetlerini içinden bildirir.
    Ayrıca bende buyuk motorculardan sikayetciyim ucuz motor kullananlari motorcu kabul etmiyolar.5 te 1 saat motor ittim (150 kg chopper) bi tanesi donup bakmadi.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorcular arasındada söze dile getirilmeyen her zaman eskiden bu yana bir sınıf ayrımı ne yazık ki olmuşdur.. hatta tatlı dille tatlı su motorcusu denilen tabirin satır altlarında bile bu sınıf ayrımı yatmaktadır..

Neyse fazla detaya girmek istemiyorum ama orda sizi o halde gören biri 20 bin tl lik motoru var üstü başı yerinde belliki hali vakti yerinde kendide sağlam yani düşmemiş yatmamış motorun altı üstü lastiği patlamış kesin kaskosu çekicisi vardır arar alırlar motorunu diye düşünmüş olabilir.

ben ordan geçsem açıkcası yanımda köpük kompressör falan yoksa bende durmazdım ama köpük falan olsa durur sizin lastiği doldurur en azından en yakın lastikçiye yada evinize gitmenize yardımcı olurdum.. ama o halde kim ne yapabilir geçmiş olsun der sizinle beraber ancak çekiciyi beklerdi. oda vakit kaybı..

olayda Allah göstermesin bir yatma düşme yaralanma olsaydı emin olunki bence bütün motorcular dururdu.. büyük bir şey olarak görmemiş olabilirler.. zira benim lastiğim patlasa kimseden yardım beklemezdim bende birilerini arar köpük kompreesör falan isterdim .. çok ücra bir yerde değilsem şayet..
    Yorumunuz ve iyi dilekleriniz için teşekkür ederim,

Tatlı Su Motorcusu nedemek miş görelim:
    uzun yola, toprak yola, ıslak yola çıkmayan, soğukta yağmurda kış boyu motoru örtüp yaza kadar açmayan motorcudur.

Ben kesinlikle tatlı su motorcusu değilim motora bindiğimden beri yaz kış binerim hatta bu yorumu yazdığım saatlerde hanımla eve yeni geldik saat 03:33 neyle geldik motorla geldik nereden nereye geldik ümraniyeden-Avcılara geldik

Açıkçası o gün yolda beklerken yanımdan geçen motorculara baktım kimse bırak sormayı kafasını bile çevirip bakmadı,

Sizce sebebi bu mu?20.000 TL lik motora biniyorum diye bu kesin godamandır,
    bunun kaskosu da vardır boş ver gitsin,
    Ben böyle düşünmüyorum,ben bu motoru anlımın akıyla aldım inşallah sizlere yüce Rabbim daha iyilerini nasip etsin,
    Ben olsam yanımda hiç bir şey dahi olmasa yine dururum yine dururum,
    ve de benim için hiç vakit kaybı da değil,

Tabi ki yatma düşme olsa illaki birileri duracaktı,
    Ama insanlığımız ölmemiş olması gerekiyor,
    Ben bugün hanımı almaya giderken yolda gördüğüm tüm motorculara korna çaldım inan ki bir tanesi karşılık vermedi..

Bu arada bugün de aküm bitti,ama onu takviye ile hallettik çok şükür,
    telike ve dmRhn bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    sevgili arkadaşım ben 93 yılından beri bu selenin üstündeyim.. envare çeşit motorum oldu yüksek hacim düşük hacim.. üstüne niye alındınki yazdıklarımı ben bir genellemeyi anlattım şahsına özel bir şey yazmadım..

konuya dönersek türkiyede eski türkiye değil eskiden yollarda tek tük motorcu olurdu eskiden dediğim 90'lılar.. o zaman tabiki selamlaşmak hoş sohbet etmek daha bir içden yaygındı.. ama o zamanlar bile pahalı motoru olan kişiler yüzümüze bile bakmadan tenezzül etmeden çeker giderlerdi..
    kaldıki o yıllarda motorlar o zamanın enflasyon orantısına göre bu zamana vurursak baya pahalıydı bulmasıda zordu.. japonların bile iki üç modeli ithal edilirdi.. şimdi avrupada çıkan bir model ikinci hafta türkiyede.. ayrıca düşük hacimde motorlar yaygınlaşdı şimdi yeni başlayanlar için bizim zamanımızda 90'lılarda bırak 150 liği 250cc lik motor bulmak bile güç işdi mzler jawalardan başlardı insanlar..
    şimdi tabii kurye,evlere yemek servisi ,ilaç servisi falan yapan insanlarda motora çok alışdı çoğu normal özel hayatlarındada motor sürüyor arabayı tercih etmiyor..

kısaca motor kültürü çok değişdi o eski kültür yok motora araba gözüyle vasıta gözüyle bakan çok insanlar var artık.. olaya fazla duygusal yaklaşan insan kalmadı.. bu olaya en duygusal yaklaşan insanlar gene dikkat ederseniz cruiser yada choppercılar bir kültürü hala götürmeye çalışıyorlar yaşatmaya çalışıyorlar..
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA TENERE XT660Z
    öncelikle geçmiş olsun
    konuyu okuyunca benim de 2 sezon önce eşimle antalyadan-urfaya döndüğümüz gezi sırasında iskenderun'dan ayrılırken başımıza gelen olay aklıma geldi.o zaman gsr 600 var ve yol tecrübesi de hiç yok bende.biliyorsunuz gsr egzozları koltuk altından çıkıyor.biz de arkaya sırt çantası bağlamıştık.kaymış ve egzozun önüne gelmiş sıcaktan tutuşmaya başlamış çanta.allahtan eşim duman kokusunu erken farketti hemen durduk tam tutuşmak üzere iken çantayı aldım arkadan nasıl dumanlıyor ama görmelisiniz
    önce geçen taksi ve kamyonlara iki elimi kaldırıp sallayarak durmalarını işaret ettim{yangın söndürme tüpü düşüncesiyle}ama hiç duran yoktu çıkan dumana rağmen.biz de kendi işimizi kendimiz gördük çantanın yanan yerinden tutuşmak üzere olan elbiseleri hızla çıkardım.1 etek-1 bulüz 1havlu ve eşimin cep tel. iptal

şu slm vermeme konusunu da fazlalıkla yaşadım.bahseden arkadaş %3-4 demiş ama bence o kadar bile yok.selamlaşmak motosiklet ruhunun kardeşliğinin -birlikteliğinin bir simgesidir.ama günümüzde malesef bu ruha sahip neredeyse kimse kalmadı.geçtiğimiz sezon 2013 yaptığım ege turunda gördüğüm motosiklet sürücülerinin hiçbirisi selamlaşmadı benimle yani tek tük %1 o da ben slm verdim diye.çok üzücü bir durum ama gerçek.malesef motosikletçi ruhu neredeyse kalmamış kimsede

insan kendisi nasılsa herkesi öyle zannedermiş ya @mehmetenis kardeşim ben de aynen senin duygularında bir motosiklet kullanıcısıyım ama malesef artık dünya öyle bir hale geldi ki milletin gözü önünde ölsen kimse elini uzatmıyor.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı speed_dream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle geçmiş olsun
    konuyu okuyunca benim de 2 sezon önce eşimle antalyadan-urfaya döndüğümüz gezi sırasında iskenderun'dan ayrılırken başımıza gelen olay aklıma geldi.o zaman gsr 600 var ve yol tecrübesi de hiç yok bende.biliyorsunuz gsr egzozları koltuk altından çıkıyor.biz de arkaya sırt çantası bağlamıştık.kaymış ve egzozun önüne gelmiş sıcaktan tutuşmaya başlamış çanta.allahtan eşim duman kokusunu erken farketti hemen durduk tam tutuşmak üzere iken çantayı aldım arkadan nasıl dumanlıyor ama görmelisiniz
    önce geçen taksi ve kamyonlara iki elimi kaldırıp sallayarak durmalarını işaret ettim{yangın söndürme tüpü düşüncesiyle}ama hiç duran yoktu çıkan dumana rağmen.biz de kendi işimizi kendimiz gördük çantanın yanan yerinden tutuşmak üzere olan elbiseleri hızla çıkardım.1 etek-1 bulüz 1havlu ve eşimin cep tel. iptal

şu slm vermeme konusunu da fazlalıkla yaşadım.bahseden arkadaş %3-4 demiş ama bence o kadar bile yok.selamlaşmak motosiklet ruhunun kardeşliğinin -birlikteliğinin bir simgesidir.ama günümüzde malesef bu ruha sahip neredeyse kimse kalmadı.geçtiğimiz sezon 2013 yaptığım ege turunda gördüğüm motosiklet sürücülerinin hiçbirisi selamlaşmadı benimle yani tek tük %1 o da ben slm verdim diye.çok üzücü bir durum ama gerçek.malesef motosikletçi ruhu neredeyse kalmamış kimsede

insan kendisi nasılsa herkesi öyle zannedermiş ya @mehmetenis kardeşim ben de aynen senin duygularında bir motosiklet kullanıcısıyım ama malesef artık dünya öyle bir hale geldi ki milletin gözü önünde ölsen kimse elini uzatmıyor.
    Maalesef dediklerinize katılıyorum,
    Burada ki arkadaşlar bile halen diyorlar ki bende durmazdım, en azından bir korna çal el kol işareti yap, bu bile insana o psikolojide destek sağlamak için yeterli,

Bu arada başınıza gelen talihsiz olay için geçmiş olsun Allah beterinden korusun.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    İstanbul`da 17 milyon insan yaşıyor, özellikle Avrupa yakasının Türkiye`nin dört bir yanından aldığı göçü hesaba katarsanız aslında bu konuda rahatsız olacak bir husus bulunmadığını görürsünüz.

Biraz daha açayım ki yanlış anlaşılma olmasın:

Ben insanlar arasında ayrım yapan biriyim. Etnik kökenlerinden ziyade görgü ve terbiyelerine göre... son 15 yıldır Türkiyede ciddi bir deformasyon var. Adab-ı muaşeret kuralları unutulmuş, görgüsüzlük ve terbiyesizlik ne yazıkki prim yapmış durumda. Büyük şehirlerin geneline bakıldığında bu tablo daha da çirkin bir hal almış durumda. Bırakın yolda bir birine yardım etmeyi aynı mahallede komşuluk kalmamış.. Şimdi bu görgü ve adab yozlaşması içerisinde 2% veya 3% lik bir kesim halen yardımlaşmaya devam etse bile ne yazık ki popüler deformasyonun etkilerini önleyemez.

Biraz karamsar bir tablo çizdim belki, ancak İstanbul`da yaşarken günlük ruh halim bundan ibaret. Zaten bu sebeple İstanbul`dan ayrılmak ege veya akdenizde küçükte olsa kendi işimi kurup kafam daha rahat yaşama hayalleri kurmaktayım.

Tekrar geçmiş olsun.
    mehmetenis, braveguy, papazkemal ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı Murat.K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul`da 17 milyon insan yaşıyor, özellikle Avrupa yakasının Türkiye`nin dört bir yanından aldığı göçü hesaba katarsanız aslında bu konuda rahatsız olacak bir husus bulunmadığını görürsünüz.

Biraz daha açayım ki yanlış anlaşılma olmasın:

Ben insanlar arasında ayrım yapan biriyim. Etnik kökenlerinden ziyade görgü ve terbiyelerine göre... son 15 yıldır Türkiyede ciddi bir deformasyon var. Adab-ı muaşeret kuralları unutulmuş, görgüsüzlük ve terbiyesizlik ne yazıkki prim yapmış durumda. Büyük şehirlerin geneline bakıldığında bu tablo daha da çirkin bir hal almış durumda. Bırakın yolda bir birine yardım etmeyi aynı mahallede komşuluk kalmamış.. Şimdi bu görgü ve adab yozlaşması içerisinde 2% veya 3% lik bir kesim halen yardımlaşmaya devam etse bile ne yazık ki popüler deformasyonun etkilerini önleyemez.

Biraz karamsar bir tablo çizdim belki, ancak İstanbul`da yaşarken günlük ruh halim bundan ibaret. Zaten bu sebeple İstanbul`dan ayrılmak ege veya akdenizde küçükte olsa kendi işimi kurup kafam daha rahat yaşama hayalleri kurmaktayım.

Tekrar geçmiş olsun.
    Teşekkürler tespit çok doğru

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Çok geçmiş olsun.Ben mümkün olduğunca durmaya çalışıyorum.Sağolsunlar çok sıkıntılı zamanlarda yardımcı olan arkadaşlar oldu bize.
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)