Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bunlarla nasıl başa çıkıyorsunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI

Şeridi ortalamazsam beni sağ tarafa sıkıstırıp araya girmeye çalışıyor yurdumun öküz şoförleri

Ha bir de benzinlik çıkısların da bekleyen bir kişi bile görmedim gaz kesmezsem cıkan araba ile öpüşeceğiz

Bunlarla nasıl başa çıkıyorsunuz

Kayseri'de motosiklet sürücüsüne saygı sıfır !
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bütün Türkiye' de böyle kardeşim merak etme.

Bunlarla baş etmek için eğitim eğitim diyoruz. Bunlar hiç bir zaman kaybolmayacak ve devam edecekler. Ama sükunetini bozmadan sabır gösterip onlardan bir an önce kurtulacaksın. Benzinlik, tali yol ve kavşaklara gelirken orada duracakmış gibi yavaşlayacaksın. Bir sürü, teknik, teori v.s.

Eğitim dokümanlarını okuyarak başlayabilirsin.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBR 600RR '15
    Her yerde sıfır merak etme. Ben şu şekilde gidiyorum. İki şerit gidiş olan yolda gittiğimizi farz edelim. Sol şeritten gidiyorsam kendime kaçış noktası alanını geniş bırakmak adına şeride yakın gidiyorum yani şeridimdeki araçların sağ lastik izlerini takip ediyorum. ama solumda araç girecek kadar yer bırakmıyorum burunlarını sokamıyorlar yani. Sol şeridin sağından gidince şöyle bir avantajın daha oluyor, sağ şeritteki arabaların dikiz aynalarının tam görüş açısı içinde oluyorsun. Sağ şeritte gidiyorsam da tam tersi araçların sol lastik izlerini aynı mantıkla takip ediyorum. Birden fazla şerit varsa da bu taktiği hangi şeritte araç yoğunluğu fazla ise ona göre uyduruyorum. Kazasız sürüşler...
    mehmetenis bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Bol bol kaza vidyosu izle Türkiye'de olanlar ağırlıkta olsun.
    mehmetenis ve lawyer_16 bunu beğendiler.

mustang256 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar
    kayseride okuyorum cidden buradaki trafik çok kötü. Yollar geniş güzel ama insanlarda büyük sıkıntı var. Yaya geçidinde bana yeşil yanarken geçmeye calıştığım (kaçmadığım,onu beklemediğim) için inip dövmeye çalışan oldu.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Derbi ETX
    araç kullananların birbirine saygısı yok ki motosikletlilere olsun.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı Sadık1453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütün Türkiye' de böyle kardeşim merak etme.

Bunlarla baş etmek için eğitim eğitim diyoruz. Bunlar hiç bir zaman kaybolmayacak ve devam edecekler. Ama sükunetini bozmadan sabır gösterip onlardan bir an önce kurtulacaksın. Benzinlik, tali yol ve kavşaklara gelirken orada duracakmış gibi yavaşlayacaksın. Bir sürü, teknik, teori v.s.

Eğitim dokümanlarını okuyarak başlayabilirsin.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    Maalesef haklısınız insanlrı blinçlendirmek adına geçenlerde milli eğitim bakanlığının trafi adabı ders zounluluğu sürücü kursları başta olmak üzere okul ve kurum kuruluşlarda eğitim verecekler,devlette bu eksikliğin önemini farkına geçte olsa vardı.
    Mevcutehliyetlere ise ilerleyen zamanlarda ehliyetlerin süreleri olacağı için yeniden ehliyet alma prosedürleriyle karşı karşıya kalcakları için bu dersi görmezorunda olaaklar.

Ama o zamana kadar dikkat etmek gerekiyor.
    Bende 2 tane motor var bir tanesi 125cc lik diğeri 600 cc lik 125 cc ile yola çıktığımda kavga etmediğim tartışmadığım adam kalmıyor,ama 600cc ile çıktığımda araba kadar rahat kullanıyorum.

Bu birazda motorların sesleri durularıyla büyüklükleri ila alaklı

Motosikleti
    HD VS KTM
    ben şeritten kafasını cıkarana inadına slalom atıyorum, şeritte geziyorum. sonuçta biz de insanız biz de taşıtız kardeşim. kaskı çıkarıp bagırmaya başladım mı da kuyruklarını kıstırıp kardeşim biz napalım acelemiz var tribine giriyorlar. her yer aynı be abicim

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı pelevenk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben şeritten kafasını cıkarana inadına slalom atıyorum, şeritte geziyorum. sonuçta biz de insanız biz de taşıtız kardeşim. kaskı çıkarıp bagırmaya başladım mı da kuyruklarını kıstırıp kardeşim biz napalım acelemiz var tribine giriyorlar. her yer aynı be abicim
    Yapma !!!

Senin yaptığının ceremesini sonra başka motosiklet sürücüleri çekiyor...
    ahmetersoz1 bunu beğendi.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

07mehmet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw s1000rr
    Valla Alanya'da şeridin sağından hemde motorlar için mavi şeritle ayrılmış kısmından giderken sayısız kaza atlattım sonunda birisi üstüme çıktı, bende artık şeridin sola yakın tarafını kullanmaya başladım, bazen bazı öküzler gelip arkadan sellektör yapıp korna çalıyor, ya gaza yükleniyorum eblek gibi arkamdan bakıp kalıyorlar ya da sağa çekiyorum kaskın camını açıp aracın içine bakıyorum ondan sonrada gazı kökleyip olay yerinden uzaklaşıyorum, bence yapacağınız en sinirli hareket bu olsun daha fazlasına gitmeyin bulaşmayın değmez, çünkü bazılarıda motorun şekline şemailine bakıp sizle yarışmak için veya gaza yüklenmeniz için tahrik ediyorlar tahriklere kapılmayın ve mümkün olduğuncada sağ şeridi kullanmayın...

cece89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 390
    çok doluyum o yüzden gerçek fikrimi yazmayacağım bu konuya.
    İstanbulda 2 ay yetti 125likle olmaz anladım motoru sattım. Ha şimdi bakıyorum yine ama

Ama satmamış olsaydım heralde 3 cam patlatmıştım sinirden iyiki satmışım.

Motopisitlet şeytan işi
    https://www.facebook.com/cenk.toker.3
    Mail:cenktoker@windowslive.com[/COLOR][/I][/B]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBR 600RR '15
    Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maalesef haklısınız insanlrı blinçlendirmek adına geçenlerde milli eğitim bakanlığının trafi adabı ders zounluluğu sürücü kursları başta olmak üzere okul ve kurum kuruluşlarda eğitim verecekler,devlette bu eksikliğin önemini farkına geçte olsa vardı.
    Mevcutehliyetlere ise ilerleyen zamanlarda ehliyetlerin süreleri olacağı için yeniden ehliyet alma prosedürleriyle karşı karşıya kalcakları için bu dersi görmezorunda olaaklar.

Bende 2 tane motor var bir tanesi 125cc lik diğeri 600 cc lik 125 cc ile yola çıktığımda kavga etmediğim tartışmadığım adam kalmıyor,ama 600cc ile çıktığımda araba kadar rahat kullanıyorum.

Katılıyorum. 125 cc ile sol şeritte yol almana kesinlikle izin verilmiyor.Trafik ışıklarında öndeysen sarı ışıkta hemen kornalar selektörler. Kavşaklarda seni göre göre çıkmalar. Özetle hakkın yok senin gibi bir bakış açısı vardı neler çektim.

Şu an nispeten daha büyük bir motor kullanıyorum. Kavşaklarda yol verenler bekleyenler arttı, sol şeritteysem her zaman olmasada önümdeki araçlar ben müdahale etmeden sinyal verip sağ şeride geçiyor(standart eksoz ile kullanıyorum). Sıkışık trafikteysem araç aralarından ilerliyorsam dikiz aynasından beni görüp araç arası mesafeyi açanlar arttı(belki aynasına çapmımayım diye yapıyorlardır )

Hödük popülasyonu yine aynı malesef ama 125 cc ile çektiklerimi şu anki motorumla çekmiyorum en azından

rogget - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 esd,ybr250,dragstar650,kanuni tiger 250
    Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Malesef altınızdaki motorlada alakalı bende ybr ile çıktığımda ya sıkıştırıyorlardı ya da önüme kırıyorlardı ama dragstarla daha mesafeli duruyor araçlar.bazı şerefsiz polislerde malesef ooo altındaki motora bak ceza yazayım sana koymaz mantığıylada çok karşılaştım dragstarla ama ybr ile durdurmadılar bile hiç.kanuni zaten efsane polisler allah sabır versin diyor :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBR 600RR '15
    En kolayi da ceneden acilir beyaz kask fosforlu yelek. Polis saniyor arac suruculeri;)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Direk ana bacı sövüyorum, öyle böyle değil bağırarak saydırıyorum. Hepside kaçıp gidiyor. Bir gün biri durup ağzıma edecek ondan korkuyorum Bu güne kadar neden kimse durup bir şey yapmadı hayret valla

Siyah&Beyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250
    Arabaya gore savunmasiz ve zayif bir makina olmasi nedeniyle hep temkinli davranip gerekirse hak benim de olsa yol veriyorum. Boylece gidecegim yere belki 5-10 dk gec variyorum ama sinirlerim gerilmemis ve tehlikeden mumkun oldugunca uzak guvenli varmaya calisiyorum. Tabii araba kullanirken ayni sekilde alttan alma ve bolca yol vermelerim olmuyor. O zaman kosullar esit olmasi nedeniyle ve savunma kaportam oldugu icin sanirim...

Motosikleti
    HD VS KTM
    yaptığım yanlış değil kardeşim adam üstüme cıkmaya calışıyor eğilip elini mi opeyım cevabını veriyorum tabiki

lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    Daha 2 saat önce hıyarın teki sinyal bile vermeden dönmeye çalışma suretiyle arabayı üzerime kırdı. Allahtan dikkatim yoldaydı o an içinde ani bi refleksle motorun kuyruğuna dokundurmasına santim kala kurtardım. Elim ayağım boşaldı ama

hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    Herkesin bir acelesi var bu Ülke de bir tane kendi halinde sürücü yok olsa ne olacak üstünden geçecek gibi gelen denyolar yüzünden mecbur sağa sola kaçıyorlar. Bayram da harem feribot iskelesin den çıktım yenisahra yönüne doğru gidiyorum orta şeritte hız 80 km çöp kamyonu dibime kadar girdi sağ dan gelenler var geçemiyorum yoksa yol vercem hiç sıkıntı yapmadan aynı şekilde devam ettim sol şerite geçerek beni solladı gitti.Sağ dan gitmiş olsam sürekli bağlantı yolu var girenler çıkanlar hepsi önüme atlıyor.

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    bende kayseride motor kullanıyorum,benim motorda çakar lamba var yasak biliyorum ama onu açmadığım zaman saygı sıfır onu açtığım zaman millet nereye kaçacağını şaşırıyor,çakarlar açıkken bir kaç kez polisle karşılaştım ama sorun olmadı.yoğun trafikte çakarları açmıyorum ama aşırı sıkıştığım anda açmak zorunda kalıyorum ben birde kayserinin ilçesindeyim ama merkeze geldiğimde de aynı şeyleri yapıyorum,plakayı da ferrari stop lambasıyla kapattım,yoksa bu şehirde işin zor

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)