Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

1 temmuz A2 için..

Motovento
    REKLAM ALANI
    mustafatuzlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011)
    MErhaba değerli motosiklet.net kullanıcıları

1 temmuzda sınava gircek arkadaşlara şimdiden kolay gelsin, fakat bir konuda kararsız kaldım:

Sınavda :
    20 Trafik
    20 İlk yardım
    20 motor
    Çıkcakmış:

1) Sınav süresi kaç DK?
    2) kurstan aldığım kitapta her üçüde var ancak , MOTOR soruları için www.test.com (yanılmıyorsam) öyle bir site buldum , sitede 100 tane A2 motor sorusu var , Şimdi ben kitaptaki motor kısmını çalışmadan sadece o 100 tane soruyu yalaıp yutsam yetermi?
    3) Konu ile alakasız ama.. Diyelimki Hondadan Cbr 600F aldım ve Honda eğitim merkezine katıldım , bana orda indirim yaparlarmı yoksa sitede yazdığı fiyatmı geçerlidir?

Şimdideden teşekkür ederim

saygılarımla

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alplion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    buell 1125R
    ben 22 nisan dakine girdim b den a2 ye geçiş yaptım 20 soru vardı ilk 5 dakikada bitti ben kursa yazıldım ama kursta 1 ders bile olmadı çok ksmana gerek yok sınava girmeden önce bize 45 soruluk test verdiler bunlara yakın soru çıkar dediler gönderdiler övünmek gibi olmasın ama neredeyse hiç çalışmadan 100 aldım ,gözünde sınavı pek büyütme

Selam.
    Ben de Temmuz 1 de ehliyet sınavına gireceğim. Kadıköy Görsel sürücü kursundan aldığım bilgiye göre, B sınıfı ehliyetin varsa sadece motordan sınava gireceksin ve test sitesindeki 2 tane A2 MOT1 ve A2 MOT2 sınavları yeterli olacak. Ben sadece onlara çalışıyorum. Daha sınava çok uzun bir süre olduğundan, her hafta 1 kez çözüyorum bu 2 testi. Bu da yereli oluyor. Sorular gayet açık ve basit. Büyütülecek birşey yok. Ezberle gitsin.. Ara ara da pratik yap.

Ben aynı zamanda Temmuz 10-11 tarihlerinde Hondanın Güvenli sürüş 1 kursuna kayıt yaptırdım. Kendi motorunla giremiyorsun demisti benim orada konustuğum kişi ilk kursa. Daha sonraki gelişmiş kurslar var. Onlara sadece kendi motorunla girebiliyorsun. Dolayısıyla liste fiyatları her konumda geçerli.

Umarım yardımcı olmuşumdur.

mustafatuzlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011)
    Çok teşekkür ederim..

MeTaL_MoRguE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gsx-r 1300 Hayabusa
    bende giricem 1 temmuzda hady hayılırsı
    ''her şey zehirdir,mühim olan dozdur.'' kızıldereli atasözü
    Alttan Motorgaçli Çifttekersel Dengelik Götürgeci.

Gelişim Sürücü Kursu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 600
    Arkadaşlar yapılan yazılı sınavlardaki sorulara www.gelisimsurucu.com sitesinden online test kısmından ulaşabilirsiniz...Ayrıca 01 temmuz sınavı 08 temmuza alındı malesef...
    Gelişim Sürücü Kursu
    0216 330 54 44
    0216 336 62 77
    www.gelisimsurucu.com
    msn: ehliyet@msn.com

kemal1234 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suan yok
    su ehliyet konusunu anlamadım ya... bende hic bi sınıf ehliyet yok şimdi yeni donem ne zaman baslıo? ne zaman kayıt olmam gerekio?

Motosikleti
    Honda CBF 600
    Merhaba Kemal;
    Türkiye genelinde sınav tarihleri;
    - 08 Temmuz yazılı sınav
    - 30 Temmuz direksiyon sınavı

Motosiklet kullanım eğitimleri;
    Toplamda 5 Hafta sonu; 7 direksiyon dersi eğitimi yapılacak,

A2 sınıfı Motosiklet sürücü belgesinin toplam maliyeti;
    170 ytl kurs ücreti (taksitli)
    25 ytl sınav hizmetleri ücreti (M.E.B.lığı zıraat bankası hesabına)
    50 ytl sağlık raporu (ilgili polikliniğe ödenecek)
    90 ytl trafik masrafı (sürücü belgesi alırken trafik tescil şb.ne ödenecek)

Gerekli belgeler;
    6 adet fotoğraf, İkamet belgesi, Diploma fot. , sağlık raporu , savcılık belgesi

Motosiklet Eğitim Araçlarımız;
    Honda Today 50 cc (sooter)
    Honda Activa 100 cc
    Keeway Superlight 150 cc Chooper
    Hyosung Gt 250 costum naked
    Ramzey Gpr 150 cc Racing

NOT:
    - Yukarıda belirtilen ücretler dışında ekstra hiçbir masrafınız olmayacaktır. (sınav harcı, temsilci ücreti, direksiyon ücreti vs.)
    - Eğitimlerde; eğitmen, güvenlik ekipmanları, motosiklet temini kurs ücretine dahildir.
    - Ön kayıt İçin sadece kimlik yeterli,
    - Son kayıt tarihi 25 mayıs 2006
    Gelişim Sürücü Kursu
    0216 330 54 44
    0216 336 62 77
    www.gelisimsurucu.com

MeTaL_MoRguE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gsx-r 1300 Hayabusa
    Alıntı Gelişim Sürücü Kursu adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar yapılan yazılı sınavlardaki sorulara www.gelisimsurucu.com sitesinden online test kısmından ulaşabilirsiniz...Ayrıca 01 temmuz sınavı 08 temmuza alındı malesef...
    aman aman iyi zaten festival tarihiyle çakışıodu
    pek sevındım
    ''her şey zehirdir,mühim olan dozdur.'' kızıldereli atasözü
    Alttan Motorgaçli Çifttekersel Dengelik Götürgeci.

Motosikleti
    Honda CBF 600
    Alıntı MeTaL_MoRguE adlı üyeden alıntı
    aman aman iyi zaten festival tarihiyle çakışıodu
    pek sevındım
    İ işte demek festival nedeniyle alınmış tarih...Kpss var sanırım otarihet neden bu olsa gerek...
    Gelişim Sürücü Kursu
    0216 330 54 44
    0216 336 62 77
    www.gelisimsurucu.com

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    peki kursa gitmeden ehliyet almam mümkün mü?
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

The Racing - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bizimde inşallah olur
    sınav bebek işi bende 22 nisandakine girdim sorular çok kolay kardeşler. trafik ilk yardım motor hepsi kolay trafikten 83 ilkyrdımdan 83 motordan 95 aldım. hiç kursa gitmedim ve sadece kitaptan çalıştım. birazda arkadaş yardım etti. temmuzdaki sınava girceklere Allah yardımcınız olsun.

kamikaze48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zs200gs
    ya bu temmuz sınavının dekontu ne zaman yatırılıyo(ziraata) bilen var mı.
    ah ah şimdi bende motor ehliyetimi bekliyo olacaktı şahin sürücü kursu ehliyeti onlardan alacağımı unutmamış olsalardı.sen motor ehliyeti de mi alacaktın demezler mi.iyi en azından b ehliyeti alabildik

fahricin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamahondawasaki FB1907
    Alıntı bur-k@bilişim adlı üyeden alıntı
    peki kursa gitmeden ehliyet almam mümkün mü?
    Tabiki kurs işin parasal kısmı. Senin paranı alacaklar, sınav sorularını ezberinde 5 dakika tutacak kadar ezberle. Sonra gir sınava. Türkiyede parasını verdiğin sürece herşeye sahip olursun kardeş, sınava bile gerek yok aslında. Park yapılmaz levhasını tanımayan 40 yıllık şoförler var ülkemizde. Kör olanlar bile var. Bizimki çok masum kalıyor yani. ( 8 temmuzda bende sınavdayım allah nasip ederse)
    Buralardan gitmek lazım. Uzağa , daha uzağa. Hayır hayır, çok daha fazla uzağa.

Journeyman_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650
    Alıntı Gelişim Sürücü Kursu adlı üyeden alıntı
    Ivırdı zıvırdı, bürokrasiydi derken küçücük plastik parçası Ağustos sonunda anca gelecek herhalde....

Bu işte bir yerlerde yanlış yapılıyo...bilmiyorum ama yapılıyo işte...
    Şimdi benim 1987 de eski sistem alınan B ehliyetimi , yıllardır kimse sorgulamıyo..ya bu adam körleşti mi, ruh durumu ; beden durumu otomobil kullanmaya müsait mi...yeri geldiğinde ben bu ehliyetle 14 kişiye kadar yolcu taşıyabileceğim...halbuki A2 ve A1 tamamen bireysel kullanım, maksimum 2 kişinin sorumluluğunu kapsayacak...

Çok kasıyorlar çookk..şu A1 ve A2 için acaba sistemde bir tür revizyon yapılamaz mı? sizin bu konuda hiç yaptırım gücünüz yok mu Kurslar Birliği olarak TR çapında?
    Ağır vasıta kullanmıcaz ki biz...

Her daim doğrucu Davut kılıklı bir adam olmaya özen gösteren ben 3 aydır ehliyetsiz motor kullanıyorum maalesef ve sıkıldım artık polislere yalancıktan selam vermekten....

Saygılar, selamlar....
    [FONT="Verdana"]
    [COLOR="Red"]" Tanrım, iyi bi adam yap beni, yalancılara kandırtma, karşımdakilerin doğru anlamalarını sağla, gerçek sevenlerimi koru ve gözet; sınırlarımı koyma gücü ver sevdiğimde ve kavga ettiğimde..."[/COLOR][/FONT]

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    Aynı anda hem b hem a2 oluyormu ben kursa sordum olmaz öyle birşey dediler önce birisi sonra diğeri dedi bizim kurs doğrumu?

Hem a2 hem b ehliyetine aynı anda gidip alan varmı çok önemli lütfen

Peki birşey daha sorucam şimdi bu kurstakiler benden 300 ytl a2 kursa ücreti istediler 400 de b için istiyorlardı bunlara toplam 700 ytl kurs ücretimi ödiycem? işim gereği kursada gidemiyorum sadece sınavalara giricem bu rakam çok değilmi daha trafik filan içinde ödiycem 1000 ytl olur herhalde normalde kursta a2 ve b diye ayrı kurs vermiyorlar herkese aynı kursu veriyorlar mantık olarak 400 ytl lik kurs ücretini niye vermem gerekiyor nasılsa aynı kursu veriyorlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler