Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ybr 2015?

Motovento
    REKLAM ALANI

Uzun zamandır misafir modundaydım,sonunda bir motor almak için aranıza katılıyorum.Herkese merhabalar. Üniversite öğrencisiyim ve 22 yaşındayım.
    Biraz başınızı şişirirsem kusuruma bakmayın
    İlk motorum olacak,ehliyet sınavım bu hafta sonu. İlk girişimde bir sinyali unuttuğum için kaldım.Ziyanı yok geç olsun,güç olmasın.Motor tecrübem sıfır.Daha önce motosiklet sürmedim hiç (geçen sınavdan önce 1-2 saat kullandım),ancak çok uzun süre bisiklet ve araba kullandım. Farklı şeyler belki ama faydası olur diye söyledim.
    Çalışıyorum ve para biriktiriyorum. Ocak ayında 6 bin tl civarında bir para olacak elimde. Aklımda acemi olduğumdan 125 cc bir motor almak var. Bu yüzden en başta YBR 125 baktım sıfır km. 5 Bin 300 Tl civarı anahtar teslim alınabiliyor. (Plaka,sigorta vs.)
    Bayiyle görüştüm ocak ayından itibaren 2015 model ybr alabileceğimi söyledi.
    Benim sorumsa şu,ben aldıktan sonra Yamaha yeni ybr getirir mi? Kasa falan değişir mi? Duyduğum kadarıyla şubatın sonlarına doğru motoshow varmış ve orada yeni kasa gelebilir diyorlar. O kadar beklemişken eski kasayı almayı istemem doğrusu.
    Bir yandan da o kadar beklersem biraz daha param birikmiş olur,2. el cbr 125 alırım düşüncesi var.
    600-700 tl civarında da korumalıklarım için para kalıyor. Yeterli midir korumalık için?Mont,eldiven ve kask alacağım. Yazın çalıştığımlada tulum gibi olan korumalıklardan alacağım
    Sizce ne yapmalıyım? Umarım kendimi güzelce ifade edebilmişimdir.Bilgisi ve fikir vermek isteyenler paylaşımda bulunabilirse memnun olurum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Bence şubatı bekle sanırım yeni modeller o zaman geliyor.Zaten kaç ay kaldı ki?
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Şubatı bekleyelim derim... görelim bakalım yeni neler gelecek... Güzel alternatifler olabilir...
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Şubatında sonunda motoshow.Ocak ayının başı nereee,şubat sonu nere. Ne vardı daha erken yapsalardı şu motoshowu 2 ay sabredebileceğimi sanmıyorum

Darkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-125 ('14), Yamaha MT-25 ('17)
    Şehir neresi bilmiyorum ama havalar da bozmaya başlamışken, sabret bence şubatı bekle. Biliyorum beklemek çok zor ama...

Şehir Antalya,pek soğuk olmaz ama yağmur çok oluyor. Peki çıkar mı sizce ybr 125 esd 'nin yenı kasası?

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    aklında motoru büyütmek varsa, 2. el ybr al derim, ben de sıfır honda cb ile başlamıştım. ama 1 sene sonra sattım 250cc geçtim, motoru uzun süreli kullanacaksan sıfır almanı öneririm.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    2015 YBR ESD gelecek ama kasa makyajlanır'mı - makyajlanmaz'mı bilinmez

Merak etmeyin 2015 kasayı beğenmezseniz bayiler'de 2014 kasa YBR'ler hala bulunur gidip alabilirsiniz

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aklında motoru büyütmek varsa, 2. el ybr al derim, ben de sıfır honda cb ile başlamıştım. ama 1 sene sonra sattım 250cc geçtim, motoru uzun süreli kullanacaksan sıfır almanı öneririm.
    Gayet mantıklı ama imkanı varsa bence sıfır almalı.
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

Motordan hiç anlamıyorum. O yüzden ikinci ele biraz süpheyle bakıyorum. Birde ybr'yi kurye amaçlı kullanan yada "apaçi" diye tabir ettiğimiz cinsten kullanan insan çok. YBR ile kendini MotoGP de sanan bir insanın motoru sağlıklı olur mu bilemiyorum.
    Amacım 1 sene falan tecrübe kazanıp sonrasında 250 cc bir motor almak. Ne yapacağım hiç bilmiyorum

Telaş yapma, bende senin gibi 2015 ybr modelini bekliyorum.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Apache al yeni kasa hem tipi seni tatmin eder hemde çok güzel bir başlangıç motoru, yok illa capon alırım diyorsan mutlaka ama mutlaka ikinci el al daha acemisin yüzde bir milyon düşersin çarparsın devirirsin sıfır da bunlar olunca hem satarken değeri çok düşüyor motorun hemde için resmen cız ediyor her çizikte. Ayrıca bi de rodaj mevzuu var ki hiç sorma eziyet bildiğin yeni başlayana :D

Motosikleti
    lifan tay 100 - 2012 / emisol 2014 / artık yok :)
    temiz 2. el al ilk fırsatta. şubat sonuna kadar en azından motoru tanımış olursun. 2. el ybr veya cbf al. şubat sonrası tanıtılan modeller hemen gelmez bayilere, o zamana kadar binersin. sonra gözüne kestirdiğinin sıfırını alırsın.

Motosikleti
    Mondial Zn125(2007)- Ktm Duke 250 (2017)
    ben senin yerinde olsam 1 sene bile kullanıcak olsam gider 0 alırım,çünkü geçmişini bilmediğin bir motor beni cezbetmiyor,hem satarkende fazla zarar etmezsin hemde hızlı satılır.0 candır gerisi heyacandır

Çok kararsız bir insanım ben yahu. Bir ara aklıma 2. el pcx girdi ancak manual olması beni caydırdı. Ocak ayında sıfır YBR 125 ESD alacağım. Kasa değiştirirse de 2 sene kullanıp satacağım zaten. Sonra 250 cc bir şeyler alacağım.
    Şu an en mantıklısı ybr gibi. Hem yakıtı,hem parça ucuzluğu,hemde sorunsuzluğu beni kendisine çekiyor.

Motosikleti
    Alıntı Mexico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok kararsız bir insanım ben yahu. Bir ara aklıma 2. el pcx girdi ancak manual olması beni caydırdı. Ocak ayında sıfır YBR 125 ESD alacağım. Kasa değiştirirse de 2 sene kullanıp satacağım zaten. Sonra 250 cc bir şeyler alacağım.
    Şu an en mantıklısı ybr gibi. Hem yakıtı,hem parça ucuzluğu,hemde sorunsuzluğu beni kendisine çekiyor.
    parçası ucuz ama yan sanayisi ucuz orjinal parçaları kol böreği malesef eski bir ybr esd kullanıcısı olarak söylüyorum sana

Alıntı Brock07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    parçası ucuz ama yan sanayisi ucuz orjinal parçaları kol böreği malesef eski bir ybr esd kullanıcısı olarak söylüyorum sana
    Çok can yakar mı? Yan sanayi taktırmam ben orijinal bozmam yani temiz bakmak isterim.

Motosikleti
    Alıntı Mexico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok can yakar mı? Yan sanayi taktırmam ben orijinal bozmam yani temiz bakmak isterim.
    valla sadece siperlik yani ön cam fiyatını söyliyim 80 tl orjinali,10 tl yan sanayisi sen hesap et burdan ama kalite olarak iyi motordur ona kesinlikle lafım yok.Başlangıç için idealdir.Kesinlikle koruma demiri taktır alıcaksan eğer.

Machair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    Başlangıç motoru olarak çok güzel bir seçim. Bende her ne kadar Honda olsa da, eşime her ne kadar Honda GS1 aldıracak olsamda başlangıç motoru olarak YBR 125 ESD düşünüyorum. Aklıma takıla ilk yazında acaba bekleyip 2. el CBR 125 mi alsam demişsin. Ayrıca tulumdan bahsetmişsin. Demek ki gönlün racing'den yana ve ilerde büyürse de bu yönde gidecek. O zaman direkt söylüyorum, ayıracağım dediğin 600-700'e hak edecek kask alamazsın. YBR için bir LS2 yeter desekte bir CBR için daha iyisi en az 500-600. Mont desen zaten iyisini al bir kere al en az 400-500. Sen biriktir, önce güzel bir kask al, montta önemli. Kalanla 0 bir YBR almaya çalış.
    CRF 250L 11000 Km, GW 250 12000 Km, XT 660Z 39000 Km, VFR 800X 6000 km

Motosikleti
    MT-07
    arkadaşlar ben yamaha türkiye ile görüştüm görüştüğüm bayan 2015 modelinde ejeksiyon olmayacak dedi? Ben açıkcası sticker dışında bir değişiklik olacağını sanmıyorum belki gösterge değişir. 2015 modeli beklerseniz yaklaşık %10 daha zamlı alacaksınız yani 4.890+%10=5.379 TL hadi indirimle 5.300(sezon olcak cünkü), şu an alırsanız ise 4600 lere zorlarsınız 600-700 TL cebinize kalır, onunlada kask ve mont olabilirsiniz.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)