Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

ehliyet olmadan evraklarla yola cikmak

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadas ehliyet sınav larini ge ti emniyete yetisemedi evraklar elinde her sey tam bu elindeki evrak ehliyet yerine sayilir mi yola cikabilir mi ?
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Darkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-125 ('14), Yamaha MT-25 ('17)
    Ben bildiğimi anlatayım, yanlış veya eksiğim olursa düzelten çıkar.

Şimdi sınav geçildikten sonra, Milli Eğitim Bakanlığı (İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü damgalı) tarafından kişiye "Özel Motorlu Taşıt Sürücüsü Sertifikası" verilir. Bu sertifikada sürücünün ilgili sınıftan ehliyet almaya hak kazandığı yazılıdır. Yalnız bu sertifika ehliyet yerine geçmez.

Süreç, bu sertifikanın ilçe emniyet müdürlüklerindeki trafik büro amirliğine teslim edilmesi ile başlar. Ehliyet için başvuru yapıldıktan sonra (ehliyet teslim edilene kadar) geçici bir belge verilir. (nüfus cüzdanı fotokopisi üzerine bir takım not ve damganın basıldığı dandik bir belgedir bu arada kendisi), o belge ile trafiğe çıkabilir, trafik polisi durduğunda gösterilebilir.

Elinizde bu tarz bir belge yoksa, trafiğe çıkmanız meşru değildir.
    mehmetenis bunu beğendi.

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tamammen polisin insafına kalır, sistemde ehliyet gözükmediği için ceza yazmak zorundadır.
    evraklarını emniyete yetiştirmiş olsa ama ehliyeti almamış olsa yine bi şansı vardı

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    dosya ehliyet yerine geçmez. ehliyeti en fazla geçiktiren yer bana veren şubeydi 2 gün geciktirdi. bekleyiverin cezası gerçekten büyük. hadi polis çevirmese bile allah göstermesin ufak bi kaza anında bile başınız çok ağrır
    mehmetenis bunu beğendi.

eraksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok.
    Bu sertifika kaç günde çıkıyor, 28 Eylül sınavında geçtim. Araya bayram girdi. Emniyetten cuma günü için randevu aldım umarım o güne kadar çıkar bu sertifika
    mehmetenis bunu beğendi.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    1450 tl cezasi vardir

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Sadece yanında ehliyet bulundurmamanın bile cezası olduğunu söylemişti polis bi başkasına ben ehliyetimi alırken gerisini sen hesapla.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Arkadaşlar, Yanınızda ehliyetin bulundurmama cezası 172 TL'dir.
    Sürücü Kursundan alınan evraklar kesinlikle ehliyet yerine geçmez, Artı emniyete başvurup ehliyetiniz kart halinde size teslim edilmediyse bile bu şekilde bile ehliyetsiz kullanmaktan ceza yersiniz. Ehliyetsiz araç kullanma cezası 1462TL'dir.

Yani sertifika ile araç kullanılmaz. Bu kadar basit. Artı @telike arkadaşımızın dediği gibi Allah Korusun bir kaza olsa derdinizi anlatana kadar uğraşır durursunuz.

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, Yanınızda ehliyetin bulundurmama cezası 172 TL'dir.
    Sürücü Kursundan alınan evraklar kesinlikle ehliyet yerine geçmez, Artı emniyete başvurup ehliyetiniz kart halinde size teslim edilmediyse bile bu şekilde bile ehliyetsiz kullanmaktan ceza yersiniz. Ehliyetsiz araç kullanma cezası 1462TL'dir.

Yani sertifika ile araç kullanılmaz. Bu kadar basit. Artı @telike arkadaşımızın dediği gibi Allah Korusun bir kaza olsa derdinizi anlatana kadar uğraşır durursunuz.

darkcity, bune ve mehmetenis arkadaşıma katılıyorum. ben de 1400-1500tl gibi yuvarlak biliyordum fakat bi nokta daha var duyduğum (doğru mu bilemem) 1400küsür(mehmetenis arkadaşımızın dediği gibi 1462tl) kullanıcıya, 1462tl de ruhsat sahibine ceza kesiliyor. ehliyeti bulundurmamanın cezası da yine var 2009 da 62 liraydı yemedim yırttım o zaman allahtan.
    mehmetenis bunu beğendi.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

ARçİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha crypton/Honda cbf150
    polisle senin gibi bunun muhabbetini yaptım kısa ve öz anlatayım ceza yersin. Risk alma sabret
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Hatta B ye A2 ekletirken eski ehliyeti veriyorsun ertesi gun aliyorsun o ara ehliyefsiz surer ve yakalanirsan 200 tl ye yakin ceza yiyorsun...
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA CBR250R
    Milli Eğitim Bakanlığı'nın yapması gereken şey;
    verilen bu sertifika üzerine hayvan gibi puntoyla "Bu sertifika hiçbir şekilde ehliyet yerine kullanılamaz" yazdırıp çıkarmak.
    Bunun dışında eğer B ehliyetiniz varsa geçici kullanım için imzalı mühürlü kağıt alabilirsiniz çünkü eski ehliyetinizi teslim ediyorsunuz. Ama daha dosyalarınız gözden geçirilmeden ve onaylanmadan A2 ehliyeti ile ilgili herhangi bir kağıt alamazsınız.
    mehmetenis bunu beğendi.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı depicci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Milli Eğitim Bakanlığı'nın yapması gereken şey;
    verilen bu sertifika üzerine hayvan gibi puntoyla "Bu sertifika hiçbir şekilde ehliyet yerine kullanılamaz" yazdırıp çıkarmak.
    Bunun dışında eğer B ehliyetiniz varsa geçici kullanım için imzalı mühürlü kağıt alabilirsiniz çünkü eski ehliyetinizi teslim ediyorsunuz. Ama daha dosyalarınız gözden geçirilmeden ve onaylanmadan A2 ehliyeti ile ilgili herhangi bir kağıt alamazsınız.

Koptum Gülmektennnn...

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hatta B ye A2 ekletirken eski ehliyeti veriyorsun ertesi gun aliyorsun o ara ehliyefsiz surer ve yakalanirsan 200 tl ye yakin ceza yiyorsun...
    b ye a2 eklettim. eski ehliyetimi ne zaman vereceğimi sordum. yenisini alırkenalcaz dediler ki öyle de yaptılar
    mehmetenis bunu beğendi.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

ZamboKage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATILDI.
    Arkadaşlar alınan sertifika ile yakalanınca 750 mi 850 gibi bir cezası var. He B ehliyet var a2 yazıldın alamadın b ile yakalandın yanlış ehliyet ile yanlış arac kullanımından 740 TL ceza kesiyorlar.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    b ye a2 eklettim. eski ehliyetimi ne zaman vereceğimi sordum. yenisini alırkenalcaz dediler ki öyle de yaptılar
    iyimis, benimkini dosyaya zimbaladilar..
    mehmetenis bunu beğendi.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyimis, benimkini dosyaya zimbaladilar..
    hangi çatlak yaptı bunu a2 ye b eklettirdim
    memur yeni ehliyeti verirken eskisini aldı

kardeşim ben ehliyet çıkmadan 1 hafta önce motordan düştüm sadece dizim parçalandı kendi kendime düşmüştüm zaten ufak bir şeydi anlayacağın pansuman yaptırmak için hastaneye gittiğimizde doktor adli vaka dedi karakolu aradı polisler geldi düşün sadece ufak bir sıyrık. 1 günüm karakolda geçti koca 1 gün boyunca ifadeler avukatlar savcı o şu bu. senin anlayacağın işin maddi kısmını geçtim kişisel ve ruhsal bir çöküntü altında kalıyorsun yapma etme dayan derim

Darkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-125 ('14), Yamaha MT-25 ('17)
    Alıntı poseidon163 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim ben ehliyet çıkmadan 1 hafta önce motordan düştüm sadece dizim parçalandı kendi kendime düşmüştüm zaten ufak bir şeydi anlayacağın pansuman yaptırmak için hastaneye gittiğimizde doktor adli vaka dedi karakolu aradı polisler geldi düşün sadece ufak bir sıyrık. 1 günüm karakolda geçti koca 1 gün boyunca ifadeler avukatlar savcı o şu bu. senin anlayacağın işin maddi kısmını geçtim kişisel ve ruhsal bir çöküntü altında kalıyorsun yapma etme dayan derim
    Geçen gün benzer bir şey oldu, arkadaş motordan düştü kafayı vurdu kask takmadığı için, ehliyeti falan yok, hastaneye gidildi, xray ve tomografi çekilecek, pansuman yapılırken pansuman yapan adam efsane bir tüyo verdi, "yok yok motorsiklet değildir düştüğünüz şey, bisiklettir o" diye. Biz "yok yok abi motorsiklet" diye itiraz edecekken olayın heyecanıyla, çaktık durumu. Meğer çoktan aramışlar polisi, hemen gidip düzelttirdik, gözlerinin içine baka baka yalan söyledik, biz heyecanla yanlış söylemişiz bisikletten düştü arkadaş diye. Tabii benim üzerimde full ekipman falan bariz belliydi yalan söylendiği ama halloldu.

Buradan çıkartılacak ders tabii ki ehliyetsiz ve kasksız motora dokunmamak gerektiği, pişkin pişkin anlattığıma bakmayın hepimiz çok üzüldük.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    2 kez çevirmeye girdim ceza yazmaya yer aradılar ehliyet plaka ruhsat sigorta hepsi var ama bir sey olmadı diğerinde ise polis birde sülalesi raad şekilde inşallah ehliyetin vardır diyor

Ehliyetsiz çevirmeye girsen ehliyet almaya hak kazandım ama daha ehliyetimi almadım dersen polisine göre değişir kimi yazar kimi ise tamam der geçer orasıda polise kalmış bir şey

Bi ara sağlam cevirmeye denk gelmistim önüne geleni polis ceviriyordu polisi görüp yönünü cevirenler ara sokaga girenler ucuz yırttı akillılık yapıp yönünü cevirmeyenler polisin kucağına düştü vatandasın birinde ne ehliyet ne plaka ne ruhsat ne plaka ne kask hic bir seyi yoktu ehliyetsizlikten şundan bundan bir sürü ceza yedi motoru cekici cagrilıp otoparka cektirildi cekici parası otopark parasıda vatandasa geciriliyor acelesi yoksa bekle ehliyeti alınca rahat rahat binersin .

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)