Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Normal dış lastik yerine dublex

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kuba çita 100r gold
    [IMG][/IMG]
    Selam arkadaşlar
    Bende Kuba Çita 100r cg var. Arka lastiğim patladı ve dış lastikte yarıldı.Söktüm tekeri motorcuya götürdüm ve dublex takalım dedim. Tel janta dublex olmaz dedi ama normal iç lastiği takalım sadece normal dış lastik yerine dublex lastiği takalım daha kalın iyi dedi. Taktırdım ve eskisine göre baya kalın ve geniş. Bi arkadaş çekmez motor dedi, Bi sıkıntı olurmu ?
    Lütfen cevap Resimdeki lastik

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:39 ----------

Herhangi Bi yavaşlama yada çekmeme olur mu ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hiçbir sıkıntı olmaz.

Motosikleti
    Kuba çita 100r gold
    Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiçbir sıkıntı olmaz.
    İnşallah

ilkeronat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS
    tubeless
    ;)

Ozanonur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir sıkıntı olmaz ama çok büyük yanlış yapmışsın irc alarak. Benimde şu an üzerindeki lastik irc ama vızır vızır kayıyor. Yol tutuşu 0 diyebilirim.

Motosikleti
    Kuba çita 100r gold
    Alıntı Ozanonur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir sıkıntı olmaz ama çok büyük yanlış yapmışsın irc alarak. Benimde şu an üzerindeki lastik irc ama vızır vızır kayıyor. Yol tutuşu 0 diyebilirim.
    Hadi yaa bende geniş diye yol tutuşu daha iyidir diye düşünüyordum :-\ Bide bunu deneyelim bakalım

sternboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık yok..
    taktırdığın lastik dublex (tubeless) değil zaten usta keklemiş seni

shi_bumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Caponord

Bak burada "TUBETYPE" yazıyor, ustanı değiştir hemen

Motosikleti
    Kuba çita 100r gold
    Alıntı shi_bumi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/4Rpg2J.jpg

Bak burada "TUBETYPE" yazıyor, ustanı değiştir hemen
    Yaa benimde pis bir huyum var bir yere ayağım alışınca hep oraya gidiyorum bu güne kadar 3 tane usta değiştirdim. Yani "Ayağın Alışsın" tabiri sanki benim için söylenmiş arkadaş.. Çakma yani dimi ?

shi_bumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Caponord
    Lastik tubeless değil. Usta tubeless lastik taktım diye senden fazladan para almışsa o ustayla arandaki mesele, ona karışamam

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ateşbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaa benimde pis bir huyum var bir yere ayağım alışınca hep oraya gidiyorum bu güne kadar 3 tane usta değiştirdim. Yani "Ayağın Alışsın" tabiri sanki benim için söylenmiş arkadaş.. Çakma yani dimi ?
    -Çakma değil hocam, üstünde içlastikli model olduğu yazıyor.
    -Aynı lastiği ben de kullanmıştım, aldığın boyut 3.00'dır büyük ihtimalle, o da motorun orjinal lastik boyutu zaten, kalın değil yani.
    -İrc marka olarak kötünün iyisidir, michelin'in tanesine 110 lira veremiyorsan bu lastik 60 liraya alınacak lastiktir. Zamanında ben 60 liraya almıştım eski motoruma aynısını.
    -Tubetype olması bir sıkıntı yaratmaz, tubeless olmasının da bir faydası olmaz o janta. Tubelessların kalın ve farklı olan kısmı sadece yanak kısımlarıdır. Yani lastik patlamasında iç lastikle kullandığın tubeless lastik sana bir fayda sağlamayacaktır.
    -Buradaki tek sorun ustanın sana bu lastiği tubeless diye satması. Bunun dışında bir sorun yok.
    ESGEL bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba çita 100r gold
    Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    -Çakma değil hocam, üstünde içlastikli model olduğu yazıyor.
    -Aynı lastiği ben de kullanmıştım, aldığın boyut 3.00'dır büyük ihtimalle, o da motorun orjinal lastik boyutu zaten, kalın değil yani.
    -İrc marka olarak kötünün iyisidir, michelin'in tanesine 110 lira veremiyorsan bu lastik 60 liraya alınacak lastiktir. Zamanında ben 60 liraya almıştım eski motoruma aynısını.
    -Tubetype olması bir sıkıntı yaratmaz, tubeless olmasının da bir faydası olmaz o janta. Tubelessların kalın ve farklı olan kısmı sadece yanak kısımlarıdır. Yani lastik patlamasında iç lastikle kullandığın tubeless lastik sana bir fayda sağlamayacaktır.
    -Buradaki tek sorun ustanın sana bu lastiği tubeless diye satması. Bunun dışında bir sorun yok.
    Yok usta harbiden fark var motorun yuvasına sığmadı geri getirdim bu gün değiştircem aynı yerde inşallah değiştirir..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)