Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Malzemelerimi tamamlardım (resimli), şimdi sıra motorda

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhaba,

Bir süredir motosiklete merak salmıştım. Hem forumdan hem de çeşitli videolar sayesinde içimdeki heves iyice artmıştı. Forumda da üyeliği bulunan @huseyinc adlı arkadaşımın da yardımıyla ufak ufak eğitimlere başladım, bir yandan da vakit kaybetmemek için ehliyet kursuna kayıt oldum. Forumdan ve AEA'nın videolarından motosiklet malzemelerinin ne kadar önemli olduğunu anladım ve motor almadan önce malzemelerimi tamamlamaya karar verdim. Tabi karar verme ve beğenme süreci oldukça sıkıntılı bir süreç oldu.Bunun en büyük nedeni 1. Bütçe, 2. Malzeme bolluğu, 3. Bilgi eksikliği vs.

Sonunda kask konusunda AGV K4 EVO modelinde karar kıldım. Aslında beğendiğim başka model kasklar da vardı. Mesela Nitro Aikido gibi. Hem fiyatı uygun hem de SHARP testinden 5 yıldız almış. Fakat SHARP testinde ses konusu gibi kullanıcının tecrübeleri sonucunda fark edilen sıkıntılardan bahsedilmediği için inceleme videoları da kararımda etkili oldu. Aşağıda kaska ait kendimin çektiği fotoğrafları gönderiyorum. Cep telefonundan çektiğim için bazı fotolar kötü çıktı. Öncelikle bunun için kusura bakmayın. Siz arkadaşlardan da kask almayı düşünenlere yardımcı olacağımı umuyorum. Aldığım kaskın liste fiyatı 239€ ithalatçı mototaşın sitesinde. motosikletciyiz.com sitesinde ise 680 TL civarı. Ben direk motosikletciyiz.com sitesinin şirinevlerdeki dükkanından aldım. Yüz yüze görüştüğünüzde baya indirim yapıyorlar. Mototaş peşine %10, tek çekime %5 indirim yaparken mağazada 450 TL'ye satın aldım. Bu da %30 gibi bir indirime denk geliyor. Tabi bunda kış sezonu olmasının da etkisinin olduğunu düşünüyorum.

Mont konusunda HELD'in aşağıdaki modelini denemiştim ve beğenmiştim. Fakat orjinalinde siyah renginin bulunmasına rağmen ithalatçısı motomax firmasında siyah renk bulunmuyordu. Ayrıca indirim konusunda da çok pinti davranıyorlar.

Bunun dışında BUSE STX PRO modelini beğenmiştim gene motosikletciyiz.com firmasından. Mağazaya gittiğimde modeli inceleme ve deneme şansım oldu. Fiyatı da indirimde olduğu için 983 TL'den 688 TL'ye fiyat zaten inmişti. Biraz daha ikram isteyerek bu ürünü de 650 gibi bir fiyata aldım. Ürün içinde çıkartılabilir bir uzun kollu mevcut. Böylelikle 4 mevsim olmasa bile baharda içini çıkartarak, kışları da içi ile birlikte kullanılabilir. Ayrıca ürün su geçirmez ve 1621.1 koruma standardına sahip. Ayrıca aynı ürün ile uyumlu pantolon da mevcut olması, uzun yol yapan arkadaşlar için daha faydalı olur diye düşünüyorum.

Ben henüz başlangıç aşamasında olduğum için pantolon almadım fakat onun yerine dizlik alarak kaval kemiğimi koruma tavsiyesi aldım. Gene dizlik için de bir çok marka olmasına rağmen ben Dainese'nin aşağıdaki ürününü aldım. Mototaş'ın sitesinde 59€ olan ürünü gene aynı mağazada hiç pazarlıksız 100 TL gibi iyi bir fiyata temin ettim.

İlgili mağazadaki alışverişim sonrası kaba bir hesapla 1850 TL'lik etiket fiyatı olan ürünlerin tamamını 1200 TL'ye kredi kartına taksit ile alma imkanı buldum.

Az ileride bulunan motomax mağazından da knox coldkiller balaklava alarak alışverişimi bitirdim. motosikletaksesuarlari.com sitesinde fiyat 90 TL, motomaxta indirim olduğu için 68 TL'ye aldım. bu balaklava piyasadaki en kaliteli ürünlerden biri diye duydum. Bundan dolayı fiyatına çok takılmadan aldım ve başlangıç alışverişimi tamamladım. Aşağıda balaklavaya ait resmi de ekledim.

Cumartesi günü ehliyet sınavına girip, inşallah geçtikten sonra da başlangıç için 125 cc bir motosiklet bakacağım. Aklımda CB 125 ACE var. Temiz bir ikinci el ile aranıza katılmayı planlıyorum. Son olarak başkalarının zenginliği için kendi hayallerinizi ertelemeyin diyerek yeni başlayacak arkadaşlara ufak bir mesaj vermek ve aşağıdaki videoyu sizlerle paylaşmak istiyorum. Her iki tekeriniz de düz bassın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hkn34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS + Yamaha XJ6 N+ kawasaki z 900
    motosiklet botu ve eldıven de al

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Dizlikten ziyade motosiklet pantalonu öneririm.
    Sonuçta olası sürtünme durumuna bacaklarınızda ciddi hasar oluşabilir.

huseyinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun kardeşim, bilinçli olarak bu keyfi sürecek olman olumlu ve güzel bir gelişme, sonuçta korumasız veya kasksız motorsiklete binip ciddi yaralanmalar veya ölümler olduğunu sürekli duyuyoruz, Allah korusun. Mümkün olduğunca etrafımızdakilerin de bu bilince sahip olması için uğraşmalıyız diye düşünüyorum.
    Bu arada Mototaş'ın bayisi olan Motto Tex isimli Şirinevler'deki mağazaya mutlaka uğrayın, Arif isimli arkadaş çok yardımcı oluyor.

Alıntı hkn34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosiklet botu ve eldıven de al
    Eldivwn olarak held air n dry almayi dusunuyorum. Botta henuz bir karar veremedim ama mutlaka alacagim. Tavsiye icin tesekkurler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:21 ----------

Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dizlikten ziyade motosiklet pantalonu öneririm.
    Sonuçta olası sürtünme durumuna bacaklarınızda ciddi hasar oluşabilir.
    Simdilik dizlikle sehir icinde ogreninceye kadar idare edecegim. Ama seneye mutlaka bir pantolon almayi dusunuyorum. Tavsiyeniz icin tesekkurler.

Motosikleti
    CG125 ES
    Hocam cok yararli bir konu olmus elinize saglik yeni ekipmanlariniz hayirli olsun. Ben de bu aralar ekipman arayisi icerisindeyim. Agv k4 evo modelini ben de almayi dusunuyorum. Kaski denediyseniz nasil bir kask acaba rahat mi guvenli mi ? Ayrica kisin giyilebilecek bir mont da bakiyorum. Aldiginiz montu cok begendim bayagi saglam duruyor bunu da onerir misiniz ? Bu ekipmanlar disinda herhangi bir koruma ekipmani almadiniz mi mesela sirt - gogus koruma gibi. Bir de gercekten cok uygun fiyata almissiniz ben ankaradayim acaba ankarada bu ekipmanlari bulabilecegim bir magaza var midir. Yorumlarinizi bekliyorum.

Merhabalar tekrardan,

Resimler çıkmamış, düzenleyemedim konuyu birdaha ekliyorum aşağıda kendi çektiğim resimleri. umarım sorunsuz çıkar bu sefer

Almayı düşündüğüm HELD marka montda aşağıdaki modeldi. Model: HELD uncover

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:34 ----------

Alıntı yigitap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam cok yararli bir konu olmus elinize saglik yeni ekipmanlariniz hayirli olsun. Ben de bu aralar ekipman arayisi icerisindeyim. Agv k4 evo modelini ben de almayi dusunuyorum. Kaski denediyseniz nasil bir kask acaba rahat mi guvenli mi ? Ayrica kisin giyilebilecek bir mont da bakiyorum. Aldiginiz montu cok begendim bayagi saglam duruyor bunu da onerir misiniz ? Bu ekipmanlar disinda herhangi bir koruma ekipmani almadiniz mi mesela sirt - gogus koruma gibi. Bir de gercekten cok uygun fiyata almissiniz ben ankaradayim acaba ankarada bu ekipmanlari bulabilecegim bir magaza var midir. Yorumlarinizi bekliyorum.
    Kask açıkçası rahat ve model olarak güzel bir model. AGV zaten kendini kanıtlamış bir italyan firması ve Rossi'nin de kasklarını üretiyor (Buradan rossi K4 EVO kullanıyor anlaşılmasın . Piyasadaki çoğu kask markasını geride bırakır. Mesela LS2, mesela nitro vs. deneme konusuna gelince, biliyorsunuz denemek için kafayı çarpmak lazım allah korusun daha böyle birşey olmadı. zaten motorumu da almış değilim.

mont konusuna gelince içinde sırt koruması mevcut. ama ekstra bir sırt koruması almayı düşünüyorum. zaten çıkartılabilir bir sırtlık olduğu için içindekini çıkartıp yeni alacağınızı takabilirsiniz. Bu ekipmanlar dışında held air n dry model eldiveni almayı düşünüyoruz @huseyinc ile beraber. Bot konusuna gelince de Buse ya da Dainese bot düşünüyorum ama ona da karar vermedim. Botu ikinci el de alabilirim az kullanılmış temiz birşey.

Ankarada oturmadığım için birşey diyemeyeceğim. Belki @huseyinc yorum yapabilir kendisi ankarada okumuştu. Ama şu bir gerçek ki istanbuldaki kadar uygun fiyatlara bulamazsınız. isterseniz telefonla görüşün isterseniz atlayın gelin ama istanbuldan temin edin. reklam yapmak istemiyorum ama benim aldığım fiyatlar ortada ve aldığım yeri tavsiye ederim.
    abeciMotoru ve yigitap bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler